Anglia gjunjëzon Gjermaninë, kalon në çerekfinale të “Euro 2020”

29.06.2021 20:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Anglia gjunjëzon Gjermaninë, kalon në çerekfinale të “Euro 2020”

Anglia është çerekfinalistja e re e Kampionatit Evropian të futbollit.

“Tre luanët” mposhtën sot me rezultat 2:0 Gjermaninë.Anglia i realizoi në pjesë të dytë të dy golat.

I pari erdhi nga Raheem Sterling në minutën e 75-të dhe Harry Kane në të 86-tën shënuan për Anglinë.

Ndeshja u zhvillua në stadiumin Wembley.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Prokurori i specializuar dorëzon dosjen paraprake në rastin ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit

Prokurori i specializuar dorëzon dosjen paraprake në rastin ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit

Zyra e Presidencës reagon pasi Shërbimi Sekret serb e mori në pyetje Adriatik Kelmendin

Zyra e Presidencës reagon pasi Shërbimi Sekret serb e mori në pyetje Adriatik Kelmendin

Tony Blair: Nëse nuk jeni vaksinuar ndaj COVID-19, jeni idiotë

Tony Blair: Nëse nuk jeni vaksinuar ndaj COVID-19, jeni idiotë

Delegacioni afrikan thuhet se erdhi dje, Qeveria ende pa informacione

Delegacioni afrikan thuhet se erdhi dje, Qeveria ende pa informacione

Amerika me këshilltar për hetime në Ballkanin Perëndimor, Kosova ende e painformuar

Amerika me këshilltar për hetime në Ballkanin Perëndimor, Kosova ende e painformuar

Kamioni që po barte arka me Coca-Cola aksidentohet në Prishtinë

Kamioni që po barte arka me Coca-Cola aksidentohet në Prishtinë

Minxhozi i bindur se Rama e Kurti do t’i ndreqin marrëdhëniet, kërkon seriozitet për marrëveshjet

Minxhozi i bindur se Rama e Kurti do t’i ndreqin marrëdhëniet, kërkon seriozitet për marrëveshjet

Aida Dërguti thumbon VV-në pas kritikave ndaj Ganimete Musliut: Këtij lloji të opozitarizmit i ka prirë kryeministri Kurti

Aida Dërguti thumbon VV-në pas kritikave ndaj Ganimete Musliut: Këtij lloji të opozitarizmit i ka prirë kryeministri Kurti

Yllka Gashi: Hyrja në listën e ngushtë për Oscar veçse është historike (VIDEO)

Yllka Gashi: Hyrja në listën e ngushtë për Oscar veçse është historike (VIDEO)

Topi zbulon çfarë i kërkoi Tadiç për Kosovën: Ajo që nuk ndodhi atëherë po ndodh tani

Topi zbulon çfarë i kërkoi Tadiç për Kosovën: Ajo që nuk ndodhi atëherë po ndodh tani

“Zgjoi” vazhdon për “Oscar”, futet në listën e ngushtë bashkë me 14 filma tjerë ndërkombëtarë

“Zgjoi” vazhdon për “Oscar”, futet në listën e ngushtë bashkë me 14 filma tjerë ndërkombëtarë

Haxhiu, komunikata e Prokurorisë së Shtetit i duket sikur ajo nga Beogradi

Haxhiu, komunikata e Prokurorisë së Shtetit i duket sikur ajo nga Beogradi

Mushkolaj përplaset me Pecin: Prokurori sot është dashur të pres te dera, keni bërë akuza të rënda ndaj Musliut

Mushkolaj përplaset me Pecin: Prokurori sot është dashur të pres te dera, keni bërë akuza të rënda ndaj Musliut

Deklarohet Rada Trajkoviq pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës në Komunën e Shtërpcës

Deklarohet Rada Trajkoviq pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës në Komunën e Shtërpcës

Vuçiq premton ndihmë juridike për të arrestuarit në Shtërpcë

Vuçiq premton ndihmë juridike për të arrestuarit në Shtërpcë

Arrestohet një shtetas i Serbisë nën dyshimin e përfshirjes në veprën penale ‘dhënie e ryshfetit’

Arrestohet një shtetas i Serbisë nën dyshimin e përfshirjes në veprën penale ‘dhënie e ryshfetit’