Ambasadori i ri i Qipros në Serbi: Qëndrimi për mosnjohjen e Kosovës mbetet

E publikuar: 08/09/2023 17:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Andreas Fotiou

Ambasadori i ri i Qipros në Serbi, Andreas Fotiou, ka thënë se shteti i tij vazhdon të mbajë qëndrimin për mos njohjen e pavarësisë së Republikës së Kosovës, shkruan N1, trasnmeton Express.

Këta e ka thënë ai në një takim me kryetarin e Kuvendit të Serbisë, Vladimir Orliq.

Orliq ka falënderuar Qipron “për respektimin e integritetit territorial dhe sovranitetit të Serbisë” dhe për qëndrimin që Qipro ka mbajtur në aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës.