Ali Ahmeti: Lufta e UÇK-së ka qenë e drejtë

26.11.2020 15:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ali Ahmeti: Lufta e UÇK-së ka qenë e drejtë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti deklaroi sot lufta e UÇK-së ka qenë e drejtë dhe se ish-krerët e saj do të kthehen ballëlartë nga Haga, dhe përfundimisht do të dëshmojnë luftën e pastër që bëri Kosova dhe populli i saj.

Ai këto komente i bëri gjatë një takimi me shefin e Misionit të OSBE-së në Shkup, ambasadorin Klemenes Koja me të cilin biseduan rreth sfidave me pandeminë COVID-19 dhe rreth situatës së krijuar pas bllokimit të rrugës së anëtarësimit të Maqedonisë Veriore në BE nga ana e Bullgarisë.

Ahmeti dhe Koja gjatë takimit nuk kanë anashkaluar rajonin si dhe situatën e krijuar pas ngritjes së aktakuzave nga Gjykata Speciale ndaj presidentit të Kosovës, kryetarit të parlamentit dhe disa ish-krerëve të tjerë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ahmeti i ka përsëritur ambasadorit Koja se lufta e UÇK-së ka qenë luftë për liri, luftë e drejtë dhe se edhe të akuzuarit e fundit do të kthehen ballëlartë nga Haga dhe përfundimisht do të dëshmojnë luftën e pastër që ka bërë Kosova dhe populli i saj.

Në fund të këtij takimi, Ahmeti dhe Koja shprehën gatishmëri për vazhdim të bashkëpunimit të ndërsjellë në të gjitha segmentet të cilat janë nën kompetenca të OSBE.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosnett: SHBA-ja nuk do të detyrojë Kosovën të pranojë një marrëveshje që nuk janë të gatshëm për ta pranuar

Kosnett: SHBA-ja nuk do të detyrojë Kosovën të pranojë një marrëveshje që nuk janë të gatshëm për ta pranuar

Von Cramon: Kosova duhet të reformohet në një numër fushash

Von Cramon: Kosova duhet të reformohet në një numër fushash

Ta ndihmojmë Floriana Musliun të triumfojë në luftën kundër kancerit

Ta ndihmojmë Floriana Musliun të triumfojë në luftën kundër kancerit

Kosnett: SHBA nuk do të detyrojë Kosovën të pranojë një marrëveshje që nuk janë të gatshëm për ta pranuar

Kosnett: SHBA nuk do të detyrojë Kosovën të pranojë një marrëveshje që nuk janë të gatshëm për ta pranuar

Hoti: S’do ta pranoj propozimn e Osmanit për shefin e ri të AKI-së

Hoti: S’do ta pranoj propozimn e Osmanit për shefin e ri të AKI-së

Qalaj thotë se u shkarkua nga Hoti si hakmarrje për arrestimin e nënkryetarit të LDK-së

Qalaj thotë se u shkarkua nga Hoti si hakmarrje për arrestimin e nënkryetarit të LDK-së

Kush duhet ta udhëheqë listën e LVV-së, nëse nuk çertifikohet Albin Kurt?

Kush duhet ta udhëheqë listën e LVV-së, nëse nuk çertifikohet Albin Kurt?

Paga në sektorin privat, më e ulët se ajo mesatare

Paga në sektorin privat, më e ulët se ajo mesatare

Kosnett kërkon nga kandidatët për deputetë që t’i respektojnë vendimet e gjyqësorit

Kosnett kërkon nga kandidatët për deputetë që t’i respektojnë vendimet e gjyqësorit

Nuk respektoi masat anticovid/ Qeveria Shqiptare shpall “NON Grata”diplomatin rus, të largohet brenda 72 orësh

Nuk respektoi masat anticovid/ Qeveria Shqiptare shpall “NON Grata”diplomatin rus, të largohet brenda 72 orësh

KEDS njofton për punime në rrjet, në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës

KEDS njofton për punime në rrjet, në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës

SHBA rol vendimtar në Kosovë/ Hoti: Marrëdhënia jonë është e veçantë

SHBA rol vendimtar në Kosovë/ Hoti: Marrëdhënia jonë është e veçantë

Drejtori i RTV Dukagjini: Presim nga partitë të tërhiqen nga sulmet ndaj mediumit

Drejtori i RTV Dukagjini: Presim nga partitë të tërhiqen nga sulmet ndaj mediumit

Sindikata e Policisë paralajmëron protesta, thonë se s’po u plotësohen kërkesat

Sindikata e Policisë paralajmëron protesta, thonë se s’po u plotësohen kërkesat

Zannier: Nëse shqiptarët mësojnë e flasin vetëm shqip dhe serbët vetëm serbisht, gjërat vështirë se ndryshojnë

Zannier: Nëse shqiptarët mësojnë e flasin vetëm shqip dhe serbët vetëm serbisht, gjërat vështirë se ndryshojnë

Ministri Reçica jep një lajm të mirë për përfituesit e skemave pensionale

Ministri Reçica jep një lajm të mirë për përfituesit e skemave pensionale