Alban Hyseni: Tash e tutje qeverisim bashkë me banorët e Gjilanit

11.10.2021 23:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Alban Hyseni: Tash e tutje qeverisim bashkë me banorët e Gjilanit

Alban Hyseni:

Siç edhe mund ta keni parë sot, Lutfiu, kandidati nga radhët e LDK-së për Gjilanin braktisi garën duke mos prezantuar pikëpamjet e tij dhe të partisë që përfaqëson para qytetarëve në debatin e fundit të kësaj fushate. Kjo nuk është aspak befasuese sepse ai si figurë politike i cili shumë shpesh pretendon pozita udhëheqëse, braktisë qytetarët e Gjilanit çdo herë kur pozitat e tij vihen në rrezik apo kur i ofrohen pozitat udhëheqëse në nivel qëndror.

Fatkeqësisht për të, sot asnjë nga këto pozita nuk i ofron një alternativë apo strehim. Sot, ai braktisi qytetarët e Gjilanit dhe mbështetësit e tij për herën e fundit. Sot ai e dëshmoi se nuk është figurë që , ashtu siç u deklarua disa ditë më parë, ‘shkon pertej LDK-së’ (distancim nga partia të cilës i përket i cili është i turpshëm edhe për të) e poashtu edhe më shumë e dëshmoi se nuk është figurë e cila e përfaqëson denjësisht qytetarin e Gjilanit. Sot ai na tregoi se është koha që hapësira për udhëheqjen e Gjilanit duhet t’i jepet dikujt tjetër që nuk i përket mendësisë së vjetër zhvatëse, por duhet t’i jepet dikujt që me mendësinë e re punon për Gjilanin. Z. Haziri, ju sot i braktisët qytetarët e Gjilanit, por ata tash e tutje nuk janë më vetëm.

Tash e tutje mendojmë për Gjilanin.
Tash e tutje qeverisim bashkë me banorët e Gjilanit.
Tash e tutje jetësojmë idetë e programit tonë të përbashkët qeverisës.
Tash e tutje rikthejmë vëmendjen kah jush, për të gjitha lagjet, për të gjitha fshatrat, për të gjitha bizneset, për të gjitha shtresat, për të gjitha moshat.
Ju jeni e ardhmja, e bashkë mendojmë dhe veprojmë për Gjilanin.
T’ia kthejmë dinjitetin Gjilanit.
Bashkë qeverisim.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook