Aksidenti në Kroaci, Kurti: Me ankth e shpresë jemi pranë qytetarëve tanë

25.07.2021 11:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aksidenti në Kroaci, Kurti: Me ankth e shpresë jemi pranë qytetarëve tanë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se me pikëllim të thellë e ka marrë lajmin për për aksidentin që ka ndodhur në Kroaci, të një autobusi me targa të Kosovës.Ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka deklaruar se Xhelal Sveçla, ministri i Punëve të Brendshme, do të niset për në Kroaci për të shkuar tek vendi i ngjarjes.“Ndonëse ende nuk kemi konfirmime zyrtare për detajet, lutemi të ketë sa më pak të vdekur e sa më shpejt të shërohen të lënduarit”.“Ministri ynë i Punëve të Brendshme po niset për Kroaci, ndërkaq drejt vendit të aksidentit te autostrada e Sllavonski Brodit tashmë është nisur ambasadori ynë në Zagreb. Me ankth e shpresë jemi pranë qytetarëve tanë dhe familjeve të tyre në këto çaste të rënda”, ka thënë Kurti.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Berisha: Unë e mund Ramën në zgjedhje, Basha jo

Berisha: Unë e mund Ramën në zgjedhje, Basha jo

Peci: Lista “Guxo” as pro e as kundër shtyrjes së zgjedhjeve

Peci: Lista “Guxo” as pro e as kundër shtyrjes së zgjedhjeve

Haziri: Ja pse Kurti deshti shtyerjen e zgjedhjeve, s’ishte punë sondazhesh

Haziri: Ja pse Kurti deshti shtyerjen e zgjedhjeve, s’ishte punë sondazhesh

Nikaj, PDK: Kurti po mundohet që përgjegjësinë e keqmenaxhimit të pandemisë ta bartë tek qytetarët

Nikaj, PDK: Kurti po mundohet që përgjegjësinë e keqmenaxhimit të pandemisë ta bartë tek qytetarët

​Mbërrin në Rinas një tjetër sasi me Pfizer, Rama: Kanë ardhur mbi 2 milionë vaksina deri tani

​Mbërrin në Rinas një tjetër sasi me Pfizer, Rama: Kanë ardhur mbi 2 milionë vaksina deri tani

LDK heq dorë nga fushata 30-ditore, e redukton në pesë

LDK heq dorë nga fushata 30-ditore, e redukton në pesë

Digjen varrezat në Hajvali

Digjen varrezat në Hajvali

Mbajtën aheng familjar në Klinë, gjobiten nga Policia

Mbajtën aheng familjar në Klinë, gjobiten nga Policia

Infektologu Tolaj: Kosova ka pasur më së shumti vdekje nga virusi, çuditem me heshtjen e autoriteteve

Infektologu Tolaj: Kosova ka pasur më së shumti vdekje nga virusi, çuditem me heshtjen e autoriteteve

Dy muaj pas emërimit si zv.drejtor i burgjeve, MD largon nga kjo pozitë Rasim Selmanin

Dy muaj pas emërimit si zv.drejtor i burgjeve, MD largon nga kjo pozitë Rasim Selmanin

Merkel: Ballkani ka rrugë të gjatë drejt BE-së

Merkel: Ballkani ka rrugë të gjatë drejt BE-së

Deputetja e AAK-së: U bë Kurti me kërku shtyrje të zgjedhjeve për me shpëtu një grusht vota

Deputetja e AAK-së: U bë Kurti me kërku shtyrje të zgjedhjeve për me shpëtu një grusht vota

Çollaku: Kërkesa për shtyrjen e zgjedhjeve është frikë e Kurtit nga humbja

Çollaku: Kërkesa për shtyrjen e zgjedhjeve është frikë e Kurtit nga humbja

Këshilltari i Pacollit thotë se Kurti qëllimisht nuk e përmendi kryetarin e AKR-së në fjalim

Këshilltari i Pacollit thotë se Kurti qëllimisht nuk e përmendi kryetarin e AKR-së në fjalim

Presidentja Osmani për ftesën e Listës “Guxo” dhe Alternativës: Tek e fundit, si e para vendit, unë vendosi kë ta ftoj

Presidentja Osmani për ftesën e Listës “Guxo” dhe Alternativës: Tek e fundit, si e para vendit, unë vendosi kë ta ftoj

Merkel i kërkon Vuçiqit ta njohë Kosovën: Shpresoj se do të kemi përparim

Merkel i kërkon Vuçiqit ta njohë Kosovën: Shpresoj se do të kemi përparim