Aksident trafiku me lëndime në autostradën Arben Xhaferi

E publikuar: 26/07/2020 12:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

“Viktima mashkull kosovar deri sa ishte duke drejtuar veturën e tij  humb kontrollin mbi automjet dhe godet mbrojtëset  anësore të rrugës dhe del jashtë rrethojës së Autostradës”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

“Si pasojë e aksidentit, vozitësi ka vdekur në vendin e ngjarjes, ndërsa pasagjeri i tij mashkull kosovar ka pësuar lëndime dhe është dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit  trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion”, është bërë e ditur në njoftimin e PK-së.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!