Abdixhiku: Xhafer Tahiri nuk n’dalet kurrë së punuari për Vushtrrinë

10.10.2021 20:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Abdixhiku: Xhafer Tahiri nuk n’dalet kurrë së punuari për Vushtrrinë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, vizitoi sot komunën e Vushtrrisë, ku u prit nga i pari aktual i komunës, njëherësh kandidat për kryetar edhe për një mandat, Xhafer Tahiri, për të cilin tha se nuk ndalet kurrë së punuari për komunën e tij.Me këtë rast, Abdixhiku, theksoi se, Xhafer Tahiri nuk ndalet kurrë së punuari për Vushtrrinë.

“Përpos të arriturave të jashtëzakonshme në mandatin e kaluar, Xhafa ka program të fuqishëm e të detajuar, brenda të cilit ka paraparë realizimin edhe të 10 projekteve vitale në katër vitet e ardhshme, rezultati i të cilave do ta bëj komunën tuaj lidere të zhvillimit për të gjithë”, tha Abdixhiku.Kryetari Abdixhiku dhe i pari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, fillimisht u takuan me të rinj nga kjo komunë.

“Qyteti juaj është i pari, LDK është e para dhe ju jeni të parët. Gjithmonë të parët e kanë bërë ndryshimin. Kjo u vërtetua edhe në qeverisjen e komunës tuaj nga Xhafa. Pra, kur të parët bëhen e qëndrojnë bashkë, Vushtrria e zë vendin e parë në zhvillim për të gjithë”, u tha Abdixhiku të rinjve.

Në fund të këtij takimi, kryetari Abdixhiku, theksoi se kryetari i tashëm dhe i ardhshëm i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, në programin e tij ka planifikuar 10 projekte vitale per komunen e tij, dhe që të gjitha do t’i përmbush me sukses, sepse atë që Xhafa e premton gjithmonë e realizon.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

Pas Thaçit, ZPS kundërshton edhe lirimin e Veselit, Krasniqit e Selimit

Pas Thaçit, ZPS kundërshton edhe lirimin e Veselit, Krasniqit e Selimit

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Vdes në spitalin e Pejës 71 vjeçari i dënuar për vrasje të rëndë

Vdes në spitalin e Pejës 71 vjeçari i dënuar për vrasje të rëndë

Shefqet Krasniqi thotë se kijameti është afër: Një nga shenjat ndërtimi i pallateve të mëdha

Shefqet Krasniqi thotë se kijameti është afër: Një nga shenjat ndërtimi i pallateve të mëdha

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen e parave të bankës në rrugën Prishtinë-Gjilan

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen e parave të bankës në rrugën Prishtinë-Gjilan

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

BE thirrje Serbisë: Të lejohen ministrat nga Kosova ta vizitojnë Preshevën

BE thirrje Serbisë: Të lejohen ministrat nga Kosova ta vizitojnë Preshevën

Pa certifikatë vaksinimi me të dyja dozat s’ hyn në punë në institucione publike

Pa certifikatë vaksinimi me të dyja dozat s’ hyn në punë në institucione publike

Bajrami: Nuk besoj se duhet të kemi zgjedhje të jashtëzakonshme

Bajrami: Nuk besoj se duhet të kemi zgjedhje të jashtëzakonshme

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Specialja kundërshton garancinë e Policisë për lirimin e Thaçit, (keq)përdorë një foto me ish-drejtorin e Policisë

Specialja kundërshton garancinë e Policisë për lirimin e Thaçit, (keq)përdorë një foto me ish-drejtorin e Policisë

A e dini cila është lidhja familjare në mes të Bashkim Jasharit dhe Rrahman Ramës?

A e dini cila është lidhja familjare në mes të Bashkim Jasharit dhe Rrahman Ramës?

Këto janë masat e reja antiCOVID që do të votohen në mbledhjen e sotme të qeverisë

Këto janë masat e reja antiCOVID që do të votohen në mbledhjen e sotme të qeverisë

Varhelyi shprehet optimist se të rinjtë e Kosovës së shpejti do të udhëtojnë pa viza

Varhelyi shprehet optimist se të rinjtë e Kosovës së shpejti do të udhëtojnë pa viza