A do të largohet deputeti Humolli nga VV-ja? Tregon Bajqinovci

09.06.2022 00:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A do të largohet deputeti Humolli nga VV-ja? Tregon Bajqinovci

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci ka thënë se deputeti Fatmir Humolli nuk do të largohet nga Lëvizja Vetëvendosje. Humolli dje nuk e përjashtoi mundësinë e dorëheqjes nga pozita e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, nëse partia ku përket nuk punon në të mirën e qytetarëve.

Bajqinovci tha se janë eksagjeruar deklaratat e tij.

Sipas tij, Humolli nuk largohet nga VV-ja.

“Humolli nuk del nga VV-ja, dje kam pas takim me të. Me aq sa unë e di, fjalët e Humollit pak janë eksagjeraurar kur është dhënë deklaratën, dhe nuk janë ashtu si i ka interpretuar ai. Humolli ka pas një kundërshtim që e ka thënë publikisht për të cilën edhe ka votuar kundër për çështjen e projektligjit të pagës minimale për shkak të çështjes së veteranëve.

Nuk është hera e parë që në VV, një deputet apo dy kanë votuar kundër një dickaje që ata kanë menduar që nuk duhet të mendohet”, tha Bajqinovci.

Tutje ai tha se mendimet ndryshe dhe votimet ndryshe nuk e dërgojnë VV-në deri në çarje.

“Për VV-në kur votohet uniform menjëherë flitet për një autoritarizëm të zotit Kurti, ku thuhet se nuk ka deputetë vetvetja, që dalin e thojnë. Pastaj kur del dikush dhe voton kundër për shkak që ashtu mendon, thuhet po vjen deri te çarja.

Jo nuk po vjen deri te çarja, në VV lejohen mendimet ndryshe, votimet ndryshe. Me sa e njoh unë e di, Humolli nuk del nga Lëvizja Vetëvendosje”, tha Bajqinovci në emisionin ‘dPt te Fidani’ në T7.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova në pritje të liberalizimit të vizave, Osmani: Nisem drejt Brukselit me shpresë, por pa pritje të mëdha

Kosova në pritje të liberalizimit të vizave, Osmani: Nisem drejt Brukselit me shpresë, por pa pritje të mëdha

Kuvendi nesër me dy seanca, pikë e rendit të ditës edhe Trusti

Kuvendi nesër me dy seanca, pikë e rendit të ditës edhe Trusti

Aksidentohen dy automjete të FSK-së në Gjilan, tre të lënduar

Aksidentohen dy automjete të FSK-së në Gjilan, tre të lënduar

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Pence do ta vizitojë Shqipërinë të enjten

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Pence do ta vizitojë Shqipërinë të enjten

“Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli në Vushtrri (VIDEO)

“Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli në Vushtrri (VIDEO)

Bislimi: Me udhërrefyesin kemi kthyer situatën në normalitet, por pa thënë që marrëveshja për energjinë është e mirë

Bislimi: Me udhërrefyesin kemi kthyer situatën në normalitet, por pa thënë që marrëveshja për energjinë është e mirë

Haradinaj i krahasoi Kurtin e Konjufcën me Rrahman Morinën, reagon Avdyli: Fyerja më e madhe e një politikani që nga paslufta

Haradinaj i krahasoi Kurtin e Konjufcën me Rrahman Morinën, reagon Avdyli: Fyerja më e madhe e një politikani që nga paslufta

Kurti u drejtohet serbëve në serbisht, kërkon propozimet dhe sugjerimet e tyre

Kurti u drejtohet serbëve në serbisht, kërkon propozimet dhe sugjerimet e tyre

Haradinaj: Hashim Thaçi ua ka rritë pagat njerëzve, i vetmi kryeministër që s’ka rritë një cent në pagë është Albin Kurti

Haradinaj: Hashim Thaçi ua ka rritë pagat njerëzve, i vetmi kryeministër që s’ka rritë një cent në pagë është Albin Kurti

KEDS ka një thirrje për qytetarët pas erërave të forta

KEDS ka një thirrje për qytetarët pas erërave të forta

Haradinaj tregon sa para i kishte tërhequr nga Trusti

Haradinaj tregon sa para i kishte tërhequr nga Trusti

Ahmeti tregon çka u fol në tavolinë me Edi Ramën, a tha se do ta rrëzojë Kurtin në shtator?

Ahmeti tregon çka u fol në tavolinë me Edi Ramën, a tha se do ta rrëzojë Kurtin në shtator?

Ashtu siç pritej, Vjosa Osmani ia aprovon Kurtit marrëveshjen me Serbinë

Ashtu siç pritej, Vjosa Osmani ia aprovon Kurtit marrëveshjen me Serbinë

Krasniqi: Projektligji për konfiskimin e pasurisë rrezikon seriozisht të drejtat e njeriut

Krasniqi: Projektligji për konfiskimin e pasurisë rrezikon seriozisht të drejtat e njeriut

Shala: Dokumenti i nënshkruar sot nuk mund të ratifikohet në Kuvend, e çuditshme si nuk u ndryshua asjgë nga marrëveshja e vitit 2013-2015

Shala: Dokumenti i nënshkruar sot nuk mund të ratifikohet në Kuvend, e çuditshme si nuk u ndryshua asjgë nga marrëveshja e vitit 2013-2015

Kurti: Po punojmë për krijimin e një politike kulturore, që do të rezultojë me demokraci dhe gjithpërfshirje

Kurti: Po punojmë për krijimin e një politike kulturore, që do të rezultojë me demokraci dhe gjithpërfshirje