Joe Biden letër Agim Rexhepit: Zoti ju bekoftë!

26.11.2020 22:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Joe Biden letër Agim Rexhepit: Zoti ju bekoftë!

Kryetari i Shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, me rastin Ditës së Falënderimeve, ka pranuar një letër nga presidenti i porsazgjedhur i ShBA-së, Joe Biden.

Këtë lajm Rexhepi e ka bërë të ditur përmes një statusi në Facebook, me ç’rast ka prezantuar edhe një pjesë të letrës së gjatë të dërguar nga presidenti Biden.

Ndër të tjera në letrën e Biden dërguar Rexhepit thuhet “Besimi, guximi, sakrifica, shërbimi ndaj vendit, shërbimi ndaj njëri-tjetrit dhe mirënjohja edhe përpara vuajtjeve, kanë qenë prej kohësh pjesë e asaj që do të thotë falënderimet në Amerikë”.

Po ashtu Rexhepi pa bërë të ditur se ka pranuar rreth 50 letra nga senatorë e kongresistë amerikanë.

Ky është postimi i tij i plotë:

Faleminderit – Thank you President JOE BIDEN

Miq jam shumë i nderuar të ju njoftoj që pak më parë kam marr në mënyrë elektronike një letër të gjatë nga Presidenti në ardhje i SHBA, z. Joe Biden me rastin e Ditës së falënderimeve.

Në letër ndër të tjera thuhet (po e postoj vetëm pjesërisht).

Agim,

Falënderimi është një kohë e veçantë për Amerikën. Një kohë për të reflektuar mbi atë që ka sjellë viti dhe për të menduar për atë që pritet përpara.

Besimi, guximi, sakrifica, shërbimi ndaj vendit, shërbimi ndaj njëri-tjetrit dhe mirënjohja edhe përpara vuajtjeve, kanë qenë prej kohësh pjesë e asaj që do të thotë falënderimet në Amerikë.

Në fakt, unë kurrë nuk kam qenë më optimist për të ardhmen e Amerikës sesa jam tani.

Unë besoj se Shekulli 21 do të jetë një Shekull Amerikan.

Ne do të ndërtojmë një ekonomi që udhëheq botën.

Ne do ta udhëheqim botën me fuqinë e shembullit tonë – jo me shembullin e fuqisë sonë.

Ne do të udhëheqim botën për klimën dhe do të shpëtojmë planetin.

Ne do të gjejmë shërimin për kancerin, alzheimerin dhe diabetin.

Nga familja Biden tek e juaja, kudo dhe sido që të jeni duke festuar, ne ju urojmë një Falënderim të Gëzuar.

Zoti ju bekoftë dhe Zoti i ruajt trupat tona.

Joe Biden

P. S. Poashtu, në adresën time elektronike kanë arritur më shumë se 50 letra të tilla urimi nga Senatorë e Kongresist Amerikan.

.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Avdi Pireva intensifikon takimet në terren, merr mbështetje të madhe nga kjo nëndegë e Kamenicës

Avdi Pireva intensifikon takimet në terren, merr mbështetje të madhe nga kjo nëndegë e Kamenicës

Demaj: Feja nuk i duhet politikës

Demaj: Feja nuk i duhet politikës

Haradinaj: Me marrëveshje qeverisëse synojmë të marrim njërën nga tri pozitat e para shtetërore

Haradinaj: Me marrëveshje qeverisëse synojmë të marrim njërën nga tri pozitat e para shtetërore

Ramush Haradinaj: Synojmë një union Kosovë—Shqipëri

Ramush Haradinaj: Synojmë një union Kosovë—Shqipëri

Biden nënshkruan vendime të reja për klimën dhe mjedisin

Biden nënshkruan vendime të reja për klimën dhe mjedisin

Hamza: Do të zvogëlojmë tatimin në fitim për korporatat nga 10% në 5%

Hamza: Do të zvogëlojmë tatimin në fitim për korporatat nga 10% në 5%

Hoxhaj thumbon Limajn dhe Kurtin: Mos votoni parti që s’e kalojnë pragun dhe s’qeverisin as 50 ditë

Hoxhaj thumbon Limajn dhe Kurtin: Mos votoni parti që s’e kalojnë pragun dhe s’qeverisin as 50 ditë

Hoti tregon se e kujt ishte ideja për sloganin “Shteti shtet”

Hoti tregon se e kujt ishte ideja për sloganin “Shteti shtet”

​Turqia arreston 126 të dyshuar për lidhje me organizatën terroriste ISIS

​Turqia arreston 126 të dyshuar për lidhje me organizatën terroriste ISIS

Tahiri: Do të vazhdojmë me gjoba ndaj partive që shkelin rregullat kundër përhapjes së COVID-19

Tahiri: Do të vazhdojmë me gjoba ndaj partive që shkelin rregullat kundër përhapjes së COVID-19

“Ejani se e vrava djalin”, kështu e denoncoi babai vrasjen e Albert Krasniqit

“Ejani se e vrava djalin”, kështu e denoncoi babai vrasjen e Albert Krasniqit

Personi që u vra sot në Prishtinë është Albert Krasniqi

Personi që u vra sot në Prishtinë është Albert Krasniqi

Isa Mustafa: LDK do dëshironte që Kurti ta udhëhiqte listën e VV-së, sepse kështu po e luajnë rolin e viktimës

Isa Mustafa: LDK do dëshironte që Kurti ta udhëhiqte listën e VV-së, sepse kështu po e luajnë rolin e viktimës

Vritet një person në Prishtinë

Vritet një person në Prishtinë

Lajçak: Tepër e rrezikshme ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Lajçak: Tepër e rrezikshme ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Haradinaj në Gjakovë, kërkon votën e bashkëluftëtarëve

Haradinaj në Gjakovë, kërkon votën e bashkëluftëtarëve