28 të shëruar e vetëm një rast i ri me Covid-19 në Kosovë

07.05.2020 20:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
28 të shëruar e vetëm një rast i ri me Covid-19 në Kosovë

28 persona janë regjistruar si të shëruar nga koronavirusi të enjten në Kosovë, përderisa nga 194 mostra vetëm një është diagnostikuar pozitiv me Covid-19.

Rasti pozitiv është nga Poliçka e Kamenicës.

Me shtimin e 28 pacientëve të shëruar, numri total i të shëruarve nga koronavirusi në Kosovë ka shkuar në 561.

Në Kosovë, nga 8 shkurti e deri më 7 maj 2020 janë testuar 9279 mostra të dyshimta. Pozitivë kanë rezultuar 861 raste, e 27 kanë vdekur.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Maqedonia e Veriut me ligj për mbrojtje nga COVID-19

Maqedonia e Veriut me ligj për mbrojtje nga COVID-19

Haziri: Isa Mustafa, emri i vetëm i LDK-së për president

Haziri: Isa Mustafa, emri i vetëm i LDK-së për president

Mbi 1000 persona me Covid-19 nuk kanë vendime për izolim në Shkup

Mbi 1000 persona me Covid-19 nuk kanë vendime për izolim në Shkup

Fillon lëshmi i vulës apostile në regjionin e Pejës

Fillon lëshmi i vulës apostile në regjionin e Pejës

Paraqitet plani i investimeve në infrastrukturë në Këshillin Ministror të Traktatit të Komunitetit të Transportit

Paraqitet plani i investimeve në infrastrukturë në Këshillin Ministror të Traktatit të Komunitetit të Transportit

Mitrovica do të ndajë nga 100 euro për çdo fëmijë të lindur në vitin 2020

Mitrovica do të ndajë nga 100 euro për çdo fëmijë të lindur në vitin 2020

3 të vdekur dhe 205 raste të reja me COVID-19

3 të vdekur dhe 205 raste të reja me COVID-19

Telekomi reagon pas bllokimit të xhirollogarive: U shkel marrëveshja, po na rrezikohet funksionimi

Telekomi reagon pas bllokimit të xhirollogarive: U shkel marrëveshja, po na rrezikohet funksionimi

Bllokohen xhirollogaritë e Telekomit

Bllokohen xhirollogaritë e Telekomit

Vjedhja e mbi 2 milionë eurove, Kadri Shala dorëzohet në Polici

Vjedhja e mbi 2 milionë eurove, Kadri Shala dorëzohet në Polici

“Flaka e Janarit” merr statusin e mbrojtjes së trashëgimisë shpirtërore

“Flaka e Janarit” merr statusin e mbrojtjes së trashëgimisë shpirtërore

Ja cili deputet e quan Ahmet Shalën “troftë” me pika të kuqe

Ja cili deputet e quan Ahmet Shalën “troftë” me pika të kuqe

Vullnetarja nga Qendra e Karantinës: I ndjeri Agon Musliu ka deklaruar se nuk ka ndonjë sëmundje

Vullnetarja nga Qendra e Karantinës: I ndjeri Agon Musliu ka deklaruar se nuk ka ndonjë sëmundje

185 raste aktive dhe 8 pacientë në hospitalizim me COVID-19 në Gjilan

185 raste aktive dhe 8 pacientë në hospitalizim me COVID-19 në Gjilan

Shala: Nuk ka qenë e domosdoshme shitja e tokave me çmim të lirë

Shala: Nuk ka qenë e domosdoshme shitja e tokave me çmim të lirë

Punëtores së “Elkosit” i grabiten mbi 10 mijë euro pranë bankës në Fushë Kosovë

Punëtores së “Elkosit” i grabiten mbi 10 mijë euro pranë bankës në Fushë Kosovë