​Memli Krasniqi e quan të dështuar vizitën e Albin Kurtit në SHBA

​Memli Krasniqi e quan të dështuar vizitën e Albin Kurtit në SHBA

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, e cilëson të dështuar vizitën e kryeministrit Albin Kurti në [...]

Tym toksik në qiellin e Ukrainës, rusët bombardojnë rezervuarin me acid

Tym toksik në qiellin e Ukrainës, rusët bombardojnë rezervuarin me acid

Raketat ruse kanë bombarduar një rezervuar me acid nitrik në Severodonetsk, ka thënë një guvernator [...]

Ramush Haradinaj: Aleanca e bëri Suharekën lidere në vend

Ramush Haradinaj: Aleanca e bëri Suharekën lidere në vend

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur sot në Kuvenin zgjedhor të Aleancës në Suharekë. Ai [...]

Vritet dhe braktiset në kanal gruaja 37-vjeçare në Shkodër

Vritet dhe braktiset në kanal gruaja 37-vjeçare në Shkodër

Një 37-vjeçare është gjetur e vrarë në qytetin e Shkodrës. Trupi i pajetë i Leze [...]

Google Assistant së shpejti do të identifikojë zërin e përdoruesit

Google Assistant së shpejti do të identifikojë zërin e përdoruesit

Përmes analizës së aplikacionit të Google për Android, janë zbuluar planet potenciale të kompanisë që [...]

Zyrtarja e BE-së: Peticionin për heqjen e vizave do t’ia dorëzoj Macronit, janë mbledhur 12 mijë nënshkrime

Zyrtarja e BE-së: Peticionin për heqjen e vizave do t’ia dorëzoj Macronit, janë mbledhur 12 mijë nënshkrime

Kati Schneeberger, këshilltare lokale e Bashkimit Evropian, ditë më parë e ka nisur një peticion [...]

Zelensky pranon propozimin e Erdogan për të takuar Putinin

Zelensky pranon propozimin e Erdogan për të takuar Putinin

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, pranoi propozimin e homologut të tij turk, Recep Tayyip Erdogan, për [...]

Muharremaj i befasuar: Si ka mundësi që Suhareka të shpallet ndër komunat më jotransparente

Muharremaj i befasuar: Si ka mundësi që Suhareka të shpallet ndër komunat më jotransparente

Suhareka është renditur ndër komunat më jotransparente në një indeks të publikuar nga Instituti Demokratik [...]

Nuk ka asnjë rast të dyshimtë në Shqipëri me linë e majmunëve

Nuk ka asnjë rast të dyshimtë në Shqipëri me linë e majmunëve

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini thotë se në Shqipëri, aktualisht nuk ka [...]

Hovenier takohet me politikanët serbë në Kosovë, Trajkoviqin dhe Rashiqin

Hovenier takohet me politikanët serbë në Kosovë, Trajkoviqin dhe Rashiqin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, është takuar me politikanët [...]

Kurti mori pjesë në përmbylljen e Festivalit të Tenisit 2022

Kurti mori pjesë në përmbylljen e Festivalit të Tenisit 2022

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në përmbylljen e Festivalit të Tenisit [...]

Abdixhiku fton anëtarët e EPP-së që ta mbështesin anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Abdixhiku fton anëtarët e EPP-së që ta mbështesin anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka kërkuar në Roterdam të Holandës që të mbështetet Kosova [...]

Plaçkitje nga trupat ruse, ukrainasja vëren nga foto gjësendet e saj në tank

Plaçkitje nga trupat ruse, ukrainasja vëren nga foto gjësendet e saj në tank

Një refugjate ukrainase në Mbretërinë e Bashkuar ka thënë se ajo i ka njohur në [...]

Intervenime në asfalt, pak ditë pasi u shtrua rruga “Muharrem Fejza” (FOTO)

Intervenime në asfalt, pak ditë pasi u shtrua rruga “Muharrem Fejza” (FOTO)

Asfalti në rrugën “Muharrem Fejza” është prerë pak ditë pasi u shtrua nga Komuna e [...]

Niveli më i lartë në dy muaj, rritet çmimi i naftës pas vendimit të BE-së

Niveli më i lartë në dy muaj, rritet çmimi i naftës pas vendimit të BE-së

Çmimet e naftës kanë arritur nivele të reja, pasi liderët e Bashkimit Evropian ranë dakord [...]

Arrestohet serbi që u paraqit si pjesëtar i FSK-së, i gjenden helmeta me shkronjën “Z”

Arrestohet serbi që u paraqit si pjesëtar i FSK-së, i gjenden helmeta me shkronjën “Z”

M.M, 30-vjeçar, është arrestuar pasi u prezantua si pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës [...]

Policia me aksione kundër kontrabandës, gjashtë të arrestuar

Policia me aksione kundër kontrabandës, gjashtë të arrestuar

Policia e Kosovës në dy raste të ndryshme, ka kapur në flagrancë gjithsej gjashtë persona [...]

The Guardian përzgjedh fotografinë e realizuar në Kosovë, si më të mirën e ditës

The Guardian përzgjedh fotografinë e realizuar në Kosovë, si më të mirën e ditës

Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian” ka përzedhur një fotografi nga Kosova si më të mirën [...]

Komuna e Malishevës thotë se është përgatitur për t’u përballur me ethet hemorragjike

Komuna e Malishevës thotë se është përgatitur për t’u përballur me ethet hemorragjike

Komuna e Malishevës njofton se bazuar në të dhënat zyrtare, deri më tani nuk është [...]

Rënditja e komunave më transparente në Kosovë, Prishtina e para

Rënditja e komunave më transparente në Kosovë, Prishtina e para

Është publikuar rënditja e re e komunave me transparencën më të madhe në Kosovë. Komuna e [...]

Lubonja: Vajzës time i kam thënë provo sa meshkuj të duash, para se të martohesh

Lubonja: Vajzës time i kam thënë provo sa meshkuj të duash, para se të martohesh

Analisti Fatos Lubonja, duke folur në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Librazhd, [...]

Aplikimi i Kosovës në Këshillin e Evropës diskutohet në takimin mes zëvendësit të Gërvallës dhe ambasadorit turk

Aplikimi i Kosovës në Këshillin e Evropës diskutohet në takimin mes zëvendësit të Gërvallës dhe ambasadorit turk

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, është takuar me ambasadorin e Turqisë [...]

Gërvalla në Berlin, takon lobuesin e fuqishëm për një Kosovë me liberalizim dhe anëtare në KiE

Gërvalla në Berlin, takon lobuesin e fuqishëm për një Kosovë me liberalizim dhe anëtare në KiE

Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz, po qëndron për një vizitë në Gjermani. Deputeti i [...]

KMDLNJ: Trajtimi jodinjitoz i të paraburgosurve nga Gjykata Speciale

KMDLNJ: Trajtimi jodinjitoz i të paraburgosurve nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale në Hagë ku mbahen të paraburgosur shtetas të Kosovës, të gjithë shqiptarë proklamon [...]

Mjekët në Pulmologji ia largojnë 84 vjeçarit një trup të huaj, i shkaktoi pneumoni të rëndë

Mjekët në Pulmologji ia largojnë 84 vjeçarit një trup të huaj, i shkaktoi pneumoni të rëndë

Mjekët në Klinikën e Pulomologjisë kanë kryer një intervenim duke ia larguar një pacienti 84 [...]

Borrell: Sanksionet e BE-së do të nxisin uljen e çmimit të naftës ruse

Borrell: Sanksionet e BE-së do të nxisin uljen e çmimit të naftës ruse

Shefi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka thënë se paketa e [...]

Vuçiqi betohet “për ruajtje të Kosovës brenda Serbisë”

Vuçiqi betohet “për ruajtje të Kosovës brenda Serbisë”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të bëjë betimin në e Serbisë për mandatin [...]

Vjedhja në Termocentralin Kosova A, roja u mbajt peng 20 minuta nga dy të armatosurit

Vjedhja në Termocentralin Kosova A, roja u mbajt peng 20 minuta nga dy të armatosurit

Një vjedhje e armatosur ka ndodhur të hënën në Termocentralin Kosova A. Lidhur me këtë Policia [...]

Aksident në Rrugën e Kombit, makina përplas fëmijën 10-vjeçar

Aksident në Rrugën e Kombit, makina përplas fëmijën 10-vjeçar

Një aksident është shënuar mëngjesin e sotëm në rrugen e Kombit, në segmentin Milot-Rrëshen, prane [...]

Reagon Moska pas vendimit të BE: Do të gjejmë blerës dhe importues tjerë të naftës

Reagon Moska pas vendimit të BE: Do të gjejmë blerës dhe importues tjerë të naftës

Rusia sot iu përgjegjë pakos së fundit të sanksioneve të BE-së, duke thënë se Moska [...]

Arrestohet vajza që theri me thikë një të mitur në Obiliq

Arrestohet vajza që theri me thikë një të mitur në Obiliq

Është arrestuar e dyshuara që theri me thikë një të mitur, të hënën në Obiliq. Policia [...]

Hong-Kongu – mundësi për një zhvillim të ri

Hong-Kongu – mundësi për një zhvillim të ri

Presidenti i Kinës, Xi Jinping u takua të hënën në Pekin me kryeekzekutivin e gjashtë [...]

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Pas rënies këtë fundjavë, ditëve të ardhshme, temperaturat shënojnë rritje graduale sërish edhe mbi 30 [...]

SBASHK-u i jep 15 ditë afat Qeverisë Kurti, para grevës së përgjithshme

SBASHK-u i jep 15 ditë afat Qeverisë Kurti, para grevës së përgjithshme

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), ka paralajmëruar grevë të përgjithshme nëse [...]

AAK thërret konferencë për media

AAK thërret konferencë për media

Grupi parlamentar i AAK-së mban sot konferencë për media. Kjo konferencë nis në orën 11:30 dhe [...]

Sipas studimit, mund të dashuroheni me dy persona në të njëjtën kohë 

Sipas studimit, mund të dashuroheni me dy persona në të njëjtën kohë 

Të duash dy njerëz në të njëjtën kohë nuk është zakonisht një pikëpamje e pranuar [...]

Osmani: Rreshtimi i Vuçiq me Putin i qëllimshëm, kjo rrugë destruktive nuk mund të injorohet më 

Osmani: Rreshtimi i Vuçiq me Putin i qëllimshëm, kjo rrugë destruktive nuk mund të injorohet më 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Bashkimi Europian nuk mund të injorojë më [...]

Të paktën 22 mijë të vrarë në Mariupol 

Të paktën 22 mijë të vrarë në Mariupol 

Autoritetet ukrainase vlerësojnë se të paktën 22 mijë njerëz janë vrarë në qytetin e Mariupolit, [...]

Nëse pini apo hani qershi do të flini më rehat dhe më shpejt

Nëse pini apo hani qershi do të flini më rehat dhe më shpejt

Një nga problemet me të cilat përballen shpesh njerëzit është pagjumësia dhe madje në një [...]

Haxhi Avdyli: Asnjë deputet i VV-së apo Listës Guxo nuk do ta votojë tërheqjen e Trustit

Haxhi Avdyli: Asnjë deputet i VV-së apo Listës Guxo nuk do ta votojë tërheqjen e Trustit

Deputeti Haxhi Avdyli ka thënë se nuk do ta votoj tërheqjen e 30% të parave [...]

 Kujdes! Pas kësaj ore nuk duhet të pini më kafe

 Kujdes! Pas kësaj ore nuk duhet të pini më kafe

Ftesat e mbrëmjes në kafe nuk janë të pazakonta, edhe pse e dimë që nuk [...]

Plagosje me armë zjarri në Vushtrri, një person dërgohet në spital 

Plagosje me armë zjarri në Vushtrri, një person dërgohet në spital 

Një person është plagosur si pasojë e një përleshje me armë zjarri para pak çasteve [...]

Nafta ruse përçan Bashkimin Evropian 

Nafta ruse përçan Bashkimin Evropian 

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian nuk arritën as sot të arrijnë marrëveshje për një paketë të [...]

Zelensky, BE-së: Tregoni unitet më të madh 

Zelensky, BE-së: Tregoni unitet më të madh 

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thënë se Evropa duhet të tregojë unitet më të [...]

[TABS_R id=314738]