Jeta në burg e 34 grave të dënuara për vrasje

Jeta në burg e 34 grave të dënuara për vrasje

Jeta pas grilave nuk është aspak e lehtë, dhe pendesa është e menjëherëshme. Pavarësisht kushteve [...]

Vizita e presidentes Osmani në Amerikë, ja me kënd u takua

Vizita e presidentes Osmani në Amerikë, ja me kënd u takua

Presidentja e vendit Vjosa Osmani ka qëndruar këto ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Osmani [...]

Aksident tragjik në Gjilan: Vdes një person, i dyshuari ikë nga vendi i ngjarjes

Aksident tragjik në Gjilan: Vdes një person, i dyshuari ikë nga vendi i ngjarjes

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot rreth orës 19:40 në Gjilan, ku si pasojë [...]

Zelensky ndan medalje për ushtarët dhe të rënët e luftës

Zelensky ndan medalje për ushtarët dhe të rënët e luftës

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka nderuar me medalje disa ushtarë në Kiev. Zelensky ua ka [...]

A mund të ketë riverifikim të listave të veteranëve pasi Apeli e ktheu rastin në rigjykim?

A mund të ketë riverifikim të listave të veteranëve pasi Apeli e ktheu rastin në rigjykim?

Më 26 prill të këtij viti, Gjykata e Apelit ka kthyer në rigjykim rastin “Veteranët”, [...]

Vrasja e pilotit hero të njohur si “Shpirti i Kievit”, kush ishte djaloshi që ëndërronte të bëhej pilot

Vrasja e pilotit hero të njohur si “Shpirti i Kievit”, kush ishte djaloshi që ëndërronte të bëhej pilot

Një pilot ukrainas që mediat e quajnë “Shpirti i Kievit” ka vdekur. Për të thuhet [...]

Kurti tha se ndau buxhet për rrugën Prizren-Tetovë, ministria: Ende s’i kemi siguruar mjetet

Kurti tha se ndau buxhet për rrugën Prizren-Tetovë, ministria: Ende s’i kemi siguruar mjetet

Rruga Prizren-Tetovë, ndonëse është premtuar nga shumë qeveri në Kosovë se do të ndërtohet, punimet [...]

Kryeministri Kurti viziton Muzeun e Fëmijërisë së Luftës

Kryeministri Kurti viziton Muzeun e Fëmijërisë së Luftës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar Muzeun e Fëmijërisë së Luftës. Lodra, libra, këpucë, fanella [...]

Më 1 maj protestohet në Prishtinë

Më 1 maj protestohet në Prishtinë

Me rastin e 1 Majit, Ditës së Punëtorëve, do të protestohet në Prishtinë. Protesta do të [...]

Stafi mbështetës shëndetësor, pa pagat e muajit mars

Stafi mbështetës shëndetësor, pa pagat e muajit mars

Stafi mbështetës i angazhuar nga Ministria e Shëndetësisë ndaj luftës së pandemisë, ende nuk është [...]

Ukraina shkëmben të burgosurit me Rusinë

Ukraina shkëmben të burgosurit me Rusinë

Ukraina mori pjesë të shtunën në një shkëmbim të burgosurish me Rusinë, sipas zëvendëskryeministres Iryna [...]

Lehtësimi i masave antiCovid, cilat masa mbesin në fuqi?

Lehtësimi i masave antiCovid, cilat masa mbesin në fuqi?

Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë vendim për masa lehtësuese [...]

Austria po kërkon punëtorë nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia e Veriut

Austria po kërkon punëtorë nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia e Veriut

Do të bëhet më e lehtë për shtetasit e kualifikuar të vendeve të treta të [...]

Zelensky: Rusia po përpiqet ta “zbrazë” Donbasin

Zelensky: Rusia po përpiqet ta “zbrazë” Donbasin

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky akuzoi Moskën për kryerjen e bombardimeve brutale të vazhdueshme mbi ndërtesat [...]

Pesë ushqime që është më mirë të blini të ngrira

Pesë ushqime që është më mirë të blini të ngrira

Versionet e ngrira nuk janë të prira për t’u prishur dhe ndonjëherë kanë më shumë [...]

Çitaku i reagon Kurtit: Kosova është pjesë e Byrosë Ndërkombëtare që nga viti 2015

Çitaku i reagon Kurtit: Kosova është pjesë e Byrosë Ndërkombëtare që nga viti 2015

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Vlora Çitaku, i ka reaguar ashpër kryeministrit, Albin Kurti, [...]

Vuçiq: Nuk ekziston dialog me Kurtin

Vuçiq: Nuk ekziston dialog me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se nuk pret asgjë nga takimi i së [...]

Chollet, pasi u takua me Osmanin: Kemi përkushtim të madh drejt sovranitetit dhe integritetit territorial të Kosovës

Chollet, pasi u takua me Osmanin: Kemi përkushtim të madh drejt sovranitetit dhe integritetit territorial të Kosovës

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka njoftuar për takimin që mbajti më [...]

Murati kritikon tërheqjen e kursimeve pensionale në kohën e Hotit: Pati ndikim negativ në ekonomi

Murati kritikon tërheqjen e kursimeve pensionale në kohën e Hotit: Pati ndikim negativ në ekonomi

Ministri i Financave, Hekuran Murati është deklaruar rreth kërkesës për tërheqjen e 30% të mjeteve [...]

Qëlloi me armë zjarri në drejtim të një automjeti, arrestohet 30-vjeçari në Fier

Qëlloi me armë zjarri në drejtim të një automjeti, arrestohet 30-vjeçari në Fier

Policia e Fierit ka bërë të mundur arrestimin e 30-vjeçarit Andrea Çrraga., që qëlloi me [...]

Angelina Jolie vizitë të papritur në Ukrainë, aktorja filmohet në një kafene në Lviv

Angelina Jolie vizitë të papritur në Ukrainë, aktorja filmohet në një kafene në Lviv

Aktorja me famë botërore Angelina Jolie është fotografuar ditën e sotme duke vizituar një kafene [...]

Gati 5 miliardë euro kursime në Kosovë: Ku shkojnë këto para?

Gati 5 miliardë euro kursime në Kosovë: Ku shkojnë këto para?

Vlera e depozitave të klientëve në dhjetë bankat komerciale të Kosovës ka arritur në mbi [...]

Lehtësohen masat anti-COVID në Kosovë

Lehtësohen masat anti-COVID në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka vendosur sot për lehtësimin e masave kundër Covid-19.Ministri i Shëndetësisë, Rifat [...]

Kurti shfuqizon vendimet e Haradinajt për tokat e AKP-së që iu ishin dhënë Komunave

Kurti shfuqizon vendimet e Haradinajt për tokat e AKP-së që iu ishin dhënë Komunave

Kryeministri Albin Kurti në mbledhjen e qeverisë ka shfuqizuar vendimet e ish-kryeministrit Haradinaj për dhënien [...]

Haxhiu: Tërheqja e parave nga Trusti s’duhet të trajtohet me inate politike, por duhet të na bashkoj opozitë dhe pozitë

Haxhiu: Tërheqja e parave nga Trusti s’duhet të trajtohet me inate politike, por duhet të na bashkoj opozitë dhe pozitë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu, ka thënë se kërkesa e qytetarëve [...]

Ndryshimet që do të ndodhin gjatë majit në Zvicër

Ndryshimet që do të ndodhin gjatë majit në Zvicër

Nga muaji maj, të gjitha kufizimet e hyrjes në Zvicër do të hiqen Me fillim të [...]

Tërnava nesër jep mesazhin me rastin e festës së Fitër Bajramit

Tërnava nesër jep mesazhin me rastin e festës së Fitër Bajramit

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava nesër do të jap mesazhin me rastin e festës së [...]

Serbia rishfaq fuqinë ushtarake në vendin ku i fshehu kufomat e shqiptarëve

Serbia rishfaq fuqinë ushtarake në vendin ku i fshehu kufomat e shqiptarëve

Në bazën ushtarake të Batajnicës, ku ushtria serbe i kishte fshehur trupat e 744 shqiptarëve [...]

Kërkohet paraburgimi i 5 të dyshuarve për vrasjen në Klinë

Kërkohet paraburgimi i 5 të dyshuarve për vrasjen në Klinë

Prokuroria Themelore e Pejës ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit pesë personave të dyshuar [...]

Kryeministri Kurti fton afaristët gjermanë të investojnë në Kosovë

Kryeministri Kurti fton afaristët gjermanë të investojnë në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministren e Ministrisë së Ekonomisë, [...]

Kurti mbledh sot ministrat

Kurti mbledh sot ministrat

Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot në orën 14:00 për të mbajtur mbledhjen e [...]

Kina është e përkushtuar për përdorimin paqësor të hapësirës

Kina është e përkushtuar për përdorimin paqësor të hapësirës

Zëdhënësi i Ministrisë kineze të Mbrojtjes Kombëtare Tan Kefei tha se : Kina është e [...]

Sot në ora 17:00 luhet ndeshja e basketbollit KB Drita vs KB Newbasket në Gjilan

Sot në ora 17:00 luhet ndeshja e basketbollit KB Drita vs KB Newbasket në Gjilan

Të Shtunen do të zhvillohen ndeshja e ligës së parë, KB Drita vs KB Newbasket. Ndeshja [...]

Chelsea po bëhet me pronar të ri, marrëveshja është shumë afër

Chelsea po bëhet me pronar të ri, marrëveshja është shumë afër

Një konsorcium i udhëhequr nga bashkëpronari i Los Angeles Dodgers, Todd Boehly, raportohet se është [...]

Mitet më të shpeshta për vrapimin dhe sa janë të vërteta

Mitet më të shpeshta për vrapimin dhe sa janë të vërteta

Trajneri Christian Allen ka treguar për revistën britanike Metro se cilat janë mitet më të [...]

​Poloni, refugjatët ukrainas kalojnë shifrën tre milionë

​Poloni, refugjatët ukrainas kalojnë shifrën tre milionë

Që nga 24 shkurti, kur Rusia pushtoi Ukrainën, 3 033 000 njerëz kanë kaluar kufirin [...]

Abdullahu për komisionin hetimor për energjinë: PDK nuk lëshon pe

Abdullahu për komisionin hetimor për energjinë: PDK nuk lëshon pe

PDK dhe Vetëvendosje, janë përplasur ashpër ditëve të fundit lidhur me ngritjen e një komisioni [...]

​Bie numri i ndërmarrjeve të regjistruara

​Bie numri i ndërmarrjeve të regjistruara

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar repertorin statistikor mbi ndërmarrjet ekonomike në Kosovë, [...]

Lavrov: Rusia nuk beson që është në luftë me NATO-n, një konflikt i tillë rrezikon luftën nukleare

Lavrov: Rusia nuk beson që është në luftë me NATO-n, një konflikt i tillë rrezikon luftën nukleare

Kreu i diplomacisë ruse, Seregej Lavrov ka thënë se Rusia nuk beson që është në [...]

Biden reagon pas vrasjes së ushtarit amerikan në Ukrainë: La pas një fëmijë të vogël

Biden reagon pas vrasjes së ushtarit amerikan në Ukrainë: La pas një fëmijë të vogël

Presidenti i SHBA Joe Biden shprehu shqetësimin të premten për lajmin se një amerikan, Willy [...]

Në ditën e parë të punës si kryeministër, Abazoviqin e vizitojnë zyrtarët e lartë amerikanë

Në ditën e parë të punës si kryeministër, Abazoviqin e vizitojnë zyrtarët e lartë amerikanë

Kryeministrit të ri të Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në ditën e tij të parë [...]

Abdixhiku: LDK-ja synon t’i japë Kosovës program politik të djathtë e rugovist

Abdixhiku: LDK-ja synon t’i japë Kosovës program politik të djathtë e rugovist

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se partia e tij synon [...]

Kompania gjermane Thyssenkrupp do të ndërtojë fabrikë të çimentos në Kosovë

Kompania gjermane Thyssenkrupp do të ndërtojë fabrikë të çimentos në Kosovë

Kompania gjermane “Thyssenkrupp – Polysius”, që është një ndër kompanitë më të mëdha në botë [...]

Komandot e FSK-së stërviten nga instruktorët e forcave britanike

Komandot e FSK-së stërviten nga instruktorët e forcave britanike

Komandot e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) po stërviten për shkathtësi të zbulimit nga [...]

[TABS_R id=314738]