Tre të lënduar si pasojë e motit të ligë në Shqipëri

Tre të lënduar si pasojë e motit të ligë në Shqipëri

Mot i keq ka përfshirë sot Shqipërinë, ku si pasojë janë plagosur dy të rinj [...]

KMDLNj kërkoi ta monitorojë Hagën, Specialja e refuzoi

KMDLNj kërkoi ta monitorojë Hagën, Specialja e refuzoi

Leja për ta monitoruar procesin ndaj ish udhëheqësve të UÇK-së, e bërë më 22 nëntor [...]

Gërvalla: Demarkacioni nuk ka përfunduar, Thaçi e Gjukanoviqi e lanë të hapur mundësinë e rishikimit të kufijve

Gërvalla: Demarkacioni nuk ka përfunduar, Thaçi e Gjukanoviqi e lanë të hapur mundësinë e rishikimit të kufijve

Demarkacioni ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi ende nuk ka përfunduar dhe kjo duhet të [...]

Buleshkaj: Ka shumë raste kur zyrtarët kanë harruar të deklarojnë prona qindra e mijëra euroshe

Buleshkaj: Ka shumë raste kur zyrtarët kanë harruar të deklarojnë prona qindra e mijëra euroshe

Sot përfundon afati i deklarimit të pasurisë të mbi 4 mijë zyrtarëve publikë. Drejtori i Agjencisë [...]

Urdhëri i Bideni që do ta zbusë krizën e çmimeve të naftës në SHBA

Urdhëri i Bideni që do ta zbusë krizën e çmimeve të naftës në SHBA

Joe Biden ka mbajtur një fjalim gjatë të cilit ka trajtuar rritjen e çmimeve të [...]

Rusia ia ndalon hyrjen udhëheqësisë së BE-së

Rusia ia ndalon hyrjen udhëheqësisë së BE-së

Ministria e Jashtme ruse tha sot se do të zgjerojë listën e saj të figurave [...]

Reagime nga VV pas ‘kërcënimeve” të Haradinajt ndaj Kurtit

Reagime nga VV pas ‘kërcënimeve” të Haradinajt ndaj Kurtit

Mbrëmë kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka kërcënuar kryeministrin Albin Kurti në lidhje me pensionet [...]

“Vjosa e vogel” nga Helsinki ju fton t’i bashkoheni nismës së saj për adoleshentët me autizëm në Kosovë

“Vjosa e vogel” nga Helsinki ju fton t’i bashkoheni nismës së saj për adoleshentët me autizëm në Kosovë

Më 2 prill shënohet Dita Botërore e Ndërgjegjësimit për Autizëm. Fëmijët autik hasin në vështirësi të [...]

Ambasadorja e ShBA-së në OKB në prill do të takohet me refugjatë ukrainas

Ambasadorja e ShBA-së në OKB në prill do të takohet me refugjatë ukrainas

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Linda Thomas-Greenfield, [...]

Haxhiu nga Haga: Bota ta dijë se kriminelët ishin në anën e Serbisë

Haxhiu nga Haga: Bota ta dijë se kriminelët ishin në anën e Serbisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu të mërkurën ka udhëtuar për në Hagë, për t’i takuar [...]

Mosfunksionimi i E-kiosqeve, Komuna e Prishtinës del me sqarim

Mosfunksionimi i E-kiosqeve, Komuna e Prishtinës del me sqarim

Komuna e Prishtinës ka dal me një sqarim pasi E-kiosqet nuk janë duke funksionuar.Nga kjo [...]

Fjalët e para të Christopher Hillit si ambasador në Beograd

Fjalët e para të Christopher Hillit si ambasador në Beograd

Ambasadori i ri i SHBA-së në Serbi, Christopher Hill, ka folur për media pasi ka [...]

Inspektorati i Tregut shqipton gjoba ndaj furrave të bukës

Inspektorati i Tregut shqipton gjoba ndaj furrave të bukës

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) njofton se përmes Inspektoratit të Tregut ka vazhduar [...]

IKSHPK paralajmëron se virusi është kudo, kërkon testimin e personave që kanë këto simptoma

IKSHPK paralajmëron se virusi është kudo, kërkon testimin e personave që kanë këto simptoma

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka apeluar tek qytetarët që janë kokëdhimbje, kollitje, dhimbje fyti, [...]

Ramush Haradinaj i shkon në zyre OVL-UÇK-së

Ramush Haradinaj i shkon në zyre OVL-UÇK-së

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka takuar sot në Selinë e [...]

Dy të vdekur nga coronavirusi dhe 32 raste të reja në 24 orë

Dy të vdekur nga coronavirusi dhe 32 raste të reja në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës informon [...]

Stoltenberg thotë se forcat ruse nuk po tërhiqen

Stoltenberg thotë se forcat ruse nuk po tërhiqen

Kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se trupat ruse po ripozicionohen në vend që [...]

Ramazani fillon ditën e shtunë

Ramazani fillon ditën e shtunë

Agjërimi i Ramazanit fillon më 2 prill 2022.Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët [...]

Gazetari kosovar “përplaset” me zëdhënësit e BE-së në konferencën për media

Gazetari kosovar “përplaset” me zëdhënësit e BE-së në konferencën për media

Gazetari kosovar Augustin Palokaj ka kërkuar nga zëdhënësja e Komisionit Evropian, Ana Pisonero, përgjigje konkrete [...]

Prishtina me pikë ushqyese për qentë endacakë në kampusin e UP-së

Prishtina me pikë ushqyese për qentë endacakë në kampusin e UP-së

Në 23 do të ngrihet numri i pikave ushqyese për qentë endacakë në Prishtinë, ka [...]

KRU “Gjakova” nis fazën e parë për ekzekutimin e lëndëve te Përmbaruesi

KRU “Gjakova” nis fazën e parë për ekzekutimin e lëndëve te Përmbaruesi

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova” njoftoi sot se ka bërë shpërndarjen e vërejtjeve tek të [...]

Dy të vdekur në një aksident trafiku në Malishevë

Dy të vdekur në një aksident trafiku në Malishevë

Dy persona kanë vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku të ndodhur mes dy veturave [...]

Edhe 32 milionë dollarë të SHBA-së për Kosovën, granti arrin në mbi 73 milionë

Edhe 32 milionë dollarë të SHBA-së për Kosovën, granti arrin në mbi 73 milionë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar se të enjten ka nënshkruar amendamentin e katërt [...]

Daçiq: Pa Rusinë, zor se do ta ruajmë Kosovën

Daçiq: Pa Rusinë, zor se do ta ruajmë Kosovën

Interesi primar i Serbisë është të ruajë integritetin e saj territorial dhe sovranitetin, dhe pa [...]

Lajçak në Paris, diskuton për sigurinë e Ballkanit

Lajçak në Paris, diskuton për sigurinë e Ballkanit

Sekretari i Shtetit francez për Çështjet e Evropës, Clement Beaune, ka pritur sot në takim [...]

​Borovci përfundon dëshminë, i thotë gjykatës të mos bien pre e dëshmitarëve të shantazhuar

​Borovci përfundon dëshminë, i thotë gjykatës të mos bien pre e dëshmitarëve të shantazhuar

Hazir Borovci e ka përfunduar dëshminë e tij në procesin gjyqësor ndaj Salih Mustafës në [...]

Hykmete Bajrami: Raporti i Auditimi në Komision është shqyrtuar pa praninë e ministres Nagavci

Hykmete Bajrami: Raporti i Auditimi në Komision është shqyrtuar pa praninë e ministres Nagavci

Deputetja e LDK-së njëherësh kryetare e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike, ka paraqitur para [...]

Kalon projektligji për kompensimin e viktimave të krimit

Kalon projektligji për kompensimin e viktimave të krimit

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot projektligjin për kompensimin e viktimave të krimit. Pro këtij projektligji [...]

Sot përfundon afati ligjor për deklarimin e pasurisë, rreth 550 zyrtarë nuk i janë përgjigjur kërkesës  

Sot përfundon afati ligjor për deklarimin e pasurisë, rreth 550 zyrtarë nuk i janë përgjigjur kërkesës  

Sot është dita e fundit për përmbushjen e obligimit ligjor për deklarimin e rregullt vjetor [...]

Borovci për Mustafën: Jemi rritur bashkë dhe kemi qenë fqinj, deklaratave në Speciale u qëndrojë pas

Borovci për Mustafën: Jemi rritur bashkë dhe kemi qenë fqinj, deklaratave në Speciale u qëndrojë pas

Në ditën e dytë të dëshmisë së tij para Dhomave të Specializuara të Kosovës në [...]

Kurti për “Le Monde”: Po kërkojmë integrim në NATO, jemi më të sigurtë të jemi pjesë e saj

Kurti për “Le Monde”: Po kërkojmë integrim në NATO, jemi më të sigurtë të jemi pjesë e saj

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë që Kosova po kërkon integrim në NATO, pasi [...]

Dy shqiptarë shpallen heronjë në New York, plagosen rëndë për të shpëtuar 61-vjeçaren

Dy shqiptarë shpallen heronjë në New York, plagosen rëndë për të shpëtuar 61-vjeçaren

Një shqiptar nga Mali i Zi është shpallur “Hero në një titull nderi" për akte [...]

Haradinaj e kërcënon Kurtin për listat e veteranëve: I dalim në rrugë

Haradinaj e kërcënon Kurtin për listat e veteranëve: I dalim në rrugë

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka kërcënuar kryeministrin Albin Kurti për deklaratën e tij [...]

Çmimi i naftës në Evropë bie kurse në Kosovë rritet

Çmimi i naftës në Evropë bie kurse në Kosovë rritet

Lajmet për përparimin e bisedimeve midis Rusisë dhe Ukrainës, duket se kanë ndikuar që të [...]

Pentagon: Forcat ruse po largohen nga Kievi, po ripozicionohen në Bjellorusi

Pentagon: Forcat ruse po largohen nga Kievi, po ripozicionohen në Bjellorusi

Zëdhënësi i Pentagonit John Kirby, ka thënë se rreth 20 për qind e forcave ruse [...]

Zgjatet afati për pagesën e këstit të parë të tatimit në pronë

Zgjatet afati për pagesën e këstit të parë të tatimit në pronë

Departamenti i Tatimit në Pronë ka njoftuar se janë zgjatur afatet për kryerjen e obligimeve [...]

Ukrainasët e shpallën të vdekur – gjeneralin rus shihet bashkë me liderin çeçen në Ukrainë

Ukrainasët e shpallën të vdekur – gjeneralin rus shihet bashkë me liderin çeçen në Ukrainë

Presidenti i Republikës Çeçene, Ramzan Kadyrov, tha se Moska nuk do të bënte asnjë lëshim [...]

Autostrada e Gjilanit më zi se “100 vitrinat”: A do të kryhet deri më 2050?

Autostrada e Gjilanit më zi se “100 vitrinat”: A do të kryhet deri më 2050?

Autostrada Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë po duket se do të zgjasë më shumë se telenovela italiane [...]

Komandanti amerikan rekomandon ndryshime në ushtrinë në Evropë pasi që kërcënimet ruse po rriten

Komandanti amerikan rekomandon ndryshime në ushtrinë në Evropë pasi që kërcënimet ruse po rriten

Komandanti i lartë i ushtrisë amerikanë në Evropë, Tod Wolter, ka thënë se qëndrimi i [...]

Rama injoron Berishën: Nuk flas për “të vdekurit”

Rama injoron Berishën: Nuk flas për “të vdekurit”

Pas mbledhjes së kryesisë së PS-së, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se tashmë reforma [...]

BE me aksion – bastis zyrat e Gazprom në Gjermani

BE me aksion – bastis zyrat e Gazprom në Gjermani

Zyrtarët e BE-së kontrolluan zyrat e Gazpromit në Gjermani, si pjesë e një hetimi për [...]

Dy aeroplanët luftarakë rusë që shkelën hapësirën ajrore të Suedisë ishin të pajisur me armë nukleare

Dy aeroplanët luftarakë rusë që shkelën hapësirën ajrore të Suedisë ishin të pajisur me armë nukleare

Dy aeroplanë rusë që shkelën hapësirën ajrore suedeze në fillim të këtij muaji ishin të [...]

Termocentralet e Kosovës – ndotësi i tretë më i madh i ambientit në rajon

Termocentralet e Kosovës – ndotësi i tretë më i madh i ambientit në rajon

Edhe pse termocentralet e Kosovës janë në mesin e ndotësve më të mëdhenj në Evropë, [...]

Përkundër tërheqjes së paralajmëruar nga Rusia, vazhdojnë luftimet afër Kievit

Përkundër tërheqjes së paralajmëruar nga Rusia, vazhdojnë luftimet afër Kievit

Luftime të ashpra po vazhdojnë në periferi të Kievit, pavarësisht raportimeve për tërheqje të trupave [...]

[TABS_R id=314738]