Qeverisë i kërkohet që urgjentisht t’i sqarojë rrethanat e refuzimit të gazit amerikan

Qeverisë i kërkohet që urgjentisht t’i sqarojë rrethanat e refuzimit të gazit amerikan

Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) i ka reaguar ashpër qeverisë së Kosovës për refuzimin e [...]

Pas arritjes së marrëveshjes për targat, Lajcak takon Sekretarin e NATO-s

Pas arritjes së marrëveshjes për targat, Lajcak takon Sekretarin e NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka takuar Emisarin e BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, [...]

Fillon subvencionimi i kredive konsumuese, Murati tregon se kush mund të përfitojë

Fillon subvencionimi i kredive konsumuese, Murati tregon se kush mund të përfitojë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka njoftuar se ka filluar subvencionimi i [...]

Dy të vdekur dhe 42 raste të reja me COVID-19

Dy të vdekur dhe 42 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që prej dje janë regjistruar dy raste të [...]

Serbët vendosin drunjë para barrikadës

Serbët vendosin drunjë para barrikadës

Protestuesit serbë kanë vendosur edhe drunj para një barrikade mbrëmjen e kaluar, në pikëkalimin kufitar [...]

Konjufca takohet me Nimanbegun, bisedojnë për zhvillimet politike

Konjufca takohet me Nimanbegun, bisedojnë për zhvillimet politike

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim deputetin e Listës Shqiptare [...]

Zyrtari i Komunës së Klinës thotë se nuk ka ditur se vajza e kryetarit kishte aplikuar për punësim

Zyrtari i Komunës së Klinës thotë se nuk ka ditur se vajza e kryetarit kishte aplikuar për punësim

Shefi i Personelit në Komunën e Klinës, Xhavit Dauti ka thënë se Kryetari i Komunës [...]

Zemaj për dorëheqjen e Vitisë: Iku nga detyra ministri më i dështuar i qeverisë më populliste

Zemaj për dorëheqjen e Vitisë: Iku nga detyra ministri më i dështuar i qeverisë më populliste

Ish-ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se Arben Vitia ishte ministri më i dështuar [...]

Vaksinohen mbi 90% e mësimdhënësve

Vaksinohen mbi 90% e mësimdhënësve

Tridhjetë e nëntë shkolla janë duke e organizuar mësimin në skenarin e rikthimit dhe 22 [...]

Haradinaj e quan Kurtin mashtrues: Po i’u shërben interesave të Putinit, të jap dorëheqje

Haradinaj e quan Kurtin mashtrues: Po i’u shërben interesave të Putinit, të jap dorëheqje

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, në një konferencë për medie ka kritikuar Qeverinë e vendit [...]

Policia demanton deklaratat e Igor Simiq për dëmtimin e automjeteve

Policia demanton deklaratat e Igor Simiq për dëmtimin e automjeteve

Policia e Kosovës ka demantuar deklaratat e Nënkryetarit të Listës Serbe, Igor Simiq, për siç [...]

“Shpend dështaku, jeni vetë turpi”, Mushkolaj i kundërpërgjigjet Ahmetit

“Shpend dështaku, jeni vetë turpi”, Mushkolaj i kundërpërgjigjet Ahmetit

Analisti Imer Mushkolaj i është kundërpërgjigjur kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ky i funditka reaguar [...]

FSK-së i shtohen edhe 20 kadetë të rinj

FSK-së i shtohen edhe 20 kadetë të rinj

Njëzetë kadetë të rinj i janë shtuar Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ata u betuan [...]

Weber: S’ka dinamikë në dialog, duhet angazhim serioz BE-SHBA për të rikthyer besueshmërinë

Weber: S’ka dinamikë në dialog, duhet angazhim serioz BE-SHBA për të rikthyer besueshmërinë

Eksperti i njohur gjerman për Ballkanin, Bodo Weber deklaroi se pret ulje të tensioneve mes [...]

Iniciativë vetëdijesuese “Mos bli produkte serbe” – Kërkohet angazhimi i MAShTI-it dhe BIK-u

Iniciativë vetëdijesuese “Mos bli produkte serbe” – Kërkohet angazhimi i MAShTI-it dhe BIK-u

Qytetarët e Kosovës po e kërcënojnë lirinë e tyre duke blerë produkte serbe, thotë Burim [...]

Arben Vitia jep dorëheqje nga pozita e ministrit të Shëndetësisë

Arben Vitia jep dorëheqje nga pozita e ministrit të Shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë, raporton Ekonomia Online. Vitia ka [...]

Kina kremton Ditën Kombëtare me ceremoninë e ngritjes së flamurit

Kina kremton Ditën Kombëtare me ceremoninë e ngritjes së flamurit

Ceremoni të ngritjes së flamurit u organizuan të premten në mëngjes në mbarë vendin, përfshirë [...]

Petkoviq: Policia Speciale e Kosovës do të largohet 24 orë më herët nga fillimi i implementimit të marrëveshjes

Petkoviq: Policia Speciale e Kosovës do të largohet 24 orë më herët nga fillimi i implementimit të marrëveshjes

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka dhënë [...]

Dënohet me burgim të përjetshëm Bajram Veliaj për vrasjen e bashkëshortes

Dënohet me burgim të përjetshëm Bajram Veliaj për vrasjen e bashkëshortes

Bajram Velija, i akuzuar për vrasjen e gruas së tij me 14 plumba, Armenda Aliu [...]

Ahmeti: Një njeri prej Brukseli vendosi me suspendu një pjesë të ligjit, në republikë kjo s’ec

Ahmeti: Një njeri prej Brukseli vendosi me suspendu një pjesë të ligjit, në republikë kjo s’ec

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka kritikuar marrëveshjen që Kosova dhe Serbia e kanë arritur [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari