Haradinaj i përgjigjet Hekuran Muratit: Jeni nervozuar nga sondazhet që tregojnë tatëpjetën e VV-së

Haradinaj i përgjigjet Hekuran Muratit: Jeni nervozuar nga sondazhet që tregojnë tatëpjetën e VV-së

ka quajtur etikime të ulta akuzat ndaj Qeverisë të cilin ai e kishte udhëhequr. Tutje, Haradinaj [...]

Lutfi Haziri prezanton Spitalin e ri të qytetit të Gjilanit

Lutfi Haziri prezanton Spitalin e ri të qytetit të Gjilanit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar për përmbylljen e projektit të Spitalit [...]

Sllovakia ndalon përdorimin e vaksinës ruse

Sllovakia ndalon përdorimin e vaksinës ruse

Sllovakia ndaloi të martën përdorimin e vaksinës ruse kundër koronavirusit Sputnik V.Zëdhënësja e Ministrisë së [...]

ShSKUK: Furnizimi me oksigjen në QKUK është stabil

ShSKUK: Furnizimi me oksigjen në QKUK është stabil

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se përkundër rritjes të rasteve pozitive dhe [...]

Hoxha: Pacientët e vaksinuar që infektohen me Covid-19 kanë më pak dëmtime në sistemin respiratorë

Hoxha: Pacientët e vaksinuar që infektohen me Covid-19 kanë më pak dëmtime në sistemin respiratorë

Pacientët e vaksinuar po kanë më pak dëmtime në sistemin respiratorë në rast se po [...]

Murati: 48 milionë euro u keqpërdoren nga Qeveria Haradinaj për shpronësime në autostradën Prishtinë-Pejë

Murati: 48 milionë euro u keqpërdoren nga Qeveria Haradinaj për shpronësime në autostradën Prishtinë-Pejë

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se auditori ka gjetur keqpërdorim të 48 milionë [...]

Ky është rregulli i ri për ata që udhëtojnë nga Kosova në Zvicër

Ky është rregulli i ri për ata që udhëtojnë nga Kosova në Zvicër

Rikthimi i karantinës për udhëtarët që hyjnë në Zvicër nga jashtë vendit po diskutohet në [...]

Borrell: Marrëveshja do ta zgjidhte edhe përfaqësimin ligjor të Kosovës

Borrell: Marrëveshja do ta zgjidhte edhe përfaqësimin ligjor të Kosovës

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se marrëveshja përfundimtare midis [...]

Nesër ndalet rryma në disa rajone, KEDS njofton se ku do të bëhen punime në rrjet

Nesër ndalet rryma në disa rajone, KEDS njofton se ku do të bëhen punime në rrjet

KEDS ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme do të ketë punime në disa rajone, [...]

Memli Krasniqi i shkruan letër Kurtit: Reagim urgjent dhe front i përbashkët kundër pandemisë, Kuvendi t’i ndërpresë pushimet

Memli Krasniqi i shkruan letër Kurtit: Reagim urgjent dhe front i përbashkët kundër pandemisë, Kuvendi t’i ndërpresë pushimet

Kryetari i partisë më të madhe opozitare, Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i ka [...]

MBPZHR finalizon Udhëzimin Administrativ për Pagesa Direkte në Bujqësi

MBPZHR finalizon Udhëzimin Administrativ për Pagesa Direkte në Bujqësi

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se ka finalizuar Udhëzimin Administrativ për [...]

Vitia: Deri në fund të javës nga Gjermania pritet të arrijnë edhe 150 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

Vitia: Deri në fund të javës nga Gjermania pritet të arrijnë edhe 150 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka bërë të ditur se [...]

Dy ditët e ardhshme, mot me diell dhe vranësira

Dy ditët e ardhshme, mot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të [...]

Vitia: S’kam bërë fushatë asnjëherë, koncentrimi im është te MSH-ja dhe luftimi i pandemisë

Vitia: S’kam bërë fushatë asnjëherë, koncentrimi im është te MSH-ja dhe luftimi i pandemisë

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, ka thënë para mediave se është po i njëjti person [...]

Bahtiri: Pjesëmarrja e kryetarëve u shndërrua në temë dite, por shëndeti është mbi çdo temë tjetër

Bahtiri: Pjesëmarrja e kryetarëve u shndërrua në temë dite, por shëndeti është mbi çdo temë tjetër

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka marrë pjesë sot në takimin e thirrur nga kryeministri [...]

26 të vdekur si pasojë e coronavirusit, konfirmohen edhe 1 mijë e 383 raste të reja pozitive

26 të vdekur si pasojë e coronavirusit, konfirmohen edhe 1 mijë e 383 raste të reja pozitive

26 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Kosovë si pasojë e [...]

Edhe Vuçiq udhëton drejt Sllovenisë, paralajmëron takim me Lajçak

Edhe Vuçiq udhëton drejt Sllovenisë, paralajmëron takim me Lajçak

Përpos kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për në Slloveni ka udhëtuar edhe presidenti serb, Aleksandar [...]

Albin Kurti udhëton për në Slloveni, merr pjesë në Forumin Strategjik të Bledit

Albin Kurti udhëton për në Slloveni, merr pjesë në Forumin Strategjik të Bledit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, udhëton për vizitë njëditore në Slloveni, ku do të marrë [...]

Vetëm 74 për qind e policëve janë vaksinuar

Vetëm 74 për qind e policëve janë vaksinuar

Deri më tani në Kosovë janë vaksinuar rreth shtatë mijë policë. Pritjet e Ministrisë së [...]

Mërgimtarët e infektuar në Kosovë kërkojnë të kthehen në Zvicër

Mërgimtarët e infektuar në Kosovë kërkojnë të kthehen në Zvicër

Radio Televizioni Zviceran (Radio Télévision Suisse – RTS) ka raportuar se ka kërkesa të mëdha [...]

Haradinaj: Qeveria e Kosovës po tallet me misionet diplomatike të vendit në botë

Haradinaj: Qeveria e Kosovës po tallet me misionet diplomatike të vendit në botë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria po tallet [...]

U rrëzua derisa ishte duke ecur, vdes burri nga Prishtina

U rrëzua derisa ishte duke ecur, vdes burri nga Prishtina

Një person ka vdekur në Prishtinë, pasi është rrëzuar derisa ka qenë duke ecur.Rasti ka [...]

Xhafer Tahiri konfirmon mos-pjesëmarrjen në takimin e ftuar nga Kurti

Xhafer Tahiri konfirmon mos-pjesëmarrjen në takimin e ftuar nga Kurti

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka konfirmuar [...]

Spitalet në Kosovë, në prag të limiteve

Spitalet në Kosovë, në prag të limiteve

Aktualisht Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), është duke u përballur me fluks të [...]

Aeroplanët e ndihmës së parë të Zvicrës gjatë gushtit udhëtuan për Prishtinë për t’i marrë mërgimtarët që u infektuan me COVID-19

Aeroplanët e ndihmës së parë të Zvicrës gjatë gushtit udhëtuan për Prishtinë për t’i marrë mërgimtarët që u infektuan me COVID-19

Që nga fundi i pushimeve verore gjendja me COVID-19 në spitalet e Zvicrës është përkeqësuar. Një [...]

Kurti kërkon kontrollim të rreptë të respektimit të masave dhe ndëshkim të shkelësve

Kurti kërkon kontrollim të rreptë të respektimit të masave dhe ndëshkim të shkelësve

Komiteti për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me pandeminë COVID-19 ka mbajtur mbledhjen e parë. Kryeministri, [...]

Kryetari i Suharekës, i pari që konfirmon mospjesëmarrjen në takim me Kurtin

Kryetari i Suharekës, i pari që konfirmon mospjesëmarrjen në takim me Kurtin

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, ka konfirmuar mospjesëmarrjen në takim me Kryeministrin Albin Kurti. Ky hap [...]

Mbahet mbledhja e parë e Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me pandeminë

Mbahet mbledhja e parë e Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me pandeminë

Komiteti për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me pandeminë COVID-19 ka mbajtur sot mbledhjen e [...]

Nait Hasani: Ambasada e Kosovës në Tiranë s’është e zbrazët, detyrën ia kam dorëzuar zëvendësit tim

Nait Hasani: Ambasada e Kosovës në Tiranë s’është e zbrazët, detyrën ia kam dorëzuar zëvendësit tim

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, ka përfunduar sot misionin e tij prej diplomatit [...]

Prishtina, komuna me më së shumti raste aktive me Covid-19

Prishtina, komuna me më së shumti raste aktive me Covid-19

Kosova po kalon në një situatë të rëndë me pandeminë COVID-19, me variantin Delta që [...]

Ana Cheri ngacmon imagjinatën e fansave në rroba sportive

Ana Cheri ngacmon imagjinatën e fansave në rroba sportive

Modelja e njohur amerikane pozoi për kamerën. Modelja e njohur për linjat trupore bombastike, Ana Cheri, [...]

E tmerrshme në QKMF-në e Lipjanit dy pacientë shtrihen në një shtrat

E tmerrshme në QKMF-në e Lipjanit dy pacientë shtrihen në një shtrat

luksi i madh i personave që kërkojnë ndihmë mjekësore në urgjencën e Qendrës Kryesore të [...]

Bora befason banorët e Afrikës së Jugut

Bora befason banorët e Afrikës së Jugut

Një i ftohtë i pazakontë ka befasuar banorët e Afrikës se Jugut, e përveç erërave [...]

Rritja e rasteve me COVID, Bulliqi: Faji kryesor është tek qytetarët

Rritja e rasteve me COVID, Bulliqi: Faji kryesor është tek qytetarët

Kosova po kalon ditë kritike si pasojë e përballjes me koronavirusin. Edhe gjatë 24 orëve [...]

Gjendja në pikat kufitare, pritje më të gjata në Merdarë

Gjendja në pikat kufitare, pritje më të gjata në Merdarë

Qytetarët që kanë kaluar nëpër pikat kufitare mëngjesin e kësaj së marte, pothuajse kanë kaluar [...]

Largohet edhe ushtari i fundit amerikan nga Afganistani

Largohet edhe ushtari i fundit amerikan nga Afganistani

Ushtria amerikane ka tërhequr trupat e saj nga Afganistani, kështu duke u larguar edhe ushtari [...]

Ngritën temperaturat, nesër sërish reshje shiu

Ngritën temperaturat, nesër sërish reshje shiu

Të martën më ngrohtë e kryesisht me diell. Ditën e mërkurë, më ftohtë e priten [...]

Deri tani janë 26 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

Deri tani janë 26 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

Kosova po kalon ditë kritike si pasojë e përballjes me koronavirusin. Edhe gjatë 24 orëve [...]

Presidenca me mungesë transparence, Vjosa Osmani fajëson mediat se po i injorojnë institucionet

Presidenca me mungesë transparence, Vjosa Osmani fajëson mediat se po i injorojnë institucionet

Shpenzoni 30 sekonda për të rritur përvojën e kënaqësisë seksuale Këtu si komandate supreme mori pjesë [...]

Qeveria praktikante e shkarkimeve la Kosovën pa përfaqësim diplomatik

Qeveria praktikante e shkarkimeve la Kosovën pa përfaqësim diplomatik

Nga 32 misione diplomatike të Kosovës vetëm 9 kanë Ambasador. Misionet tjera udhëhiqen nga diplomat të [...]

Mjeku shqiptar në Zvicër: 80% e pacientëve në spitalin ku punoj janë shqiptarë, shumica të pavaksinuar

Mjeku shqiptar në Zvicër: 80% e pacientëve në spitalin ku punoj janë shqiptarë, shumica të pavaksinuar

Kryemjeku shqiptar në spitalin kantonal të Winterthurit, Zvicër, Naim Mehmeti ka shprehur shqetësimin e tij [...]

MSH thotë se dy javët pas marrjes së vaksinës janë kritike për imunitetin

MSH thotë se dy javët pas marrjes së vaksinës janë kritike për imunitetin

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes të shtuar në [...]

Gjobiten 98 qytetarë të Ferizajt për mosrespektim të masave anti COVID

Gjobiten 98 qytetarë të Ferizajt për mosrespektim të masave anti COVID

Në zbatim të vendimit të fundit të Qeverisë për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e COVID-19, [...]

OBSH-ja ngre alarmin për rritjen e viktimave nga COVID-19

OBSH-ja ngre alarmin për rritjen e viktimave nga COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) paralajmëroi të hënën se mbi 230,000 viktima të reja nga [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari