Pamje teksa helikopteri ndihmon në shuarjen e zjarrit që kaploi malet në Rugovë

Pamje teksa helikopteri ndihmon në shuarjen e zjarrit që kaploi malet në Rugovë

Një helikopter po ndihmon për shuarjen e zjarrit që kaploi malet në Rugovë, raporton Gazeta [...]

Djali i Hysni Gucatit: S’po na lejojnë ta shohim babain se gjoja nuk kemi mjete financiare

Djali i Hysni Gucatit: S’po na lejojnë ta shohim babain se gjoja nuk kemi mjete financiare

Djali i Hysni Gucatit, Musliu tha se autoritetet holandeze nuk po lejojnë të shkojnë në [...]

Klinaku: Gjykata Speciale s’mund të ma mbyllë gojën, përpos nëse më burgos

Klinaku: Gjykata Speciale s’mund të ma mbyllë gojën, përpos nëse më burgos

Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku në konferencë për media ka thënë se Gjykata Speciale s’mund [...]

Klinaku: Hysnin e Nasimin i arrestuan dhe i dërguan në Hagë pa asnjë dokument identifikimi

Klinaku: Hysnin e Nasimin i arrestuan dhe i dërguan në Hagë pa asnjë dokument identifikimi

Sekretari i OVL-UÇK’së, Faton Klinaku ka folur për refuzimin e vizave për familjarët e Hysni [...]

Numri dhe gjendja e pacientëve me Covid-19 në spitalet e Kosovës

Numri dhe gjendja e pacientëve me Covid-19 në spitalet e Kosovës

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 89 pacientë janë të [...]

Raporti nga IKSHPK: 92 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Raporti nga IKSHPK: 92 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit [...]

Pritet dorëheqja e ministres Donika Gërvalla, MPJ do i besohet njeriut të Vetëvendosjes

Pritet dorëheqja e ministres Donika Gërvalla, MPJ do i besohet njeriut të Vetëvendosjes

Kryediplomatja kosovare, njëherit liderja e Listës “Guxo”, Donika Gërvalla – Schwarz, pritet të largohet nga [...]

PDK të enjten zgjedh Kryesinë e re

PDK të enjten zgjedh Kryesinë e re

Partia Demokratike e Kosovës javën e ardhshme pritet të mbledhë Këshillin Drejtues, prej nga del [...]

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Gjilanit

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Gjilanit

Aleanca për Ardhërimë e Kosovës garës lokale për të parin e Gjilanit do t’i hyjë [...]

Interesim i ulët i qytetarëve të Obiliqit për vaksinim, QKMF me mungesë të materialit mjekësor

Interesim i ulët i qytetarëve të Obiliqit për vaksinim, QKMF me mungesë të materialit mjekësor

Në komunën e Obiliqit që nga fillimi i procesit e deri më tani janë vaksinuar [...]

Këngëtarja shqiptare emërohet specialiste në Ujësjellës

Këngëtarja shqiptare emërohet specialiste në Ujësjellës

Këngëtarja është emëruar me një post sa i përket sektorit publik. Sipas një dokumenti të publikuar [...]

Kapi peshkaqenin gjigant në Durrës, kapiteni i anijes: Është i pesti dhe më i rrezikshmi

Kapi peshkaqenin gjigant në Durrës, kapiteni i anijes: Është i pesti dhe më i rrezikshmi

Një peshkaqen i madh, që peshon 650 kg u kap sot nga peshkatarët e Durrësit, [...]

Policia e Kosovës ka një kërkesë për mërgimtarët

Policia e Kosovës ka një kërkesë për mërgimtarët

Pas fluksit të madh të veturave në vendkalimin kufitar në Merdare, Policia e Kosovës ka [...]

Arrestohet 25 vjeçari i cili e djegu Ksamilin

Arrestohet 25 vjeçari i cili e djegu Ksamilin

Policia e Sarandës ka vënë në pranga të riun që vuri zjarrin, i cili mori [...]

Të shtëna në Berlin, katër persona të lënduar

Të shtëna në Berlin, katër persona të lënduar

Një përleshje e dhunshme ndodhi afër në një parking të dyqaneve në pjesën veriore të [...]

OVL-UÇK mban konferencë për media në orën 15:00

OVL-UÇK mban konferencë për media në orën 15:00

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së kanë njoftuar se sot do të mbajnë konferencë [...]

Kryeministri kroat pas aksidentit tragjik: Për qytetarët e Kosovës bëmë çfarë do të bënim për kroatët tanë

Kryeministri kroat pas aksidentit tragjik: Për qytetarët e Kosovës bëmë çfarë do të bënim për kroatët tanë

Shteti kroat ka reaguar me urgjencën dhe përkushtimin e njëjtë në shpëtimin e jetëve të [...]

Klinaku: Familjes së Hysni Gucatit nuk po u lëshohen vizat për ta vizituar në Hagë

Klinaku: Familjes së Hysni Gucatit nuk po u lëshohen vizat për ta vizituar në Hagë

Sekretari i OVL-UÇK’së, Faton Klinaku ka bërë të ditur se familjes Gucati nuk po i [...]

Marina dhe Getoar Selimi do bëhen prindër?

Marina dhe Getoar Selimi do bëhen prindër?

Këto dyshime janë shtuar nga rrallimi i postimeve të saj në rrjete sociale. Në një foto [...]

Ymeri: Kosova nuk duhet ta izoloj vetën nga nismat rajonale

Ymeri: Kosova nuk duhet ta izoloj vetën nga nismat rajonale

Mos pjesëmarrja e Kosovës në Mini – Shengen-in Ballkanik apo siç është pagëzuar tashmë “Open [...]

Borovci: Shfuqizimi i vendimit për importin e bllokave nga Serbia, i dëmshëm për prodhuesit kosovarë

Borovci: Shfuqizimi i vendimit për importin e bllokave nga Serbia, i dëmshëm për prodhuesit kosovarë

Kryetari i Shoqatës së Prodhuesve të Materialit Ndërtimor nga Argjila, Mustafë Borovci, ka thënë se [...]

Zjarri kaplon një pjesë të malit të Rugovës

Zjarri kaplon një pjesë të malit të Rugovës

Flakët kanë kapluar një pjesë të malit në Rugovë të Pejës, duke shkaktuar disa telashe [...]

Kontrolli dhe siguria e mishit gjatë verës, AUV–Kujdes gjatë transportimit për në shtëpi

Kontrolli dhe siguria e mishit gjatë verës, AUV–Kujdes gjatë transportimit për në shtëpi

Mishi dhe produktet me origjinë shtazore kërkojnë kujdes të veçantë, posaçërisht gjatë stinës së verës [...]

Zjarret përfshijnë jugun e Shqipërisë, problematike situata në Tragjas dhe Karaburun

Zjarret përfshijnë jugun e Shqipërisë, problematike situata në Tragjas dhe Karaburun

Prej disa ditësh zjarret dhe tymi kanë përfshirë jugun e vendit, ku flakët kanë djegur [...]

Gjermani sulmon fizikisht gruan e tij kosovare në Vushtrri

Gjermani sulmon fizikisht gruan e tij kosovare në Vushtrri

Policia e Kosovës ka arrestuar dy kosovarë dhe një shtetas gjerman në Vushtrri. Sipas njoftimit, i [...]

IKShPK-ja me apel: Mos lejoni mbylljen e të gjithëve nga pakujdesia e disave

IKShPK-ja me apel: Mos lejoni mbylljen e të gjithëve nga pakujdesia e disave

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka vazhduar që të apelojë të qytetarët që të vaksinohen [...]

Rreth 150 udhëtarë kanë mbetur në Aeroportin e Prishtinës, nuk kanë informacione kur niset aeroplani për Gjermani

Rreth 150 udhëtarë kanë mbetur në Aeroportin e Prishtinës, nuk kanë informacione kur niset aeroplani për Gjermani

Rreth 150 udhëtarë nuk kanë asnjë informacion se kur do të niset për Gjermani aeroplani [...]

Vetëm presioni i Brukselit dhe Uashingtonit mund ta detyrojë Serbinë të tregojë për të zhdukurit

Vetëm presioni i Brukselit dhe Uashingtonit mund ta detyrojë Serbinë të tregojë për të zhdukurit

Kryesuesi i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Andin Hoti, ka thënë se vetëm një [...]

Lajm i mirë për ju që belini online, sipas ligjit s’jeni të obliguar të paguani para se ta shihni produktin që keni porositur

Lajm i mirë për ju që belini online, sipas ligjit s’jeni të obliguar të paguani para se ta shihni produktin që keni porositur

Në secilën blerje online, qytetarët kosovarë kanë të drejtë ta shohin së pari produktin e [...]

Vdes ish-luftëtari i UÇK-së

Vdes ish-luftëtari i UÇK-së

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi ka ndarë lajmin [...]

Ridvan Berisha: Vjosa Osmani është zëdhënëse e Kurtit, s’kam as respekt e as konsideratë për të

Ridvan Berisha: Vjosa Osmani është zëdhënëse e Kurtit, s’kam as respekt e as konsideratë për të

Ish-gazetari i RTK’së, Ridvan Berisha, ka qenë i ftuar në emisionin “Natë Vere” në T7, [...]

Musa Hajdari përfundon aventurën në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, nuk ia del të kualifikohet në gjysmëfinale

Musa Hajdari përfundon aventurën në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, nuk ia del të kualifikohet në gjysmëfinale

Atleti kosovar, Musa Hajdari nuk ka mundur të kualifikohet në gjysmëfinale. Musa Hajdari kishte marrë pjesë [...]

PDK-ja e sheh të pamundur vaksinimin e 60% të qytetarëve, mjekët kërkojnë të përshpejtohet procesi

PDK-ja e sheh të pamundur vaksinimin e 60% të qytetarëve, mjekët kërkojnë të përshpejtohet procesi

Të gjitha qeveritë që kanë udhëhequr me vendin përgjatë kohës së pandemisë kanë dështuar në [...]

Opozita i kërkon Kurtit formimin e komisionit për demarkacionin: Po bën veç tollovi kundër interesit qytetar

Opozita i kërkon Kurtit formimin e komisionit për demarkacionin: Po bën veç tollovi kundër interesit qytetar

Tre vite janë bërë që nga ratifikimi i Marrëveshjes me së demarkacionit me Malin e [...]

Dy persona gjenden të vdekur në banesat e tyre, Policia nis hetimet

Dy persona gjenden të vdekur në banesat e tyre, Policia nis hetimet

Dy persona janë gjetur të vdekur nëpër banesat e tyre gjatë 24 orëve të fundit. [...]

CDC: Delta ka ndryshuar luftën ndaj koronavirusit

CDC: Delta ka ndryshuar luftën ndaj koronavirusit

Lufta kundër COVID-19 “ka ndryshuar” për shkak të variantit shumë ngjitës Delta, thanë të premten [...]

Këto janë shtetet që do të futen në “listën e zezë” të Zvicrës

Këto janë shtetet që do të futen në “listën e zezë” të Zvicrës

Qeveria federale ka publikuar një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen [...]

Pritje deri në tri orë në Merdare, QKMT sugjeron t’i shfrytëzoni këto dy pika kufitare

Pritje deri në tri orë në Merdare, QKMT sugjeron t’i shfrytëzoni këto dy pika kufitare

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar për pritjet nëpër pikat kufitare. Përmes një postimi në [...]

Mbi 137 mijë qytetarë kanë dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

Mbi 137 mijë qytetarë kanë dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

Që nga fillimi i vaksinimit e deri më tani janë dhënë 413 mijë e 78 [...]

CNN i bën jehonë lajmit se Biden do të pranojë medalje presidenciale në Kosovë

CNN i bën jehonë lajmit se Biden do të pranojë medalje presidenciale në Kosovë

Presidenti amerikan, Joe Biden të dielën do të pranojë një çmim nga presidentja e Kosovës, [...]

Bajqinovci thotë se Rama gënjeu kur tha se ushtria serbe ishte e para që erdhi në ndihmë pas tërmetit

Bajqinovci thotë se Rama gënjeu kur tha se ushtria serbe ishte e para që erdhi në ndihmë pas tërmetit

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka folur për [...]

Gjendet i vdekur një person në Prishtinë

Gjendet i vdekur një person në Prishtinë

Një person pa shenje jete është gjetur sot pasdite në rrugën ‘Dëshmorët e Kombit’ në [...]

CNN i bën jehonë lajmit se Biden do të pranojë medalje presidenciale në Kosovë

CNN i bën jehonë lajmit se Biden do të pranojë medalje presidenciale në Kosovë

Presidenti amerikan, Joe Biden të dielën do të pranojë një çmim nga presidentja e Kosovës, [...]

Shoferi rrezikon mërgimtarët e nisur nga Gjermania për në Kosovë, përdor telefonin gjatë ngasjes

Shoferi rrezikon mërgimtarët e nisur nga Gjermania për në Kosovë, përdor telefonin gjatë ngasjes

Ditë më parë si pasojë e një aksidenti që ndodhi në Slavonski Brod të Kroacisë, [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari