Rrëfim emocional i veteranit të UÇK-së: I vramë 5 ushtarë serbë prej katër metrave distancë

Rrëfim emocional i veteranit të UÇK-së: I vramë 5 ushtarë serbë prej katër metrave distancë

Një bashkëluftëtar i heroit Xhemajl Fetahaj, Cen Aliçkaj, ka rrëfyer për përballjet e tyre gjatë [...]

Mediat online, të infektuara me lajme të rreme

Mediat online, të infektuara me lajme të rreme

Vetërregullimi i hapësirës mediale, duhet të mbështetet nga të gjitha palët, pasi kjo do të [...]

​Palmer: Marrëveshja Kosovë-Serbi thelbësore për tërheqjen e më shumë investimeve amerikane

​Palmer: Marrëveshja Kosovë-Serbi thelbësore për tërheqjen e më shumë investimeve amerikane

Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Matthew Palmer dhe ambasadori i SHBA-së [...]

Kurti pas takimit me Lajçak dhe Palmer: Dialogu në mes të qershorit

Kurti pas takimit me Lajçak dhe Palmer: Dialogu në mes të qershorit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, deklaroi sot se bashkëpunimi dhe koordinimi në mes të Bashkimit [...]

Prishtinasi thotë se sigurimi i QKMF-së në Prishtinë ia rrahu babanë

Prishtinasi thotë se sigurimi i QKMF-së në Prishtinë ia rrahu babanë

Një qytetar nga Prishtina, po pretendon se babai i tij 66-vjeçar është sulmuar fizikisht nga [...]

Forca e Sigurisë së Kosovës bën parakalim në fshatin Semetisht

Forca e Sigurisë së Kosovës bën parakalim në fshatin Semetisht

Forca e Sigurisë së Kosovës sot parakaluan në fshatin Semetisht të Komunës së Suharekës.Në pritje [...]

Osmani pranon letrat kredenciale të ambasadorit jorezident të Estonisë, Sander Soone

Osmani pranon letrat kredenciale të ambasadorit  jorezident të Estonisë, Sander Soone

Presidentja Vjosa Osmani, ka pranuar sot letrat kredenciale të ambasadorit jorezident të Estonisë në Kosovë, [...]

MSh pritet të angazhojë rreth 570 specializantë për vaksinimin e qytetarëve

MSh pritet të angazhojë rreth 570 specializantë për vaksinimin e qytetarëve

Ministria e Shëndetësisë pritet që për 6 muaj të angazhojë rreth 570 specializantë për vaksinimin [...]

Haradinaj e nderon me medalje zyrtarin e LVV-së që po del kundër Qeverisë

Haradinaj e nderon me medalje zyrtarin e LVV-së që po del kundër Qeverisë

Ish-kryeministri dhe kryetari i Aleancës Kosova e Re, Ramush Haradinaj, e ka nderuar me medalje [...]

Ministria e Mbrojtjes shpall konkurs për rekrutimin e kadetëve të ri për vitin akademik 2021/2022

Ministria e Mbrojtjes shpall konkurs për rekrutimin e kadetëve të ri për vitin akademik 2021/2022

Ministria e Mbrojtjes ka shpallur konkurs për rekrutimin e kadetëve të ri që do të [...]

Guvernatori Mehmeti në takim me presidenten Osmani, flet për progresin në sistemin financiar

Guvernatori Mehmeti në takim me presidenten Osmani, flet për progresin në sistemin financiar

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti u prit nga Presidentja e [...]

Palmer dhe Lajçak në takim me Kurtin, pritet të diskutohet për dialogun

Palmer dhe Lajçak në takim me Kurtin, pritet të diskutohet për dialogun

Pas përfundimit të takimit me presidenten Vjosa Osmani, zëvendësndihmës sekretari i shtetit amerikan, Matthew [...]

KDI kërkon nga Kuvendi të përfshihet në mënyrë më dinamike në dialogun Kosovë-Serbi

KDI kërkon nga Kuvendi të përfshihet në mënyrë më dinamike në dialogun Kosovë-Serbi

Duke iu referuar një sërë zhvillimesh lidhur me fazën përgatitore para rifillimit të procesit të [...]

Palmer dhe Lajçak i shkojnë në takim presidentes Osmani

Palmer dhe Lajçak i shkojnë në takim presidentes Osmani

Zëvendësndihmës sekretari i shtetit amerikan, Matthew Palmer bashkë me përfaqësuesin Special të BE-së për dialogun [...]

MSH: Prej fillimit të vaksinimit në Kosovë janë dhënë 64 mijë e 776 doza të vaksinës

MSH: Prej fillimit të vaksinimit në Kosovë janë dhënë 64 mijë e 776 doza të vaksinës

Ministria e Shëndetësisë përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur se [...]

Shifra më e ulët gjatë këtij viti, konfirmohen vetëm 5 raste me COVID-19

Shifra më e ulët gjatë këtij viti, konfirmohen vetëm 5 raste me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private [...]

Përgjimi i Merkelit nga Amerika, reagon Gjermania

Përgjimi i Merkelit nga Amerika, reagon Gjermania

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier dhe një zëdhënës i Angela Merkel kanë thënë se ata nuk [...]

BIK-u ende pa status ligjor

BIK-u ende pa status ligjor

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK), e cila ka për qëllim organizimin e jetës fetare të [...]

Kosova dhe Shqipëria diskutojnë për promovimin e turizmit dhe heqjen e taksës në Rrugën e Kombit

Kosova dhe Shqipëria diskutojnë për promovimin e turizmit dhe heqjen e taksës në Rrugën e Kombit

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ministri i infrastrukturës, Liburn Aliu kanë pritur në takim ministrin e [...]

Hoxhaj takon Palmerin: PDK-ja kërkon një rol më të madh të ShBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

Hoxhaj takon Palmerin: PDK-ja kërkon një rol më të madh të ShBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, i shoqëruar nga Sekretari i përgjithshëm, Uran Ismaili dhe anëtarja [...]

Palmer takohet me LDK-në, kërkohet rol i fuqishëm i ShBA-së në dialog

Palmer takohet me LDK-në, kërkohet rol i fuqishëm i ShBA-së në dialog

Zëvendësndihmës Sekretari i SHBA-së, Mattheë Palmer, bashkë me ambasadorin amerikan, Philipp Kosnett, ka pritur në [...]

Tahiri: Sot do të takohemi me Lajçakun dhe Palmer, qëndrimet tona janë të ditura

Tahiri: Sot do të takohemi me Lajçakun dhe Palmer, qëndrimet tona janë të ditura

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri është deklarur pas mbledhjes së sotme të [...]

Deputetët do të monitorojnë zbatimin e ligjeve, formohen grupe punuese

Deputetët do të monitorojnë zbatimin e ligjeve, formohen grupe punuese

Komisioni për Shëndetësi ka marrë vendim për formimin e grupeve punuese për monitorim të zbatimit [...]

​ShSKUK: 158 pacientë po trajtohen nga COVID-19

​ShSKUK: 158 pacientë po trajtohen nga COVID-19

Në QKUK, klinikat COVID, dhe në spitalet e përgjithshme, po trajtohen 158 pacientë. Shërbimi Spitalor Klinik [...]

Ministria e Arsimit dhe Ambasada e Britanisë nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

Ministria e Arsimit dhe Ambasada e Britanisë nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci dhe Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbot [...]

Fillon mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, pritet të caktohet data për seancë e radhës

Fillon mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, pritet të caktohet data për seancë e radhës

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit ku pritet të vendoset data për mbajtjen e [...]

Mosnjohja e diplomave të Kosovës në Serbi për shqiptarët nga Lugina e Preshevës është shqetësim i madh

Mosnjohja e diplomave të Kosovës në Serbi për shqiptarët nga Lugina e Preshevës është shqetësim i madh

Të rinjtë nga Lugina e Preshevës vazhdojnë të kenë vështirësi për t’u çasur e punësuar [...]

VIDEO/ Çifti bie nga ballkoni i katit të dytë ndërsa po ziheshin

VIDEO/ Çifti bie nga ballkoni i katit të dytë ndërsa po ziheshin

Një video e filmuar në Rusi, tregon momentin e frikshëm kur një çift bie nga [...]

Vizita e Palmer dhe Lajçak në Kosovë: SHBA dhe BE po bashkëpunojnë ngushtë para takimit Kurti-Vuçiq

Vizita e Palmer dhe Lajçak në Kosovë: SHBA dhe BE po bashkëpunojnë ngushtë para takimit Kurti-Vuçiq

Sot dhe nesër (31 maj – 1 qershor) në Kosovë do të qëndrojnë Përfaqësuesit Special [...]

Dybalas pritet ta negociojë kontratën e re me Juventusin

Dybalas pritet ta negociojë kontratën e re me Juventusin

Trajneri i sapoemëruar i bardhezinjve dëshiron që argjentinasi të qëndrojë në Allianz Stadium edhe pas [...]

Procesi vaksinimit po shkon ngadalë, nevojitet dhënia e 20 mijë vaksinave në ditë

Procesi vaksinimit po shkon ngadalë, nevojitet dhënia e 20 mijë vaksinave në ditë

Autoritetet shëndetësore duhet të përshpejtojnë ritmin e vaksinimit kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi, në [...]

BE-ja e demanton dokumentin që doli pas darkës së liderëve të Ballkanit: Falsifikim i plotë

BE-ja e demanton dokumentin që doli pas darkës së liderëve të Ballkanit: Falsifikim i plotë

Bashkimi Evropian e ka mohuar të ketë shkruar dokumentin që ka qarkulluar të shtunën në [...]

Valon Syla: Qeveria i bleu vaksinat për zgjedhjet lokale, jo kur kanë nevojë qytetarët

Valon Syla: Qeveria i bleu vaksinat për zgjedhjet lokale, jo kur kanë nevojë qytetarët

Para disa ditësh Ministria e Shëndetësisë, njoftoi se ka nënshkruar marrëveshjen që siguron blerjen e [...]

Pandemia përkeqësoi komunikimin mes administratës dhe qytetarëve

Pandemia përkeqësoi komunikimin mes administratës dhe qytetarëve

Avokati i Popullit në Maqedoninë e Veriut, Naser Ziberi, në një intervistë për Radion Evropa [...]

23 raste të reja me COVID-19

23 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është raportuar asnjë viktimë si pasojë e [...]

FSK-ja po ngrit kapacitetet luftarake për mbrojtjen e territorit

FSK-ja po ngrit kapacitetet luftarake për mbrojtjen e territorit

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Shefi i Departamentit për Operacione dhe Trajnime [...]

Ora policore, orari i gastronomisë, maskat dhe të gjitha masat tjera që do të hynë në fuqi nesër

Ora policore, orari i gastronomisë, maskat dhe të gjitha masat tjera që do të hynë në fuqi nesër

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur të premten vendosi për lehtësim të masave anti-Covid. Pas [...]

Kryeministri Kurti pranon letër urimi nga kryeministri i Malajzisë

Kryeministri Kurti pranon letër urimi nga kryeministri i Malajzisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë urime nga kryeministri i Malajzisë, Tan [...]

Kurti kërkon aktivizim rreth çështjes së gjykimit në mungesë të kriminelëve të luftës

Kurti kërkon aktivizim rreth çështjes së gjykimit në mungesë të kriminelëve të luftës

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se edhe 22 vjet pas luftës, hetimi dhe gjykimi i [...]

Janjiq: Greqia po shkon drejt njohjes së Kosovës

Janjiq: Greqia po shkon drejt njohjes së Kosovës

Dusan Janjic nga Forumi për Marrëdhëniet Etnike deklaroi në N1 se “Greqia po shkon drejt [...]

Hapet sezoni turistik në Shqipëri, rreth 13 mijë qytetarë nga Kosova drejt vendeve bregdetare

Hapet sezoni turistik në Shqipëri, rreth 13 mijë qytetarë nga Kosova drejt vendeve bregdetare

Me aktiviteteve të ndryshme është çelur zyrtarisht sot sezoni turistik në plazhet e Shqipërisë. Ashtu si [...]

Raporti i BE-së: Synohet finale Kosovë-Serbi brenda vitit, përgjatë presidencës sllovene

Raporti i BE-së: Synohet finale Kosovë-Serbi brenda vitit, përgjatë presidencës sllovene

Sot në media është publikuar Raporti Zyrtar i Këshillit të Bashkimit Evropian, i cili flet [...]

Reformat në arsim, peng i politikës

Reformat në arsim, peng i politikës

Reformat në arsim në Maqedoninë e Veriut, kanë nxitur reagime të shumta, në veçanti ato [...]

Abdixhiku prezanton zyrtarisht kandidatin për Prishtinën

Abdixhiku prezanton zyrtarisht kandidatin për Prishtinën

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka prezantuar edhe zyrtarisht kandidatin e kësaj partie për kryetar [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari