Konjufca: Të rënët shkruan historinë me pushkë dhe sakrificë

Konjufca: Të rënët shkruan historinë me pushkë dhe sakrificë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, sot bëri homazhe dhe vendosi lule pranë kompleksit [...]

Kurti para anëtarëve të Komitetit për Punë të Jashtme: Jemi për dialog, por që është i përgatitur mirë dhe me parime

Kurti para anëtarëve të Komitetit për Punë të Jashtme: Jemi për dialog, por që është i përgatitur mirë dhe me parime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbajtur fjalim në Komitetin për Punë të Jashtme të [...]

Ndryshime në Kodin Penal për të rritur sigurinë e gazetarëve

Ndryshime në Kodin Penal për të rritur sigurinë e gazetarëve

Autoritetet maqedonase kanë iniciuar ndryshimet në Kodin Penal, ku pritet që sulmi ndaj gazetarëve të [...]

Haradinaj: Spitali Rajonal i Prishtinës do të ndërtohet në Kazermën e FSK-së

Haradinaj: Spitali Rajonal i Prishtinës do të ndërtohet në Kazermën e FSK-së

Kandidati i AAK-së, për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka treguar për planin e ndërtimit [...]

Edon Brahimi fiton garën “Ushtari më i mirë”

Edon Brahimi fiton garën “Ushtari më i mirë”

Në ambientet e kazermës “Adem Jashari” të Forcës së Sigurisë së Kosovës, është mbajtur sot [...]

Agron Llugaliu pranon detyrën e drejtorit të Doganës

Agron Llugaliu pranon detyrën e drejtorit të Doganës

Agron Llugaliu në një ceremoni rasti ka pranuar detyrën e drejtorit të ri të Doganës [...]

11 të vdekur dhe 202 raste të reja me koronavirus në Kosovë

11 të vdekur dhe 202 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private [...]

Haxhiu takohet me ambasadoren e Holandës

Haxhiu takohet me ambasadoren e Holandës

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu së bashku me asistentën e Ministres Elma Krasniqi, pritën në [...]

Kushdo që e shihni këtë person, lajmërojeni Policinë

Kushdo që e shihni këtë person, lajmërojeni Policinë

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë për arrestimine e Nderim Haklajt nga Deçani. Ai po kërkohet [...]

I gjithë fshati në ndjekje të 26-vjeçarit që vrau vëllanë, momenti tronditës kur nëna e thërret: Shihe mamin, djali im… (Video)

I gjithë fshati në ndjekje të 26-vjeçarit që vrau vëllanë, momenti tronditës kur nëna e thërret: Shihe mamin, djali im… (Video)

Një 26-vjeçar që vuan nga probleme të shëndetin mendor, u arrestua pak më parë, pasi [...]

Zemaj: Qeveria të dëshmojë që e ka prioritet shëndetin e qytetarëve

Zemaj: Qeveria të dëshmojë që e ka prioritet shëndetin e qytetarëve

Ish ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj, ka kritikuar Qeverinë se i ka gënjyer qytetarët duke [...]

Qeveria e Kosovës mban mbledhje sonte, këto janë pikat që do të shqyrtohen

Qeveria e Kosovës mban mbledhje sonte, këto janë pikat që do të shqyrtohen

Qeveria e Kosovës pritet që sonte të mbaj mbledhjen e saj të radhës. Në këtë mbledhje [...]

Hajnat vjedhin stoli ari dhe para në një shtëpi në Lipjan

Hajnat vjedhin stoli ari dhe para në një shtëpi në Lipjan

Një person ka raportuar se persona të panjohur kanë hyrë në shtëpinë e tij ku [...]

Hoti i kundërpërgjigjet Kurtit për dialogun: Të gjitha dokumentet për procesin t’i kam dorëzuar

Hoti i kundërpërgjigjet Kurtit për dialogun: Të gjitha dokumentet për procesin t’i kam dorëzuar

Ish-kryeministri Avdullah Hoti i është kundërpërgjigjur kryeministrit aktual, Albin Kurti lidhur me procesin e dialogut [...]

Gashi: E pavërtetë deklarata e Kurtit se nuk mori raport për dialogun nga Qeveria Hoti

Gashi: E pavërtetë deklarata e Kurtit se nuk mori raport për dialogun nga Qeveria Hoti

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, e ka quajtur të [...]

Tahiri: Të padinjitetshme deklaratat e Kurtit në Bruksel, në kryeministri e ka raportin e të gjitha marrëveshjeve

Tahiri: Të padinjitetshme deklaratat e Kurtit në Bruksel, në kryeministri e ka raportin e të gjitha marrëveshjeve

Shef i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri tha se kreu i Qeverisë, Albin Kurti [...]

Policia për 24 orë shqiptoi 1,013 tiketa ndaj qytetarëve për mosrespektim të Ligjit të Pandemisë

Policia për 24 orë shqiptoi 1,013 tiketa ndaj qytetarëve për mosrespektim të Ligjit të Pandemisë

Policia e Kosovës në vazhdimësi është dukë shqiptuar tiketa për të gjithë qytetarët të cilët [...]

Ish-këshilltari i Edita Tahirit: Paraqitja e Kurtit në Bruksel, ndër më të mirat e një burrështetasi kosovar

Ish-këshilltari i Edita Tahirit: Paraqitja e Kurtit në Bruksel, ndër më të mirat e një burrështetasi kosovar

Gazmir Raci, këshilltar i ish-kryenegociatores së Kosovës Edita Tahiri, ka thënë se kryeministri i [...]

Mandl: Takova vetëm një person nga Kosova që ishte për ndryshim të kufijve, e ai ishte Thaçi

Mandl: Takova vetëm një person nga Kosova që ishte për ndryshim të kufijve, e ai ishte Thaçi

Eurodeputeti nga Austria, Lukas Mandl, ka thënë se deri tash ka takuar vetëm një person [...]

15 mijë euro për të vrarë dy persona”, oferta e porositësit

15 mijë euro për të vrarë dy persona”, oferta e porositësit

Në pjesën e dytë të bisedës mes porositësit dhe vrasësit me pagesë diskutohen detajet e [...]

Borell: Jam pajtuar me Kurtin që takimi me Vuçiqin të ndodhë para fundit të qershorit

Borell: Jam pajtuar me Kurtin që takimi me Vuçiqin të ndodhë para fundit të qershorit

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Josep [...]

Kurti: Javën e ardhshme vjen një kontigjent i 95 mijë vaksinave të premtuara nga BE-ja

Kurti: Javën e ardhshme vjen një kontigjent i 95 mijë vaksinave të premtuara nga BE-ja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se një pjesë prej 95 mijë [...]

Molliqaj: Kurti po qeverisë me shantazh ndaj opozitës, diaologu po na çon drejt formimit të Asociacionit

Molliqaj: Kurti po qeverisë me shantazh ndaj opozitës, diaologu po na çon drejt formimit të Asociacionit

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka folur për Gazetën Online “Reporteri.net” rreth Qeverisë së [...]

Sveçla ul nga 2500 në 500 euro qarkullimin financiar që duhet ta dëshmojnë ata që vijnë të studiojnë nga rajoni

Sveçla ul nga 2500 në 500 euro qarkullimin financiar që duhet ta dëshmojnë ata që vijnë të studiojnë nga rajoni

Nxënësit parauniversitar dhe studentë që kanë ardhur nga vendet e rajonit kanë qenë të detyruar [...]

Lajmëroni menjëherë policinë nëse shihni këta persona

Lajmëroni menjëherë policinë nëse shihni këta persona

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, bazuar në ligjin për publikimin e fotografive me shënime [...]

Temperatura të larta në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Temperatura të larta në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë për dy ditë [...]

Cramon – Kurtit për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje: Ishte përpjekje enigmatike

Cramon – Kurtit për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje: Ishte përpjekje enigmatike

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola von Cramon i ka thënë Kurtit se ishte [...]

Ligji për librat digjitalë nxit bojkot të mësimit

Ligji për librat digjitalë nxit bojkot të mësimit

Paralajmërimi i Ministrisë së Arsimit për miratimin e një ligji për librat digjitalë, ka mobilizuar [...]

Osmani takohet me përfaqësueset e UN Woman, bisedojnë për avancimin e barazisë gjinore

Osmani takohet me përfaqësueset e UN Woman, bisedojnë për avancimin e barazisë gjinore

Përfaqësueset e organizatës UN Women në Kosovë kanë bërë të ditur se kishin një takim [...]

OBSH: Kriza si në Indi mund të ndodhë kudo

OBSH: Kriza si në Indi mund të ndodhë kudo

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) paralajmëroi vendet evropiane se lehtësimi i masave kundër përhapjes së [...]

Ledri Vula: Do të ‘gjuajmë me hite’ sivjet

Ledri Vula: Do të ‘gjuajmë me hite’ sivjet

Reperi i njohur i skenës shqiptare, Ledri Vula, duket se po përgatitet për një projekt [...]

Vaksinimi i fëmijëve mund të nisë në muajin qershor, Pfizer kërkon autorizimin

Vaksinimi i fëmijëve mund të nisë në muajin qershor, Pfizer kërkon autorizimin

Laboratori gjerman Biotech, tha se do të aplikojë te Rregullatori Europian i Barnave, EMA, për [...]

Hoxhaj: Kurti nisi bisedimet për Autonomi për serbët në Kosovë

Hoxhaj: Kurti nisi bisedimet për Autonomi për serbët në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar ashpër pas deklaratave të kryeministrit [...]

Latifi: Problemi Kosovë-Serbi mund të zgjidhet nga një lider i guximshëm, jo nga “grupe ekspertësh”

Latifi: Problemi Kosovë-Serbi mund të zgjidhet nga një lider i guximshëm, jo nga “grupe ekspertësh”

Profesori i Filozofisë Politike, Blerim Latifi thotë se marrëveshja përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë zgjidhet [...]

9 të vdekur dhe 269 raste të reja me COVID-19

9 të vdekur dhe 269 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 269 raste të reja të të infektuarve [...]

Kurti, Borrellit: Dialogu nuk është neglizhuar nga ne

Kurti, Borrellit: Dialogu nuk është neglizhuar nga ne

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se do të marrë pjesë në takimin e [...]

Vuçiq për “non-paper”: Po mundohen të na marrin Mitrovicën

Vuçiq për “non-paper”: Po mundohen të na marrin Mitrovicën

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se Beogradi po analizon me kujdes “non-paper” mbi zgjidhjen [...]

Amerikanët korrigjojnë gabimin e sekretarit të NATO-s, i referohen Kurtit si kryeministër

Amerikanët korrigjojnë gabimin e sekretarit të NATO-s, i referohen Kurtit si kryeministër

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në NATO ka përmirësuar njoftimin e sekretarit të [...]

Daçiq: Është e mundur që Eichhorst ta ketë shkruar “non-paper”

Daçiq: Është e mundur që Eichhorst ta ketë shkruar “non-paper”

Për shkak të qëndrimit të palëkundur për mosnjohjen e Kosovës, Serbia ishte e ekspozuar ndaj [...]

Pacolli shtron iftar në shtëpinë e tij për këshilltarin e Erdoganit, Sabri Demirin

Pacolli shtron iftar në shtëpinë e tij për këshilltarin e Erdoganit, Sabri Demirin

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka pritur në shtëpinë e tij për iftar, Sabri Demirin [...]

​KMDLNj: Shteti po zbaton standarde të dyfishta, të bëhet zgjidhje për ata që nuk paguajnë faturat e rrymës

​KMDLNj: Shteti po zbaton standarde të dyfishta, të bëhet zgjidhje për ata që nuk paguajnë faturat e rrymës

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka kërkuar nga institucionet [...]

​Lanësohet platforma që përfaqëson interesat e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës

​Lanësohet platforma që përfaqëson interesat e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës

Është lansuar sot platforma “Bëhu Zëri Im”, që do të shërbejë si pikë referente në [...]

Sogojeva para deputetëve: 12 mijë biznese janë në prag të falimentimit, protestat opsion

Sogojeva para deputetëve: 12 mijë biznese janë në prag të falimentimit, protestat opsion

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti ka pritur në raportim Hysen Sogojevën, nga Oda [...]

Kurti deklarohet pas takimit me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s

Kurti deklarohet pas takimit me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar pas takimit me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari