Kina ia kthen paradhënien për vaksinat Maqedonisë së V.

Kina ia kthen paradhënien për vaksinat Maqedonisë së V.

Kina i ka kthyer paradhënien që Maqedonia e Veriut i ka dhënë për të siguruar [...]

Kamberi: BE-ja i ka mbyllur sytë ndaj politikës anti-shqiptare të Vuçiqit

Kamberi: BE-ja i ka mbyllur sytë ndaj politikës anti-shqiptare të Vuçiqit

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë Shaip Kamberi, me ftesë të kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje [...]

Suspendohet nga detyra sekretari i arrestuar i KPK-së, Lavdim Krasniqi

Suspendohet nga detyra sekretari i arrestuar i KPK-së, Lavdim Krasniqi

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), pas fillimit të procedurës penale ndaj Drejtorit të Përgjithshëm të [...]

Boll ma me këto sjellje”, Daka e lëshon mbledhjen për shkak të Kurteshit

Boll ma me këto sjellje”, Daka e lëshon mbledhjen për shkak të Kurteshit

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhje, Valdete Daka, ka lëshuar mbledhjen me arsyetimin se sjelljet [...]

8 të vdekur 488 raste të reja me COVID-19

8 të vdekur 488 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 8 të vdekur nga COVID-19 [...]

Kosova në mesin e vendeve që do të furnizohen me vaksina nga Covax deri në maj

Kosova në mesin e vendeve që do të furnizohen me vaksina nga Covax deri në maj

Aleanca Covax ka publikuar listën e vendeve të cilat do të furnizohen me vaksina në [...]

Kurti kërkon bashkërendim të BE-së e SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi

Kurti kërkon bashkërendim të BE-së e SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kërkuar bashkërendim të Bashkimit Evropian dhe Shteteve të [...]

Numër i madh i projekteve të KEK-ut në ndryshimin e gjendjes në ambient

Numër i madh i projekteve të KEK-ut në ndryshimin e gjendjes në ambient

Me gjithë vështirësitë e trashëguara nga e kaluara, Korporata Energjetike e Kosovës po vazhdon të [...]

Vrasja e Donjeta Pajazitaj, arrestohet kryeplaku i fshatit Strellc

Vrasja e Donjeta Pajazitaj, arrestohet kryeplaku i fshatit Strellc

Policia e Kosovës e ka arrestuar mbrëmë kryeplakun e fshatit Strellc, Haki Pajazitajn, lidhur me [...]

Haaretz: Pas presionit të Turqisë, Kosova mbase e kthen vendimin për Ambasadë në Jerusalem

Haaretz: Pas presionit të Turqisë, Kosova mbase e kthen vendimin për Ambasadë në Jerusalem

Gazeta më e madhe izraelite Haaretz ka raportuar për rishqyrtimin e hapjes së ambasadës së [...]

Hoxhaj-Lajçakut: Kërko falje për punën e hartës

Hoxhaj-Lajçakut: Kërko falje për punën e hartës

Kreu i PDK’së, Enver Hoxhaj, ka takuar sot në Prishtinë emisarin sllovak të BE’së, Miroslav [...]

Kreu i AAK-së takohet me të dërguarin e BE-së për dialog me Serbinë

Kreu i AAK-së takohet me të dërguarin e BE-së për dialog me Serbinë

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e BE-së për dialogun, Miroslav [...]

Hoti pas takimit me Lajçakun: Sovraniteti e integriteti territorial i Kosovës është i panegociueshëm

Hoti pas takimit me Lajçakun: Sovraniteti e integriteti territorial i Kosovës është i panegociueshëm

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, pas takimit me u.d. [...]

Lajçak bën thirrje për unitet: Dialogu s’është përgjegjësi e një partie, marrëveshja në qeverisjen e Kurtit

Lajçak bën thirrje për unitet: Dialogu s’është përgjegjësi e një partie, marrëveshja në qeverisjen e Kurtit

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka pasur disa porosi për skenën politike [...]

Osmani pas takimit me Lajçakun: Dialogu me Serbinë do të rishikohet, njohje reciproke në kufijtë aktual

Osmani pas takimit me Lajçakun: Dialogu me Serbinë do të rishikohet, njohje reciproke në kufijtë aktual

Pas përfundimit të takimit u.d e presidentes Vjosa Osmani dhe i dërguari i posaçëm i [...]

S’ka shpjegim pse u tërhoq urdhërarresti ndaj Radoiçiqit

S’ka shpjegim pse u tërhoq urdhërarresti ndaj Radoiçiqit

Prokuroria Speciale e Kosovës nuk ka treguar arsyet se pse ka tërhequr urdhërarrestin për Millan [...]

Pasi u numëruan 60% e votave me kusht, kjo është shpërndarja momentale e mandateve për subjektet politike

Pasi u numëruan 60% e votave me kusht, kjo është shpërndarja momentale e mandateve për subjektet politike

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate (QNR) janë numëruar rreth 60% e 30 mijë votave [...]

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se Kosova duhet t’i përmbahet marrëveshjes së Uashingtonit në raport me Izraelin

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se Kosova duhet t’i përmbahet marrëveshjes së Uashingtonit në raport me Izraelin

Njohja nga Izraeli është vlerësuar si e rëndësishme për Kosovën, por debatet se ku duhet [...]

Kurti ia bën të qartë Lajçakut: Dialogu s’do të jetë prioritet i parë dhe as i dytë (VIDEO)

Kurti ia bën të qartë Lajçakut: Dialogu s’do të jetë prioritet i parë dhe as i dytë (VIDEO)

Mirosllav Lajçak, Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, nisi vizitën treditore në Kosovë. Fillimisht ai [...]

Mustafa thotë se asnjë kandidat s’është paraqitur në garën për kryetar të LDK-së

Mustafa thotë se asnjë kandidat s’është paraqitur në garën për kryetar të LDK-së

Ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se deri më tash [...]

Lajçak tregon për çka biseduan në takimi me Kurtin

Lajçak tregon për çka biseduan në takimi me Kurtin

Miroslav Lajçak, ndërmjetuesi special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, ka publikuar fotografi nga takimi që [...]

Mushkolaj: Lumir Abdixhiku e Kujtim Shala heshtën kur LDK ishte në situata të vështira

Mushkolaj: Lumir Abdixhiku e Kujtim Shala heshtën kur LDK ishte në situata të vështira

Analisti Imer Mushkolaj thotë se ekziston mundësia që përsëri kryetari i LDK-së të zgjidhet nga [...]

Berisha: Kujtim Shala ka vendosur të mos jetë në garë për kryetar të LDK-së

Berisha: Kujtim Shala ka vendosur të mos jetë në garë për kryetar të LDK-së

Ish-këshilltari i Avdullah Hotit, Visar Berisha thotë se është me rëndësi që në LDK të [...]

Në këto komuna do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

Në këto komuna do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

KEDS njofton konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në [...]

Ministria e Shëndetësisë del me komunikatë për furnizimin me vaksinat anti-COVID

Ministria e Shëndetësisë del me komunikatë për furnizimin me vaksinat anti-COVID

Përmes një komunikate për media, Ministria e Shëndetësisë, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, zyret e [...]

Osmani dhe ambasadori turk flasin për krijimin e institucioneve të reja

Osmani dhe ambasadori turk flasin për krijimin e institucioneve të reja

U.d. presidentes Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Turqisë në Kosovë, [...]

Fillon procesi i deklarimit të pasurisë së zyrtarëve të lartë publik

Fillon procesi i deklarimit të pasurisë së zyrtarëve të lartë publik

Sot ka filluar zyrtarisht procesi i deklarimit të rregullt vjetor të pasurisë së zyrtarëve të [...]

Shala thirrje politikanëve: Mos e takoni Lajçakun, po i mban anë Serbisë

Shala thirrje politikanëve: Mos e takoni Lajçakun, po i mban anë Serbisë

Drejtori i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), Behgjet Shala, [...]

Kurti i premton Turqisë shqyrtimin e vendosjes së ambasadës në Jerusalem

Kurti i premton Turqisë shqyrtimin e vendosjes së ambasadës në Jerusalem

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e ka përfillur shpejt letrën që ia dërgoi presidenti [...]

Komuna e Vitisë përsëri ndërprenë ndërtimet pa leje në këtë qytet

Komuna e Vitisë përsëri ndërprenë ndërtimet pa leje në këtë qytet

Drejtoria e Inspekcionit në komunën e Vitisë, sot ka ndërprerë punimet pa leje në dy [...]

9 të vdekur dhe 467 raste të reja me COVID-19

9 të vdekur dhe 467 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private [...]

Maqedonia e V. nis fazën e parë të regjistrimit të popullsisë

Maqedonia e V. nis fazën e parë të regjistrimit të popullsisë

Në Maqedoninë e Veriut ka nisur regjistrimit i popullsisë, përkatësisht i personave që janë në [...]

Lajçak: Albin Kurti e di mirë se çfarë pritet prej tij

Lajçak: Albin Kurti e di mirë se çfarë pritet prej tij

Përfaqësuesi Special i BE-së, Miroslav Lajçak, ka thënë se Albin Kurti e di shumë mirë [...]

Dhuna policore ndaj qytetarëve, për dy muaj janë arrestuar 12 policë dhe 23 janë suspenduar

Dhuna policore ndaj qytetarëve, për dy muaj janë arrestuar 12 policë dhe 23 janë suspenduar

Gjatë vitit 2021 janë arrestuar 12 punonjës policorë dhe 23 sish janë suspenduar, ndërsa janë [...]

VV-ja e quan skandal dhe të rrezikshëm revokimin e urdhërarrestit ndaj Radojçiqit

VV-ja e quan skandal dhe të rrezikshëm revokimin e urdhërarrestit ndaj Radojçiqit

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me revokimin e urdhëarrestit ndaj Milan Radojçiqit, i dyshuar për [...]

Petkovic i reagon ministres Haradinaj: Politikanët shqiptarë po ndërtojnë atmosferë armiqësie ndaj serbëve

Petkovic i reagon ministres Haradinaj: Politikanët shqiptarë po ndërtojnë atmosferë armiqësie ndaj serbëve

I ashtuquajturi Shef i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Peter Petkovic, i ka [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari