Padia ndaj Mustafës, reagon Haradinaj-Stublla: Për Serbinë, vetëm shqiptari i vdekur është i mirë

Padia ndaj Mustafës, reagon Haradinaj-Stublla: Për Serbinë, vetëm shqiptari i vdekur është i mirë

Ministrja në detyrë e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar pas padisë për kryetarin [...]

Klan Kosova: Lutfi Haziri është favorit për kreun e LDK-së

Klan Kosova: Lutfi Haziri është favorit për kreun e LDK-së

Në Lidhjen Demokratike u angazhua si 19-vjeçar. Por Lutfi Haziri si nënkryetar, po mendon t’i [...]

Vdes ish bashkëshortja e Adem Demaçit, Xhemajlije Hoxha Demaçi

Vdes ish bashkëshortja e Adem Demaçit, Xhemajlije Hoxha Demaçi

Ka ndërruar jetë mbrëmjen e kësaj së shtune Xhemajlije Hoxha Demaçi, ish bashkëshortja e ish [...]

Tahiri: Do ta kthejmë LDK-në aty ku e ka vendin

Tahiri: Do ta kthejmë LDK-në aty ku e ka vendin

Kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Vushtrri, Xhafer Tahiri, ka mbledhur kryetarët [...]

Ironizojnë nga PDK’ja: Kurti po konsultohet me Korenicën për t’iu përgjigjur Izraelit

Ironizojnë nga PDK’ja: Kurti po konsultohet me Korenicën për t’iu përgjigjur Izraelit

Anëtari i PDK’së, Betim Gjoshi, ka përdorur ironinë për mënyrën e reagimit të kreut të [...]

25 mijë euro për një aplikues – Prokuroria me audio dhe video për ryshfetin në rastin “Subvencionet”

25 mijë euro për një aplikues – Prokuroria me audio dhe video për ryshfetin në rastin “Subvencionet”

Në dosjen e prokurorisë me audio dhe video dëshmohet se fermerët janë detyruar të japin [...]

Kurti për senatorin Dole: Ai është heroi ynë, po lutemi për të

Kurti për senatorin Dole: Ai është heroi ynë, po lutemi për të

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shkruar për senatorin amerikan, Bob Dole, i cili [...]

Vuçiq i kundërpërgjigjet Bidenit për letrën e tij: Nëse do të japësh mesazh politik, më telefono

Vuçiq i kundërpërgjigjet Bidenit për letrën e tij: Nëse do të japësh mesazh politik, më telefono

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka folur sërish për Kosovën duke thënë, se ai e [...]

A mund të bashkohet Kosova me Shqipërinë, profesori britanik liston vështirësitë

A mund të bashkohet Kosova me Shqipërinë, profesori britanik liston vështirësitë

Tema e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë është rikthyer në vëmendje përsëri, pas disa deklaratave [...]

Pal Lekaj tregon nëse ka marrëveshje mes Ramush Haradinajnt e Albin Kurtit

Pal Lekaj tregon nëse ka marrëveshje mes Ramush Haradinajnt e Albin Kurtit

Gjatë ditëve të fundit është raportuar për në marrëveshje të mundshme mes Lëvizjes Vetëvendosje të [...]

Netanyahu i dërgon letër Kurtit: Të pres në Izrael për ta inauguruar Ambasadën në Jerusalem

Netanyahu i dërgon letër Kurtit: Të pres në Izrael për ta inauguruar Ambasadën në Jerusalem

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, në letrën e tij që i ka shkruar kreut të [...]

Arbër Ismajli: Qeveria në detyrë duhet të bëhet më serioze dhe të shkojë më faqebardhë nga verdikti final i sovranit

Arbër Ismajli: Qeveria në detyrë duhet të bëhet më serioze dhe të shkojë më faqebardhë nga verdikti final i sovranit

Ismajli erdhi në një reagim të rëndë për Qeverinë në detyrë për kufizimet dhe denimet [...]

Elezi: Rinumërimi drejt fundit, refuzohen mbi 20 mijë zarfe nga diaspora

Elezi: Rinumërimi drejt fundit, refuzohen mbi 20 mijë zarfe nga diaspora

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) është në fund të procesit të rinumërimit të 552 vendvotimeve [...]

Edhe tre të vdekur dhe 426 raste reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe tre të vdekur dhe 426 raste reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se tre persona të infektuar [...]

Maqedoni e V.: Pushteti dhe opozita në kërkim të shumicës parlamentare

Maqedoni e V.: Pushteti dhe opozita në kërkim të shumicës parlamentare

Zhvillimet e fundit në Maqedoninë e Veriut, si rasti me ish-kreun e policisë sekrete Sasho [...]

Weber: Merkeli duhet ta thotë publikisht atë që e tha Bideni, njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Weber: Merkeli duhet ta thotë publikisht atë që e tha Bideni, njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Arbër Jashari27/02/2021 10:45 Analisti gjerman në Këshillin për Politikë dhe Demokratizim në Berlin Bodo Weber thotë [...]

Nisin Hetimet për 65 milionë eurot që Avdullah Hoti ua ndau bizneseve

Nisin Hetimet për 65 milionë eurot që Avdullah Hoti ua ndau bizneseve

Komisioni i Ndihmës Shtetërore (KNSH), ka bërë të ditur se Qeveria e Avdullah Hotit konkretisht [...]

Policia: Visar Duriqi në vetëmbrojtje të tre sulmuesit i theri me thikë

Policia: Visar Duriqi në vetëmbrojtje të tre sulmuesit i theri me thikë

Gazetari, Visar Duriqi është sulmuar të mërkurën mbrëma, në afërsi të banesës së tij në [...]

Bislimi: Lideri i ri i LDK-së do jetë përcaktues për ngritjen apo rënien e partisë

Bislimi: Lideri i ri i LDK-së do jetë përcaktues për ngritjen apo rënien e partisë

Në tetor do zhvillohen zgjedhjet lokale dhe kjo është një provë e rëndësishme për LDK-në. Ish-deputeti [...]

Qeveria ndan një milion euro nga Programi Rimëkëmbjes për programet ekzistuese dhe të reja që lidhen me zhvillimin rajonal

Qeveria ndan një milion euro nga Programi Rimëkëmbjes për programet ekzistuese dhe të reja që lidhen me zhvillimin rajonal

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, në pajtim [...]

“Vëlla Ibrahim”, Letra që Adem Demaçi ia kishte dërguar Ibrahim Rugovës më 1992

“Vëlla Ibrahim”, Letra që Adem Demaçi ia kishte dërguar Ibrahim Rugovës më 1992

Shkrimtari Shaip Beqiri ka publikuar një mesazh që Adem Demaçi i kishte dërguar Ibrahim Rugovës [...]

Tërmkolli: Katastrofale, Vjosa Osmani krijoi mendësinë se Kurti është si Rugova

Tërmkolli: Katastrofale, Vjosa Osmani krijoi mendësinë se Kurti është si Rugova

Ish-deputetja dhe një prej zyrtareve më të vjetra të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, [...]

Keqpërdorimi me subvencione, caktohet masa e sigurisë ndaj 11 të dyshuarve

Keqpërdorimi me subvencione, caktohet masa e sigurisë ndaj 11 të dyshuarve

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka caktuar masën e sigurisë kundër njëmbëdhjetë të dyshuarve që [...]

Rukiqi pyet IKSHPK-në dhe Qeverinë: Pse nuk u ashpërsuan masat antiCovid gjatë fushatës

Rukiqi pyet IKSHPK-në dhe Qeverinë: Pse nuk u ashpërsuan masat antiCovid gjatë fushatës

Rastet me Covid-19 në Kosovë javën e fundit kanë shënuar rritje të dukshme. E IKShPK i [...]

Në Shkup protestohet kundër vendimit për "Monstrën"

Në Shkup protestohet kundër vendimit për
"Monstrën"

Të premten në Shkup është protestuar me moton “Drejtësi për Liri” kundër vendimit të Gjykatës [...]

I akuzuari për krime lufte kërkon të gjykohet nga Gjykata Speciale në Hagë, gjyqtari dhe prokurori kundërshtojnë propozimin

I akuzuari për krime lufte kërkon të gjykohet nga Gjykata Speciale në Hagë, gjyqtari dhe prokurori kundërshtojnë propozimin

Njëri nga dy të akuzuarit për krime lufte ndaj popullatës civile më vitin 1999 në [...]

Billie Eilish zbulon ish të dashurin sekret

Billie Eilish zbulon ish të dashurin sekret

Billie Eilish ka zbuluar lidhjen e saj sekrete. Artistja e njohur ka qenë në lidhje [...]

“Çmendet” e reja, heq pantallonat në mes të Tiranës dhe fton kalimtarët t’i shohin hiret (Video)

“Çmendet” e reja, heq pantallonat në mes të Tiranës dhe fton kalimtarët t’i shohin hiret (Video)

Një vajzë e re, ka vendosur të provokojë më shumë se kurrë duke hequr pantallonat [...]

Mjekët e Shqipërisë thirrje qeverisë: Mbyllni një muaj shkollat, lokalet dhe urbanët

Mjekët e Shqipërisë thirrje qeverisë: Mbyllni një muaj shkollat, lokalet dhe urbanët

Shqipëria është në situatën më kritike nga pandemia e Covid-19. Përhapja e koronavirusit dhe humbjet [...]

Hunda me gjak, trajneri i Barcelonës ndal konferencën (Video)

Hunda me gjak, trajneri i Barcelonës ndal konferencën (Video)

Hunda me gjak, trajneri i Barcelonës ndal konferencën (Video) Ronald Kuman ka hasur në një ngjarje [...]

“Monstra” Eskalon protesta në Shkup

“Monstra” Eskalon protesta në Shkup

Gjatë tërheqjes së protestuesve ka filluar konflikti me policinë. Aty është parë edhe një autoambulancë [...]

Pesë të vdekur dhe 445 raste të reja me COVID-19

Pesë të vdekur dhe 445 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private [...]

Policia në kërkim të 25 vjeçarit nga Klina, kërkon bashkëpunim nga qytetarët për arrestimin e tij

Policia në kërkim të 25 vjeçarit nga Klina, kërkon bashkëpunim nga qytetarët për arrestimin e tij

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, ka lëshuar kërkesë për bashkëpunim [...]

Vuçiq: Politikanët në Kosovë paguan shuma marramendëse për të na ndarë

Vuçiq: Politikanët në Kosovë paguan shuma marramendëse për të na ndarë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se Lista Serbe ka fituar më shumë se [...]

Hoti takon ministrin e arsimit, flasin për dorëheqjen e anëtarëve të Këshillit Shtetëror të Cilësisë

Hoti takon ministrin e arsimit, flasin për dorëheqjen e anëtarëve të Këshillit Shtetëror të Cilësisë

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka pritur në takim ministrin [...]

Gjykata ua cakton nga 30 ditë paraburgim 11 të akuzuarve në rastin “Subvencionet”

Gjykata ua cakton nga 30 ditë paraburgim 11 të akuzuarve në rastin “Subvencionet”

Ndaj 11 të arrestuarve në rastin “Subvencione 2021” është caktuar masa e paraburgimit, nga gjykata [...]

Faton Peci siguron votat për deputet: Përulem para secilës votë tuaj

Faton Peci siguron votat për deputet: Përulem para secilës votë tuaj

Këshilltari i Vjosa Osmanit, Faton Peci ka siguruar votat për deputet. Lajmin e ka bërë [...]

Vuçiq nis takimin në Kurshumli me përfaqësues të serbëve nga Kosova

Vuçiq nis takimin në Kurshumli me përfaqësues të serbëve nga Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq po zhvillon takim në Kurshumli me përfaqësuesit politikë dhe institucionalë të [...]

Vdes 20 vjeçarja e lënduar në shpërthimin e Ferizajt

Vdes 20 vjeçarja e lënduar në shpërthimin e Ferizajt

20 vjeçarja Fatime Haxhidema ka vdekur pas lëndimeve të marra nga shpërthimi me gaz në [...]

Basha në Durrës: Energjia është prioriteti ynë, do të mbështesim prodhimin vendas

Basha në Durrës: Energjia është prioriteti ynë, do të mbështesim prodhimin vendas

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka premtuar mbështetje për prodhimin vendase dhe subvencione për [...]

“Numri i rasteve është rritur dy javët e fundit”, Hoti flet me ministrin e Shëndetësisë për masat anti-Covid

“Numri i rasteve është rritur dy javët e fundit”, Hoti flet me ministrin e Shëndetësisë për masat anti-Covid

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, është takuar sot me Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemajn dhe [...]

Lajçak të hënën në Kosovë në vizitë tri ditore

Lajçak të hënën në Kosovë në vizitë tri ditore

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd – Prishtinë dhe çështje të tjera [...]

Lajçak me një tjetër reagim për hartën: Ja pse dialogu mes Kosovës e Serbisë është kaq i rëndësishëm

Lajçak me një tjetër reagim për hartën: Ja pse dialogu mes Kosovës e Serbisë është kaq i rëndësishëm

Emisari special i BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë edhe një tjetër koment [...]

Haziri: Osmani është fituese e zgjedhjeve, ajo i ka dhënë oksigjen listës zgjedhore të VV-së

Haziri: Osmani është fituese e zgjedhjeve, ajo i ka dhënë oksigjen listës zgjedhore të VV-së

Lutfi Haziri, nënkryetar i LDK-së ka thënë se largimi i Vjosa Osmanit nga LDK-ja e [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari