Viola von Cramon i kundërpërgjigjet Haradinajt: Ideja e bashkimit kombëtar nuk zgjidh problemet e Kosovës

Viola von Cramon i kundërpërgjigjet Haradinajt: Ideja e bashkimit kombëtar nuk zgjidh problemet e Kosovës

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka thënë se është qasje e [...]

Elvis Rechebeçaj shënon gol të bukur për Kolnin në Bundësligë

Elvis Rechebeçaj shënon gol të bukur për Kolnin në Bundësligë

Mesfushori kosovar, Elvis Rexhebeçaj ka qenë sonte protagonist në fitoren e FC Koln kundër Arminia [...]

Zyrtarët nuk i japin llogari Kuvendit të Maqedonisë së V.

Zyrtarët nuk i japin llogari Kuvendit të Maqedonisë së V.

Drejtuesit e shumë agjencive të pavarura dhe institucioneve shtetërore, po neglizhojnë llogaridhënien para Kuvendit të [...]

Aventura në veri – rreziku që po na pret gjithkund në Kosovë

Aventura në veri – rreziku që po na pret gjithkund në Kosovë

1) Presidentja (ud), e përzgjedh kryetarin e një partie, në këtë rast z. Kurti, për [...]

I varur nga lojërat e fatit: Shqiptari në ShBA ua grabit 19 milion dollarë investitorëve

I varur nga lojërat e fatit: Shqiptari në ShBA ua grabit 19 milion dollarë investitorëve

Shqiptari Viktor Gjonaj, 43 vjeç themelues i “Title Plus Title Services”, është akuzuar për mashtrim [...]

Gjashtë të vdekur dhe 287 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Gjashtë të vdekur dhe 287 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar sot (diel) se gjatë 24 [...]

Qytetarët shprehen të shqetësuar ndaj tubimeve të partive politike: Po rrezikojnë shëndetin e popullatës

Qytetarët shprehen të shqetësuar ndaj tubimeve të partive politike: Po rrezikojnë shëndetin e popullatës

Tubimet elektorale të partive politike në kohë pandemie, po shihen si shumë shqetësuese nga qytetarët, [...]

Gazeta më e madhe izraelite zbulon përpjekjet e Vuçiqit për ta parandaluar njohjen e Kosovës nga Izraeli

Gazeta më e madhe izraelite zbulon përpjekjet e Vuçiqit për ta parandaluar njohjen e Kosovës nga Izraeli

E përditshmja izraelite, The Jerusalem Post ka konfirmuar se të hënën Kosova dhe Izraeli do [...]

KQZ tregon afatet për akreditimin e vëzhguesve për zgjedhjet e 14 shkurtit

KQZ tregon afatet për akreditimin e vëzhguesve për zgjedhjet e 14 shkurtit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bën të ditur se është duke i pritur aplikimet për akreditimin [...]

Hoti: Kosova mirëpret njohjen dhe vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Izraelin

Hoti: Kosova mirëpret njohjen dhe vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Izraelin

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti tha se të hënën do të nënshkruhet marrëveshja për vendosjen [...]

Vuçiq nesër e takon Macronin në Paris, temë diskutimi edhe Kosova

Vuçiq nesër e takon Macronin në Paris, temë diskutimi edhe Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është nisur sot për një vizitë pune në Francë, ku [...]

Latifi: Kurti e pa sot se çka është Mitrovica

Latifi: Kurti e pa sot se çka është Mitrovica

Profesori Blerim Latifi ka komentuar vizitën e dështuar të kryetarit të VV-së, Albin Kurti, dhe [...]

Isufi: Mobilizim i paparë deri më sot i rinisë në Gjilan

Isufi: Mobilizim i paparë deri më sot i rinisë në Gjilan

Mobilizim i paparë deri më sot i rinisë në Gjilan. Programi i Aleancës synon një qasje [...]

Ministri Zemaj “thumbon” Kurtin e Osmanin: Pa eskorta e pa blinda në Mitrovicën e Veriut

Ministri Zemaj “thumbon” Kurtin e Osmanin: Pa eskorta e pa blinda në Mitrovicën e Veriut

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka zhvilluar një vizitë në Mitrovicën e Veriut. Ai ka thënë [...]

Ideologu i VV-së fyen rëndë mediat dhe prishtinasit

Ideologu i VV-së fyen rëndë mediat dhe prishtinasit

Ideologu i Vetëvendosjes dhe miku i ngushtë i Albin Kurtit, filozofi Hysamedin Feraj që garon [...]

Nëse një femër ka këto cilësi, mos e lini t’ju ikë

Nëse një femër ka këto cilësi, mos e lini t’ju ikë

Njerëzit në marrëdhënie afatgjata do të arrijnë deri në atë pikë ku duhet të pyesin [...]

Musliu: Kurti e Osmani sot ikën nga Veriu si pula të lagura

Musliu: Kurti e Osmani sot ikën nga Veriu si pula të lagura

Kandidatja për deputete nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka komentuar [...]

Pireva: Shteti si kurrë më parë në rrezik, po punojmë që t’i sensibilizojmë qytetarët

Pireva: Shteti si kurrë më parë në rrezik, po punojmë që t’i sensibilizojmë qytetarët

Kandidati për deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdi Pireva, ka thënë se shteti është [...]

“Jam rritur me vlera, nuk mund të kem seks rastësor” (Foto)

“Jam rritur me vlera, nuk mund të kem seks rastësor” (Foto)

Erjona Sulejmani është një beqare e lumtur dhe këtë e ka treguar gjatë një bashkëbisedimi [...]

Deklarohet Bahtiri: Një mbetje e pushtetit të kaluar tentoi ta prishë tubimin me Kurtin dhe Osmanin

Deklarohet Bahtiri: Një mbetje e pushtetit të kaluar tentoi ta prishë tubimin me Kurtin dhe Osmanin

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është deklaruar pas një incidenti që ndodhi në një tubim [...]

Rakiq për Kurtin dhe Osmanin: Provokatorët nuk kanë vend në veri

Rakiq për Kurtin dhe Osmanin: Provokatorët nuk kanë vend në veri

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka thënë se është e turpshme vizita në veri [...]

Qytetari këmbëngulte t’i bëjë pyetje Kurtit, Bahtiri shan në drejtim të tij (VIDEO)

Qytetari këmbëngulte t’i bëjë pyetje Kurtit, Bahtiri shan në drejtim të tij (VIDEO)

Tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje në lagjen Iliridë të Mitrovicës Jugore përfundoi me tollovi. Atë e shkaktoi [...]

Persona me uniformë ushtarake serbe brenda territorit të Kosovës

Persona me uniformë ushtarake serbe brenda territorit të Kosovës

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lista Serbe, Sllavko Simiq, sot është parë në komunën [...]

PDK-ja “elektrizon” Klinën me një tubim të madh

PDK-ja “elektrizon” Klinën me një tubim të madh

Kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Enver Hoxhaj ka mbajtur një takim me [...]

LVV, AAK dhe Nisma nuk i ndryshojnë listat me kandidatët për deputetë

LVV, AAK dhe Nisma nuk i ndryshojnë listat me kandidatët për deputetë

Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma Socialdemokrate dhe PDAK, nuk e kanë shfrytëzuar [...]

Serbët në veri të Mitrovicës i kthejnë prapa Kurtin e Osmanin (Video)

Serbët në veri të Mitrovicës i kthejnë prapa Kurtin e Osmanin (Video)

Gjatë vizitës së sotme të kryetarit të Lëvizjes “Vetëvendosjes” dhe u.d Vjosa Osmanit në Mitrovicën [...]

Haziri: Zhurmaxhinjtë politikë po e duan mbylljen e partisë së Rugovës, t’i tmerrojmë me rezultat

Haziri: Zhurmaxhinjtë politikë po e duan mbylljen e partisë së Rugovës, t’i tmerrojmë me rezultat

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kundërshtarët politikë të [...]

Edhe Haradinaj e quan 14 shkurtin referendum, thotë se bashkimi me Shqipërinë është real

Edhe Haradinaj e quan 14 shkurtin referendum, thotë se bashkimi me Shqipërinë është real

Bartësi i listës së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) për zgjedhjet e 14 shkurtit, [...]

Reformat në arsim në kohë pandemie, nxisin polemika

Reformat në arsim në kohë pandemie, nxisin polemika

Ministria e Arsimit e Maqedonisë së Veriut ka intensifikuar takimet me drejtues të shkollave, mësimdhënës, [...]

5 të vdekur dhe 285 raste të reja me Covid-19 për 24 orë

5 të vdekur dhe 285 raste të reja me Covid-19 për 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private [...]

Albin Kurti e Vjosa Osmani vizitojnë Mitrovicën, blindohet qyteti nga Policia

Albin Kurti e Vjosa Osmani vizitojnë Mitrovicën, blindohet qyteti nga Policia

Kryetari i VV-së Albin Kurti së bashku me U.D të presidentes po kryejnë vizitë në [...]

Votuesit e regjistruar jashtë vendit hiqen nga listat votuese në Kosovë

Votuesit e regjistruar jashtë vendit hiqen nga listat votuese në Kosovë

Ka mbetur vetëm edhe pak kohë kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), pritet [...]

Kurti: Në asnjë mënyrë nuk do të nisim një luftë të tretë Ballkanike për t’u bashkuar me Shqipërinë

Kurti: Në asnjë mënyrë nuk do të nisim një luftë të tretë Ballkanike për t’u bashkuar me Shqipërinë

Kryetari i VV’së, Albin Kurti në një bashkëbisedim virtual me redaktorët e revistës politike të [...]

Morena Taraku shtrihet në spital

Morena Taraku shtrihet në spital

Morena Taraku është shtrirë në spital. Këngëtarja Morena Taraku ka shqetësuar fansat me postimin e fundit, [...]

Isufi thotë se me AAK-në në Qeveri 1 miliard € do të destinohen për rimëkëmbjen ekonomike

Isufi thotë se me AAK-në në Qeveri 1 miliard € do të destinohen për rimëkëmbjen ekonomike

Kandidati për deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ahmet Isufi në një intervistë [...]

Hoti: Ekonomia po i kthehet normalitetit, rritet qarkullimi i bizneseve

Hoti: Ekonomia po i kthehet normalitetit, rritet qarkullimi i bizneseve

Kryeministri ne detyrë, Avdullah Hoiti ka thënë që ekonomia e vendit është duke i’u [...]

Rashiq tregon se si u sulmuan njerëzit e partisë së tij nga kandidati për deputet i Listës Serbe

Rashiq tregon se si u sulmuan njerëzit e partisë së tij nga kandidati për deputet i Listës Serbe

Nenad Rashiq nga Partia Progresive e Serbëve në Kosovë gjatë intervistës për “Përballje”, me kryeredaktorin [...]

Zeka: Rritja ekonomike varet nga vaksinimi dhe lehtësimi i masave

Zeka: Rritja ekonomike varet nga vaksinimi dhe lehtësimi i masave

Kryetari i Odës Ekonomie Amerikane të Kosovës, Arian Zeka, thotë se Kosova do të arrijë [...]

Pamje se si u keqtrajtua 18 vjeçari nga zyrtari policor Haris Kelmendi

Pamje se si u keqtrajtua 18 vjeçari nga zyrtari policor Haris Kelmendi

Haris Kelmendi, pjesëtar i Njësisë së Reagimit të Shpejtë në stacionin policor “Qendra” në Prishtinë, [...]

A do të votonte LDK për Osmanin presidente? – Quni: Ka një hidhërim të madh ndaj saj

A do të votonte LDK për Osmanin presidente? – Quni: Ka një hidhërim të madh ndaj saj

Kandidati për deputet nga LDK-ja, Anton Quni, ka thënë se partia e tij do të [...]

LDK njofton se lista e saj zgjedhore për 14 shkurt është përditësuar

LDK njofton se lista e saj zgjedhore për 14 shkurt është përditësuar

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar për përditësimin e numrave të kandidatëve për deputetë. Ky njoftim [...]

Ish-shefi i EULEX: Ajo që do të tregoj për EULEX-in do t’i trondisë ndërkombëtarët

Ish-shefi i EULEX: Ajo që do të tregoj për EULEX-in do t’i trondisë ndërkombëtarët

Ish-shefi i gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons, në një intervistë për televizionin publik, ka folur [...]

Hoxhaj: Jam në gjendje që Kurtin për çdo temë të politike me shti në xhep të vogël

Hoxhaj: Jam në gjendje që Kurtin për çdo temë të politike me shti në xhep të vogël

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj në Klinë ka kritikuar kundërkandidatin e [...]

Rashiq tregon skenarin se si Lista Serbe po tenton t’i fitojë 14 deputetë (Video)

Rashiq tregon skenarin se si Lista Serbe po tenton t’i fitojë 14 deputetë (Video)

Nenad Rashiq nga Partia Progresive e Serbëve në Kosovë gjatë intervistës për “Përballje”, me kryeredaktorin [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari