Kandidatura për kryeministër, Hoti mori 92 vota nga 94 anëtarë të KP të LDK-së

Kandidatura për kryeministër, Hoti mori 92 vota nga 94 anëtarë të KP të LDK-së

Nga 94 anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së që kanë marrë pjesë në votim, [...]

KEDS, përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë

KEDS, përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë

KEDS ka angazhuar dhjetëra ekipe në Rugovë të Pejës për të sanuar prishjet që janë [...]

FSK-ja në misione të përbashkëta me Gardën Kombëtare të Ajovës

FSK-ja në misione të përbashkëta me Gardën Kombëtare të Ajovës

Në bazë të ftesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Qeveria e Kosovës ka miratuar [...]

MF-FKGK nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit për subvencionimin e tarifës së garancisë

MF-FKGK nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit për subvencionimin e tarifës së garancisë

Ministrja në detyrë e Financave Hykmete Bajrami dhe drejtori menaxhues i Fondit Kosovar për Garanci [...]

Kosova ndihmon Kroacinë me 100 mijë euro

Kosova ndihmon Kroacinë me 100 mijë euro

Qeveria Republikës së Kosovës ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, [...]

Vrasja e katërfishtë në Pozhoran, Vitia të premten në ditë zie

Vrasja e katërfishtë në Pozhoran, Vitia të premten në ditë zie

Komuna e Vitisë ka shpallur ditë zie të premten kjo përshkak vrasjes së katërfishtë të [...]

Hoxhaj: Kosova po rrezikohet nga zhbërja e shtetit

Hoxhaj: Kosova po rrezikohet nga zhbërja e shtetit

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për Kryeministër, njëherësh kryetari në detyrë, Enver Hoxhaj [...]

3 të vdekur dhe 184 raste të reja me COVID-19

3 të vdekur dhe 184 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në vend janë shënuar 3 vdekje dhe 184 raste të [...]

Pengesat e integrimit evropian të Maqedonisë së Veriut

Pengesat e integrimit evropian të Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut po hyn në vitin 2021 pa realizuar objektivin e saj kryesor të [...]

Tahiri takon drejtorin e KEDSI-it: Duam furnizim stabil me rrymë për Vitin e Ri

Tahiri takon drejtorin e KEDSI-it: Duam furnizim stabil me rrymë për Vitin e Ri

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, pas takimit që pati me Drejtorin e Sistemit të Operimit [...]

​Telekomi i Kosovës: 2020 vit shumë sfidues por i qëndrueshëm financiarisht

​Telekomi i Kosovës: 2020 vit shumë sfidues por i qëndrueshëm financiarisht

Nga Telekomi i Kosovës thonë se vitin që po lëmë pas ka qenë sfidues për [...]

​Qeveria e Kosovës për marrëveshjen me ShBA: Garanton investimet amerikane në Kosovë

​Qeveria e Kosovës për marrëveshjen me ShBA: Garanton investimet amerikane në Kosovë

Qeveria e Kosovës e vlerëson Marrëveshjen për Nxitjen e Investimeve (IIA) që ia mundëson Korporatës [...]

​Vetëvritet një person në Prishtinë

​Vetëvritet një person në Prishtinë

Një person është vetëvrarë në Prishtinë. Personi pa shenja jete është gjetur në rr. 'Garibaldi' në [...]

AAK: S’kemi vija të kuqe për asnjë parti

AAK: S’kemi vija të kuqe për asnjë parti

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen këtë fillim [...]

ShBA dhe Kosova nënshkruajnë marrëveshje financiare

ShBA dhe Kosova nënshkruajnë marrëveshje financiare

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip S. Kosnett [...]

Hoxhaj paralajmëron rritje të pagave për policët

Hoxhaj paralajmëron rritje të pagave për policët

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), njëherit edhe kandidat për kryeministër nga [...]

Bekim Jashari ka një kërkesë për politikanët rreth postit të presidentit, tregon a do t’i bashkohet iniciativës së Vjosa Osmanit

Bekim Jashari ka një kërkesë për politikanët rreth postit të presidentit, tregon a do t’i bashkohet iniciativës së Vjosa Osmanit

Bekim Jashari kërkon nga politikanët në Kosovë që të jenë të kujdesshëm derisa përmendin emra [...]

Arrestohet personi që gënjeu për grabitjen e 32 mijë eurove

Arrestohet personi që gënjeu për grabitjen e 32 mijë eurove

Një persona në Viti kishte raportuar se i ishin grabitur 32 mijë euro. Mirëpo ky [...]

Hoti viziton sot Down Syndrome Kosova

Hoti viziton sot Down Syndrome Kosova

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti e tani edhe kandidat për kryeministër nga radhët [...]

Konjufca: Isa Mustafa po kërkon të bëhet përsëri kryeministër prapa perdeve

Konjufca: Isa Mustafa po kërkon të bëhet përsëri kryeministër prapa perdeve

Anëtari i VV’së, Glauk Konjufca ka komentuar në emisionin DPT te Fidani në T7 zyrtarizimin [...]

Policia në Gjilan: Tri viktima janë gjetur brenda shtëpisë e një në kopsht

Policia në Gjilan: Tri viktima janë gjetur brenda shtëpisë e një në kopsht

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë, ku dyshohet [...]

Gazeta online InfoSot, shpall konkurs për Gazetar/e praktikant/e dhe agjent/e te marketingut

Gazeta online InfoSot, shpall konkurs për Gazetar/e praktikant/e dhe agjent/e te marketingut

Kandidatët që aplikojnë për pozitën gazetar/e dhe gazetar/e bashkëpntor/e duhet të kenë të pakten 1-3 [...]

​Institucionet komunale të prekura thellë me ngjarjen tragjike në Pozheran

​Institucionet komunale të prekura thellë me ngjarjen tragjike në Pozheran

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka reaguar pas rastit tragjik në Pozheran ku [...]

Nxirren trupat e pajetë të viktimave në Pozhoran të Vitisë

Nxirren trupat e pajetë të viktimave në Pozhoran të Vitisë

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë, ku dyshohet [...]

Hoti: Nesër nënshkruhet një marrëveshje me SHBA-në, që në të ardhmen sjellë qindra miliona euro investime në Kosovë

Hoti: Nesër nënshkruhet një marrëveshje me SHBA-në, që në të ardhmen sjellë qindra miliona euro investime në Kosovë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka konfirmuar se të enjten Qeveria e Kosovës [...]

Osmani viziton familjen e Agim Ramadanit

Osmani viziton familjen e Agim Ramadanit

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka vizituar mbrëmjen e së mërkurës familjen e [...]

Zemaj: Kontigjenti i parë i vaksinave anti-COVID vijnë në Kosovë në shkurt

Zemaj: Kontigjenti i parë i vaksinave anti-COVID vijnë në Kosovë në shkurt

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se kosovarët duhet të kenë durim, besim dhe [...]

Hoti: Në LDK pati unanimitet të plotë për kandidaturën time

Hoti: Në LDK pati unanimitet të plotë për kandidaturën time

Avdullah Hoti ka marrë sot besimin e Kryesisë së LDK-së për të garuar për pozitën [...]

Haradinaj: I kemi 109 kandidatë për kryeministra

Haradinaj: I kemi 109 kandidatë për kryeministra

Anëtari i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se në këto zgjedhje do të shkojnë vetëm [...]

​Kurti për familjen Jashari: Ata dhanë gjithçka sepse e deshën lirinë

​Kurti për familjen Jashari: Ata dhanë gjithçka sepse e deshën lirinë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar sulmin e parë të forcave serbe mbi [...]

Hoxhaj i bindur se PDK do ta udhëheqë qeverinë

Hoxhaj i bindur se PDK do ta udhëheqë qeverinë

Enver Hoxhaj qëndroi gjatë ditës së sotme në Shqipëri. Kandidati për Kryeministër nga PDK, i shoqëruar [...]

Vrasja e katërfishtë në Viti: Dyshohet se burri vrau gruan, dy djemtë e tij dhe pastaj veten

Vrasja e katërfishtë në Viti: Dyshohet se burri vrau gruan, dy djemtë e tij dhe pastaj veten

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë. Lajmin për Gazetën [...]

IKSHPK njofton se personi i arrestuar nuk është pjesë e stafit e as laborant i tyre

IKSHPK njofton se personi i arrestuar nuk është pjesë e stafit e as laborant i tyre

Policia e Kosovës njoftoi se sot ka arrestuar një laborant në IKSHPK-së, pasi i njëjti [...]

Katër të vrarët në Pozharan janë familjarë

Katër të vrarët në Pozharan janë familjarë

Është konfirmuar zyrtarisht se katër personat që dyshohet se janë vrarë me armë zjarri në [...]

Gashi, uron Ditën e Veteranëve: Kjo ditë le të shërbejë si thirrje për realizimin e idealeve

Gashi, uron Ditën e Veteranëve: Kjo ditë le të shërbejë si thirrje për realizimin e idealeve

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, me rastin e 30 dhjetorit-Ditës së Veteranëve, ka [...]

Peci: Kryesia aprovoi vendimin për kompensim shtesë të stafit, Osmani votoi kundër

Peci: Kryesia aprovoi vendimin për kompensim shtesë të stafit, Osmani votoi kundër

Shefi i stafit në Presidencë, Faton Peci, me anë të një postimi në Facebook ka [...]

Vrasje në Pozhoran të Vitisë, dyshohet për disa viktima

Vrasje në Pozhoran të Vitisë, dyshohet për disa viktima

Një vrasje ka ndodhur para pak minutash, katër persona dyshohet se janë vrarë në fshatin [...]

​Për herë të parë fekondimi artificial do të bëhet në QKUK

​Për herë të parë fekondimi artificial do të bëhet në QKUK

Nga viti i ardhshëm Klinika Obstetrike-Gjinekologjike do të bëhet me qendër të IVF – frytnimi [...]

​Zjarrfikësit kundër Buxhetit 2021, letër publike institucioneve shtetërore

​Zjarrfikësit kundër Buxhetit 2021, letër publike institucioneve shtetërore

Zjarrfikësit e Kosovës kanë reaguar pasi konsiderojnë se janë anashkaluar nga planifikimi i Buxhetit dhe [...]

66 tërmete në Kroaci për 58 orë

66 tërmete në Kroaci për 58 orë

Në 58 orët e fundit, 66 tërmete u ndjenë në Kroaci, njoftoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare [...]

Arrestohet laboranti i IKSHPK-së, dyshohet për korrupsion

Arrestohet laboranti i IKSHPK-së, dyshohet për korrupsion

Policia e Kosovës ka arrestuar një laborant të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, pas informacioneve [...]

PDK në Malishevë e gozhdon Fatmir Limajn: Politikan pa moral, i luftoi Thaçin e Veselin

PDK në Malishevë e gozhdon Fatmir Limajn: Politikan pa moral, i luftoi Thaçin e Veselin

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Malishevë ka hedhur akuza të rënda ndaj kryetarit [...]

Qytetarët e Maqedonisë së V. optimistë për vitin 2021

Qytetarët e Maqedonisë së V. optimistë për vitin 2021

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut thonë se viti 2020 ishte shumë i vështirë për ta, [...]

Trusti ka një lajm të mirë për të gjithë kontributdhënësit

Trusti ka një lajm të mirë për të gjithë kontributdhënësit

Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se deri tash për tërheqje të 10 përqindëshit kanë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari