Pandemia nuk ia lë shenjë kompanisë Meka, rritje dhe punësime të reja

Pandemia nuk ia lë shenjë kompanisë Meka, rritje dhe punësime të reja

Drejtori i industrisë së mishrave në Dragash Burim Piraj, tregoi se me emrin e [...]

Policia ua shpëton jetën dy femrave në Prevallë – kishin rënë në humnerë 30 metra të thellë

Policia ua shpëton jetën dy femrave në Prevallë – kishin rënë në humnerë 30 metra të thellë

Me datë 01 nëntor 2020 rreth orës 14:00, policia në Prizren ka pranuar një informacion [...]

Tolaj pranon se në AKP ka të punësuar familjarë nga VV dhe AAK

Tolaj pranon se në AKP ka të punësuar familjarë nga VV dhe AAK

Pas insistimit të deputetit të AAK Bekë Berisha për konfirmimin e punësimeve partiake në AKP, [...]

Thaçi: Si i tillë, dialogu është në favor të Serbisë

Thaçi: Si i tillë, dialogu është në favor të Serbisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka bërë homazhe sot në nderim të dy heronjve të [...]

Selimi-Qeverisë: Fatin e shqiptarëve në komunat veriore e keni lënë në duar të Listës Serbe

Selimi-Qeverisë: Fatin e shqiptarëve në komunat veriore e keni lënë në duar të Listës Serbe

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi është shprehur kritik ndaj qeverisë Hoti [...]

Nga sot hynë në fuqi masat e reja anti-COVID

Nga sot hynë në fuqi masat e reja anti-COVID

Rritja e numrit të infektimeve në Kosovë ka shtyrë autoritetet të vendosin masa të reja [...]

31 vjetori i rënies së dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

31 vjetori i rënies së dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Sot bëhen 31 vjet nga rënia e dy heronjve të kombit, Fahri Fazliu dhe Afrim [...]

Paralajmërohet kthimi i ekipeve mjekësore në pika kufitare, komunat ankohen për mungesa në staf

Paralajmërohet kthimi i ekipeve mjekësore në pika kufitare, komunat ankohen për mungesa në staf

Me shtimin e numrit të rasteve me Covid-19, Ministria e Shëndetësisë përsëri do t’i vendosë [...]

Miftaraj: Dështon përpjekja e qeverisë për shuarjen e Task-Forcës kundër Korrupsion

Miftaraj: Dështon përpjekja e qeverisë për shuarjen e Task-Forcës kundër Korrupsion

Ehat Miftaraj, nga Instituti i Kosovës për Drejtësi ka thënë se ka dështuar përpjekja e [...]

Gara presidenciale, Ivanka Trump mbledh miliona dollarë për fushatën e babait, thyen edhe rekordin e Obamës

Gara presidenciale, Ivanka Trump mbledh miliona dollarë për fushatën e babait, thyen edhe rekordin e Obamës

Këshilltarja dhe vajza e madhe e Donald Trump, Ivanka Trump ka thyer rekordin e mbledhjes [...]

Hoxha Behar Mjekiqi tregon çfarë do të bënte Profeti Muhamed, po të ishte gjallë, me ata që bënë karikatuarat

Hoxha Behar Mjekiqi tregon çfarë do të bënte Profeti Muhamed, po të ishte gjallë, me ata që bënë karikatuarat

Hoxhë Behar Mjekiqi, ishte mysafir këtë të diele në emisionin Kojshia Show, ku foli edhe [...]

Këto të mira i keni nëse bëni ushtrime në mëngjes

Këto të mira i keni nëse bëni ushtrime në mëngjes

Të stërvitesh “kur të vjen për mbarë”, mund të japë rezultate, por nuk do të [...]

Ngjela: Presidenti revolucionar Ilir Meta po kërkon ta destabilizoj Shqipërinë

Ngjela: Presidenti revolucionar Ilir Meta po kërkon ta destabilizoj Shqipërinë

Avokati Spartak Ngjela ka akuzuar presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta se po kërcënon se do [...]

Mali i Zi drejt formimit të qeverisë

Mali i Zi drejt formimit të qeverisë

Në Mal të Zi, ditëve në vijim pritet të formohet qeveria e re e vendit [...]

Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës i zhgënjyer me punën e UNMIK-ut edhe EULEX-it në trajtimin e krimeve të luftës

Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës i zhgënjyer me punën e UNMIK-ut edhe EULEX-it në trajtimin e krimeve të luftës

Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës, Enver Peci, thotë se është i pakënaqur sa i [...]

​OAK: Shumë biznese po mbyllen për shkak të gjendjes me Covid-19

​OAK: Shumë biznese po mbyllen për shkak të gjendjes me Covid-19

Drejtues të Odës së Afarizmit të Kosovës, kanë deklaruar se shumë ndërmarrje po mbyllen për [...]

Itali, numri i të infektuarve dhe viktimave në rënie në 24 orët e fundit

Itali, numri i të infektuarve dhe viktimave në rënie në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar bilancin ditor të viktimave dhe rasteve të reja [...]

Arsyeja pse amerikanët votojnë të martën, e jo të dielën si pjesa tjetër e botës

Arsyeja pse amerikanët votojnë të martën, e jo të dielën si pjesa tjetër e botës

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, që fitojnë vëmendjen e tërë botës, këtë vit do të mbahen [...]

Morena zbulon datën e publikimit të këngës së re “Alexander”

Morena zbulon datën e publikimit të këngës së re “Alexander”

Morena taraku ka publikuar datën e publikimit të këngës më të re. Këngëtarja ka shfrytëzuar llogarinë [...]

​Për tre muaj u regjistruan 2.593 ndërmarrje, 8.9% më shumë se në vitin 2019

​Për tre muaj u regjistruan 2.593 ndërmarrje, 8.9% më shumë se në vitin 2019

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar repertorin statistikor mbi ndërmarrjet ekonomike në Kosovë për [...]

​Zemaj: Masat e reja, Ligji por edhe manuali duhet të respektohen me rigorozitet

​Zemaj: Masat e reja, Ligji por edhe manuali duhet të respektohen me rigorozitet

Ministri i Shëndetsisë, Armend Zemaj, pas vendimit të qeverisë, ku përfshihen masat e reja, anti-covid, [...]

​Studentët protestojnë nesër para Ministrisë së Arsimit në Shqipëri

​Studentët protestojnë nesër para Ministrisë së Arsimit në Shqipëri

Studentët në Shqipëri nesër duke filluar nga ora 10:00, kanë paralajmëruar një protestë para Ministrisë [...]

Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të vazhdojë të mbajë mot me vranësira [...]

Maqedonia e Veriut dërgon 44 ushtarë në kuadër të KFOR-it në Kosovë

Maqedonia e Veriut dërgon 44 ushtarë në kuadër të KFOR-it në Kosovë

Maqedonia e Veriut e ka dërguar kontigjentin e parë prej 44 ushtarësh në kuadër të [...]

Këto janë 29 masat për mbrojtjen nga COVID-19 që miratoi Qeveria e Kosovës

Këto janë 29 masat për mbrojtjen nga COVID-19 që miratoi Qeveria e Kosovës

Qeveria e Republikës së Kosovës, ka mbajtur mbledhjen elektronike, në të cilën ka shqyrtuar dhe [...]

Brenda tetë muajve u raportuan 39 raste të dhunimit në Kosovë

Brenda tetë muajve u raportuan 39 raste të dhunimit në Kosovë

Të shpeshta janë rastet kur raportohet për vepra penale të cilat lidhen ne sulme seksuale. Madje [...]

​Mbyllet java e dhjetë me këto ndeshje në kuadër të Superligës së Kosovës

​Mbyllet java e dhjetë me këto ndeshje në kuadër të Superligës së Kosovës

Ka përfunduar xhiro e dhjetë e Superligës së Kosovës me dy përballjet mes Drenicës-Prishtinës dhe [...]

Ilaçe kontrabandë me autobus nga Italia në Vlorë, arrestohen dy shoferë

Ilaçe kontrabandë me autobus nga Italia në Vlorë, arrestohen dy shoferë

Policia Kufitare në Portin e Vlorës ka sekuestruar 209 pako medikamente të markave të ndryshme [...]

Në Prishtinë, ​85 nxënës dhe 45 mësimdhënës të infektuar me coronavirus – mësimi ende vazhdon në shkolla

Në Prishtinë, ​85 nxënës dhe 45 mësimdhënës të infektuar me coronavirus – mësimi ende vazhdon në shkolla

Përderisa në kryeqytet vazhdon të jetë numri i lartë i rasteve të reja me COVID-19, [...]

​Nesër mblidhet Kuvendi, vazhdon seanca e së enjtes

​Nesër mblidhet Kuvendi, vazhdon seanca e së enjtes

Kuvendi i Kosovës mblidhe nesër për të vazhduar me pikat e seancës së kaluar. Në rend [...]

Shërohen 91 pacientë nga koronavrusi në Kosovë

Shërohen 91 pacientë nga koronavrusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë shëruar [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari