Gjysmëvjetori mund të përfundojë para kohe

Gjysmëvjetori mund të përfundojë para kohe

Këtë vit ka gjasë të nisin më herët pushimet dimërore në arsimin parauniversitar. Në fakt, sipas [...]

Haskuka flet për gjendjen me Covid-19 në Prizren, kritikon masat e qeverisë

Haskuka flet për gjendjen me Covid-19 në Prizren, kritikon masat e qeverisë

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka folur për gjendjen me Covid-19 në këtë komunë. Ai thotë [...]

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Fotografitë e papara kurrë më parë të Princeshës Diana u postuan në Instagram dhe shkaktuan [...]

​A e dëmton testi COVID-19 trurin tonë?

​A e dëmton testi COVID-19 trurin tonë?

A mund të infektoheni përmes një serie testi me koronavirus? A do të dëmtojë trurin [...]

​Përfundon mbledhja e LDK-së, Gashi thotë se janë të gatshëm për zgjedhje

​Përfundon mbledhja e LDK-së, Gashi thotë se janë të gatshëm për zgjedhje

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e kryesisë, një ditë pas humbjes së zgjedhjeve [...]

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

Sipas “Il Corriere della Sera”, Cristiano Ronaldo, i cili ishte i pushuar kundër Beneventos, zgjedh [...]

​A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19?

​A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19?

Ndërsa numri i njerëzve të infektuar me koronavirus rritet, vazhdon të rritet edhe numri i [...]

​Shumica e shkollave sot në pushim, nuk respektuan vendimin e Qeverisë

​Shumica e shkollave sot në pushim, nuk respektuan vendimin e Qeverisë

Pavarësisht thirrjes së SBASHK-ut që dita e hëne të jetë ditë pushimi për shkollat në [...]

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

Mbrojtësit e Juventusit Giorgio Chiellini dhe Merih Demiral janë rikuperuar nga dëmtimet dhe janë stërvitur [...]

Shpend Ahmeti: Prej nesër Trafiku urban falas

Shpend Ahmeti: Prej nesër Trafiku urban falas

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se qarkullimi me autobusët [...]

​Gashi: Isa Mustafa e ka për obligim të gjejë zgjidhje për presidentin

​Gashi: Isa Mustafa e ka për obligim të gjejë zgjidhje për presidentin

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, pjesë e së cilës ishte edhe kryeministri Hoti, Arben [...]

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

Lideri i tabelës, Ballkani, ka vazhduar me fitore edhe në xhiron e 15-të Superligës së [...]

11 të vdekur dhe 539 raste të reja me COVID-19

11 të vdekur dhe 539 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shënuar 11 raste të vdekjes dhe 539 [...]

Quni flet për deklaratën ku kishte thënë se do të qëndrojë në politikë derisa Thaçin e Veselin t’i sheh prapa grilave

Quni flet për deklaratën ku kishte thënë se do të qëndrojë në politikë derisa Thaçin e Veselin t’i sheh prapa grilave

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka thënë se është në pritje të epilogut sa i [...]

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

Gentjan Mezai ka dhënë dorëheqja nga posti i trajnerit të Gjilanit pas humbjes së djeshme [...]

Mbërrin mbi 160 mijë vaksina kundër gripit sezonal, shpërndahen falas

Mbërrin mbi 160 mijë vaksina kundër gripit sezonal, shpërndahen falas

Tashmë Kosova është furnizuar me 160 mijë e 500 vaksina të gripit sezonal. Kështu ka [...]

​OAK rikërkon nga Qeveria largimin e kufizimeve të lëvizjes dhe orarit të punës për bizneset

​OAK rikërkon nga Qeveria largimin e kufizimeve të lëvizjes dhe orarit të punës për bizneset

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK), duke e marrë parasysh gjendjen e rëndë në të [...]

Musliu: Pas debaklit në Podujevë, Agim Veliu vështirë e gjen rrugën për në Kuvend

Musliu: Pas debaklit në Podujevë, Agim Veliu vështirë e gjen rrugën për në Kuvend

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka ngritur edhe njëherë shqetësimin [...]

Murati: BQK nuk ka vepruar në kohë për marrjen e licencës të kompanive të nën-kapitalizuara

Murati: BQK nuk ka vepruar në kohë për marrjen e licencës të kompanive të nën-kapitalizuara

Organet shtetërore në Kosovë po akuzohen për krijim të monopolit dhe çrregullim të tërësishëm të [...]

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Lionel Messi vazhdio t’i qëndrojë besnik Barcelonës për vite me radhë edhe pse verën e [...]

​Hoti: Nuk jemi para kolapsit, jemi në gjendje emergjente shëndetësore

​Hoti: Nuk jemi para kolapsit, jemi në gjendje emergjente shëndetësore

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka thënë [...]

AAK këmbëngulëse në postin e presidentin, si mundësi i shohin edhe zgjedhjet

AAK këmbëngulëse në postin e presidentin, si mundësi i shohin edhe zgjedhjet

Në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), po këmbëngulin se nuk do të votojnë asnjë [...]

Shpejtim Bulliqi flet në Kuvendin e Kosovës si fitues i zgjedhjeve në Podujevë

Shpejtim Bulliqi flet në Kuvendin e Kosovës si fitues i zgjedhjeve në Podujevë

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi i cili sipas rezultateve preliminare të Komisionit [...]

Deputeti i PDK-së: Politikanët për një grusht vota shkelin masat anti-COVID

Deputeti i PDK-së: Politikanët për një grusht vota shkelin masat anti-COVID

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të [...]

​Numri i raste aktive në Gjilan me COVID-19 bie në 381

​Numri i raste aktive në Gjilan me COVID-19 bie në 381

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Gjilan ka rënë në 381 nga 501 sa [...]

Hoti: Do ta rrisim pakon e rimëkëmbjes ekonomike

Hoti: Do ta rrisim pakon e rimëkëmbjes ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah ka deklaruar se beson që fondin e rimëkëmbjes ekonomike për vitin [...]

Rukiqi: Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike t’i jepet epilogu këtë javë, ndryshe s’ka kuptim

Rukiqi: Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike t’i jepet epilogu këtë javë, ndryshe s’ka kuptim

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi thotë se Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike [...]

Vdes një grua në një spital privat në Prishtinë, burri i saj hedh dyshime se nuk ia vendosen stendat

Vdes një grua në një spital privat në Prishtinë, burri i saj hedh dyshime se nuk ia vendosen stendat

Një grua ka vdekur në një nga spitalet private në Prishtinë. E burri i saj [...]

Zhduket një vajzë në Prishtinë

Zhduket një vajzë në Prishtinë

Një vajzë është zhdukur në Prishtinë. Policia njofton se në rrugën “Qemajl Stafa” në Prishtinës të [...]

127 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 25 në gjendje të rëndë

127 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 25 në gjendje të rëndë

127 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës. Nga spitali [...]

​1 mijë e 5 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

​1 mijë e 5 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rasteve e para pozitive me COVID-19 [...]

​Shefi i Zyrës së BE-së bë Kosovë flet për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

​Shefi i Zyrës së BE-së bë Kosovë flet për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

Mbajtjen e zgjedhjeve në komunën e Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut në kohën kur vendi [...]

Bora e parë, nga komuna e Prishtinës thonë se janë pastruar gjitha rrugët

Bora e parë, nga komuna e Prishtinës thonë se janë pastruar gjitha rrugët

Mbrëmë vendi u përfshi nga reshjet e borës. Nga komuna e Prishtinës thonë se ekipet janë [...]

Kusari-Lila: Pas fitores në Podujevë, së shpejti do të ketë ndryshime në krejt Kosovën

Kusari-Lila: Pas fitores në Podujevë, së shpejti do të ketë ndryshime në krejt Kosovën

Deputetja nga radhët e Grupit Parlamentar të Lëvizje Vetëvendosje Mimoza Kusari-Lila ka reaguar pas fitores [...]

Ahmeti uron Bulliqin për fitoren në Podujevë

Ahmeti uron Bulliqin për fitoren në Podujevë

Lëvizja Vetëvendosje i dha sot fund qeverisjes së Lidhjes Demokratike me komunën e Podujevës qysh [...]

Kurti e quan referendum fitoren e Vetëvendosjes në Podujevë

Kurti e quan referendum fitoren e Vetëvendosjes në Podujevë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti e ka quajtur referendum fitoren e Shpejtim Bulliqit në [...]

​KQZ publikon rezultatet për Podujevë, VV fiton bastionin e LDK-së

​KQZ publikon rezultatet për Podujevë, VV fiton bastionin e LDK-së

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të sotme për kryetar të Podujevës [...]

​Agim Veliu pranon humbjen në Podujevë

​Agim Veliu pranon humbjen në Podujevë

Ministri i Punëve të Brendshme, njëherësh kryetar ish-kryetari i Komunës së Podujevës Agim Veliu, ka [...]

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Papa Bouba Diop - legjenda e Senegalit dhe ish-mesfushori i Portsmouthit dhe Fulhamit ka vdekur [...]

Daka: 40.51% e votuesve kanë ushtruar të drejtën e votës në Podujevë

Daka: 40.51% e votuesve kanë ushtruar të drejtën e votës në Podujevë

Në Komunën e Podujevës kanë votuar sot 40% e votuesve ndërsa në veri të Mitrovicës [...]

​Mbyllen vendvotimet në Podujevë

​Mbyllen vendvotimet në Podujevë

Në orën 19:00 është mbyllur qendra më e madhe e votimit për Komunën e Podujevës. Në [...]

​Mbyllen vendvotimet në Mitrovicën Veriore

​Mbyllen vendvotimet në Mitrovicën Veriore

Në ora 19:00 janë mbyllur vendvotimet në Mitrovicën Veriore ku gjatë ditës qytetarët kanë shfrytëzuar [...]

Komisionerja e LVV-së në veri dyshohet se prishi procesin zgjedhor, shoqërohet në polici

Komisionerja e LVV-së në veri dyshohet se prishi procesin zgjedhor, shoqërohet në polici

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Veriut, Branisllav Radoviq ka konfirmuar për KosovaPress, se një [...]

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Policia në Argjentinë ka kontrolluar shtëpinë dhe klinikën private të Leopoldo Luque, mjekut të legjendës [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari