MASH nënshkruan marrëveshje në fushën e edukimit në fëmijërinë e hershme

MASH nënshkruan marrëveshje në fushën e edukimit në fëmijërinë e hershme

Ministria e Arsimit dhe Shkencës dhe “Volontari nel Mondo – Aleanca Për Zhvillimin e Edukimit [...]

Osmani: Një shtet shpërfaqë zhvillimin dhe emancipimin, kur tregon vëmendjen për personat e moshuar

Osmani: Një shtet shpërfaqë zhvillimin dhe emancipimin, kur tregon vëmendjen për personat e moshuar

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani për nder të Ditës Ndërkombëtare të të Moshuarve dhe në [...]

​Paraburgim ndaj 12 personave për tregti me armë

​Paraburgim ndaj 12 personave për tregti me armë

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka caktuar masën e paraburgimit ndaj 12 personave për veprën penale [...]

Policia konfiskon mallin e vjedhur gjatë një bastisjeje në Pejë

Policia konfiskon mallin e vjedhur gjatë një bastisjeje në Pejë

Policia e Kosovës ka identifikuar një lokacion në Pejë i cili kishte blerë një sasi [...]

Avokati kërkon lirimin me kusht të Gucatit, thotë se u arrestua në mënyrë të paligjshme

Avokati kërkon lirimin me kusht të Gucatit, thotë se u arrestua në mënyrë të paligjshme

Avokati i Hysni Gucatit, e ka quajtur të paligjshëm arrestimin e tij dhe ka kërkuar [...]

Gucati në Tribunalin Special: S’kanë pasur nevojë të më arrestojnë, do të kisha ardhur vetë

Gucati në Tribunalin Special: S’kanë pasur nevojë të më arrestojnë, do të kisha ardhur vetë

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është paraqitur në seancën e [...]

Nis viti shkollor në Maqedoninë e Veriut, kundërshtohet mësimi online

Nis viti shkollor në Maqedoninë e Veriut, kundërshtohet mësimi online

Në Maqedoninë e Veriut, të enjten, ka nisur viti i ri shkollor për rreth 270 [...]

SHSKUK njofton se janë mbi 100 pacientë me COVID-19 që po trajtohen nëpër spitale

SHSKUK njofton se janë mbi 100 pacientë me COVID-19 që po trajtohen nëpër spitale

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se aktualisht janë duke u trajtuar [...]

Fillon seanca e Speciales ndaj Hysni Gucatit

Fillon seanca e Speciales ndaj Hysni Gucatit

Ka nisur seanca e parë gjyqësore ndaj kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare [...]

Dy të vdekur dhe 43 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Dy të vdekur dhe 43 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Dy të vdekur dhe 43 raste të reja me Covid-19 janë raportuar në 24 orët [...]

Tërmet i fortë në Greqi, aktivizohet protokolli për shpërthim vullkani

Tërmet i fortë në Greqi, aktivizohet protokolli për shpërthim vullkani

Një tërmet i fortë është regjistruar në Egjeun Jugor, afër Nisyros. Sipas asaj që raportojnë mediat [...]

23 vjetori i protestave studentore, Kurti e Veseli thonë se kërkesat e atëhershme ishin fundamentale për lirinë e vendit

23 vjetori i protestave studentore, Kurti e Veseli thonë se kërkesat e atëhershme ishin fundamentale për lirinë e vendit

Sot është 23 vjetori i protestës së studentëve të 1 tetorit 1997. Me këtë rast [...]

​Të shtëna me armë në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë

​Të shtëna me armë në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë

Sot rreth orës 13:00 ka pasur të shtëna në rrugën “Isa Kastrati” në kryeqytet. Nga këto [...]

Rikthehen pagesat për hyrjet dhe daljet në oborrin e QKUK-së

Rikthehen pagesat për hyrjet dhe daljet në oborrin e QKUK-së

Janë rikthyer pagesat në hyrje dhe daljet e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Kështu [...]

​Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur, dialogu nuk do të ngecë për shkak të Kosovës

​Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur, dialogu nuk do të ngecë për shkak të Kosovës

Kryeministri Avdullah Hoti është shprehur i sigurt se Kosova nuk do të bëjë kompromise për [...]

​Krijohen lehtësira për marrjen e dokumenteve identifikuese për nxënësit dhe studentët

​Krijohen lehtësira për marrjen e dokumenteve identifikuese për nxënësit dhe studentët

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) njofton nxënësit dhe studentët, të cilët kanë nevojë që [...]

​Para mbledhjes së dy qeverive kërkohet heqja e barrierave tregtare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë

​Para mbledhjes së dy qeverive kërkohet heqja e barrierave tregtare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë

Në prag të mbledhjes së përbashkët mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë më [...]

​Selimi: Kodi Civil i Kosovës siguron trajtim të barabartë të bashkëshortëve në çështje personale dhe pasurore

​Selimi: Kodi Civil i Kosovës siguron trajtim të barabartë të bashkëshortëve në çështje personale dhe pasurore

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, me ftesë të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, sot ka [...]

BERZH: Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret për 5 përqind si pasojë e pandemisë

BERZH: Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret për 5 përqind si pasojë e pandemisë

Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret rreth 5 për qind këtë vit si pasojë e [...]

​Osmani kërkon nga Avokati i ri i Popullit t’i kushtojë vëmendje barazisë gjinore

​Osmani kërkon nga Avokati i ri i Popullit t’i kushtojë vëmendje barazisë gjinore

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Avokatin e Popullit, [...]

Ndryshimet e ligjit për njohje të stazhit për pensionistë mbesin në sirtarët e Qeverisë

Ndryshimet e ligjit për njohje të stazhit për pensionistë mbesin në sirtarët e Qeverisë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, me rastin e Ditës Botërore për të [...]

Pas refuzimit të paraqitjes në policinë e EULEX-it, avokati Gashi pranon email nga Gjykata Speciale

Pas refuzimit të paraqitjes në policinë e EULEX-it, avokati Gashi pranon email nga Gjykata Speciale

Avokati Tomë Gashi, i cili së fundmi është angazhuar si avokat i OVL e UÇK-së, [...]

Lutfi Haziri ftohet të raportojë në Komision në lidhje me menaxhimin e pandemisë

Lutfi Haziri ftohet të raportojë në Komision në lidhje me menaxhimin e pandemisë

Të martën nga ora 10:00 para Komisionit Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë nga [...]

Gjuriq pas ndalimit të ministrit serb: Kosova po shkel marrëveshjet e Brukselit

Gjuriq pas ndalimit të ministrit serb: Kosova po shkel marrëveshjet e Brukselit

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari