Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e sotme të Qeverisë

Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e sotme të Qeverisë

Qeveria në krye me Avdullah Hotin sot ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku ka miratuar [...]

Grenell: Shqiptaro-amerikanët e bënë të qartë, do të votojnë për Trumpin

Grenell: Shqiptaro-amerikanët e bënë të qartë, do të votojnë për Trumpin

Ndërmjetësuesi special për Kosovën dhe Serbinë nga Administrata Trump, Richard Grenell, ka thënë se ka [...]

Vdes ish-ushtari i UÇK-së Isat Tolaj

Vdes ish-ushtari i UÇK-së Isat Tolaj

Ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Isat Tolaj. Lajmin e ka bërë të ditur [...]

Lindsey nuk lë vend për imagjinatën, bikinit i zbulojnë më shumë se që duhet

Lindsey nuk lë vend për imagjinatën, bikinit i zbulojnë më shumë se që duhet

Lindsey ‘ngriti’ temperaturat me paraqitjen e fundit. Lindsey Pelas është shumë aktive në rrjete sociale, në [...]

Inva Mula e thyer nga humbja e babait: Gjiganti jonë fluturoi në valsin e përjetësisë

Inva Mula e thyer nga humbja e babait: Gjiganti jonë fluturoi në valsin e përjetësisë

Inva Mula ka shkruar fjalë prekëse pas vdekjes së babait. Kompozitori i mirënjohur shqiptar, Avni Mula [...]

Melihate Tërmkolli dhe Tomë Gashi përplasen ashpër në një debat televiziv

Melihate Tërmkolli dhe Tomë Gashi përplasen ashpër në një debat televiziv

Në një debat televiziv ka eskaluar situata ndërmjet Melihate Tërmkollit dhe Tomë Gashit. Derisa anëtarja e [...]

Zemaj: Nëse përkeqësohet situata, zgjedhjet në Podujevë e veriun e Mitrovicës mund të anulohen

Zemaj: Nëse përkeqësohet situata, zgjedhjet në Podujevë e veriun e Mitrovicës mund të anulohen

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tha se do të nxjerrin disa rekomandime për mbajtjen e [...]

Pallaska: Do të ishte skandaloze bashkëpunimi i Gjykatës Speciale me Serbinë

Pallaska: Do të ishte skandaloze bashkëpunimi i Gjykatës Speciale me Serbinë

Avokati Dastid Pallaska në emisionin Pressing të T7, ka thënë se bashkëpunimi i Gjykatës Speciale [...]

Hoxhë Drilon Gashi: Ekstremistët bëhen vrasës kur ua vizaton profetin Muhamed

Hoxhë Drilon Gashi: Ekstremistët bëhen vrasës kur ua vizaton profetin Muhamed

Hoxhë Drilon Gashi thotë se njerëzit ekstremistë e terroristë, bëhen vrasës kur ua vizaton gjërat [...]

Kamberi kërkon ndihmë nga Kosova e Shqipëria: Nuk mund të presim mëshirë nga Vuçiq e Daçiq

Kamberi kërkon ndihmë nga Kosova e Shqipëria: Nuk mund të presim mëshirë nga Vuçiq e Daçiq

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, kishte thënë se demokracia në Serbi është [...]

Zemaj paralajmëron kufizim të kohës për gastronominë, do të merren masa për Prishtinën

Zemaj paralajmëron kufizim të kohës për gastronominë, do të merren masa për Prishtinën

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tha se janë duke punuar që të marrin masa për [...]

Xhihadistët organizojnë festë për sulmin terrorist në Francë

Xhihadistët organizojnë festë për sulmin terrorist në Francë

Xhihadistët festuan virtualisht sulmin e fundit terrorist në Francë sot, pasi tre njerëz u vranë [...]

​Ibrahimoviq, ekzekutuesi më i dobët i penalltive në 5 ligat më të mira evropiane

​Ibrahimoviq, ekzekutuesi më i dobët i penalltive në 5 ligat më të mira evropiane

Zlatan Ibrahimoviq (39) po luan si në vitet e tij më të mira dhe me [...]

Eksperti gjerman: Për ngërçin me Asociacionin janë fajtorë BE-ja dhe SHBA-ja

Eksperti gjerman: Për ngërçin me Asociacionin janë fajtorë BE-ja dhe SHBA-ja

Bashkimi Evropian është fajtor për ngërçin në lidhje me Asociacionin e Komunave me shumicë serbe [...]

Bebe Rexha shfaq anën patriotike, krenohet që i bëri flokët kuq e zi

Bebe Rexha shfaq anën patriotike, krenohet që i bëri flokët kuq e zi

Bebe Rexha nuk heziton të tregojë gjithmonë patriotizmin e saj. Bebe Rexha është një ndër këngëtaret [...]

Rreth 80 persona nga Kosova besohet se janë ende në Siri

Rreth 80 persona nga Kosova besohet se janë ende në Siri

Instituti për Siguri dhe Integrim nga Prishtina që merret kryesisht me shtetasit e Kosovës të [...]

Ekzekutimi i pagesave për bizneset, Bajrami ka një kërkesë për pronarët

Ekzekutimi i pagesave për bizneset, Bajrami ka një kërkesë për pronarët

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka ftuar bizneset që t’i përditësojnë të dhënat në sistemin [...]

Haradinaj: Kosova ndan dhembjen me popullin francez pas sulmit ku vdiqën tre persona

Haradinaj: Kosova ndan dhembjen me popullin francez pas sulmit ku vdiqën tre persona

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas sulmit në Faracë, ku mbetën të vdekur [...]

​Projektbuxheti 2.4 miliardë nesër në mbledhjen e Qeverisë, prioritet shëndeti publik dhe sektori privat

​Projektbuxheti 2.4 miliardë nesër në mbledhjen e Qeverisë, prioritet shëndeti publik dhe sektori privat

Nesër pritet të miratohet në mbledhjen e qeverisë projektbuxheti për vitin 2021. Buxheti për vitin [...]

Mikrobiologu Raka: Na pret dimër i vështirë, mbyllja totale është opsioni i fundit

Mikrobiologu Raka: Na pret dimër i vështirë, mbyllja totale është opsioni i fundit

Mikrobiologu Lul Raka ka folur për shifrat e fundit dhe situatën epidemiologjike të Covid-19 në [...]

Punëtorët shëndetësorë sigurojnë nga Qeveria rreth 40 për qind rritje nga paga bazë

Punëtorët shëndetësorë sigurojnë nga Qeveria rreth 40 për qind rritje nga paga bazë

Punëtorët shëndetësorë, të përfaqësuar nga Federata e Sindikatave të Shëndetësisë të Kosovës kanë arritur marrëveshje [...]

Veseli për sulmin terrorist në Nice: Kosova është me popullin e Francës në mbështetje të vlerave të përbashkëta demokratike

Veseli për sulmin terrorist në Nice: Kosova është me popullin e Francës në mbështetje të vlerave të përbashkëta demokratike

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, është shprehur i shokuar nga sulmi terrorist në Nice të [...]

Lajçak paralajmëron vazhdim të shpejtë të negociatave të Brukselit

Lajçak paralajmëron vazhdim të shpejtë të negociatave të Brukselit

Emisari Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se në bisedimet e [...]

Osmani: Në shekullin 21, nuk ka justifikim për asnjë formë diskriminimi

Osmani: Në shekullin 21, nuk ka justifikim për asnjë formë diskriminimi

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka thënë se në shekullin 21, nuk ka asnjë justifikim [...]

Serbia liron Agim Gjocajn, Ministria e Jashtme kërkon lirimin edhe të Nezir Mehmetajt

Serbia liron Agim Gjocajn, Ministria e Jashtme kërkon lirimin edhe të Nezir Mehmetajt

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës njofton se Serbia ka liruar Agim Gjocajn. MPJD kërkon [...]

Nesër dalin pagesat e dyfishta për përfituesit e asistencës sociale

Nesër dalin pagesat e dyfishta për përfituesit e asistencës sociale

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka njoftuar se nesër do të dalin pagesat e dyfishta [...]

“Trimi i Dukagjinit”, kënga më e re nga Gold AG

“Trimi i Dukagjinit”, kënga më e re nga Gold AG

Gold AG po vjen me këngë të re. Reperi Gold AG është emër shumë aktiv në [...]

​Haziri: Menaxhimi agresiv i masave në Gjilan ka ulur numrin e infeksionit në shkolla

​Haziri: Menaxhimi agresiv i masave në Gjilan ka ulur numrin e infeksionit në shkolla

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka deklaruar se pas menaxhimit agresiv të masave [...]

QKRMT prezantoi raportin nga monitorimi i të drejtave të njeriut

QKRMT prezantoi raportin nga monitorimi i të drejtave të njeriut

Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) mbajti online konferencën vjetore “Të [...]

Serbia thotë se e hapi temën e Asociacionit në Bruksel, Qeveria e Kosovës tentoi ta fshehë

Serbia thotë se e hapi temën e Asociacionit në Bruksel, Qeveria e Kosovës tentoi ta fshehë

Drejtori i të ashtuquajturës zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkovic, pas takimit [...]

​AKP miraton raportin e shpërndarjes së përkohshme për pesë ndërmarrje në likuidim

​AKP miraton raportin e shpërndarjes së përkohshme për pesë ndërmarrje në likuidim

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit sot ka miratuar raportin e shpërndarjes së [...]

284 raste të reja me koronavirus në Kosovë

284 raste të reja me koronavirus në Kosovë

284 raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në vendin [...]

Maqedonia e Veriut ashpërson masat për mbrojtje nga koronavirusi

Maqedonia e Veriut ashpërson masat për mbrojtje nga koronavirusi

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Maqedonisë së Veriut gjendjen me pandeminë e ka vlerësuar si [...]

Prokuroria ngre aktakuzë ndaj personit që tentoi ta digjte veturën e gazetarit Shkumbin Kajtazi

Prokuroria ngre aktakuzë ndaj personit që tentoi ta digjte veturën e gazetarit Shkumbin Kajtazi

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj personit që ka tentuar [...]

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën masat anticiklonike të ajrit, duke kushtëzuar mot [...]

A po i fsheh qeveria shqiptare shifrat e Covid-19? Basha thotë se ka fakte

A po i fsheh qeveria shqiptare shifrat e Covid-19? Basha thotë se ka fakte

Kryedemokrati Lulzim Basha u pyet nëse do t’i çojë në SPAK akuzat e tij se [...]

Përfundimi i autostradës Shkup-Bllacë pritet të ndodhë në vitin 2022

Përfundimi i autostradës Shkup-Bllacë pritet të ndodhë në vitin 2022

Republika e Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut së shpejti do të arrijnë marrëveshje për krijimin [...]

Hoti: Reforma e Administratës Publike në linjë me raportin e KE-së

Hoti: Reforma e Administratës Publike në linjë me raportin e KE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka marrë pjesë në tryezën e diskutimit me [...]

Shefi i BE-së ngritë shqetësimin për vjedhjen e mbi 2 milionë eurove

Shefi i BE-së ngritë shqetësimin për vjedhjen e mbi 2 milionë eurove

Reformat në Administratën Publike mundësojnë në kursejmë paranë publike dhe të rritet llogaridhënia institucionale. Kështu [...]

Haxhiu: Të mos maltretohen të moshuarit gjatë pandemisë

Haxhiu: Të mos maltretohen të moshuarit gjatë pandemisë

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës [...]

KQZ në pritje të rekomandimeve nga IKSHPK për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë

KQZ në pritje të rekomandimeve nga IKSHPK për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë

KQZ do të presë rekomandimet e IKShPK-së se si do të organizohet votimi për personat [...]

Hoxhaj reagon pas sulmit terrorist në Francë

Hoxhaj reagon pas sulmit terrorist në Francë

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas sulmit terrorist që ndodhi sot në qytetin [...]

Selimi: Klubi i vjetër i politikës po sillen dhe janë bashkë

Selimi: Klubi i vjetër i politikës po sillen dhe janë bashkë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka theksuar se qytetarët e Kosovës [...]

S’ka vendimmarrje, dështon sërish Projektligji për vlerat e UÇK-së

S’ka vendimmarrje, dështon sërish Projektligji për vlerat e UÇK-së

As në seancën e sotme plenare nuk pati kuorum për votimin e projektligjeve dhe propozim-rezolutave, [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari