Rritja enorme e rasteve me COVID-19, Hoti: Situata është nën kontroll, jemi më mirë se rajoni dhe Evropa

Rritja enorme e rasteve me COVID-19, Hoti: Situata është nën kontroll, jemi më mirë se rajoni dhe Evropa

Pas rritjes enorme të rasteve me COVID-19 në Kosovë, ka reaguar edhe kryeministri i vendit, [...]

Lukashenko iu thotë protestuesve se do t’ua presë duart

Lukashenko iu thotë protestuesve se do t’ua presë duart

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, i ka kërcënuar protestuesit se do t’i lërë pa duar, [...]

Rina Balaj: Vendosa të jem vetvetja këtë vit

Rina Balaj: Vendosa të jem vetvetja këtë vit

Ajo është ndër artistet që ka arritur për një periudhë të shkurtër të eksperimentojë me [...]

​Gastronomët reagojnë pas vendimit për kufizimin e veprimtarisë së tyre

​Gastronomët reagojnë pas vendimit për kufizimin e veprimtarisë së tyre

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës kërkon që të respektohet çdo vendim që ka për qëllim [...]

Tayna zgjedh të bëhet ‘Helen of Troy’, mahnit me dukjen

Tayna zgjedh të bëhet ‘Helen of Troy’, mahnit me dukjen

Rep-artistja shqiptare, Tayna, është ndër më të pëlqyerat nga audienca e gjerë. Sikurse edhe shumica e [...]

Arrin në 35 numri i viktimave nga tërmeti në Izmir

Arrin në 35 numri i viktimave nga tërmeti në Izmir

Ka arritur në 35 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që e goditi Izmirin [...]

Koronavirusi vështirëson punën e gjykatave në Maqedoni të Veriut

Koronavirusi vështirëson punën e gjykatave në Maqedoni të Veriut

Pandemia e koronavirusit ka ndikuar në zhvillimin e proceseve gjyqësore në Maqedoni të Veriut, veçanërisht [...]

MPJD fajëson Serbinë për arratisjen e kriminelit të luftës, Rajko Kozllina

MPJD fajëson Serbinë për arratisjen e kriminelit të luftës, Rajko Kozllina

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), shpreh shqetësimin e thellë të arratisjes nga [...]

Rukiqi: Gastronomia të mbështetet financiarisht pas kufizimit të orarit të punës nga qeveria

Rukiqi: Gastronomia të mbështetet financiarisht pas kufizimit të orarit të punës nga qeveria

Kryetari i Odës Ekonomike Kosovare, Berat Rukiqi ka thënë se me kufizimet e reja për [...]

Forcat speciale të SHBA-së shpëtojnë një amerikan të marrë peng

Forcat speciale të SHBA-së shpëtojnë një amerikan të marrë peng

Forcat speciale të Shteteve të Bashkuara kanë shpëtuar një shtetas amerikan, i cili ka qenë [...]

Aksion i Policisë në kufi me Malin e Zi, kapen 30 paketime cigaresh

Aksion i Policisë në kufi me Malin e Zi, kapen 30 paketime cigaresh

Mbrëmë në orët e vona, respektivisht nga ora 19 e mbrëmjes e deri në ora [...]

Kryetari i Malishevës infektohet me koronavirus

Kryetari i Malishevës infektohet me koronavirus

Kryetari i Malishevës, Ragip Begaj ka rezultuar pozitiv me Covid-19, raporton Gazeta Express. Begaj ka njoftuar [...]

Shënohet viktima e parë nga Kosova në Izmir, djali i saj rëndë në spital

Shënohet viktima e parë nga Kosova në Izmir, djali i saj rëndë në spital

Shënohet viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, [...]

Bordi i Përkohshëm aprovon planin afarist dhe buxhetin për vitin 2021

Bordi i Përkohshëm aprovon planin afarist dhe buxhetin për vitin 2021

Bordi i Përkohshëm i drejtorëve të KEK sh.a. i kryesuar nga z. Musa Misini me [...]

84 milionë amerikanë kanë votuar për presidencialet

84 milionë amerikanë kanë votuar për presidencialet

Katër ditë para zgjedhjeve presidenciale, 84 milionë amerikanë kanë votuar tashmë. ”Pothuaj 30 milionë votues kanë [...]

​Neymar nuk dëshiron të kthehet tek Barcelona

​Neymar nuk dëshiron të kthehet tek Barcelona

Super ylli i Paris Saint-Germain, Neymar nuk dëshiron një rikthim tek Barcelona vitin e ardhshëm, [...]

Nënkryetari i Gjilanit: Këto masa nuk mund ta ruajnë shëndetin e qytetarëve

Nënkryetari i Gjilanit: Këto masa nuk mund ta ruajnë shëndetin e qytetarëve

Arbër Ismajli, nënkryetar i Komunës së Gjilanit, ka thënë se masat e ndërmarra sot nga [...]

514 raste të reja me koronavirus dhe 3 të vdekur

514 raste të reja me koronavirus dhe 3 të vdekur

Gjatë ditës së sotme në Kosovë janë regjistruar 514 raste të reja me koronavirus nga [...]

Buxheti i vitit 2021 së shpejti do miratohet në Kuvend

Buxheti i vitit 2021 së shpejti do miratohet në Kuvend

Buxheti i vitit 2021 pritet që shumë shpejt të shkojë për miratim në Kuvend. Mirëpo, [...]

Punëtorët mbi 60 vjeç dhe ata me sëmundje kronike do të punojnë nga shtëpia

Punëtorët mbi 60 vjeç dhe ata me sëmundje kronike do të punojnë nga shtëpia

Ministria e Shëndetësisë ka dal me masa të reja për mbrojte nga koronavirusi, pas shtimit [...]

​Dy të arrestuar për kultivimin e bimëve narkotike

​Dy të arrestuar për kultivimin e bimëve narkotike

Dy persona janë arrestuar në fshatin Livoq i Epërm të Gjilanit, pasi që gjatë kontrollit [...]

Partitë dhe nismat opozitare serbe në veri ‘dorëzohen’ para Listës Serbe

Partitë dhe nismat opozitare serbe në veri ‘dorëzohen’ para Listës Serbe

Dushan Millunoviq, kandidat i pavarur nga Mitrovica e Veriut është i vetmi politikan serb nga [...]

Zemaj prezanton masat e reja anti-COVID: Kufizohet lëvizja për të moshuarit, gastronomia dhe qendrat tregtare mbyllen në orën 21:00

Zemaj prezanton masat e reja anti-COVID: Kufizohet lëvizja për të moshuarit, gastronomia dhe qendrat tregtare mbyllen në orën 21:00

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se për ta ndalur hovin e [...]

Përfundon izolimi për Ronaldon, shërohet nga koronavirusi

Përfundon izolimi për Ronaldon, shërohet nga koronavirusi

Lajme të mira për Juventusin. Më në fund, Cristiano Ronaldo, ka rezultuar negativ në testin [...]

Gjermania zgjeron rregullat e karantinës për vendet fqinje

Gjermania zgjeron rregullat e karantinës për vendet fqinje

Qeveria gjermane shpalli sot Kroacinë, Slloveninë, Hungarinë, Bullgarinë dhe Qipron, si zona me rrezik të [...]

Dafina ndryshoi dukjen, bëhet me balluke

Dafina ndryshoi dukjen, bëhet me balluke

Dafina ndryshoi edhe një herë dukjen. Dafina Zeqiri është një ndër artistet që eksperimenton më së [...]

Asociacioni i komunave me shumicë serbe, me apo pa kompetenca ekzekutive

Asociacioni i komunave me shumicë serbe, me apo pa kompetenca ekzekutive

Përkundër që nga pala serbe është paralajmëruar se dialogu me Kosovën nuk do të vazhdojë [...]

Paniku vijon pas tërmetit në Turqi, qytetarët mbushin rrugët

Paniku vijon pas tërmetit në Turqi, qytetarët mbushin rrugët

>Pamje të ngjashme me ato që ndodhen pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit të [...]

Selimi: Haradinaj i vetmi kandidat që përmbush kushtet të jetë president

Selimi: Haradinaj i vetmi kandidat që përmbush kushtet të jetë president

Ministri i Drejtësisë, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Selim Selimi, ka [...]

Nesër Kosova do të vendosë për masat e reja kundër koronavirusit, paralajmërohen kufizimet ekstreme

Nesër Kosova do të vendosë për masat e reja kundër koronavirusit, paralajmërohen kufizimet ekstreme

Ministria e Shëndetësisë ka paralajmëruar se nesër Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës epidemiologjike [...]

Pasardhësi i Marko Gjuriqit: Hoti po mashtron, bisedimet në Bruksel s’kanë lidhje me statusin

Pasardhësi i Marko Gjuriqit: Hoti po mashtron, bisedimet në Bruksel s’kanë lidhje me statusin

Petar Petkovic, shefi i ri i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka akuzuar [...]

PK: 102 kosovarë në vatrat e luftës në Siri e Irak, në mesin e tyre 46 fëmijë

PK: 102 kosovarë në vatrat e luftës në Siri e Irak, në mesin e tyre 46 fëmijë

Në vatrat e luftës në Siri e Irak ka ende kosovarë që po qëndrojnë në [...]

Tërmeti, Ambasada e Kosovës në Turqi ka një njoftim për kosovarët që jetojnë në Izmir

Tërmeti, Ambasada e Kosovës në Turqi ka një njoftim për kosovarët që jetojnë në Izmir

Pas tërmetit që goditi sot Turqinë, Ambasada e Kosovës në Ankara ka publikuar numrat e [...]

​KFOR-i ushtrim të përbashkët me Policinë e Kosovës dhe EULEX-in

​KFOR-i ushtrim të përbashkët me Policinë e Kosovës dhe EULEX-in

Operacioni i udhëhequr nga NATO-ja, në partneritet me Policinë e Kosovës dhe misionin Evropian për [...]

​Diplomon gjenerata e 55-të e kadetëve policorë të Policisë së Kosovës

​Diplomon gjenerata e 55-të e kadetëve policorë të Policisë së Kosovës

Ka diplomuar gjenerata e 55-të e kadetëve policorë të Policisë së Kosovës. Bazuar në situatën [...]

​Telekomit i zbrazen sërish llogaritë, 2.300 punëtorë mbesin pa paga

​Telekomit i zbrazen sërish llogaritë, 2.300 punëtorë mbesin pa paga

Telekomi i Kosovës, ka njoftuar se i janë tërhequr përsëri mjetet nga llogaria bankare. Sipas një [...]

​Bordi i Përkohshëm aprovon planin afarist dhe buxhetin për vitin 2021

​Bordi i Përkohshëm aprovon planin afarist dhe buxhetin për vitin 2021

Bordi i Përkohshëm i drejtorëve të KEK sh.a. i kryesuar nga Musa Misini me drejtorët [...]

Sekretari i Bordit të AKP-së: Të gjitha vendimet merren nga bordi i drejtorëve

Sekretari i Bordit të AKP-së: Të gjitha vendimet merren nga bordi i drejtorëve

Sekretari i Bordit të AKP-së, Arben Limani ka thënë se detyra që i kryen njësia [...]

Alarmante: 418 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Alarmante: 418 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private [...]

Erdogan pas tërmetit: Me të gjitha mjetet e shtetit po qëndrojmë pranë qytetarëve tanë

Erdogan pas tërmetit: Me të gjitha mjetet e shtetit po qëndrojmë pranë qytetarëve tanë

President i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka reaguar pas tërmetit që ka ndodhur në zonën e [...]

Momenti kur shembet ndërtesa në Izmir të Turqisë

Momenti kur shembet ndërtesa në Izmir të Turqisë

Tërmeti i fuqishëm që u regjistrua pak minuta më parë në Detin Egje duket se [...]

Deti vërshon Izmirin pas tërmetit, mediat italiane japin alarmin për cunami në Mesdhe

Deti vërshon Izmirin pas tërmetit, mediat italiane japin alarmin për cunami në Mesdhe

Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë ka shkaktuar dëmë të mëdha [...]

Kushdo që e shihni këtë person, lajmërojeni menjëherë Policinë

Kushdo që e shihni këtë person, lajmërojeni menjëherë Policinë

Policia Rajonale e Pejës po kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për arrestimin e një personi të [...]

Emrat e njëjtë në drejtori të ndryshme në Maqedoninë e V.

Emrat e njëjtë në drejtori të ndryshme në Maqedoninë e V.

Përzgjedhja e drejtuesve të institucioneve shtetërorë mbetet peng i pazareve politike në Maqedoninë e Veriut, [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari