Avdyli: Nëse nuk reagojmë shpejt pacientët do të na vdesin në korridore të spitaleve e vetura

Avdyli: Nëse nuk reagojmë shpejt pacientët do të na vdesin në korridore të spitaleve e vetura

Deputeti i LDK-së që është edhe anëtar i Komisionit për Shëndetësi në Kuvendin e Kosovës, [...]

Ky është 27 vjeçari kamenicas që vdiq nga COVID-19

Ky është 27 vjeçari kamenicas që vdiq nga COVID-19

Një i ri 27 vjeçar ka vdekur në orët e mbrëmjes në Kamenicë nga Covid-19. Reporteri.net [...]

Ramiz Kelmendi: Me 300 milionë euro kredi e shpëtojmë ekonominë

Ramiz Kelmendi: Me 300 milionë euro kredi e shpëtojmë ekonominë

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, ish-zv/kryeministri dhe biznesmeni i njohur kosovar, Ramiz Kelmendi, ka ftuar [...]

Serwer: Shtetet e Ballkanit Perëndimor t’i kapërcejnë së pari barrierat politike

Serwer: Shtetet e Ballkanit Perëndimor t’i kapërcejnë së pari barrierat politike

Për analistin amerikan dhe njohësin e çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, barrierat drejt integrimeve ekonomike [...]

Zemaj publikon pamje nga Klinika Infektive në QKUK: Mos u shliro

Zemaj publikon pamje nga Klinika Infektive në QKUK: Mos u shliro

Gjatë 24 orëve të kaluara në Kosovë ka pasur një rënie e lehtë e numrit [...]

Sekretari i BIK: Po manipulohet me Erdoganin – Xhamia e Madhe është donacion i besimtarëve të Turqisë

Sekretari i BIK: Po manipulohet me Erdoganin – Xhamia e Madhe është donacion i besimtarëve të Turqisë

Sekretari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu ka thënë se është duke u politizuar [...]

Pulmologu Besim Morina: Ndodh që pacientët me COVID-19 i trajtojmë edhe korridoreve

Pulmologu Besim Morina: Ndodh që pacientët me COVID-19 i trajtojmë edhe korridoreve

Klinika e Pulmologjisë në QKUK është ndër klinikat më të ngarkuara me pacientë që trajtohen [...]

Tre të arrestuar për sulm fizik me shqelma ndaj dy policëve mitrovicas

Tre të arrestuar për sulm fizik me shqelma ndaj dy policëve mitrovicas

Dy zyrtarë policorë kanë pranuar tretman mjekësorë si pasojë e sulmit fizik të ciliëve iu [...]

SHBA do t’i tërheqë 12,000 trupa nga Gjermania

SHBA do t’i tërheqë 12,000 trupa nga Gjermania

Shtetet e Bashkuara do t’i tërheqin gati 12,000 trupa nga Gjermania, për t’i vendosur ato [...]

Dallku: Tejet i lumtur me këtë trofe, jemi të motivuar për sukses në Evropë

Dallku: Tejet i lumtur me këtë trofe, jemi të motivuar për sukses në Evropë

Prishtina arriti të sigurojë pjesëmarrjen në garat Evropiane, pas triumfit në finale të kupës së [...]

​Hoti: Rajoni është i ndarë, ekziston vullneti i udhëheqësve për ta ndryshuar atë

​Hoti: Rajoni është i ndarë, ekziston vullneti i udhëheqësve për ta ndryshuar atë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar në video-samitin e organizuar nga Këshilli Atlantik i [...]

Hashim Thaçi dekoron Halil Kastratin me medaljen “Shën Tereza” për humanizëm

Hashim Thaçi dekoron Halil Kastratin me medaljen “Shën Tereza” për humanizëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka dekoruar me medaljen presidenciale “Shën Tereza”, humanistin Halil [...]

Arrestohet një i dyshuar për fajde në Gjilan

Arrestohet një i dyshuar për fajde në Gjilan

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për fajde. Sipas njoftimit, deri te [...]

Infektologu Sadiku: Nuk është mirë të falet Bajrami në xhami

Infektologu Sadiku: Nuk është mirë të falet Bajrami në xhami

Infektologu Izet Sadiku ka folur rreth asaj se a duhet të falet Kurban Bajrami në [...]

​Shkencëtarët: Covid-19 ka ekzistuar te lakuriqët e natës që 70 vjet

​Shkencëtarët: Covid-19 ka ekzistuar te lakuriqët e natës që 70 vjet

Një ekip i biologëve molekularë, të udhëhequr nga David Robertson nga Universiteti i Edinburgh, analizuan [...]

Qeveria mbulon shpenzimet e Kartonit të Gjelbër nga 1 gushti deri 31 dhjetor

Qeveria mbulon shpenzimet e Kartonit të Gjelbër nga 1 gushti deri 31 dhjetor

Ministria e Financave dhe Banka Qendrore e Kosovës kanë publikuar sot vendimin për heqjen e [...]

Hyseni: Në negociata do të preken elemente të veçanta, por ato rezultojnë me njohje reciproke

Hyseni: Në negociata do të preken elemente të veçanta, por ato rezultojnë me njohje reciproke

Koordinatori i Qeverisë për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni ka folur për herë të parë [...]

​Bajrami tregon nëse do të ekzekutohen pagat 170 euro gjatë kësaj jave

​Bajrami tregon nëse do të ekzekutohen pagat 170 euro gjatë kësaj jave

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami tha për KosovaPress tashmë kanë marrë një ftesë se nesër [...]

Statistikat gjermane: Kosovarët më të infektuarit me Covid 19 nga të kthyerit në Gjermani

Statistikat gjermane: Kosovarët më të infektuarit me Covid 19 nga të kthyerit në Gjermani

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka njoftuar se në bazë të statistikave nga instituti i [...]

Selimi mban takimin e parë me grupin punues për vetingun

Selimi mban takimin e parë me grupin punues për vetingun

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi dhe Zëvendëskryeministri, Driton Selmanaj, sot kanë mbajtur online, takimin [...]

​BQK vendos për uljen e përkohshme të tarifave të sigurimit kufitar të auto-përgjegjësisë

​BQK vendos për uljen e përkohshme të tarifave të sigurimit kufitar të auto-përgjegjësisë

Bordi ekzekutiv i Bankës Qendrore të Kosovës sot ka marrë vendim për uljen e përkohshme [...]

Ambasada e SHBA-së del kundër ligjit për vlerat e UÇK-së të përkrahur nga Qeveria Hoti

Ambasada e SHBA-së del kundër ligjit për vlerat e UÇK-së të përkrahur nga Qeveria Hoti

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka dalë kundër iniciativës së Partisë [...]

Vjosa Osmani priti në takim lamtumirës ambasadorin zviceran në Kosovë

Vjosa Osmani priti në takim lamtumirës ambasadorin zviceran në Kosovë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim lamtumirës Ambasadorin zviceran në [...]

Sonte fillojnë inspektimet në katër komuna, kush nuk respekton masat anti-COVID do të gjobitet

Sonte fillojnë inspektimet në katër komuna, kush nuk respekton masat anti-COVID do të gjobitet

Inspektorati Sanitar dhe ato komunale sonte do të zhvillojnë një aksion për të parë nëse [...]

Policia e Kosovës sekuestron mbi 40 armë gjatë një operacioni policor

Policia e Kosovës sekuestron mbi 40 armë gjatë një operacioni policor

Policia e Kosovës ka arritur që të sekuestrojë mbi 40 armë të llojeve dhe modeleve [...]

Insect Protect, rrjeta kundër insekteve (Video)

Insect Protect, rrjeta kundër insekteve (Video)

https://youtu.be/e2Ah036n7lE Insect Protect bënë prodhimin dhe montimin e rrjetave speciale nga alumini kundër insekteve dhe pluhurit. [...]

​Kosova dhe Holanda me marrëveshje për eliminimin e tatimit të dyfishtë

​Kosova dhe Holanda me marrëveshje për eliminimin e tatimit të dyfishtë

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami dhe ambasadorja e Holandës në Kosovë Gerrie Willems kanë nënshkruar [...]

BE-ja mbështet Kosovën me afro 10 milionë euro

BE-ja mbështet Kosovën me afro 10 milionë euro

Zyra e BE-së në Kosovë ka njoftuar se 9.985 milionë euro janë disbursuar në Thesarin [...]

OAK: Kalimi i aplikimeve që janë në pritje për statusin e Investitorit Strategjik të trajtohet me prioritet

OAK: Kalimi i aplikimeve që janë në pritje për statusin e Investitorit Strategjik të trajtohet me prioritet

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) përmes një shkrese të cilën i përcjelli Ministrit të [...]

194 raste të reja me koronavirus në Kosovë

194 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Edhe 194 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në vendin tonë në 24 orët [...]

Maqedoni e Veriut: Dyshime për keqpërdorime me fondet për pandeminë

Maqedoni e Veriut: Dyshime për keqpërdorime me fondet për pandeminë

Inspektorati i punës kanë nisur hetimet lidhur me dyshimet për keqpërdorimin e ndihmës financiare nga [...]

Rëndohet situata me Covid-19, Hoti kërkon të aktivizohet Plani i Reagimit Kombëtar

Rëndohet situata me Covid-19, Hoti kërkon të aktivizohet Plani i Reagimit Kombëtar

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës kërkoi që [...]

A ka përçarje brenda koalicionit LDK-AAK-Nisma, flet nënkryetari i LDK-së

A ka përçarje brenda koalicionit LDK-AAK-Nisma, flet nënkryetari i LDK-së

Ditëve të fundit është përfolur se ka përçarje ndërmjet koalicioni qeverisës LDK-AAK-Nisma, për shkak të [...]

S’ka pushim për Ronaldon, udhëton me skuadrën e Juventusit

S’ka pushim për Ronaldon, udhëton me skuadrën e Juventusit

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, ka vendosur ta marrë me vete Cristiano Ronaldon për udhëtimin [...]

Covid-19 i merr jetën edhe një mjeku tjetër kosovar

Covid-19 i merr jetën edhe një mjeku tjetër kosovar

Vdes edhe një mjek tjetër kosovar nga koronavirusi. Mjeku tashmë i ndjerë është Lulzim Kolgjeraj, doktori [...]

Të mbijetuarat e dhunës seksuale kërkojnë të përfshihen në dialog

Të mbijetuarat e dhunës seksuale kërkojnë të përfshihen në dialog

“Shpresë e vdekur” është për të mbijetuarat e dhunës seksuale, se një ditë shteti serb [...]

​BIK: Xhamitë mbeten të hapura, të premten falet namazi i Kurban Bajramit

​BIK: Xhamitë mbeten të hapura, të premten falet namazi i Kurban Bajramit

Namazi i Kurban Bajramit do të falet, po ashtu xhumatë dhe namazi ditor do të [...]

Mbahet për herë të parë Panairi Virtual mes bizneseve të Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Mbahet për herë të parë Panairi Virtual mes bizneseve të Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Gjatë këtij panairi bizneset e të tri shteteve kishin mundësinë që të prezentojnë kompanitë e [...]

Bunjaku: Liga Kosovë-Shqipëri në favor të basketbollistëve të rinj

Bunjaku: Liga Kosovë-Shqipëri në favor të basketbollistëve të rinj

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës pritet të nisë me risi, pasi do të [...]

​Presidenti Thaçi ndan Medaljen Presidenciale “Shën Tereza” për humanistin Halil Kastrati

​Presidenti Thaçi ndan Medaljen Presidenciale “Shën Tereza” për humanistin Halil Kastrati

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, i ka ndarë Halil Kastratit, Medaljen Presidenciale “Shën Tereza”, për [...]

Ramush Haradinaj uron 30-vjetorin e themelimit të Partisë së Aksionit Demokratik në Sanxhak: Kjo parti kundërshtoi regjimin e Millosheviqit

Ramush Haradinaj uron 30-vjetorin e themelimit të Partisë së Aksionit Demokratik në Sanxhak: Kjo parti kundërshtoi regjimin e Millosheviqit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar për 30-vjetorin e themelimit të Partisë së Aksionit [...]

Qeveria aprovon shtesat prej 300 eurosh për personelin shëndetësor

Qeveria aprovon shtesat prej 300 eurosh për personelin shëndetësor

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për aprovimin e shtesave mujore prej 300 eurosh për [...]

Tollovi para Agjencisë për Regjistrim Civil, ndërhyn Policia

Tollovi para Agjencisë për Regjistrim Civil, ndërhyn Policia

Edhe sot para Agjencisë për Regjistrim Civil, qëndruan dhjetëra qytetarë të cilit po prisnin që [...]

Aksident trafiku me fatalitet në Prishtinë

Aksident trafiku me fatalitet në Prishtinë

"Ka ndodhur aksident trafiku në mes të një veture dhe një kamioni në Prishtinë. Si [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari