​Thaçi dekoron BIK-un me “Urdhrin e Pavarësisë”

​Thaçi dekoron BIK-un me “Urdhrin e Pavarësisë”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës, nga ku ka uruar [...]

Nushi-deputetit të VV’së: Po përpiqeni të përfitoni mbi kufoma

Nushi-deputetit të VV’së: Po përpiqeni të përfitoni mbi kufoma

Deputeti i VV’së, Agon Batusha, sot përmes një postimi në profilin e tij zyrtar kishte [...]

Dybala: Titullin e dhjetë e kemi në mendje, por Liga e Kampionëve vjen së pari

Dybala: Titullin e dhjetë e kemi në mendje, por Liga e Kampionëve vjen së pari

Ylli i Juventusit, Paulo Dybala, i ka paralajmëruar rivalët në Serie A se bardhezinjtë tashmë [...]

Tre milionë euro maska për qytetarët – Deputetët nuk e votojnë propozimin e Vjosa Osmanit

Tre milionë euro maska për qytetarët – Deputetët nuk e votojnë propozimin e Vjosa Osmanit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka kritikuar ashpër qeverinë, që në amandamentit e [...]

Policia në Gjakovë zbulon vendin ku kultivoheshin bimë, dyshohet të jenë kanabis-sativa

Policia në Gjakovë zbulon vendin ku kultivoheshin bimë, dyshohet të jenë kanabis-sativa

Policia e Kosovës, gjegjësisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik-Gjakovë, ka pranuar njoftimin se [...]

​KFOR-i mbështet strehimoren e dhunës në familje në Kosovë

​KFOR-i mbështet strehimoren e dhunës në familje në Kosovë

Këtë javë, gjashtë ushtare të KFOR-it shpërndanë kuti me produkte higjienike femërore, batanije, artikuj të [...]

Trump bën thirrje për shtyrjen e zgjedhjeve presidenciale të nëntorit

Trump bën thirrje për shtyrjen e zgjedhjeve presidenciale të nëntorit

Presidenti amerikan Donald Trump, ka bërë thirrje për shtyrje të datës së zgjedhjeve presidenciale që [...]

Kosova me tre skenarë për fillimin e vitit të ri shkollor

Kosova me tre skenarë për fillimin e vitit të ri shkollor

Mësimi në distancë, mësimi nga platforma të ndryshme, por edhe mësimi i kombinuar, janë disa [...]

​Ministri Selimi garanton përkrahje për studentët nga Lugina

​Ministri Selimi garanton përkrahje për studentët nga Lugina

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, sot ka mbajtur një takim me studentë dhe të diplomuar [...]

16 vdekje dhe 258 raste me COVID-19 brenda 24 orë në Kosovë, reagon Zemaj

16 vdekje dhe 258 raste me COVID-19 brenda 24 orë në Kosovë, reagon Zemaj

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se janë regjistruar 16 vdekje dhe 258 raste [...]

16 vdekje brenda 24 orëve në Kosovë

16 vdekje brenda 24 orëve në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se janë shënuar 16 vdekje brenda 24 orëve, [...]

24 raste të reja me koronavirus në Gjilan

24 raste të reja me koronavirus në Gjilan

24 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Komunën e Gjilanit. Kjo është bërë e [...]

Kuvendi i Shqipërisë miraton ndryshimin e Kushtetutës

Kuvendi i Shqipërisë miraton ndryshimin e Kushtetutës

Pas rreth tre orësh diskutime, me 106 vota pro, Kuvendi ka miratuar ndryshimin e 2 [...]

258 raste të reja me koronavirus në Kosovë

258 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Edhe 258 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar sot në vendin tonë. Gjatë 24 orëve [...]

Hoti nga BIK: Nesër do të falemi me zemër në shtëpitë tona

Hoti nga BIK: Nesër do të falemi me zemër në shtëpitë tona

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, një ditë para Kurban Bajramit ka shkuar në Bashkësinë Islame [...]

Bordi i Përkohshëm me vendime konkrete për korporatën

Bordi i Përkohshëm me vendime konkrete për korporatën

Në takimin e rregullt të këtij muaji Bordi i Përkohshëm i Korporatës Energjetike të Kosovës [...]

​Nga një muaj paraburgim kundër katër të akuzuarve për shitje armësh dhe drogës

​Nga një muaj paraburgim kundër katër të akuzuarve për shitje armësh dhe drogës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e [...]

Presidenti Thaçi dekoron familjen Kryeziu me medaljen “Urdhri i Pavarësisë”

Presidenti Thaçi dekoron familjen Kryeziu me medaljen “Urdhri i Pavarësisë”

Presidenti Hashim Thaçi priti sot në takim familjarët e të ndjerit Latif Kryeziu të cilin [...]

Reagon Spitali i Gjakovës demanton deputetin e VV’së: Nuk kanë vdekur pesë persona

Reagon Spitali i Gjakovës demanton deputetin e VV’së: Nuk kanë vdekur pesë persona

Spitali i Përgjithshëm i Gjakovës përmes një reagimi kanë demantuar deputetin e VV’së Agon Batusha [...]

​Kuçi fton donatorët të jenë monitorues të zgjedhjes së bordeve në ndërmarrjet publike të ujërave

​Kuçi fton donatorët të jenë monitorues të zgjedhjes së bordeve në ndërmarrjet publike të ujërave

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi sot ka marrë pjesë në takimin virtual të [...]

Hoti: Do të punojmë bashkë në çdo projekt me interes për komunat dhe mbarë Kosovën

Hoti: Do të punojmë bashkë në çdo projekt me interes për komunat dhe mbarë Kosovën

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, [...]

Kosova nënshkruan marrëveshje për kredi 100 milionë euro nga BE’ja

Kosova nënshkruan marrëveshje për kredi 100 milionë euro nga BE’ja

Ministria e Financave dhe Banka Qendrore e Kosovës kanë nënshkruar Marrëveshjen e Kredisë për Asistencën [...]

​“5 vdekje nga COVID-19 brenda dy orësh në Spitalin e Gjakovës”

​“5 vdekje nga COVID-19 brenda dy orësh në Spitalin e Gjakovës”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Agon Batusha, përmes një statusi në Facebook ka thënë se në [...]

IKSHPK jep rekomandime sesi të sillemi gjatë festës së Kurban Bajramit

IKSHPK jep rekomandime sesi të sillemi gjatë festës së Kurban Bajramit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka shpërndarë disa këshilla për qytetarët në prag [...]

​Mustafa lavdëron Veliun: Vizita në veri, sinjal pozitiv i bashkëpunimit me komunat veriore

​Mustafa lavdëron Veliun: Vizita në veri, sinjal pozitiv i bashkëpunimit me komunat veriore

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, ka lavdëruar ministrin Agim Veliu për vizitën në veri të [...]

KMDLNJ përkrah vendimin e BIK-ut për mosfaljen e Bajramit

KMDLNJ përkrah vendimin e BIK-ut për mosfaljen e Bajramit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Lirive dhe Njeriut ka përshëndetur vendimin e Bashkësisë [...]

IPK pranoi një donacion me pajisje mbrojtëse nga Qeveria Amerikane

IPK pranoi një donacion me pajisje mbrojtëse nga Qeveria Amerikane

Inspektorati Policor i Kosovës sot në një ceremoni të organizuar në Hajvali, pranoi një kontingjent [...]

​OAK shpërndan te deputetët kërkesat e biznesve

​OAK shpërndan te deputetët kërkesat e biznesve

Duke marrë parasysh gjendjen e rëndë në të cilën është biznesi dhe punëtorët e sektorit [...]

Myftiu ka një apel për të gjithë: Mos shkoni në vizita për Bajram

Myftiu ka një apel për të gjithë: Mos shkoni në vizita për Bajram

Myftiu Tërnava ka bërë apel tek qytetarët që të mos bëjnë vizita familjare duke pasë [...]

Nagavci: Vendi po shkon drejt një katastrofe humanitare dhe ekonomike

Nagavci: Vendi po shkon drejt një katastrofe humanitare dhe ekonomike

Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, në seancën e jashtëzakonnshme për rishikimin e buxhetit ka folur [...]

Haxhi Avdyli kërkon Komision hetimor për lejet e hidrocentraleve

Haxhi Avdyli kërkon Komision hetimor për lejet e hidrocentraleve

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avduli ka iniciuar kërkesën për ngritjen [...]

Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Gjermanisë, ia përmend heqjen e vizave

Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Gjermanisë, ia përmend heqjen e vizave

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadori i [...]

Ministri Krasniqi priti në takim kreun e OEK-së dhe përfaqësues të bizneseve të gastronomisë

Ministri Krasniqi priti në takim kreun e OEK-së dhe përfaqësues të bizneseve të gastronomisë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi priti në takim kryetarin e Odës Ekonomike të [...]

Hyseni në Bruksel, Stano zbulon agjendën e takimeve të sotme

Hyseni në Bruksel, Stano zbulon agjendën e takimeve të sotme

Sot në Bruksel do të vazhdojnë takimet e ekipeve të ekspertëve në mes të Kosovës [...]

Vendos BIK: Nuk do të falet namazi i Kurban Bajramit

Vendos BIK: Nuk do të falet namazi i Kurban Bajramit

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një adresim para mediave ka konfirmuar se për shkak [...]

Hapet konkursi për specializim, Zemaj: Nuk do të lejojë asnjë grup interesi që ta pengoj këtë proces

Hapet konkursi për specializim, Zemaj: Nuk do të lejojë asnjë grup interesi që ta pengoj këtë proces

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj përmes një konference për media, ka bërë të ditur se [...]

Vragolia dhe Sllatina mbulohet nga pluhuri i KEK-ut

Vragolia dhe Sllatina mbulohet nga pluhuri i KEK-ut

Termocentralet e KEK-ut vazhdojnë të mbesin ndër ndotësit kryesor të mjedisit në vend. Pluhuri që del [...]

Gjakovë – Kontrabandim me mallra

Gjakovë – Kontrabandim me mallra

Policia ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptar shtetas të Shqipërisë, në Gjakovë, pasi që [...]

Persona të panjohur kanë thyer filialin e Money Gram në Prizren – vjedhin kasafortën me para

Persona të panjohur kanë thyer filialin e Money Gram në Prizren – vjedhin kasafortën me para

"Ankuesi mashkull kosovar raporton se nga persona të panjohur është thyer filiali i Money Gram [...]

Sulmon fizikisht bashkëshorten një person në Suharekë

Sulmon fizikisht bashkëshorten një person në Suharekë

"Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e [...]

Oda Amerikane themelon Komitetin e Gastronomisë dhe Turizmit

Oda Amerikane themelon Komitetin e Gastronomisë dhe Turizmit

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë themeloi komitetin e gastronomisë dhe turizmit me qëllim të adresimit [...]

Vdes edhe një mjek kosovar nga Covid-19

Vdes edhe një mjek kosovar nga Covid-19

Oda e Mjekëve të Kosovës ka njoftuar që sot ka vdekur nga Covid-19 Dr. Kujtim [...]

Situatë e rënduar: Kosova ka veç edhe rreth 150 shtretër të lirë për pacientët me Coronavirus

Situatë e rënduar: Kosova ka veç edhe rreth 150 shtretër të lirë për pacientët me Coronavirus

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, [...]

Haziri ngushëllon Kastratin me rastin e humbjes së betejës me COVID-19 të Bersant Rahimaj

Haziri ngushëllon Kastratin me rastin e humbjes së betejës me COVID-19 të Bersant Rahimaj

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, I ka dërguar një telegram ngushëllimi kryetarit të [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari