Bajrami: Sakrifikoni edhe për këto ditë të Bajramit

Bajrami: Sakrifikoni edhe për këto ditë të Bajramit

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka ngushëlluar familjarët e viktimave të fundit si pasojë e [...]

Deputeti i PDK-së kërkon veprim urgjent: Situata me COVID-19 buzë kolapsit

Deputeti i PDK-së kërkon veprim urgjent: Situata me COVID-19 buzë kolapsit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Bekim Haxhiu ka akuzuar Qeverinë e Avdullah Hotit [...]

31 vdekje për dy ditë, Kusari-Lila: Po ballafaqohemi me një realitet të paparë

31 vdekje për dy ditë, Kusari-Lila: Po ballafaqohemi me një realitet të paparë

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka reaguar pas shtimit të numrit të rasteve me fatalitet [...]

Mjekët në Maltë kërcënojnë me grevë nëse nuk anulohen festivalet muzikore

Mjekët në Maltë kërcënojnë me grevë nëse nuk anulohen festivalet muzikore

Mjekët dhe infermierët maltezë kërcënuan sot se do të hyjnë në grevë për shkak se [...]

Austria rihapë kufijtë ajrorë me Ballkanin, përfshirë edhe Kosovën

Austria rihapë kufijtë ajrorë me Ballkanin, përfshirë edhe Kosovën

Austria ka hequr ndalesën e fluturimeve për shkak të koronavirusit me 18 vende, përfshirë edhe [...]

Vdes regjisori i njohur i filmave Bugsy Malone dhe Evita

Vdes regjisori i njohur i filmave Bugsy Malone dhe Evita

Alan Parker, regjisori i mirënjohur britanik i filmave të tillë si Fame, Evita dhe Bugsy [...]

Policia mbyll pishinat e hapura në kundërshtim me vendimet antiCOVID-19

Policia mbyll pishinat e hapura në kundërshtim me vendimet antiCOVID-19

Policia e Kosovës ka ndërmarrë sot në disa rajone veprime ndaj disa personave/pronarëve, që kishin [...]

Bie breshër me madhësinë e topit të tenisit

Bie breshër me madhësinë e topit të tenisit

Pas temperaturave të larta që mbretëruan gjatë ditës, Komuna e Drenasit është përfshirë nga breshëri [...]

Gjilani me 146 raste janë aktive, priten rezultatet edhe të 28 mostrave të reja

Gjilani me 146 raste janë aktive, priten rezultatet edhe të 28 mostrave të reja

Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, është njoftuar sot për [...]

79 raste të reja dhe tri viktima nga COVID-19 në Shqipëri

79 raste të reja dhe tri viktima nga COVID-19 në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 79 raste të reja, tri viktima [...]

Osmani: 31 vdekje për dy ditë, duhet të jenë alarm për institucionet

Osmani: 31 vdekje për dy ditë, duhet të jenë alarm për institucionet

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka reaguar pas shtimit të rasteve me përfundim fatal si pasojë e [...]

Deputeti i LDK-së thotë se në Bruksel po përgatitet zhbërja e shtetit të Kosovës

Deputeti i LDK-së thotë se në Bruksel po përgatitet zhbërja e shtetit të Kosovës

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Haxhi Avdyli ka reaguar pas takimit të koordinatorit [...]

Neuropsikiatri Afrim Blyta u drejtohet me një letër liderëve: A keni fytyrë, ndërgjegje, njerëzi

Neuropsikiatri Afrim Blyta u drejtohet me një letër liderëve: A keni fytyrë, ndërgjegje, njerëzi

Nga Afrim Blyta Jam dëshmitar, si edhe të gjithë qytetarët e Kosovës, nëpër çfarë situate po [...]

Zemaj apelon që të mos manipulohet me numrin e vdekjeve

Zemaj apelon që të mos manipulohet me numrin e vdekjeve

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka qëndruar sot për vizitë në spitalin rajonal të Gjakovës, [...]

Edhe 15 të vdekur e 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe 15 të vdekur e 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e [...]

Selimi në Burgun e Sigurisë së Lartë: Të burgosurit duhet t’i trajtojmë me dinjitet

Selimi në Burgun e Sigurisë së Lartë: Të burgosurit duhet t’i trajtojmë me dinjitet

Ditën e Kurban Bajramit, ministri i Drejtësisë, Selim Selimi zgjodhi që të vizitojë të burgosurit [...]

Gjermania mirëpret marrëveshjen Kosovë-EUROPOL, ripërsërisin përkrahjen për liberalizimin e vizave

Gjermania mirëpret marrëveshjen Kosovë-EUROPOL, ripërsërisin përkrahjen për liberalizimin e vizave

Sundimi i Ligjit, luftimi i krimit të organizuar dhe korrupsionit është një prej fushave në [...]

Infektologu Krasniqi: Po kalojmë një situatë të rëndë, festoni në shtëpi

Infektologu Krasniqi: Po kalojmë një situatë të rëndë, festoni në shtëpi

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi [...]

IKSHPK: Le të shpërndajmë sot dashuri, mirëkuptim, respekt, kujdes e të mos shpërndajmë virus, dhimbje e lot

IKSHPK: Le të shpërndajmë sot dashuri, mirëkuptim, respekt, kujdes e të mos shpërndajmë virus, dhimbje e lot

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka uruar festën e Kurban Bajramit si dhe [...]

Hoti nga QKUK: Gjendja me COVID19 është e rëndë

Hoti nga QKUK: Gjendja me COVID19 është e rëndë

Në ditën e festës së Kurban Bajramit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mëngjesin e nisi [...]

Policia kërkon bashkëpunimin e qytetarëve lidhur me një të pandehur nga Skënderaj

Policia kërkon bashkëpunimin e qytetarëve lidhur me një të pandehur nga Skënderaj

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj  për publikimin e fotos me shënime [...]

Këshilltari i Thaçit: Aktualisht Grenell është jashtë procesit të dialogut Kosovë-Serbi

Këshilltari i Thaçit: Aktualisht Grenell është jashtë procesit të dialogut Kosovë-Serbi

Këshilltari i presidentit të Kosovës, Blerim Shala, ka thënë se aktualisht, Richard Grenell, është jashtë [...]

Orlando uron për Kurban Bajram

Orlando uron për Kurban Bajram

Ambasadori italian në vendin tonë, Nicola Orlando, ka uruar besimtarët me rastin e Kurban Bajramit. Orlando [...]

Christian Lequesne: Kosova dhe Serbia nuk mund të anëtarësohen në BE nëse nuk e njohin sovranitetin e njëra-tjetrës

Christian Lequesne: Kosova dhe Serbia nuk mund të anëtarësohen në BE nëse nuk e njohin sovranitetin e njëra-tjetrës

Njëri nga ekspertët më të njohur për politikat e zgjerimit të Bashkimit Evropian profesori nga [...]

Hoti uron besimtarët dhe apelon për respektim të masave

Hoti uron besimtarët dhe apelon për respektim të masave

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban [...]

Bajrami në Maqedoninë e Veriut falet me numër të vogël besimtarësh

Bajrami në Maqedoninë e Veriut falet me numër të vogël besimtarësh

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut, Shaqir Fetahu, nuk u është bashkëngjitur [...]

​Bajram në pandemi, besimtarëve nuk iu lejua falja në xhami

​Bajram në pandemi, besimtarëve nuk iu lejua falja në xhami

Myslimanët anembanë botës sot kremtojnë njërën nga festat kryesore të islamit, e që është Kurban [...]

Thaçi: Me shumë solidaritet e harmoni këtë Kurban Bajram

Thaçi: Me shumë solidaritet e harmoni këtë Kurban Bajram

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar për festën e Kurban Bajramit duke uruar për [...]

Plan 9 pikësh i Miroslav Lajçakut për dialogun Kosovë – Serbi

Plan 9 pikësh i Miroslav Lajçakut për dialogun Kosovë – Serbi

Sipas burimeve ndërkombëtare, i dërguari i Posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka përgatitur një [...]

Miratimi i buxhetit, Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike

Miratimi i buxhetit, Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka mirëpritur miratimin e rishikimit të buxhetit. Përmes një postimi në [...]

Avokati 𝐒𝐚𝐡𝐢𝐭 𝐌𝐮𝐬𝐚 vdes nga Covid-19

Avokati 𝐒𝐚𝐡𝐢𝐭 𝐌𝐮𝐬𝐚 vdes nga Covid-19

Avokati Sahit Musa ka ndërruar jetë në spitalin rajonal në Gjilan, si pasojë e infektimit [...]

Miratohet rishikimi i buxhetit edhe në leximin e dytë

Miratohet rishikimi i buxhetit edhe në leximin e dytë

Me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë apstenim, Kuvendi i Kosovës në seancën e [...]

Deputetët votojnë pro pagesës së rrezikshmërisë për zjarrfikësit

Deputetët votojnë pro pagesës së rrezikshmërisë për zjarrfikësit

Seanca e Kuvendit të Kosovës, ku po votohen një nga një amandamentet për projektligjin për [...]

NASA në Mars në kërkim të jetës antike

NASA në Mars në kërkim të jetës antike

NASA është e vendosur të nisë sot roverin e saj më të ri në Mars, [...]

​Megan Fox dhe Machine Gun Kelly konfirmojnë zyrtarisht lidhjen në Instagram

​Megan Fox dhe Machine Gun Kelly konfirmojnë zyrtarisht lidhjen në Instagram

Edhe pse ishte zonja Green deri kohët e fundit, aktorja 34-vjeçare amerikane Megan Fox ka [...]

Institucionet, cak i sulmeve kibernetike në Maqedoninë e V.

Institucionet, cak i sulmeve kibernetike në Maqedoninë e V.

Shumë institucione të Maqedonisë së Veriut së fundmi janë bërë cak të sulmeve kibernetike. Ndërkohë që [...]

Numri më i ulët i vdekjeve që nga fillimi i pandemisë në Itali

Numri më i ulët i vdekjeve që nga fillimi i pandemisë në Itali

Italia ka shënuar sot vetëm tri vdekje nga koronavirusi, shifër kjo më e ulëta që [...]

Mbi 17 milionë raste me COVID-19 në botë

Mbi 17 milionë raste me COVID-19 në botë

Më shumë se 17 milionë raste me koronavirusin e ri janë regjistruar zyrtarisht në botë, [...]

​Instagram censuron postimin e Madonnas për COVID-19

​Instagram censuron postimin e Madonnas për COVID-19

Rrjeti shoqëror Instagram censuroi superyllin amerikan Madonna për përhapjen e informacionit të rremë në lidhje [...]

Haziri falënderon “ELKOS-in” për donacionin dedikuar Spitalit të Gjilanit

Haziri falënderon “ELKOS-in” për donacionin dedikuar Spitalit të Gjilanit

Komiteti komunal i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, ka pranuar një [...]

Deputetët votojnë kundër ngritjes së pagave për mjekët e policët

Deputetët votojnë kundër ngritjes së pagave për mjekët e policët

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar kundër amendamenteve që ua rriste pagën profesionistëve shëndetësor, [...]

Haziri: Mos e humbni durimin për fitore ndaj COVID-19

Haziri: Mos e humbni durimin për fitore ndaj COVID-19

Komuna e Gjilanit, nëpërmjet një njoftimi ka bërë të ditur që kryetari i kësaj komune, [...]

Zemaj: Shqetësuese, ka njerëz që mendojnë se janë të paprekshëm nga COVID-19 dhe infektojnë të tjerët

Zemaj: Shqetësuese, ka njerëz që mendojnë se janë të paprekshëm nga COVID-19 dhe infektojnë të tjerët

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka diskutuar në lidhje me numrin e rasteve të periudhës [...]

Suedezët do të punojnë nga shtëpia deri në fund të vitit për shkak të COVID-19

Suedezët do të punojnë nga shtëpia deri në fund të vitit për shkak të COVID-19

Suedia, e cila ka zbatuar një strategji më pak të rreptë antiCOVID-19, bëri sot thirrje [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari