Cakaj kthehet në zyrat e Vetëvendosjes, shoqëron Ramën në takim me Kurtin

Cakaj kthehet në zyrat e Vetëvendosjes, shoqëron Ramën në takim me Kurtin

Në Selinë qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po mban takim me [...]

Lajm i mirë nga Italia ulët numri i viktimave nga COVID-19

Lajm i mirë nga Italia ulët numri i viktimave nga COVID-19

Italia sot ka numrin më të ulët të viktimave Covid, i regjistruar që prej datës [...]

Del rezultati i testit për koronavirus i kryetarit të Ferizajt

Del rezultati i testit për koronavirus i kryetarit të Ferizajt

Para dy ditësh njërit nga drejtorët e Komunës së Ferizajt ka rezultuar pozitiv me koronavirus, [...]

Djali i Adem Demaçit: Aktakuza e Gjykatës Speciale minon shtetin e Kosovës

Djali i Adem Demaçit: Aktakuza e Gjykatës Speciale minon shtetin e Kosovës

Shqiptar Demaçi, djali i veprimtarit Adem Demaçi, ka reaguar pasi Gjykata Speciale ka publikuar propozimaktakuzë [...]

Hoti tregon cilat masa i ka kthyer për shkak të virusit korona

Hoti tregon cilat masa i ka kthyer për shkak të virusit korona

Përmes një postimi në facebook, Avdullah Hoti ka treguar së cilat masat do t'i kthejnë [...]

Qytetarët rendisin gjyqësorin si sektorin më të korruptuar në Maqedoninë e V.

Qytetarët rendisin gjyqësorin si sektorin më të korruptuar në Maqedoninë e V.

Të dhënat e Barometrit Ballkanik, të realizuar nga Këshilli për Bashkëpunimit Rajonal, tregojnë se qytetarët [...]

25 raste aktive me koronavirus në Podujevë, Rama tregon se ku u infektuan rastet e reja

25 raste aktive me koronavirus në Podujevë, Rama tregon se ku u infektuan rastet e reja

Mbrëmë Podujevës i janë shtuar gjashtë raste të reja me koronavirus. Me këto raste, numri [...]

Pacolli krenar me fermerët

Pacolli krenar me fermerët

Kryetari i AKR-ës, Behgjet Pacolli përmes një postimi në facebook ka thënë që është krenar [...]

OKB-ja kërkon nga Izraeli të ndalë planin “ilegal” të aneksimit të territorit palestinez

OKB-ja kërkon nga Izraeli të ndalë planin “ilegal” të aneksimit të territorit palestinez

Zyrtarja kryesore për të drejtat e njeriut në OKB, Michelle Bachelet, i bëri thirrje Izraelit [...]

Është takuar në mënyrë virtuale Ministri Veliu me ambasadorin amerikan Kosnett

Është takuar në mënyrë virtuale Ministri Veliu me ambasadorin amerikan Kosnett

Ministri Veliu ka mbajtur një takim virtual me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett./infosot/.Temë kryesore e [...]

Agjenda e Presidentit Thaçi

Agjenda e Presidentit Thaçi

Në orën 18:50 do të mbahet takimi mes Hashim Thaçit dhe Kryeministrit të Republikës së [...]

Hoti me mesazh për qytetarët: Na ndihmoni që të mos kemi nevojë ta mbyllim ekonominë

Hoti me mesazh për qytetarët: Na ndihmoni që të mos kemi nevojë ta mbyllim ekonominë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë marrë [...]

Është mbajtur takimi për riakreditimin e Universitetit “Kadri Zeka” Gjilan

Është mbajtur  takimi për riakreditimin e Universitetit “Kadri Zeka” Gjilan

Sot është mbajtur takimet me ekspertët ndërkombëtarë për riakreditimin e Universitetit "Kadri Zeka" në [...]

Haziri ka paralajmëruar masa rigoroze në Gjilan nëse vazhdon trendi i infektimit në rritje

Haziri ka paralajmëruar masa rigoroze në Gjilan nëse vazhdon trendi i infektimit në rritje

Në ditën e 109 të përballjes me Covid-19, Komiteti për menaxhimin e situatave i ngritur [...]

Komuna e Gjilanit ka mbajtur sot katër dëgjime publike – pjesëmarrja e publikut jo e kënaqshme

Komuna e Gjilanit ka mbajtur sot katër dëgjime publike – pjesëmarrja e publikut jo e kënaqshme

Komuna e Gjilanit ka mbajtur sot katër dëgjime publike, ku janë prezantuar katër rregullore komunale [...]

Krasniqi në takim me përfaqësuesit e Shoqatës së Përpunuesve të Drurit të Kosovës

Krasniqi në takim me përfaqësuesit e Shoqatës së Përpunuesve të Drurit të Kosovës

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, priti në takim përfaqësuesit e Shoqatës së Përpunuesve [...]

Reshitaj: Është momenti i fundit i kthesës që t’i respektojmë udhëzimet e MSH-së, IKSHPK-së

Reshitaj: Është momenti i fundit i kthesës që t’i respektojmë udhëzimet e MSH-së, IKSHPK-së

Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, po ashtu deputete e AAK-së, Albena Reshitaj, [...]

Malisheva e Gjilanit kërkon nga deputetët ta votojnë marrëveshjen për trajtimin e ujërave të zeza

Malisheva e Gjilanit kërkon nga deputetët ta votojnë marrëveshjen për trajtimin  e ujërave të zeza

"Me ftesë të Këshillit të Fshatit Malishevë në Gjilan, sot kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, [...]

Zemaj: Pas lirimit të masave është rritur numri i rasteve me COVID-19

Zemaj: Pas lirimit të masave është rritur numri i rasteve me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë marrë pjesë sot [...]

Irani lëshon fletarrestim ndërkombëtar në Interpol për Donald Trumpin

Irani lëshon fletarrestim ndërkombëtar në Interpol për Donald Trumpin

Një prokuror iranian ka thënë se vendi i tij e ka lëshuar një fletarrestim në [...]

“Grenell i gatshëm t’i ftojë kosovarët në SHBA brenda 30 ditëve”

“Grenell i gatshëm t’i ftojë kosovarët në SHBA brenda 30 ditëve”

Analisti shqiptar që jeton në Amerikë, Uk Lushi ka zhvilluar një bisedë me emisarin e [...]

Ministri Krasniqi në takim me Valon Tolajn shprehu gatishmërinë e tij për bashkëpunim me AKP-në

Ministri Krasniqi në takim me Valon Tolajn shprehu gatishmërinë e tij për bashkëpunim me AKP-në

"Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, priti në takim drejtorin menaxhues të Agjencisë Kosovare [...]

Kryeministri Hoti ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Hungarisë në Kosovë

Kryeministri Hoti ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Hungarisë në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e [...]

Edi Rama tregon se ka arritur në Prishtinë, e quan njollë turpi aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit

Edi Rama tregon se ka arritur në Prishtinë, e quan njollë turpi aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij [...]

Kroacia jep 264 euro për punëtorët e kompanive të prekura nga koronavirusi

Kroacia jep 264 euro për punëtorët e kompanive të prekura nga koronavirusi

Qeveria kroate do t’i përkrahë financiarisht kompanitë që i kanë pakësuar ditët e punës gjatë [...]

Barcelona vendos ta shkarkojë trajnerin

Barcelona vendos ta shkarkojë trajnerin

Barcelona është e përgatitur për ta shkarkuar trajnerin Quique Setien, nëse rezultatet nuk përmirësohen në [...]

Daut Haradinaj uron Luanin për diplomimin në FSK

Daut Haradinaj uron Luanin për diplomimin në FSK

Sot, në Kazermën “Adem Jashari”, kanë diplomuar 15 kadetë të rinj të FSK-së, gjenerata 2020. [...]

2 mijë veteranë nga Shqipëria marrin pensione të dyfishta

2 mijë veteranë nga Shqipëria marrin pensione të dyfishta

Mbi 2 mijë shtetas shqiptarë, marrin pensione të veteranit në Kosovë. Të njëjtit i janë [...]

10 të ndaluar për 24 orë

10 të ndaluar për 24 orë

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit [...]

Edhe Gent Cakaj bashkë me Edi Ramën sot në Kosovë

Edhe Gent Cakaj bashkë me Edi Ramën sot në Kosovë

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën pasi u krijuar një moment delikat me dorëzimin aktakuzave [...]

U infektua me COVID-19 para 15 ditësh, Kastrati tregon gjendjen dhe a do të ritestohet

U infektua me COVID-19 para 15 ditësh, Kastrati tregon gjendjen dhe a do të ritestohet

Janë bërë 15 ditë prej kur kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, kishte rezultuar [...]

Hoti: Nuk është kuptuar drejtë mesazhi i hapjes

Hoti: Nuk është kuptuar drejtë mesazhi i hapjes

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, Faik Hoti, në një lidhje direkte deklaroi se [...]

Dy të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orët e fundit në Shqipëri

Dy të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orët e fundit në Shqipëri

Humbin jetën dy qytetarë në Spitalin Infektiv, në 24 orët e fundit, të prekur me [...]

Kroacia i vë karantinën 14-ditëshe fqinjëve

Kroacia i vë karantinën 14-ditëshe fqinjëve

Qeveria e Kroacisë ka marrë vendim mbrëmë që të vendosë masen 14 ditëshe në karantinë [...]

A do t’i ashpërsojë Kosova masat ndaj Covid-19, Qeveria sot del në konferencë

A do t’i ashpërsojë Kosova masat ndaj Covid-19, Qeveria sot del në konferencë

Komisioni Ekzekutiv për luftimin, monitorimin dhe reagimin ndaj COVID-19 do të mblidhet sot në orën 13:00. Në këtë [...]

Anulohet për sot raportimi i Veliut në komisionin për çështje të sigurisë

Anulohet për sot raportimi i Veliut në komisionin për çështje të sigurisë

Agim Veliu ka pasur të raporonte sot në komisionin parlamentar, por kjo është anuluar bashkë [...]

Priete takimi i Edi Ramës me Vjosa Osmanin

Priete takimi i Edi Ramës me Vjosa Osmanin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do ta takojë kryeparlamentaren, Vjosa Osmani. Kryeministri i Shqipërise, Edi Rama, [...]

SPERTK kërkesë Kuvendit: Kërkohet kthimi i buxhetit të RTK-së, në të kundërtën falimenton RTK

SPERTK kërkesë Kuvendit: Kërkohet kthimi i buxhetit të RTK-së, në të kundërtën falimenton RTK

Sindikata e Punëtorëve e RTK-së ka kërkuar nga partitë politike në Kuvendin e Kosovës që [...]

Përplasje në mes Abazit dhe LDK-së, akuza dhe ofendime

Përplasje në mes Abazit dhe LDK-së, akuza dhe ofendime

Përplasja mes Haki Abazit dhe Isa Mustafës ka vazhduar, por në të është përfshirë edhe [...]

Zemaj: Armiku i padukshëm vazhdon ta kërcënon shëndetin tonë

Zemaj: Armiku i padukshëm vazhdon ta kërcënon shëndetin tonë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka deklaruar se armiku i padukshëm, COVID-19 vazhdon të kërcënojë [...]

Për 24 orë 23 aksidente në Kosovë

Për 24 orë 23 aksidente në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë së dielës diel në tërë Kosovën kanë ndodhur [...]

Përfshihet nga zjarri një shtëpi në Graçanicë

Përfshihet nga zjarri një shtëpi në Graçanicë

Një shtëpi e cila është në ndërtim e sipër ishte përfshirë nga zjarri. Njësitë policore dhe [...]

Mbi gjysmë milion të vdekur nga Covid-19

Mbi gjysmë milion të vdekur nga Covid-19

Numri i rasteve të vdekjeve me Covid-19 në botë e ka tejkaluar shifrën gjysmë milion. Sipas [...]

Raportohen 5 raste të dhunës në familje, disa nga viktimat me lëndime të rënda

Raportohen 5 raste të dhunës në familje, disa nga viktimat me lëndime të rënda

Gjatë 24 orëve të fundit, nga raporti i Policisë së Kosovës, mësohet se janë raportuar [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari