Kryeministri italian: Ne po shikojmë përpara që të liberalizojmë vizat për Kosovën

Kryeministri italian: Ne po shikojmë përpara që të liberalizojmë vizat për Kosovën

Ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando, përmes një reagimi në Twitter, ka shkruar se ai [...]

Gjyqtari në Gjakovë infektohet me COVID-19

Gjyqtari në Gjakovë infektohet me COVID-19

Në Gjykatën e Gjakovës është konfirmuar rasti i parë me COVID-19. Zëdhënësi i Gjykatës, Lekë Muqaj,  [...]

Vdesin 3 persona nga koronavirusi në Shqipëri

Vdesin 3 persona nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit [...]

BE hap nesër kufijtë për 14 vendet e sigurta nga COVID-19, me Shqipërinë do të vijojë mbyllur

BE hap nesër kufijtë për 14 vendet e sigurta nga COVID-19, me Shqipërinë do të vijojë mbyllur

Bashkimi Evropian ka përcaktuar 14 vende, të klasifikuara të sigurta qytetarët e të cilëve do [...]

Vdes një shqiptar në bregdetin e Vlorës

Vdes një shqiptar në bregdetin e Vlorës

Një person i moshës 72-vjeçare ka vdekur sot në mëngjes në bregdetin e Vlorës, kështu [...]

Nesër hapet Aeroporti i Shkupit dhe ai i Ohrit

Nesër hapet Aeroporti i Shkupit dhe ai i Ohrit

Aeroporti i Shkupit dhe ai në Ohër prej nesër do të jenë të hapur, ndërsa kompanitë [...]

Interpoli zhgënjen Iranin për arrestimin e Trumpit: S’ndërhyjmë në raste me karakter politik

Interpoli zhgënjen Iranin për arrestimin e Trumpit: S’ndërhyjmë në raste me karakter politik

Organizata ndërkombëtare e policisë, Interpol, i ka dhënë përgjigje negative kërkesës së Iranit për arrestimin [...]

Rama mban konferencë për media sot ne ora 14:00 pas takimeve me liderët

Rama mban konferencë për media sot ne ora 14:00 pas takimeve me liderët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot e përmbyll vizitën dy ditore në Kosovë. Pas takimit [...]

Pacolli pret në takim Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

Pacolli pret në takim Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli do të takohet me Kryeministrin e Shqipërisë [...]

Zemaj paralajmëron se do të gjobiten ata që nuk i respektojnë rekomandimet e IKSHKP-së

Zemaj paralajmëron se do të gjobiten ata që nuk i respektojnë rekomandimet e IKSHKP-së

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se Inspektorët sanitar [...]

Ahmeti apel qytetarëve, Kujdes! Mund të vërshohemi nga rastet dhe komplikimet e thjeshta mund të bëhen fatale

Ahmeti apel qytetarëve, Kujdes! Mund të vërshohemi nga rastet dhe komplikimet e thjeshta mund të bëhen fatale

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, pas shtimit të numrit të rasteve të infektimeve me koronavirus, është [...]

Burri në Prishtinë akuzohet se po i ngacmon seksualisht vajzat, Policia nis të merret me të

Burri në Prishtinë akuzohet se po i ngacmon seksualisht vajzat, Policia nis të merret me të

Një burrë rreth të 30-ve në Prishtinë po dyshohet për ngacmim seksual ndaj vajzave. Personi, emër i [...]

Shtatë komunat që nuk kanë asnjë të infektuar aktiv me koronavirus

Shtatë komunat që nuk kanë asnjë të infektuar aktiv me koronavirus

Kosova po përballet me një rritje të numrit të rasteve të reja me koronavirus, ku [...]

Rama mëngjes pune me Mustafën në Prapashticë

Rama mëngjes pune me Mustafën në Prapashticë

Kryeministri i Shqipërisë̈, Edi Rama, në ditën e dytë të vizitës në vendin tonë, ka [...]

Vulin për viziten e Ramës në Kosovë: Po punon për Shqipërinë e Madhe

Vulin për viziten e Ramës në Kosovë: Po punon për Shqipërinë e Madhe

Ministri serb i mbrojtjes, Aleksandër Vulin, ka reaguar ndaj vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama [...]

Gjermania shënon 498 raste të reja me COVID-19

Gjermania shënon 498 raste të reja me COVID-19

Gjermania ka regjistruar 498 raste të reja me koronavirus. Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit [...]

Kryeministrja e Belgjikës uron Hotin për marrjen e detyrës

Kryeministrja e Belgjikës uron Hotin  për marrjen e detyrës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka pranuar një telegram urimi nga kryeministrja e [...]

Përfaqësues nga Oda e Afarizmit takohen me Albin Kurtin

Përfaqësues nga Oda e Afarizmit takohen me Albin Kurtin

Oda e Aferizmit Kosovar është takuar me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin për të [...]

​Policisë së Kosovës do t’i shtohen pesë qenë për zbulimin e armëve

​Policisë së Kosovës do t’i shtohen pesë qenë për zbulimin e armëve

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë do t’i dorëzojë sot pesë [...]

Pesë lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti u regjistruan para mesnatës në Shqipëri

Pesë lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti u regjistruan para mesnatës në Shqipëri

Disa lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme janë ndjerë mbrëmjen e djeshme deri në mesnatë në jug [...]

Kryeministri Rama edhe sot në Kosovë, vazhdon takimet me liderët politikë

Kryeministri Rama edhe sot në Kosovë, vazhdon takimet me liderët politikë

Kryeministri shqiptar Edi Rama do të qëndrojë edhe gjatë ditës së sotme në Kosovë ku [...]

Pas rritjes së numrit të të infektuarve me COVID-19, IKSHPK-ja ka një apel për qytetarët

Pas rritjes së numrit të të infektuarve me COVID-19, IKSHPK-ja ka një apel për qytetarët

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), njofton  se vetëm jatë së hënës janë [...]

Moti, temperatura deri ne 34 gradë celsius

Moti, temperatura deri ne 34 gradë celsius

Masat e ngrohta të ajrit me origjinë nga Afrika do të jenë prezent mbi vendin [...]

FBI paralajmëron: Kujdes nga testet e rreme për koronavirus, mashtruesit po ju vjedhin

FBI paralajmëron: Kujdes nga testet e rreme për koronavirus, mashtruesit po ju vjedhin

FBI ka paralajmëruar për dezinformatat rreth koronavirusit dhe testeve të rreme të antitrupave. Sipas këtij institucioni [...]

Rama e nis ditën me një video të UÇK-së bashkë me fjalët e tij për Thaçin e Veselin

Rama e nis ditën me një video të UÇK-së bashkë me fjalët e tij për Thaçin e Veselin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka nisur me një video për Ushtrinë Çlirimtare të [...]

88 raste aktive me koronavirus në Vushtrri – sot janë shëruar 19 pacientë

88 raste aktive me koronavirus në Vushtrri – sot janë shëruar 19 pacientë

Janë 88 raste aktive me koronavirus në komunën e Vushtrrisë. Sot janë konfirmuar edhe pesë [...]

Një pozitiv me COVID-19 në Premierligë

Një pozitiv me COVID-19 në Premierligë

Premierliga ka konfirmuar se një person ka dal pozitiv pas testeve të kryera vikendin që [...]

Kastrati tregon më shumë për rastet e reja me coronavirus në Kamenicë

Kastrati tregon më shumë për rastet e reja me coronavirus në Kamenicë

Sot janë konfirmuar edhe tre raste të reja me koronavirus në Kamenicë. Kryetari i kësaj komune, [...]

Nagavci e konsideron patetik e dëshpërues fjalimin e Thaçit

Nagavci e konsideron patetik e dëshpërues fjalimin e Thaçit

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, e ka quajtur skandaloz fjalimin e presidentit Hashim [...]

Komunat veriore të Kosovës i kthejnë masat e kufizimit

Komunat veriore të Kosovës i kthejnë masat e kufizimit

Shtabet e krizës në komunat e Mitrovicës veriore, Zveçanit dhe Zubin Potokut kanë kthyer disa [...]

Haki Abazi: Kosovës urgjentisht i duhen zgjedhje

Haki Abazi: Kosovës urgjentisht i duhen zgjedhje

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës Haki Abazi, ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit Avdullah Hoti se Kosova [...]

IKSHPK: 81 pacientë të shëruar, 122 raste të reja pozitive me Covid-19

IKSHPK: 81 pacientë të shëruar, 122 raste të reja pozitive me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka njoftuar se sot janë shëruar 81 pacientë [...]

Vdes nga Covid-19 mjeku i njohur? Reagon Manastirliu: Ja si qëndron e vërteta

Vdes nga Covid-19 mjeku i njohur? Reagon Manastirliu: Ja si qëndron e vërteta

Ditën e sotme në disa portale në vendin tonë pati një lajm të rremë lidhur [...]

Këndellet Prishtina

Këndellet Prishtina

Prishtina e ka mposhtur 3-1 Feronikelin në “Fadil Vokrri”. Pas kësaj fitore, Prishtina ka shkuar [...]

MASH-i shqyrton rikthimin në shkolla ose mbajtjen e mësimit në distancë në shtator

MASH-i shqyrton rikthimin në shkolla ose mbajtjen e mësimit në distancë në shtator

Rreth dy muaj para se të nisë viti i ri shkollor 2020/2021, Ministria e Arsimit [...]

“Te Chelsea për Para? Mund të kisha shkuar në Kinë”

“Te Chelsea për Para? Mund të kisha shkuar në Kinë”

Sulmuesi gjerman, Timo Werner, sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e Chelseat të Londrës. Për [...]

Afrona vishet në fustan të shkurtër, por për çka i pyeti ndjekësit?

Afrona vishet në fustan të shkurtër, por për çka i pyeti ndjekësit?

Afrona Dika është një emër që gjithmonë zë shumë hapsira në mediet rozë. Bashkëshortja e Bleros [...]

Ministri Abrashi tha se punimet në rrugën Herticë – Xehrore do të zhvillohen me dinamikën e paraparë

Ministri Abrashi tha se punimet në rrugën Herticë – Xehrore do të zhvillohen me dinamikën e paraparë

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, të hënën (29.06.2020), ndoqi nga afër fillimin e punimeve në [...]

Fjalimi i presidentit Thaçi

Fjalimi i presidentit Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dalë në një deklaratë për media në lidhje me [...]

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj rezulton pozitiv me Covid-19

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj rezulton pozitiv me Covid-19

Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Ferizajt, Bekim Ademi, ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19. Ademi [...]

Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 59 numri i të vdekurve

Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 59 numri i të vdekurve

Një pacient 69-vjeçar nga Shkodra ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv në QSUT, i konfirmuar [...]

Avdullah Hoti paralajmron vizitë në Shqipëri

Avdullah Hoti paralajmron vizitë në Shqipëri

Kryeminsitri Hoti pas takimit me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, ka rënë dakord që të [...]

Familjet që nuk kanë asnjë anëtar të punësuar nga nesër mund t’i tërheqin paratë e qeverisë

Familjet që nuk kanë asnjë anëtar të punësuar nga nesër mund t’i tërheqin paratë e qeverisë

Nga sot familjeve të cilat nuk kanë asnjë anëtar të punësuar janë paguar nga Ministria [...]

Njoftimi i fundit i Presidencës, Thaçi nuk u lë hapësirë gazetarëve për pyetje

Njoftimi i fundit i Presidencës, Thaçi nuk u lë hapësirë gazetarëve për pyetje

Zyra për informim e presidencës njofton se adresimi i presidentit Thaçi do u shpërndahet mjeteve [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari