Cakaj akuzon Vetëvendosjen se ka pasur agjendë për thellim të hendekut në mes të Kosovës dhe Shqipërisë

Cakaj akuzon Vetëvendosjen se ka pasur agjendë për thellim të hendekut në mes të Kosovës dhe Shqipërisë

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, duke folur për akuzat që i [...]

79 raste të reja me Covid-19, edhe 71 pacientë të shëruar

79 raste të reja me Covid-19, edhe 71 pacientë të shëruar

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka njoftuar se sot kanë rezultuar edhe 79 [...]

Naser Rugova: Presidenti Rugova kishte propozuar themelimin e Prokurorisë Speciale në Kosovë gjatë vitit 2004

Naser Rugova: Presidenti Rugova kishte propozuar themelimin e Prokurorisë Speciale në Kosovë gjatë vitit 2004

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Naser Rugova thotë se Kosova  është kërcënuar nga [...]

Hoti kërkon nga Kuvendi të trajtojë me prioritet Projektligjin për Buxhetin 2020

Hoti kërkon nga Kuvendi të trajtojë me prioritet Projektligjin për Buxhetin 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka kërkuar që Kuvendi i Kosovës të trajtojë me prioritet [...]

Juventusi e vazhdon luftën drejt titullit ndaj Genoas, formacionet

Juventusi e vazhdon luftën drejt titullit ndaj Genoas, formacionet

Juventusi do ta vizitojë stadiumin Luigi Ferraris për t’u përballur me Genoan, me synim për [...]

Haki Abazi i referohet si “çun” Gent Cakajt, thotë se u bë ministër pasi foli për ndarjen e Kosovës

Haki Abazi i referohet si “çun” Gent Cakajt, thotë se u bë ministër pasi foli për ndarjen e Kosovës

Nga Vetëvendosje kanë ardhur reagimet e para pasi që ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent [...]

Shkencëtarët: Uji me kripë mund të luftojë Covid-19

Shkencëtarët: Uji me kripë mund të luftojë Covid-19

Sipas shkencëtarëve uji me kripë mund të trajtojë Covid-19 dhe do e provojnë shumë shpejt [...]

Ministri Krasniqi kërkoi nga mekanizmat komunalë që t’i respektojnë rekomandimet e institucioneve për parandalimin e Pandemisë COVID-19

Ministri Krasniqi kërkoi nga mekanizmat komunalë që t’i respektojnë rekomandimet e institucioneve për parandalimin e Pandemisë COVID-19

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, së bashku me Asociacionin e Komunave të Kosovës [...]

IHMK: Parashikimi i motit për 01 – 02 korrik 2020

IHMK: Parashikimi i motit për 01 – 02 korrik 2020

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë orë të [...]

Në Shqipëri po përgatitet një protestë e madhe, ky është shkaku

Në Shqipëri po përgatitet një protestë e madhe, ky është shkaku

Tashmë pas më shumë se një muaj nga shembja e Teatrit Kombëtar, Aleanca për Mbrojtjen [...]

50 punëtorë shëndetësorë në Prishtinë futen në vetizolim, ndryshon orari i QMF-ve

50 punëtorë shëndetësorë në Prishtinë futen në vetizolim, ndryshon orari i QMF-ve

Në nëntë ka shkuar numri i punëtorëve shëndetësorë të Prishtinës që janë infektuar me virusin [...]

IKSHPK-ja e mbingarkuar, pritet shpërndarja e aparaturave për testim nëpër spitale rajonale

IKSHPK-ja e mbingarkuar, pritet shpërndarja e aparaturave për testim nëpër spitale rajonale

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare është i vetmi që kryen testimin për koronavirus në Kosovë. Megjithatë, [...]

KRU Prishtina publikon orarin e reduktimeve me ujë të pijes për nesër

KRU Prishtina publikon orarin e reduktimeve me ujë të pijes për nesër

KRU Prishtina përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se nga nesër në [...]

Gastronomet nuk po zbatojnë rekomandimet, ministri Krasniqi paralajmëron mbylljen e lokaleve

Gastronomet nuk po zbatojnë rekomandimet, ministri Krasniqi paralajmëron mbylljen e lokaleve

Pasditen e së martës, Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, së bashku me Asociacionin [...]

Vaksina eksperimentale kundër COVID-19 jep rezultate pozitive

Vaksina eksperimentale kundër COVID-19 jep rezultate pozitive

Një kompani amerikane njoftoi sot për projektin e saj të vaksinimit kundër koronavirusit, administruar te [...]

Shqipërisë nuk i lejohet hyrja në BE nga 1 korriku

Shqipërisë nuk i lejohet hyrja në BE nga 1 korriku

Këshilli i Bashkimit Evropian aprovoi rekomandimin për heqjen graduale të kufizimeve të përkohshme mbi udhëtimin [...]

Grenell: I nxitëm edhe evropianët, po i kërkojnë Merkelit liberalizim vizash për Kosovën

Grenell: I nxitëm edhe evropianët, po i kërkojnë Merkelit liberalizim vizash për Kosovën

Emisari i SHBA’së për dialogun, Richard Grenell, sa herë që është kritikuar nga zyrtar të [...]

Shfuqizimi i Ligjit për Paga, vjen reagimi i parë i sindikatave

Shfuqizimi i Ligjit për Paga, vjen reagimi i parë i sindikatave

Mbi 60 mijë punëtorë kanë mbetur të zhgënjyer nga vendimi i Gjykatës Kushtetuese e cila [...]

Vuçiq i gatshëm për takim me Thaçin

Vuçiq i gatshëm për takim me Thaçin

“Unë jam gati të takohem me Thaçin, nëse liderët në Prishtinë vendosin të jenë pjesë [...]

Tahiri: Shokues vendimi i Kushtetuese për anulimin e Ligjit të Pagave

Tahiri: Shokues vendimi i Kushtetuese për anulimin e Ligjit të Pagave

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka reaguar pas pezullimit të Ligjit për Paga. Sipas Tahiri ky [...]

Pandemia uli eksportin për 4.4 milionë euro për muajin prill

Pandemia uli eksportin për 4.4 milionë euro për muajin prill

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) më 11 mars 2020, njoftoi opinonin publik se virusi COVID-19 [...]

Publikohet bashkëpunimi i Getit dhe Majk për këtë verë

Publikohet bashkëpunimi i Getit dhe Majk për këtë verë

Dyshja Geti dhe Majk kanë publikuar bashkëpunimin e radhës, sjellin këngën me titullin ‘Je t’aime’. Edhe [...]

Komuna e Ferizajt mbyll çerdhet publike deri më 1 gusht

Komuna e Ferizajt mbyll çerdhet publike deri më 1 gusht

Nëpërmjet një komunikate zyra për informim në komunën e Ferizajt ka njoftuar se kryetari i [...]

Hoti: Qeveria ka krijuar Fondin e Rimëkëmbjes Ekonomike prej afro 385 milionë eurosh

Hoti: Qeveria ka krijuar  Fondin e Rimëkëmbjes Ekonomike prej afro 385 milionë eurosh

“Qeveria e Republikës së Kosovës do të ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme, në mënyrë [...]

Policia e Kosovës pranon si donacion nga UNDP pesë qen për zbulimin e armëve

Policia e Kosovës pranon si donacion nga UNDP pesë qen për zbulimin e armëve

Policia e Kosovës pranoi si donacion nga UNDP pesë qen për zbulimin e armëve Policia [...]

Komuna e Vushtrrisë dhe “Jetimat e Ballkanit” do ndërtojnë 20 shtëpi për skamnorët

Komuna e Vushtrrisë dhe “Jetimat e Ballkanit” do ndërtojnë 20 shtëpi për skamnorët

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna e Vushtrrisë sot kanë nënshkruar një marrëveshje të re [...]

Alarmon QKUK-ja: Jemi stërngarkuar, rrezikojmë të kolapsojmë

Alarmon QKUK-ja: Jemi stërngarkuar, rrezikojmë të kolapsojmë

Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 111 pacientë me COVID-19, prej të cilëve 6 [...]

Rama do ta tërheqë padinë ndaj Haradinajt

Rama do ta tërheqë padinë ndaj Haradinajt

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se i ka kërkuar takim kryetarit të AAK-së, [...]

Përleshje me thika afër parkut të qytetit në Prishtinë

Përleshje me thika afër parkut të qytetit në Prishtinë

Një përleshje me thika para pak minutave ka ndodhur afër parkut të qytetit në Prishtinë, [...]

Ish të burgosurit politikë reagojnë ndaj akuzave për Thaçin e Veselin: Drejtësia ndërkombëtare duhet të këndellet

Ish të burgosurit politikë reagojnë ndaj akuzave për Thaçin e Veselin: Drejtësia ndërkombëtare duhet të këndellet

Ish të burgosurit politikë reagojnë ndaj akuzave për Thaçin e Veselin: Drejtësia ndërkombëtare duhet të [...]

Maqedoni: Katër viktima dhe 126 raste të reja me koronavirus për 24 orë

Maqedoni: Katër viktima dhe 126 raste të reja me koronavirus për 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit katër persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit, ndërsa [...]

Gjykata Kushtetuese merr vendim për Ligjin për Paga

Gjykata Kushtetuese merr vendim për Ligjin për Paga

Gjykata Kushtetuese e ka shpallur të pavlefshëm Ligjin për Pagat në sektorin publik. Përmes kësaj komunikate [...]

Cilat zona të Kosovës mund të futen në karantinë për shkak të COVID -19, çfarë thonë në Ministri?

Cilat zona të Kosovës mund të futen në karantinë për shkak të COVID -19, çfarë thonë në Ministri?

Numri i personave të infektuar dhe atyre të hospitalizuar me Covid-19 në Kosovë është duke [...]

Ministrit Zemaj viziton Komunën e Podujevës dhe në Merdarë

Ministrit Zemaj viziton  Komunën e Podujevës dhe në Merdarë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj së bashku me bashkëpunëtorët ka vizituar Komunën e Podujevës ku [...]

Maqedonia e Veriut thotë se ka kapacitete për përballje me Covid-19

Maqedonia e Veriut thotë se ka kapacitete për përballje me Covid-19

Pavarësisht rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirusin e ri që shkakton sëmundjen [...]

Ministri Quni priti në takim zëvendësministren e re të Mbrojtjes Sadika Kofrc

Ministri Quni priti në takim zëvendësministren e re të Mbrojtjes Sadika Kofrc

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni priti sot, në ditën e parë të punës, zëvendësministren e Mbrojtjes [...]

Hoti diskuton programin e rimëkëmbjes ekonomike me drejtuesit e OEK dhe OEAK

Hoti diskuton programin e rimëkëmbjes ekonomike me drejtuesit e OEK dhe OEAK

Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti takoi sot kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës [...]

Driton Selmanaj ka pritur sot në takim Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq

Driton Selmanaj ka pritur sot në takim Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, z. Driton Selmanaj, ka pritur sot në takim Ambasadoren e [...]

Anton Quni priti në takim Ministren e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës Melisa Haradinaj

Anton Quni priti në takim Ministren e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës Melisa Haradinaj

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni priti sot në takim ministren e Punëve të Jashtme dhe [...]

Rrahje në Deçan – arrestohen katër persona

Rrahje në Deçan – arrestohen katër persona

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, përkatësisht stacioni policor Deçan, me datё 29.06.2020, rreth orës [...]

Lutfi Haziri apelon për kujdes maksimal të qytetarëve ndaj sëmundjes infektive Covid-19

Lutfi Haziri apelon për kujdes maksimal të qytetarëve ndaj sëmundjes infektive Covid-19

Pas takimit të mbajtur sot me Komitetin e emergjencave, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi [...]

Ministri Kuçi ka pritur sot në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl

Ministri Kuçi ka pritur sot në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit (MEA), Blerim Kuçi e ka pritur sot në takim ambasadorin [...]

Vjedhin arkën me para në një restorant në Gjakovë

Vjedhin arkën me para në një restorant në Gjakovë

Persona të panjohur kanë vjedhur një arkë me para në një restorant në Gjakovë. Për [...]

Sulmon fizikisht familjarët dhe zyrtarët policorë

Sulmon fizikisht familjarët dhe zyrtarët policorë

Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar në Ferizaj i cili në gjendje të krizës mendore-psikike për [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari