Sindikata e RTK-së letër Kuvendit: Kemi pritur nga kjo legjislaturë të përmirësojë kushtet e punës

Sindikata e RTK-së letër Kuvendit: Kemi pritur nga kjo legjislaturë të përmirësojë kushtet e punës

Sindikata e Punëtorëve e RTK-së i ka drejtuar sot një letër Kuvendit të Kosovës në [...]

Tahiri: Për 50 ditë qeverisje Kurti tregoi sa i afërt është me Serbinë e sa larg me Shqipërinë

Tahiri: Për 50 ditë qeverisje Kurti tregoi sa i afërt është me Serbinë e sa larg me Shqipërinë

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka numëruar argumente që sipas tij kryeministri në detyrë Albin [...]

Pacolli mund të tërhiqet nga deklaratat e djeshme, këshilltari i tij: Këtë duhet ta bëjnë edhe Sveçla e Kurti

Pacolli mund të tërhiqet nga deklaratat e djeshme, këshilltari i tij: Këtë duhet ta bëjnë edhe Sveçla e Kurti

Këshilltari i Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj, ka reaguar ndaj kërkesës së zëdhënësit të qeverisë, Përparim [...]

Ballafaqimi në Kushtetuese, sfida e parë e partive që po e synojnë ekzekutivin

Ballafaqimi në Kushtetuese, sfida e parë e partive që po e synojnë ekzekutivin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë publik dje dekretin përmes së cilit e mandaton [...]

Gjilan, 130 mostrat e marra dje rezultuan negative për Covid-19

Gjilan, 130 mostrat e marra dje rezultuan negative për Covid-19

Komiteti për menaxhimin e emergjencave në Gjilan, i udhëhequr nga kryetari Lutfi Haziri, kanë thënë [...]

Miliona punëtorë në botë e shënojnë 1 Majin nga shtëpitë

Miliona punëtorë në botë e shënojnë 1 Majin nga shtëpitë

Më 1 maj, miliona punëtorë në botë, zakonisht marrin pjesë në marshime dhe protesta për [...]

Sherohet punëtori i KEDS-it, kompania nuk ka asnjë të infektuar me COVID-19

Sherohet punëtori i KEDS-it, kompania nuk ka asnjë të infektuar me COVID-19

KEDS/KESCO zyrtarisht nuk e kanë asnjë punëtor të infektuar me coronavirus. Kjo, pasi punëtori që [...]

Hakerët sulmojnë gazetën “Insajderi” ua bllokojnë faqen dhe email-at zyrtarë

Hakerët sulmojnë gazetën “Insajderi” ua bllokojnë faqen dhe email-at zyrtarë

Web-faqja e portalit ‘Insajderi.com’ është bllokuar pas një sulmi kibernetik. Një gjë të tillë e ka [...]

Thaçi: E rëndësishme që në këtë pandemi të kujdesemi për punëtorët dhe mirëqenien e tyre

Thaçi: E rëndësishme që në këtë pandemi të kujdesemi për punëtorët dhe mirëqenien e tyre

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për Ditën e Punëtorëve, ka thënë se konfirmojmë edhe një [...]

Koronavirusi “tkurr” të drejtat e punëtorëve

Koronavirusi “tkurr” të drejtat e punëtorëve

Të drejtat e punëtorëve në Maqedoninë e Veriut janë rënduar edhe më shumë në krahasim [...]

Deklarata e Haki Abazit: Thaçi është akuzuar nga shokët e tij për tradhti dhe vrasje politike

Deklarata e Haki Abazit: Thaçi është akuzuar nga shokët e tij për tradhti dhe vrasje politike

Zëvendëskryeministri në detyrë Haki Abazi ka thënë se Presidenti i vendit Hashim Thaçi është njeri [...]

Kushtetuesja pret komentet deri në orën 12 për caktim të masës së përkohshme për dekret të Thaçit

Kushtetuesja pret komentet deri në orën 12 për caktim të masës së përkohshme për dekret të Thaçit

Gjykata Kushtetuese ka bërë të ditur se deri në orën 12:00 të 1 majit 2020 [...]

Spanja heq veton për Kosovën/ Sánchez do të marrë pjesë në samitin BE-Ballkan Perëndimor ku merr pjesë dhe Kosova

Spanja heq veton për Kosovën/ Sánchez do të marrë pjesë në samitin BE-Ballkan Perëndimor ku merr pjesë dhe Kosova

Spanja ka hequr veton ndaj Kosovës për pjesëmarrje në samite, takime dhe konferenca ndërkombëtare. Vetoja [...]

Zemaj, Abdixhiku, Abrashi dhe tre të tjerë – kjo është përbërja e mundshme LDK-së në Qeveri

Zemaj, Abdixhiku, Abrashi dhe tre të tjerë – kjo është përbërja e mundshme LDK-së në Qeveri

Lidhja Demokratike e Kosovës ka gjasa që sot, e premte, 1 Maj, të përcaktohet për [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari