Vendkalimi kufitar Bellanoc-Stançiq lehtëson lëvizjen

Vendkalimi kufitar Bellanoc-Stançiq lehtëson lëvizjen

Të premten është lëshuar në përdorim vendkalimi kufitar Bellanoc-Stançiq që lidh Maqedoninë e Veriut me [...]

Fotografi shqiptar heq dorë nga VIP-at: Kanë komplekse, duan shumë fotoshop

Fotografi shqiptar heq dorë nga VIP-at: Kanë komplekse, duan shumë fotoshop

Endrit Mertiri është një prej fotografëve më të mirë shqiptarë, i cili arrin të realizojë [...]

Merkato, dita e fundit/ Futbollisti shqiptar nuk i frikësohet koronavirusit, zyrtarizohet në Kinë

Merkato, dita e fundit/ Futbollisti shqiptar nuk i frikësohet koronavirusit, zyrtarizohet në Kinë

Blerim Dzemaili (2nd R) of Switzerland in action against Mergim Mavraj (R) of Albania during [...]

Përdorin koronavirusin për “like”, fotot që postojnë “yjet” e Instagramit

Përdorin koronavirusin për “like”, fotot që postojnë “yjet” e Instagramit

Ndërkohë që koronavirusi rrezikon jetë njerëzish nëpër botë, “yjet” e Instagramit kanë gjetur rastin të [...]

Haziri: S’do të ketë qeveri të pakicës, VV-LDK do të jetë qeverisja e ardhshme

Haziri: S’do të ketë qeveri të pakicës, VV-LDK do të jetë qeverisja e ardhshme

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur para mediave pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së. Ai [...]

Shorti i Kupës së Mbretit/ Shmanget ‘El Clasico’, këto janë përballjet çerekfinaliste

Shorti i Kupës së Mbretit/ Shmanget ‘El Clasico’, këto janë përballjet çerekfinaliste

Këtë të premte është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Kupës së Mbretit në Spanjë. [...]

Mbi 4 miliardë euro mallra të importuara në Kosovë

Mbi 4 miliardë euro mallra të importuara në Kosovë

Brenda një viti, sipas të dhënave të Doganës, Kosova ka importuar mallra nga vende të [...]

Njihni Vlerat e Çajit të Farave të Linit për Diabetin

Njihni Vlerat e Çajit të Farave të Linit për Diabetin

Farat e linit menjëherë ulin fryrjen dhe qetësojnë sistemin e tretjes. Foto: Flickr Nëse ju pëlqejnë [...]

Borell: BE-ja do të angazhojë përfaqësues të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi

Borell: BE-ja do të angazhojë përfaqësues të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, tha [...]

VV: Haradinaj shkeli ligjin duke ia vazhduar mandatin drejtorit të doganave

VV: Haradinaj shkeli ligjin duke ia vazhduar mandatin drejtorit të doganave

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka thënë se kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka [...]

Mustafa: Zahiri me shokë ishin strategë të mëdhenj

Mustafa: Zahiri me shokë ishin strategë të mëdhenj

Në 23 vjetorin e rënies së heronjve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, kryetari [...]

Publikohet Studimi Zhvillimor “Zhvillimi Biznesor i Minierës së Goleshit”

Publikohet Studimi Zhvillimor “Zhvillimi Biznesor i Minierës së Goleshit”

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) njofton opinionin për publikimin e projektit “Business Development of the [...]

Borrell pas takimit me Vuçiqin, propozon të dërguar special të BE-së për Kosovën

Borrell pas takimit me Vuçiqin, propozon të dërguar special të BE-së për Kosovën

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell është takuar sot në Beograd me presidentin e [...]

Policia po e kërkon këtë person, dyshohet për vjedhje dhe tentim vrasje

Policia po e kërkon këtë person, dyshohet për vjedhje dhe tentim vrasje

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin [...]

Jeff Bezos është bërë më i pasur për 13,5 miliardë dollarë, për vetëm 15 minuta

Jeff Bezos është bërë më i pasur për 13,5 miliardë dollarë, për vetëm 15 minuta

Pasuria e Drejtorit të Përgjithshëm të “Amazon”, Jeff Bezos është rritur me 13,5 miliardë dollarë [...]

Haziri: Hapja e pikës Stanqiq-Bellanoc është realizim i ëndrrës së përbashkët për afrim me njëri tjetrin

Haziri: Hapja e pikës Stanqiq-Bellanoc është realizim i ëndrrës së përbashkët për afrim me njëri tjetrin

“Kjo ditë në Karadak do të quhet si dita që e realizon ëndrrën tonë të [...]

Pacolli në Berlin: Kërcënimi më i madh për Ballkanin Perëndimor është tregtia e paligjshme e armëve nga shteti serb

Pacolli në Berlin: Kërcënimi më i madh për Ballkanin Perëndimor është tregtia e paligjshme e armëve nga shteti serb

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë arsenalet e paligjshme paraqesin një rrezik [...]

Kosova dhe Shqipëria shkëmbejnë përvojat në trajtimin e të dënuarve për vepra terroriste

Kosova dhe Shqipëria shkëmbejnë përvojat në trajtimin e të dënuarve për vepra terroriste

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaçi, ka pritur në takim Zëvendësdrejtorin [...]

Zëvendëskryeministri Hoxhaj: S’ka fuqi shpirtërore Kurti për ta formuar Qeverinë Kurti

Zëvendëskryeministri Hoxhaj: S’ka fuqi shpirtërore Kurti për ta formuar Qeverinë Kurti

Anëtari i kryesisë së Partia Demokratike e Kosovës (PDK), njëherësh zëvendëskryeministër në detyrë, Enver Hoxhaj, [...]

Presidenti i Kosovës: Thirrjen e seancës për votimin e qeverisë shpresoj që Kurti e ka menduar mirë

Presidenti i Kosovës: Thirrjen e seancës për votimin e qeverisë shpresoj që Kurti e ka menduar mirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar sot thirrjen e seancës për votim të qeverisë [...]

Konjufca: Askush nuk mund të ndal formimin e Qeverisë Kurti, nuk është koha tani për dorëheqje por për emërime

Konjufca: Askush nuk mund të ndal formimin e Qeverisë Kurti, nuk është koha tani për dorëheqje por për emërime

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se është optimist për arritjen e [...]

Më 3 shkurt mbahet seanca për formimin e Qeverisë

Më 3 shkurt mbahet seanca për formimin e Qeverisë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, ka mbajtur mbledhjen e saj ku në rend dite pati [...]

“Manita” e Barçës, 500 fitore për Messin, blaugranat në çerekfinale!

“Manita” e Barçës, 500 fitore për Messin, blaugranat në çerekfinale!

Barcelona siguron biletën për në çerekfinalet e Kupës së Mbretit me goleadë. Në Camp Nou [...]

“Fola personalisht me Ministrin” Fevziu rrëfen historinë që nuk e kishte treguar kurrë (Video)

“Fola personalisht me Ministrin” Fevziu rrëfen historinë që nuk e kishte treguar kurrë (Video)

Blendi Fevziu tregon Mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” në Tv Klan është diskutuar rrëmbimi [...]

Gazetari bën denoncimin: Krimi ulet në tavolinë me pushtetin në ditën me diell

Gazetari bën denoncimin: Krimi ulet në tavolinë me pushtetin në ditën me diell

Gazetari Basir Çollaku tha në Open në Top Channel se për krimin në fjalë nuk [...]

Mustafa: Ka ende hapësirë për marrëveshje me VV-në, e votojmë një qeveri të pakicës me kushte

Mustafa: Ka ende hapësirë për marrëveshje me VV-në, e votojmë një qeveri të pakicës me kushte

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ka ende hapësirë për [...]

Historia e çiftit që i përloti botën, jetuan së bashku 65 vite dhe vdiqën në të njëjtën ditë (Foto)

Historia e çiftit që i përloti botën, jetuan së bashku 65 vite dhe vdiqën në të njëjtën ditë (Foto)

Një çift nga Missouri të SHBA-së, të cilët nuk u ndanë asnjëherë nga njëri-tjetri për [...]

Bërnabiq: Taksa dhe lobimi për çnjohjen e Kosovës s’kanë lidhje me njëra-tjetrën

Bërnabiq: Taksa dhe lobimi për çnjohjen e Kosovës s’kanë lidhje me njëra-tjetrën

Heqja e tarifave të vendosura nga Prishtina zyrtare për mallrat serbe, dhe ndërprerja e veprimtarive [...]

Haziri: Vjosa Osmani mund të jetë kryetare e Kuvendit për një vit (Video)

Haziri: Vjosa Osmani mund të jetë kryetare e Kuvendit për një vit (Video)

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, në emisionin Pressing të T7, ka thënë [...]

The Guardian: Pse plani i Trump-it për Palestinën nuk provokon revoltë arabe?

The Guardian: Pse plani i Trump-it për Palestinën nuk provokon revoltë arabe?

Martin Chulov, një gazetar që shkruan për The Guardian, trajton mungesën e një revolte të [...]

Ish-pjesëtari i UÇK-së, Sabit Geci, intervistohet në Prishtinë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar

Ish-pjesëtari i UÇK-së, Sabit Geci, intervistohet në Prishtinë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar

Herët në mëngjes, këtë të enjte, Sabit Geci i shoqëruar nga familjarë erdhi në zyrat [...]

Call center ”PLUS GROUP” Gjilan, kërkon 30 agjent/e

Call center ”PLUS GROUP” Gjilan, kërkon 30 agjent/e

Plus Group me degën e saj edhe në Gjilan, kërkon 30 agjent/e, të ri të [...]

Raportet frikësuese: Të infektuarit po e përhapin qëllimisht virusin duke pështyrë mjekët

Raportet frikësuese: Të infektuarit po e përhapin qëllimisht virusin duke pështyrë mjekët

Pretendime shqetësuese janë shfaqur në disa media të huaja, sipas të cilave persona të prekur [...]

Mustafa i pa sigurt: Nuk instruktojmë deputetët që t’i ngrisin gishtat me çdo kusht. Sepse nuk i kanë ngritur as kur kam qenë unë kandidat për Kryeministër

Mustafa i pa sigurt: Nuk instruktojmë deputetët që t’i ngrisin gishtat me çdo kusht. Sepse nuk i kanë ngritur as kur kam qenë unë kandidat për Kryeministër

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se i mbetet Lëvizjes Vetëvendosje [...]

Rakiq i Listës Serbe: Kurti smund ta bëjë qeverinë pa ne, duhet të kemi më shumë se një ministri

Rakiq i Listës Serbe: Kurti smund ta bëjë qeverinë pa ne, duhet të kemi më shumë se një ministri

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka thënë se kanë kërkuar një ministri nga Albin [...]

Plakja e popullsisë do të ngadalësojë rritjen ekonomike të Shqipërisë

Plakja e popullsisë do të ngadalësojë rritjen ekonomike të Shqipërisë

Plakja e popullsisë do të ngadalësojë rritjen ekonomike të Shqipërisë me gati 0.7 pikë përqindje [...]

Nesër vendoset për seancën plenare për votimin e Qeverisë

Nesër vendoset për seancën plenare për votimin e Qeverisë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës nesër do të vendosë për mbajtjen e seancës plenare për [...]

PSD: Albin Kurti është një hipokrit, por jo i zakonshëm

PSD: Albin Kurti është një hipokrit, por jo i zakonshëm

Partia Socialdemokrate ka kritikuar kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurti, për takimin me Listën Serbe. Ish-bashkëpartiakët e [...]

Abazi: Lista Serbe pjesë e qeverisë – me LDK-në do të provojmë deri në fund

Abazi: Lista Serbe pjesë e qeverisë – me LDK-në do të provojmë deri në fund

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh i nominuar për zëvendëskryeministër, Haki Abazi, në një intervistë për [...]

Situata me virusin vdekjeprurës, MPJ kërkon nga kosovarët të shmangin udhëtimet në Kinë

Situata me virusin vdekjeprurës, MPJ kërkon nga kosovarët të shmangin udhëtimet në Kinë

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës (MPJ), ka kërkuar nga qytetarët që të shmangin [...]

Pezullimi i Ligjit të Pagave, sindikatat i drejtohen Kushtetueses

Pezullimi i Ligjit të Pagave, sindikatat i drejtohen Kushtetueses

SBASHK-u, Sindikata e Shëndetësisë, ajo e Policisë, Doganës dhe Zjarrfikësve, pas takimit me Avokatin e [...]

Mustafa: Kurti ta shfrytëzojë mundësinë, ende kemi gjasa për koalicion

Mustafa: Kurti ta shfrytëzojë mundësinë, ende kemi gjasa për koalicion

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është deklaruar lidhur me rrjedhën e bisedimeve [...]

Aktakuzë ndaj tre personave në Gjilan për rrezikim të sigurisë në punë

Aktakuzë ndaj tre personave në Gjilan për rrezikim të sigurisë në punë

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurve R.P., S.Q. dhe [...]

Limaj: Themelimi i qeverisë çështje e brendshme, diplomatët e huaj s’duhet të ndërhyjnë

Limaj: Themelimi i qeverisë çështje e brendshme, diplomatët e huaj s’duhet të ndërhyjnë

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, sot ka takuar liderët e partive politike në [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari