Rama vizitë dy vogëlushëve të mbijetuar nga tërmeti, Alesios dhe Aurelit (Video)

Rama vizitë dy vogëlushëve të mbijetuar nga tërmeti, Alesios dhe Aurelit (Video)

Kryeministri, Edi Rama, ishte në spitalin e Traumës mbrëmjen e sotme ku vizitoi dy vogëlushë [...]

Qeni u shpëton jetën/ Nuk i la që të flinin natën e tërmetit duke u tërhequr batanijen (Foto)

Qeni u shpëton jetën/ Nuk i la që të flinin natën e tërmetit duke u tërhequr batanijen (Foto)

Një histori shumë interesante na vjen nga Durrësi ku një qen i ka shpëtuar jetë [...]

Tërmeti që shuajti 3 breza, Ami nuk mban dot lotët

Tërmeti që shuajti 3 breza, Ami nuk mban dot lotët

“Porosia për dy fustanet e nusërisë u bë nga babai i Dienës” Diena 30-vjeçe dhe vajza [...]

Nëse Kosova kualifikohet në Euro 2020 – hyn në këtë grup

Nëse Kosova kualifikohet në Euro 2020 – hyn në këtë grup

Sot është bërë tërheqja e shortit për fazën e grupeve të Kampionatit Europian 2020. Grupet për [...]

Kurti thotë se Prokuroria Speciale nuk po i ndjekë kriminelët e luftës

Kurti thotë se Prokuroria Speciale nuk po i ndjekë kriminelët e luftës

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se Prokuroria Speciale nuk po [...]

Tërmeti/ Rama: Investigimi i banesave të bëhet me ‘4 sy’, dy shqiptarë dhe dy të huaj

Tërmeti/ Rama: Investigimi i banesave të bëhet me ‘4 sy’, dy shqiptarë dhe dy të huaj

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me ambasadorët në Pallatin e Brigadave. Rama ndër të [...]

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

Është hedhur tashmë shorti për grupet e Euro 2020 në ROMEXPO të Bukureshtit në Rumani. Hedhja [...]

Ambasadori turk: Turqia ka shprehur gatishmërinë e saj për ndihmë

Ambasadori turk: Turqia ka shprehur gatishmërinë e saj për ndihmë

Ambasadori turk Murat Ahmet Yoruk tha në takimin e kryeministrit Edi Rama me ambasadorët se [...]

Konfirmohen zyrtarisht 51 viktima nga tërmeti në Shqipëri

Konfirmohen zyrtarisht 51 viktima nga tërmeti në Shqipëri

Ditën e sotme u shënua edhe një tjetër viktimë nga tërmeti i rënë në orët [...]

Goditet nga vetura një këmbësor në Prishtinë

Goditet nga vetura një këmbësor në Prishtinë

Një qytetar është goditur nga një veturë, në pasditen e sotme Ky aksident ndodhi në [...]

Hulumtimi i NYT: Si pasurohen oligarkët, mafia dhe populistët me paratë e BE’së

Hulumtimi i NYT: Si pasurohen oligarkët, mafia dhe populistët me paratë e BE’së

E përditshmja amerikane Neë York Times, ka realizuar një investigim në 9 shtete, përgjatë gjithë [...]

Rama e ftoi në tryezë/ Basha: S’është koha as për politikë as për propagandë

Rama e ftoi në tryezë/ Basha: S’është koha as për politikë as për propagandë

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet Twitter-it ka ftuar sot opozitën që pa humbur kohë të ulet [...]

Filozofi shqiptar: Ushtarët e FSK’së që po na ndihmojnë, paguanin taksë kur vinin për ushtrime tek ne

Filozofi shqiptar: Ushtarët e FSK’së që po na ndihmojnë, paguanin taksë kur vinin për ushtrime tek ne

Përveç pikave kufitare, komunikimin dhe lëvizjen e shqiptarëve të Kosovës dhe Shqipërisë e ka vështirësuar [...]

Fëmija 8 vjeçar tregon tmerrin e përjetuar nëpërmjet vizatimit, “Ergi pallati i kuq po shembet”

Fëmija 8 vjeçar tregon tmerrin e përjetuar nëpërmjet vizatimit, “Ergi pallati i kuq po shembet”

Ky vizatim është detyra e parë që një fëmijë 8 vjeç nga Durrësi ka krijuar [...]

Muhamet Ajrullahu dhe familja e heroit Agim Ramadani, hapin dyert e shtëpis për banorët e prekur nga tërmeti

Muhamet Ajrullahu dhe familja e heroit Agim Ramadani, hapin dyert e shtëpis për banorët e prekur nga tërmeti

Muhamet Ajrullahu dhe familja e heroit Agim Ramadani, hapin dyert e shtëpis për banorët e [...]

Fundi i shkëmbimit të territoreve? Mogherini ia dorëzon detyrën Borellit

Fundi i shkëmbimit të territoreve? Mogherini ia dorëzon detyrën Borellit

Diplomatja italiane, Federica Mogherini, sot ia ka dorëzuar detyrën e saj ish-ministrit të Punëve të [...]

50 psikologë nga Kosova/ Mbërrijnë të dielën në Shqipëri për të ndihmuar në zonat e tërmetit

50 psikologë nga Kosova/ Mbërrijnë të dielën në Shqipëri për të ndihmuar në zonat e tërmetit

Kosova ka qenë në vijë të parë për sa i takon ndihmës në këto ditë [...]

Pas tërmetit tragjik, Rama i drejtohet Bashës: Është koha e bashkimit!

Pas tërmetit tragjik, Rama i drejtohet Bashës: Është koha e bashkimit!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i bën thirrje opozitës që të ulen pa humbur kohë [...]

Këto janë 12 ministritë e Qeverisë VV-LDK, marrëveshja nënshkruhet të hënën

Këto janë 12 ministritë e Qeverisë VV-LDK, marrëveshja nënshkruhet të hënën

Nga Lëvizja Vetëvendosje, pas takimit të sotëm në mes të kreut të partisë, Albin Kurtit, [...]

LVV-LDK pajtohen për 12 ministri: Të hënën përmbyllet marrëveshja për koalicion

LVV-LDK pajtohen për 12 ministri: Të hënën përmbyllet marrëveshja për koalicion

Pas takimit mes Albin Kurtit të Vetëvendosjes e Isa Mustafës të LDK-së, kanë lëshuar një [...]

Shkup: Mjekët kërkojnë kushte më të mira për të parandaluar ikjen e stafit shëndetësor

Shkup: Mjekët kërkojnë kushte më të mira për të parandaluar ikjen e stafit shëndetësor

Gjatë prezantimit të projekt-buxhetit nga dikasteri i shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, kanë bërë të [...]

Pesëdhjetë të vdekur dhe mijëra të pastrehë nga tërmeti në Shqipëri

Pesëdhjetë të vdekur dhe mijëra të pastrehë nga tërmeti në Shqipëri

Së paku 50 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë plagosur nga tërmetet që [...]

Kurti e Mustafa sot takohën në ora 13:00 pritet ta projektojnë pamjen e Qeverisë së re

Kurti e Mustafa sot takohën në ora 13:00 pritet ta projektojnë pamjen e Qeverisë së re

Dy krerët e dy partive, ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe ai i Lidhjes [...]

Mbyllet portali i parë në Shqipëri, Jeta osht Qef

Mbyllet portali i parë në Shqipëri, Jeta osht Qef

Rama mbyll JOQ brenda Shqipërisë, nuk ka akses për të hyrë në faqe. Ky [...]

Atraktive në bikini, nga festa e ditëlindjes së 29-të në Amangiri, kjo është Rita Ora

Atraktive në bikini, nga festa e ditëlindjes së 29-të në Amangiri, kjo është Rita Ora

Këngëtarja shqiptare me renome botërore, Rita Ora, të martën ka festua ditëlindjen e saj të [...]

Vorë: Gjendja brenda tendave e rëndë, qytetarët flenë jashtë ose në makina (VIDEO)

Vorë: Gjendja brenda tendave e rëndë, qytetarët flenë jashtë ose në makina (VIDEO)

Nga tërmeti i fuqishëm që e shkundi Shqipërinë të martën në mëngjes është goditur edhe [...]

“Nuk mund të shemben banesat pa marrë prova për cilësinë e ndërtimeve”, Kikia dhe Prençi kundër shembjeve të bëra sot

“Nuk mund të shemben banesat pa marrë prova për cilësinë e ndërtimeve”, Kikia dhe Prençi kundër shembjeve të bëra sot

Me tone të ashpra e kanë kundërshtuar shembjen e banesave në Open në Top Channel [...]

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

Vedat Muriqi ka gëzuar të gjithë te Fenerbahce ku të enjten i është bashkuar grupit [...]

Në Pejë QKMF ka mungesë të ilaçeve për të strehuarit shqiptar

Në Pejë QKMF ka mungesë të ilaçeve për të strehuarit shqiptar

Kryeshefja e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Pejë dr. Arijeta Musliqi, i tha gazetës [...]

Interi i përgjigjet Juves nga Torino, mposht pastër skuadrën “Granata”

Interi i përgjigjet Juves nga Torino, mposht pastër skuadrën “Granata”

Juventusi fitoi 1-3 në Bergamo ndaj Atalantës, duke u shkëputur nga Interi, por zikaltrit u [...]

Kapiteni i policisë për angazhimin në Shqipëri: E kemi borxh me ju dalë ndihmë

Kapiteni i policisë për angazhimin në Shqipëri: E kemi borxh me ju dalë ndihmë

Në këtë javë, emisioni “Blic InterView me Astrit Gashin” e ka realizuar një reportazh për [...]

Me 14 plumba është Sulmuar shtëpia e zyrtarit të Policisë së Kosovës

Me 14 plumba është  Sulmuar shtëpia e zyrtarit të Policisë së Kosovës

Mbrëmjen e djeshme është sulmuar shtëpia e zyrtarit të Policisë së Kosovës, Naim Avdyli, në [...]

Pacolli: 1 milion euro janë më e pakta krahasuar me atë çka bën fondacioni im

Pacolli: 1 milion euro janë më e pakta krahasuar me atë çka bën fondacioni im

Ministri i Jashtëm në largim i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili dha 1 [...]

Qirinjët ndizen në qendër të Tiranës përkujtohen viktimat nga tërmeti i 26 nëntorit

Qirinjët ndizen në qendër të Tiranës përkujtohen viktimat nga tërmeti i 26 nëntorit

Të gjithë janë solidarizuar me tërmetin që preku Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, me magnitutë [...]

Atë çfarë Erdogan e bëri pas ‘puçit’, Edi po e bën pas tërmetit

Atë çfarë Erdogan e bëri pas ‘puçit’, Edi po e bën pas tërmetit

Dallimi i vetëm në këtë krahasim është se në Shqipëri vërtet kishte tërmet. Sido që [...]

Basha: Banorët e Kavajës dhe Vorës kanë nevojë për ndihmë urgjente

Basha: Banorët e Kavajës dhe Vorës kanë nevojë për ndihmë urgjente

Kyetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha nëpërmjet një statusi në Facebook ka shkruar se Kavaja [...]

Vala: Përgjegjësia për humbjen e kredive në numrat e Z-Mobile i takon kësaj të fundit

Vala: Përgjegjësia për humbjen e kredive në numrat e Z-Mobile i takon kësaj të fundit

Telekomi i Kosovës ka njoftuar se nuk është përgjegjës për humbjen e kredisë së numrave [...]

Për të ruajtur qetësinë në familje, gratë heqin dorë nga prona

Për të ruajtur qetësinë në familje, gratë heqin dorë nga prona

Janë të shumta rastet kur gratë në Maqedoninë e Veriut, si rrjedhojë e presionit të [...]

Tërmeti i 26 nëntorit, Ministria e Kulturës: Janë shkaktuar dëme të rënda

Tërmeti i 26 nëntorit, Ministria e Kulturës: Janë shkaktuar dëme të rënda

Ministria e Kulturës dhe Drejtoria e Kulturës Kombëtare Tiranë lajmëron se tërmeti i 26 Nëntorit [...]

‘Runu se po ju rrehin’, këshillojnë karaqevasit kur pyeten për kazinotë ilegale!

‘Runu se po ju rrehin’, këshillojnë karaqevasit kur pyeten për kazinotë ilegale!

Karaqevë, 29 nëntor 2019 – ‘Runu se po ju rrehin’. Kjo është këshilla e dhjetëra [...]

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e këtij personi

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e këtij personi

Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në autorizimin e organit kompetent [...]

Ferizaj ndan 10 mijë euro për zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri

Ferizaj ndan 10 mijë euro për zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri

Anëtarët e Kuvendit të Komunës të Ferizajt, u mblodhën sot në seancën e rregullt mujore, [...]

Ambasadori Kosnett kritikon qeverinë për udhëtimet e panevojshme jashtë vendit

Ambasadori Kosnett kritikon qeverinë për udhëtimet e panevojshme jashtë vendit

Ambasadori amerikan në Kosovë Philip Kosnett, përmes një postimi në ‘Twitter’ ka kritikuar qeverinë në [...]

149 aktakuza për 24 orë

149 aktakuza për 24 orë

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari