Gent Cakaj tregon arsyet e largimit nga Lëvizja Vetëvendosje

Gent Cakaj tregon arsyet e largimit nga Lëvizja Vetëvendosje

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur [...]

Palmer në Prishtinë, Kurti jashtë vendit

Palmer në Prishtinë, Kurti jashtë vendit

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të SHBA’së për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer, do të qëndrojë nesër [...]

Fëmijët për Halloween thyejnë një autobus në Prishtinë

Fëmijët për Halloween thyejnë një autobus në Prishtinë

Së paku një autobus i Trafikut Urban është dëmtuar pasi fëmijë të papërgjegjshëm, në festën [...]

Reeker: SHBA-ja nuk është e përqendruar në idenë e ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë

Reeker: SHBA-ja nuk është e përqendruar në idenë e ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë

Shtetet e Bashkuara nuk janë të përqendruara në idenë e ndryshimit të kufijve midis Kosovës [...]

Kosovarja kalon me sukses testin për t’u bërë pilote

Kosovarja kalon me sukses testin për t’u bërë pilote

Naime Avdyli është emri i shqiptares që është pilote në Kanada. Ajo është një ndër të [...]

Halilaj pas aktakuzës: 16-vjeçarja asnjëherë nuk u ankua për mua, e kërcënuan

Halilaj pas aktakuzës: 16-vjeçarja asnjëherë nuk u ankua për mua, e kërcënuan

Avokati Gazmend Halilaj, ka thënë se 16-vjeçarja nga Drenasi është kërcënuar, prandaj edhe është ngritur [...]

ISIS konfirmon vdekjen e al-Baghdadit, emëron shefin e ri

ISIS konfirmon vdekjen e al-Baghdadit, emëron shefin e ri

Grupi i armatosur i Shtetit Islamik të Irakut dhe Levantit ka konfirmuar vdekjen e udhëheqësit [...]

Çfarë do të thotë të jesh i varfër sot në Evropë?

Çfarë do të thotë të jesh i varfër sot në Evropë?

Një herë e një kohë, të gjithë, përveç një elite të vogël, të privilegjuar, jetuan [...]

Gashi: Prioritet i yni është themelimi i Zyrës Shtetërore të Hetimeve

Gashi: Prioritet i yni është themelimi i Zyrës Shtetërore të Hetimeve

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, është deklaruar pas takimit të [...]

BQK shënon Ditën botërore të kursimit

BQK shënon Ditën botërore të kursimit

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës ka vazhduar traditën e shënimit të ditës botërore të [...]

Palmer nesër në Prishtinë u drejtohet kosovarëve nga Biblioteka Kombëtare

Palmer nesër në Prishtinë u drejtohet kosovarëve nga Biblioteka Kombëtare

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të SHBA’së për Ballkanin Perëndimor, të premten do të qëndrojë në [...]

“Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna e Lipjanit ndërtojnë 10 shtëpi për familjet në nevojë

“Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna e Lipjanit ndërtojnë 10 shtëpi për familjet në nevojë

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, ka njoftuar se Komuna e Lipjanit dhe Shoqata [...]

Thaçi: Kosova s`ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

Thaçi: Kosova s`ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

Presidenti Hashim Thaçi, ka pritur sot ambasadoren e Finlandës, Pia Stjernvall, me të cilën ka [...]

Pacolli në konferencën e ministrave të Frankofonisë bën thirrje ta njohin Kosovën si shtet të pavarur

Pacolli në konferencën e ministrave të Frankofonisë bën thirrje ta njohin Kosovën si shtet të pavarur

Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli, ka marrë pjesë në konferencën e [...]

Nis takimi i radhës VV – LDK në selinë e partisë së Albin Kurtit

Nis takimi i radhës VV – LDK në selinë e partisë së Albin Kurtit

Anëtarët e grupit punues të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë arritur në Selinë Qendrore të [...]

Apeli kthen në rigjykim dhe rivendosje çështjen penale të rastit të Sokol Bashotës

Apeli kthen në rigjykim dhe rivendosje çështjen penale të rastit të Sokol Bashotës

Gjykata e Apelit, e ka kthyer në rigjykim dhe rivendosje çështjen penale kundër të akuzuarve [...]

Ronela Hajati shfaqet me ndryshim të ri

Ronela Hajati shfaqet me ndryshim të ri

Këngëtarja e njohur shqiptare, Ronela Hajati, njihet për këngët që ajo sjell për publikun, po [...]

Haradinaj: Kosova e përkushtuar për fuqizimin e partneritetit me Çekinë

Haradinaj: Kosova e përkushtuar për fuqizimin e partneritetit me Çekinë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, duke urua popullin çek me rastin e Ditës Nacionale, ku [...]

Gjendja e migrantëve në Greqi “para shpërthimit”

Gjendja e migrantëve në Greqi “para shpërthimit”

E ngarkuara e Këshillit të Europës për të Drejtat e Njeriut, Dunja Mijatovic është shprehur [...]

Palmer: Marrëveshja e Prespës, garantuese e stabilitetit në rajon

Palmer: Marrëveshja e Prespës, garantuese e stabilitetit në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mbështesin perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut. Kështu [...]

Nënkryetarja Osmani takohet me Ambasadorin Abbott

Nënkryetarja Osmani takohet me Ambasadorin Abbott

Vjosa Osmani dhe anëtarët e Kryesisë, Besian Mustafa dhe Lumir Abdixhiku janë takuar me Ambasadorin [...]

Nitaj: Në zgjedhje s’ka ndodhur kurrfarë çudie, veç zotnitë janë prishë ndër veti

Nitaj: Në zgjedhje s’ka ndodhur kurrfarë çudie, veç zotnitë janë prishë ndër veti

Anëtari i kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka thënë se sikur [...]

Grimeri shqiptar shndërrohet në femër për Halloween

Grimeri shqiptar shndërrohet në femër për Halloween

Grimeri i njohur shqiptar Arbër Bytyqi, së fundmi ka befasuar fansat duke bërë një ndryshim [...]

Aktakuzë ndaj shtatë personave në Gjakovë për fotografim të votës

Aktakuzë ndaj shtatë personave në Gjakovë për fotografim të votës

Departamenti i Krimeve të Rënda i Gjykatës Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë ndaj shtatë [...]

Gjykata Speciale, për të rinjtë shqiptarë raciste, për ata serbë hibride

Gjykata Speciale, për të rinjtë shqiptarë raciste, për ata serbë hibride

Kush do të merret me krimet serbe ndaj shqiptarëve të Kosovës dhe pse duhet besuar [...]

Thaçi takon senatoren franceze Conway-Mouret, fton për përkrahje konkrete nga shtetet e BE-së

Thaçi takon senatoren franceze Conway-Mouret, fton për përkrahje konkrete nga shtetet e BE-së

Presidenti Hashim Thaçi, ka pritur sot anëtaren e Senatit të Francës, Helen Conway-Mouret, me të [...]

Dy ish-ministrat e Rugovës takohen pas shumë vjetësh në Tiranë

Dy ish-ministrat e Rugovës takohen pas shumë vjetësh në Tiranë

Pas tetë viteve janë takuar në Tiranë, Lutfi Haziri dhe Astrit Haraqija, dikur miq të [...]

Ambasadori rus: Kosova duhet të jetë në fokus kryesor të Këshillit të Sigurimit

Ambasadori rus: Kosova duhet të jetë në fokus kryesor të Këshillit të Sigurimit

Një nga çështjet më të rëndësishme në Ballkan, në planin ndërkombëtar, është kriza në Kosovë [...]

Përplasje brenda KQZ-së për votat e diasporës

Përplasje brenda KQZ-së për votat e diasporës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbajtur një mbledhje ku është diskutuar për aktgjykimin e Gjykatës [...]

Bizneset delegojnë shqetësimet te kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka

Bizneset delegojnë shqetësimet te kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka

Rritja e taksave komunale, qendra e inovacionit, krijimi i komitetit për zhvillim ekonomik, mosfunksionalizimi i [...]

Hoxhaj – Guterresit: Kosova duhet të bëhet anëtare e OKB-së sa më shpejtë

Hoxhaj – Guterresit: Kosova duhet të bëhet anëtare e OKB-së sa më shpejtë

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë pjesë në Konferencën e Gjashtë të [...]

Programi qeverisës, LVV e LDK takohen sërish sot

Programi qeverisës, LVV e LDK takohen sërish sot

Takimet e grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për të intensifikuar [...]

Haradinaj: Kosova me nder dhe krenari do ta kujtojë kontributin e çmuar të Baki Ejupit

Haradinaj: Kosova me nder dhe krenari do ta kujtojë kontributin e çmuar të Baki Ejupit

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, së bashku me ministrin e Mbrojtjes Rrustem Berisha, dhe komandantin [...]

96 aktakuza për 24 orë

96 aktakuza për 24 orë

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë [...]

Policia e Kosovës jep detaje për aksionin e zhvilluar “Tetori 2019”

Policia e Kosovës jep detaje për aksionin e zhvilluar “Tetori 2019”

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksionin e mbrëmshëm të zhvilluar në Mitrovicë dhe [...]

Fajon: Jemi të zhgënjyer me regresin në dialogun mes Kosovës e Serbisë

Fajon: Jemi të zhgënjyer me regresin në dialogun mes Kosovës e Serbisë

Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit duhet të rifillojë sa më shpejtë. Kjo është porosia që dërgoi [...]

Gjysmë milioni euro në paga dhe mëditje të “armatës politike” të MPB-së

Gjysmë milioni euro në paga dhe mëditje të “armatës politike” të MPB-së

Rreth gjysmë milioni euro të buxhetit të shtetit kanë shkuar brenda dy vjetësh vetëm në [...]

Murati: Me LDK-në s’kemi mospajtime të thella për programin

Murati: Me LDK-në s’kemi mospajtime të thella për programin

Hekuran Murati nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se në takimet e zhvilluara me zyrtarë të [...]

Bushati: Albini “vdes” nëse tash nuk kundërshton oligarkët dhe ndërkombëtarët

Bushati: Albini “vdes” nëse tash nuk kundërshton oligarkët dhe ndërkombëtarët

Gazetari nga Shqipria, Andi Bushati i ftuar në emisionin Pressing të T7 ka thënë se [...]

Kelmendi thotë se ia humbi LDK’së 10 mijë vota

Kelmendi thotë se ia humbi LDK’së 10 mijë vota

Biznesmeni dhe ish-deputeti i LDK-së, Ramiz Kelmendi i ftuar në ka folur për partinë [...]

Hoti: Me VV-në jemi dakorduar veç për postin e kryeministrit, të gjitha tjerat janë në tavolinë

Hoti: Me VV-në jemi dakorduar veç për postin e kryeministrit, të gjitha tjerat janë në tavolinë

Avdullah Hoti i LDK-së ka thënë se partia e tij dhe Vetëvendosja ishin pajtuar para [...]

VV-ja dhe LDK-ja bëjnë hapin parë drejt arritjes së koalicionit

VV-ja dhe LDK-ja bëjnë hapin parë drejt arritjes së koalicionit

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës i kanë intensifikuar përpjekjet për përafrimin e programit [...]

Nesër mbahet seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën

Nesër mbahet seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën

Nesër pritet të zhvillohet seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së , ku do të [...]

KPK dënon ashpër sulmin ndaj prokurorit Atnor Skoro

KPK dënon ashpër sulmin ndaj prokurorit Atnor Skoro

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) dënon ashpër sulmin fizik ndaj prokurorit të Departamentit të Përgjithshëm [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari