Ish-deputeti i partisë Alternativa, Ilir Deda, nuk do të garojë në zgjedhjet e 6 tetorit.

Ish-deputeti i partisë Alternativa, Ilir Deda, nuk do të garojë në zgjedhjet e 6 tetorit.

Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në profilin e tij [...]

Përfshirje e ulët e të rinjve në tregun e punës

Përfshirje e ulët e të rinjve në tregun e punës

Masat dhe programet e shumta që po ndërmerr Qeveria e Maqedonisë së Veriut për vetëpunësimin [...]

“Ryshfeti s’është faktori i vetëm i tërheqjes së njohjeve”

“Ryshfeti s’është faktori i vetëm i tërheqjes së njohjeve”

Mungesa e kultivimit të marrëdhënieve me disa nga vendet që e kanë njohur Kosovën, konsiderohet [...]

PDK e quan AAK-në partiçkë, thotë se Haradinaj degradoi shtetin e Kosovës

PDK e quan AAK-në partiçkë, thotë se Haradinaj degradoi shtetin e Kosovës

Ka nisur të ashpërsohet gjuha e partive politike në parafushatë për zgjedhjet e 6 tetorit. [...]

KEK-Komunikatë-Përfundon me sukses cikli i investimeve kapitale në remontet e blloqeve të KEK-ut

KEK-Komunikatë-Përfundon me sukses cikli i investimeve kapitale në remontet e blloqeve të KEK-ut

Ashtu siç kemi njoftuar edhe më parë, Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka filluar me [...]

Haziri: Për fitore kurrë nuk është më pak burrnore të rreshtohesh pas një gruaje

Haziri: Për fitore kurrë nuk është më pak burrnore të rreshtohesh pas një gruaje

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, e ka shoqëruar kandidaten e partisë së [...]

Thaçi mirëpret rolin në rritje të SHBA-së në Ballkan

Thaçi mirëpret rolin në rritje të SHBA-së në Ballkan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes profilit të tij në Twitter ka përgëzuar përfaqësuesin special [...]

Debat i ashpër midis Pacollit e Daçiqit në Helsinki

Debat i ashpër midis Pacollit e Daçiqit në Helsinki

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, po përfaqëson Kosovën në takimin e [...]

Mustafa: Zgjedhje të vërteta janë ato që i vendosin qytetarët, jo koalicionet parazgjedhore

Mustafa: Zgjedhje të vërteta janë ato që i vendosin qytetarët, jo koalicionet parazgjedhore

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa përmes një postimi në Facebook ka thënë se zgjedhje të [...]

LDK, PDK e Vetëvendosje shkojnë të vetme në zgjedhje

LDK, PDK e Vetëvendosje shkojnë të vetme në zgjedhje

Janë dorëzuar të gjitha listat e partive politike lidhur me zgjedhjet e jashtëzakonshme që do [...]

Gashi do partneritet para e pas zgjedhjeve me VV-në, koalicioni me PDK-në thotë s’diskutohet

Gashi do partneritet para e pas zgjedhjeve me VV-në, koalicioni me PDK-në thotë s’diskutohet

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Arben Gashi ka thënë se LDK-ja dhe Lëvizja [...]

Zyrtarizohet koalicioni i serbëve të cilit i prinë Rashiqi

Zyrtarizohet koalicioni i serbëve të cilit i prinë Rashiqi

Është zyrtarizuar edhe koalicioni i katërt që pritet të garojë në kuadër të zgjedhjeve që [...]

Haradinaj: AKI’ja nga nuk më ka raportuar për arrestimin e gylenistëve

Haradinaj: AKI’ja nga nuk më ka raportuar për arrestimin e gylenistëve

Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka treguar se [...]

Matthew Palmer, emërohet përfaqësues i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin

Matthew Palmer, emërohet përfaqësues i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, e ka emëruar zyrtarin e lartë të Departamentit Amerikan [...]

Koalicionet e “minutës së fundit”, Shala i LDK-së i jep një sinjal Vetëvendosjes

Koalicionet e “minutës së fundit”, Shala i LDK-së i jep një sinjal Vetëvendosjes

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka deklaruar se partia që [...]

Konfirmon KQZ-ja: Dorëzohet edhe koalicioni AAK-PSD

Konfirmon KQZ-ja: Dorëzohet edhe koalicioni AAK-PSD

Në orët e fundit të afatit ligjor për regjistrimin e partive politike që do të [...]

Sveçla, akuzon LDK’në se po takohen me AAK’në për koalicion

Sveçla, akuzon LDK’në se po takohen me AAK’në për koalicion

Anëtari i kryesisë së Lëvizjës Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka shkruar se pas refuzimit që ia [...]

Rugova i reagon Konjufcës: LDK-ja është ekipi kryesor i Champions League

Rugova i reagon Konjufcës: LDK-ja është ekipi kryesor i Champions League

Glauk Konjufca i është kundërvë letrës së të parit të LDK-së Isa Mustafa ku [...]

Pas vendimit të OKB-së, viktimat e përdhunimit në Bosnje në pritje të dëmshpërblimit

Pas vendimit të OKB-së, viktimat e përdhunimit në Bosnje në pritje të dëmshpërblimit

Autore: Mirna Sadikoviq Kombet e Bashkuara kanë urdhëruar Bosnje dhe Hercegovinën që ta dëmshpërblejë një grua [...]

Pak orë para përfundimit të afatit për deklarimin e koalicioneve, ai mes LDK-së e VV-së drejt dështimit

Pak orë para përfundimit të afatit për deklarimin e koalicioneve, ai mes LDK-së e VV-së drejt dështimit

Dy letra publike në Facebook në orët e pasdites, i kanë mbyllur rrugët e arritjes [...]

Funksionalizohet Shtabi i LDK’së në Gjilan, frymë e jashtëzakonshme e mobilizimit

Funksionalizohet Shtabi i LDK’së në Gjilan, frymë e jashtëzakonshme e mobilizimit

Nën udhëheqjen e kryetarit të Shtabit Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, Arben [...]

Osmani: Oferta e Kurtit e shpien garën ndërmjet nesh, kurse ne jemi në garë me PAN-in

Osmani: Oferta e Kurtit e shpien garën ndërmjet nesh, kurse ne jemi në garë me PAN-in

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se oferta e Albin Kurtit dhe [...]

LDK ia kthen Vetëvendosjes, oferta është një Listë pa krye, bashkohuni rreth Vjosës

LDK ia kthen Vetëvendosjes, oferta është një Listë pa krye, bashkohuni rreth Vjosës

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, i është përgjigjur Albin Kurtit për ofertën e bërë para [...]

Kosnett: Disa parti po përdorin taktika të frikësimit para zgjedhjev në Kosovë

Kosnett: Disa parti po përdorin taktika të frikësimit para zgjedhjev në Kosovë

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, ka thënë se është i shqetësuar nga zërat se dikush [...]

Aktakuzë kundër tre personave për kanosje dhe sulm ndaj gazetarëve

Aktakuzë kundër tre personave për kanosje dhe sulm ndaj gazetarëve

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë kundër E.F., G.P., dhe D.K, [...]

Deda: LDK’ja ta pranojë ofertën e Albin Kurtit

Deda: LDK’ja ta pranojë ofertën e Albin Kurtit

Ish-deputeti, Ilir Deda, që në legjislaturën e fundit ka qenë në Grupin Parlamentar të LDK’së, [...]

Rasti “Reketi”, test për pavarësinë e sistemit gjyqësor

Rasti “Reketi”, test për pavarësinë e sistemit gjyqësor

Institucionet e sistemit të drejtësisë duhet të përcjellin një porosi të qartë në Bruksel, se [...]

Porosi e QUINT-it: Kandidatët që garojnë në zgjedhje të mos kenë të kaluar kriminale

Porosi e QUINT-it: Kandidatët që garojnë në zgjedhje të mos kenë të kaluar kriminale

Vendet e QUINT-it përmes një deklarate kanë thënë se zgjedhjet e ardhshme janë mundësi vendimtare [...]

Daçiqin e pengon prania e Kosovës në ministiralin e Helsinkit

Daçiqin e pengon prania e Kosovës në ministiralin e Helsinkit

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha sot në Helsinki, ku po merr pjesë [...]

Kurti letër Mustafës: Të garojmë me listë të përbashkët, kush votohet më shumë bëhet kryeministër

Kurti letër Mustafës: Të garojmë me listë të përbashkët, kush votohet më shumë bëhet kryeministër

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një letër drejtuar liderit të LDK-së, Isa Mustafa, [...]

Reçica flet rreth mundësive për punësim për përfituesit e asistencës sociale

Reçica flet rreth mundësive për punësim për përfituesit e asistencës sociale

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica nëpërmjet një konference për medie ka lansuar [...]

Mogherini: Ka ardhë koha që kosovarëve t’u liberalizohen vizat

Mogherini: Ka ardhë koha që kosovarëve t’u liberalizohen vizat

Federica Mogherini ka thënë se duhet të merret një vendim final për liberalizimin e vizave [...]

MTI: S’ka asnjë marrëveshje me BIK-un dhe komunën e Prishtinës për shërbimet e funerale

MTI: S’ka asnjë marrëveshje me BIK-un dhe komunën e Prishtinës për shërbimet e funerale

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) përmes një komunikate për medie ka njoftuar se nuk [...]

Haradinaj: Është fat i madh që Dogana vazhdon të jetë institucion kredibil

Haradinaj: Është fat i madh që Dogana vazhdon të jetë institucion kredibil

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në ceremoninë e 20 vjetorit të themelimit [...]

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi të rrezikshëm

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi të rrezikshëm

Policia e Kosovës po kërkon ndihmë nga qytetarët e vendit për kapjen e Luan Lajqit [...]

Lorena Haliti vjen me poza provokuese

Lorena Haliti vjen me poza provokuese

Lorena Haliti ka ndarë me ndjekësit imazhe nga fotosesioni i fundit. Lorena Haliti orë më parë [...]

Mustafa: Posti i kryeministrit, pengesa e vetme për arritjen e koalicionit me VV-në

Mustafa: Posti i kryeministrit, pengesa e vetme për arritjen e koalicionit me VV-në

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa e ka pranuar se nuk ka ende asgjë konkrete për [...]

Shala flet për largimet nga NISMA në prag të zgjedhjeve

Shala flet për largimet nga NISMA në prag të zgjedhjeve

Sekretari për marrëdhënie me publikun në Nismën Socialdemokrate, Endrit Shala, ka thënë se ata që [...]

Kosova pjesë e barabartë e ministerialit të shefave të diplomacisë të BE-së dhe të rajonit në Helsinki

Kosova pjesë e barabartë e ministerialit të shefave të diplomacisë të BE-së dhe të rajonit në Helsinki

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri në detyrë i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, [...]

‘Ik ore më sill çupën them, shpejt’. Plas grushti në Vlorë

‘Ik ore më sill çupën them, shpejt’. Plas grushti në Vlorë

Sherr me grushte ne Vlore. Ngjarja ka ndodhur në rrugën e Çipajve, në qytetin bregdetar, [...]

Sipas një sondazhi, 63% e qytetarëve deklarohen se nuk do të votojnë

Sipas një sondazhi, 63% e qytetarëve deklarohen se nuk do të votojnë

Në anketën e zhvilluar nga KosovaPress, 63 për qind e pjesëmarrësve janë deklaruar se nuk [...]

Hoxha Drilon Gashi: Pleqtë tanë kanë qenë më myslimanë se këta me mjekrra

Hoxha Drilon Gashi: Pleqtë tanë kanë qenë më myslimanë se këta me mjekrra

Hoxha Drilon Gashi nga Peja, i cili u shkarkua sot nga BIK’u, i ftuar në [...]

Blerta Hoti zgjedhjet kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi

Blerta Hoti zgjedhjet kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi

Blerta Hoti nga Kosova, dikur azilkërkuese në Suedi, sot është zgjedhur kryetarja e komunës së [...]

Partitë e vogla synojnë koalicionet e mëdha

Partitë e vogla synojnë koalicionet e mëdha

Në negociata me paritë e mëdha janë Lëvizja për bashkim dhe Lëvizja për Drejtësi. Këto [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari