Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision Ketë javë [...]

Zgjedhjet/ Rama: Moment historik. Ajo që dukej rrugë pa krye, u krye për bukuri!

Zgjedhjet/ Rama: Moment historik. Ajo që dukej rrugë pa krye, u krye për bukuri!

Ashtu siç u lajmërua kryeministri Edi Rama ka dalë në një deklaratë për shtyp. Rama e [...]

Monika Kryemadhi: Fitore për demokracinë shqiptare!

Monika Kryemadhi: Fitore për demokracinë shqiptare!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas përfundimit të procesit të votimit për bashkitë [...]

Valdete Bajrami i kundërpërgjigjet Bajram Hasanit: Diçka e mirë po vjen në Gjilan

Valdete Bajrami i kundërpërgjigjet Bajram Hasanit: Diçka e mirë po vjen në Gjilan

Kryetarja e gruas së NISMA-s Socialdemokrate, Valdete Bajrami, i është kundërpërgjigjur largimit të Bajram Hasanit [...]

Përfundon orari zyrtar i votimit, procesi kalon pa incidente

Përfundon orari zyrtar i votimit, procesi kalon pa incidente

Ora 19:00 shënon përfundimin e procesit të votimit për 61 bashkitë në të gjithë vendin. [...]

Fotogaleri/ Ne jemi çfarë hamë!

Fotogaleri/ Ne jemi çfarë hamë!

Këto fruta dhe perime i japin kuptim shprehjes “ne jemi çfarë hamë”. Për më tepër shihni [...]

Tifozët e Atalantës ftojnë partneren e Guarin në Bergamo (Foto)

Tifozët e Atalantës ftojnë partneren e Guarin në Bergamo (Foto)

Fredy Guarin është shumë pranë rikthimit në Serinë A. Do të veshë sërish fanellën zikaltër, [...]

Vuçiq: Nuk di çfarë do të ndodhë, as serbët as shqiptarët nuk duan kompromis

Vuçiq: Nuk di çfarë do të ndodhë, as serbët as shqiptarët nuk duan kompromis

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nuk mund të parashikojë se çfarë do [...]

PD: KQZ gënjen. Pjesmarrja 10% deri në orën 15:00 pasdite

PD: KQZ gënjen. Pjesmarrja 10% deri në orën 15:00 pasdite

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve lidhur me pjesëmarrjen në votime. Sekretari për Zgjedhjet [...]

AAK-ja me slogan të ri: “Ne guxojmë me krijue”

AAK-ja me slogan të ri: “Ne guxojmë me krijue”

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e Ramush Haradinajt, njofton se ka përfunduar punimet në Kuvendin [...]

Grabovci thotë se s’ka kush e largon nga PDK’ja përveç ata që e kanë votuar

Grabovci thotë se s’ka kush e largon nga PDK’ja përveç ata që e kanë votuar

Vendimi i Kadri Veselit s’vlen as për Adem Grabovcin, i cili ka thënë se vetëm [...]

Voton Bamir Topi: Kundër bojkotit, bëra detyrën time. Reflektoni!

Voton Bamir Topi: Kundër bojkotit, bëra detyrën time. Reflektoni!

Ish-presidenti i Republikës Bamir Topi ka zgjedhur të votojë sot edhe pse vjen nga një [...]

Zërat për zgjedhje të parakohshme u heshtën me riformatimin e Qeverisë

Zërat për zgjedhje të parakohshme u heshtën me riformatimin e Qeverisë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut që drejtohet nga kryeministri Zoran Zaev, me gjasë do të [...]

Mbi 20 mijë tonë barna pa afat mbahen nëpër depo

Mbi 20 mijë tonë barna pa afat mbahen nëpër depo

Më shumë se 20 mijë tonë barna pa afat, të cilat janë jashtë përdorimit, qëndrojnë [...]

Më 4 korrik Tayna me koncert humanitar në Prizren

Më 4 korrik Tayna me koncert humanitar në Prizren

Prizreni për Murrlanin! titullohet koncerti humanitar i cili do të organizohet në Prizren më 4 [...]

Zhduket në një liqe në Itali futbollistja shqiptare e Zvicrës, Florijana Ismaili.

Zhduket në një liqe në Itali futbollistja shqiptare e Zvicrës, Florijana Ismaili.

Futbollistja Florijana Ismaili, pjesëtare e Kombëtares Zvicerane të Futbollit nga e shtuna konsiderohet e humbur [...]

Zgjedhjet/ Shoqërohet në polici një person, tentoi të thyej kutinë e votimit

Zgjedhjet/ Shoqërohet në polici një person, tentoi të thyej kutinë e votimit

Një person, i cili ka tentuar thyej kutinë në qendrën e votimit në Shkollën “Ibrahim [...]

Pompeo iu bën thirrje vendeve tjera që të ndjekin shembullin e Kosovës për Hezbollahun

Pompeo iu bën thirrje vendeve tjera që të ndjekin shembullin e Kosovës për Hezbollahun

Pas shpalljes nga presidenti i Kosovës të organizatave terroriste në përputhje me listën e Bashkimit [...]

Shukri Buja është i ftuari i fundit nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për krime lufte

Shukri Buja është i ftuari i fundit nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për krime lufte

Shukri Buja është i ftuari i fundit nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit [...]

Heerenveen fiton me 13 gola epërsi, shënon edhe mbrojtësi i ri i Kosovës, Ibrahim Dreshevic

Heerenveen fiton me 13 gola epërsi, shënon edhe mbrojtësi i ri i Kosovës, Ibrahim Dreshevic

Mbrojtësi i Kosovës, Ibrahim Dreshevic e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e [...]

Rama: Kush tenton t’ia marrë popullit sovranitetin ka një fund të dështuar dhe me turp

Rama: Kush tenton t’ia marrë popullit sovranitetin ka një fund të dështuar dhe me turp

Kryeministri Edi Rama rreth orës 09:18 ka shkuar për të votuar në Qendrën e Votimi [...]

James ende nuk e ka vendosur të ardhmen: Kam kohë edhe 20 ditë

James ende nuk e ka vendosur të ardhmen: Kam kohë edhe 20 ditë

James Rodriguez është rikthyer te Real Madrid pas huazimit dy vjeçar te Bayern Munichu. Kampioni në [...]

Shqipëria voton në kushte jo të zakonshme

Shqipëria voton në kushte jo të zakonshme

Në Shqipëri, në 61 bashki, qytetarët kanë filluar të votojnë për kryebashkiakët e tyre në [...]

Barca po përgatit ofertë për Sanchon, në rast se dështon Neymari

Barca po përgatit ofertë për Sanchon, në rast se dështon Neymari

Barcelona thuhet se po e shikon mundësinë e transferimit të Jadon Sanchos nga Borussia Dortmundi, [...]

Chelsea tregon aksidentalisht transferimin e Mateo Kovacicit?

Chelsea tregon aksidentalisht transferimin e Mateo Kovacicit?

Chelsea e ka zbuluar aksidentalisht në ueb faqen e vet se është duke nënshkruar me [...]

Babai i James Rodriguez: Napoli është skuadra e duhur për djalin tim

Babai i James Rodriguez: Napoli është skuadra e duhur për djalin tim

James Rodriguez po largohet nga Real Madridi për t’u transferuar në Serie A në këtë [...]

Spekulohet se Zidane nuk e do Navasin te Real Madridi

Spekulohet se Zidane nuk e do Navasin te Real Madridi

Pas pesë transferimeve të realizuara, Zinedine Zidane besohet se ka filluar të mendojë për largimet [...]

Peru eliminon Uruguain për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës

Peru eliminon Uruguain për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës

Peru e ka kompletuar katërshen që janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës. Kombëtarja peruane [...]

Huqja e Cavanit ndaj Perusë bëhet hit në internet

Huqja e Cavanit ndaj Perusë bëhet hit në internet

Edinson Cavani kishte një moment për t’u harruar në përballjen ndaj Perusë në kuadër të [...]

Parma me ofertë të fundit për Balotellin

Parma me ofertë të fundit për Balotellin

Raportohet se Parma ka bërë ofertën e fundit për Mario Balotellin, duke i ofruar dy [...]

Rodriguez në planet e Barcelonës

Rodriguez në planet e Barcelonës

Barcelona ka shprehur interesim për transferimin e Ricardo Rodriguez për një shumë prej afro 15 [...]

Reagimi i Raikkonen kundrejt Hamiltonit në incidentin gjatë provave zyrtare në Austri

Reagimi i Raikkonen kundrejt Hamiltonit në incidentin gjatë provave zyrtare në Austri

Lewis Hamilton u dënua me tri pozita në provat zyrtare të garës për Çmimin e [...]

Vuçiqi thotë se e ka zgjidhjen se si të dërgojë mallra serbe në veri të Kosovës

Vuçiqi thotë se e ka zgjidhjen se si të dërgojë mallra serbe në veri të Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka porositur se serbët në Kosovë nuk do të jenë [...]

PUBLIKOHET “FUSTANI” I ELVANËS ME CAPITAL T

PUBLIKOHET “FUSTANI” I ELVANËS ME CAPITAL T

Elvana Gjata ka sjell bashkëpunimin me Capital T. “Fustani” titullohet kënga xhirimet e klipit të së [...]

ZGJEDHET KRYETARI I LDK-SË NË SUHAREKË

ZGJEDHET KRYETARI I LDK-SË NË SUHAREKË

Ardian Shala është zgjedhur i pari i LDK-së në Therandë. Sot, dega e LDK-së në Therandë [...]

BE’ja do t’i japë miliarda euro Kosovës dhe vendeve tjera ballkanike

BE’ja do t’i japë miliarda euro Kosovës dhe vendeve tjera ballkanike

Bashkimi Evropian planifikon që të shpenzojë një pjesë të buxhetit të saj jashtë kufijve të [...]

Si ta ruajmë ngjyrën e plazhit?

Si ta ruajmë ngjyrën e plazhit?

Dëshira për pushimet e shumëpritura nuk shoqërohet vetëm nga joshja e detit apo diellit por [...]

ERA ME NORËN SHFAQEN JOSHËSE NË ATHINË

ERA ME NORËN SHFAQEN JOSHËSE NË ATHINË

Dy këngëtaret e njohura shqiptare, njëkohësisht edhe motra, Era dhe Nora Istrefi, kanë udhëtuar për [...]

Enca ekspozon gjoksin ‘shpërthyes’

Enca ekspozon gjoksin ‘shpërthyes’

Enca Haxhia ka ‘tërbuar’ edhe njëherë rrjetin me postimin e fundit në Instagram, shkruan lajmi.net. Këngëtarja [...]

Mbledhja e tatimeve në veri sfidë për ATK-në

Mbledhja e tatimeve në veri sfidë për ATK-në

Më shumë se 1 mijë biznese apo vetëm apo 14% e totalit të bizneseve që [...]

Situata para votimeve në Shqipëri shqetëson pushuesit nga Kosova

Situata para votimeve në Shqipëri shqetëson pushuesit nga Kosova

Pyetja çfarë do të ndodhë nesër në Shqipëri dhe situata e tensionuar me frikën e [...]

A ishte nderimi i Familjes Grabovci nga Thaçi porosi për përjashtimet që bëri Veseli në PDK?

A ishte nderimi i Familjes Grabovci nga Thaçi porosi për përjashtimet që bëri Veseli në PDK?

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vendosur të dekorojë vëllain e Adem Grabovcit me Urdhrin [...]

Vuçiq: Mos e merrni seriozisht Thaçin, Luginën e shfrytëzon për politikë

Vuçiq: Mos e merrni seriozisht Thaçin, Luginën e shfrytëzon për politikë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e shfrytëzon [...]

Nitaj i reagon Kryetarit të LDK’së: Pse s’po guxon ta përmendni Thaçin si shkelës të Kushtetutës

Nitaj i reagon Kryetarit të LDK’së: Pse s’po guxon ta përmendni Thaçin si shkelës të Kushtetutës

Nënkryetari i AAK’së, Muharrem Nitaj e ka pyetur Kryetarin e LDK’së Isa Mustafën se pse [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari