Arrestohet 17-vjeçari që e sulmoi gruan rome në Ferizaj

Arrestohet 17-vjeçari që e sulmoi gruan rome në Ferizaj

Një person i moshës 17-vjeçare është arrestuar disa orë pasi në media u publikua një [...]

Petritsch: Zgjidhja për Kosovën, pa SHBA-në dhe Rusinë

Petritsch: Zgjidhja për Kosovën, pa SHBA-në dhe Rusinë

Wolfgang Petritsch flet për mundësinë e zgjidhjes përfundimtare të statusit të Kosovës dhe raportet Kosovë-Serbi. [...]

Lista “non-grata” e mbushur kryesisht me zyrtarë e ish-zyrtarë serbë

Lista “non-grata” e mbushur kryesisht me zyrtarë e ish-zyrtarë serbë

Dhjetëra persona janë përfshirë në listën e të padëshiruarve, “non grata”, të cilët nuk mund [...]

Detaje të reja për takimin Merkel- Haradinaj në Berlin

Detaje të reja për takimin Merkel- Haradinaj në Berlin

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, do të jetë tema qendrore e takimit të 6 qershorit [...]

SHBA-ja përshëndet aksionin e Policisë në veri kundër korrupsionit

SHBA-ja përshëndet aksionin e Policisë në veri kundër korrupsionit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë përkrahje aksionit të fundit të Policisë së [...]

Kanadaja ndalon shitjet e makinave me karburant deri në vitin 2040

Kanadaja ndalon shitjet e makinave me karburant deri në vitin 2040

Sapo ka hyrë në fuqi Akti për [...]

Lamtumirë BlackBerry Messenger

Lamtumirë BlackBerry Messenger

Emtek lajmëroi ditën e sotme fundin e [...]

Pamje të rënda: Video e sulmit çnjerëzor ndaj gruas rome në mes të Ferizajt

Pamje të rënda: Video e sulmit çnjerëzor ndaj gruas rome në mes të Ferizajt

Sulmi që iu bë gruas rome sot në mes të qytetit të Ferizajt, tronditi opinionin [...]

9 muaj burg ish-anëtarit të Gjykatës së Lartë, por dënimi konvertohet në shërbim prove

9 muaj burg ish-anëtarit të Gjykatës së Lartë, por dënimi konvertohet në shërbim prove

Me 9 muaj burg është dënuar ish-anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, i akuzuar [...]

Telekomi pagoi 47 euro për një metër kabllo optike

Telekomi pagoi 47 euro për një metër kabllo optike

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala, sot në mbledhjen e [...]

Google shtrëngon masat për shtojcat dhe aplikacionet e Chrome

Google shtrëngon masat për shtojcat dhe aplikacionet e Chrome

Google prezantoi ditën e sotme rregulla të [...]

E tmerrshme: Në Ferizaj turma e sulmon sërish gruan rome

E tmerrshme: Në Ferizaj turma e sulmon sërish gruan rome

Sërish është sulmuar fizikisht gruaja e komunitetit rom, kësaj here në Ferizaj. Pardje, ajo u [...]

Holanda letër KE-së për vizat me Shqipërinë, ambasada: Vlerësimin e jep Komisioni Europian

Holanda letër KE-së për vizat me Shqipërinë, ambasada: Vlerësimin e jep Komisioni Europian

Holanda ka dorëzuar sot zyrtarisht në Komisionin Europian projekt-rezolutën e miratuar pak kohë më parë [...]

Vuçiq inatoset që Brukseli i reagoi Bërnabiqit pasi ofendoi kosovarët si njerëz të malit

Vuçiq inatoset që Brukseli i reagoi Bërnabiqit pasi ofendoi kosovarët si njerëz të malit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se BE-ja duhet të merret me zbatimin [...]

Conte harron Juven, flet si interist: Do të shpërblej me punë besimin (Video)

Conte harron Juven, flet si interist: Do të shpërblej me punë besimin (Video)

Antonio Conte u zyrtarizua në pankinën e Interit pas muajsh të tërë negociatash, që e [...]

Uber raporton humbje prej 1 miliardë dollarësh

Uber raporton humbje prej 1 miliardë dollarësh

Uber raportoi 1 miliardë dollarë humbje ditën [...]

Ministrja serbe e quan të pakujdesshme deklaratën e Brnabiq për “njerëzit e malit”

Ministrja serbe e quan të pakujdesshme deklaratën e Brnabiq për “njerëzit e malit”

Zëvendëskryeministrja e Serbisë, Zorana Mihajlovic, e cila ushtron edhe postin e ministres së Transportit, e [...]

LDK-ja s’e merr seriozisht idenë e Thaçit për bashkim me Shqipërinë

LDK-ja s’e merr seriozisht idenë e Thaçit për bashkim me Shqipërinë

Deputetët e LDK-së, Armend Zemaj dhe Vjosa Osmani kanë mbajtur sot një konferenca për media, [...]

Punësimet politike mbajnë peng reformat në administratën publike

Punësimet politike mbajnë peng reformat në administratën publike

Punësimi partiak në sektorin publik në Kosovë, po e minon reformën në administratën publike, e [...]

Google Maps tregon pjatat më të preferuara të restoranteve

Google Maps tregon pjatat më të preferuara të restoranteve

Google ka vendosur që tu heqë përdoruesve [...]

Kosova e shpall person non-grata punonjësin rus të UNMIK-ut

Kosova e shpall person non-grata punonjësin rus të UNMIK-ut

Qeveria e Kosovës e ka shpallur person “non-grata” (të padëshirueshëm) punonjësin rus të Misionit të [...]

“Në regjistrin për arrestim në veri 46 persona, serbë, shqiptarë e boshnjakë”

“Në regjistrin për arrestim në veri 46 persona, serbë, shqiptarë e boshnjakë”

Në regjistrin për arrestim në veri të Kosovës janë gjithsej 46 persona në mesin e [...]

Me Excel për iPhone mund të importoni databaza me kamerën e telefonit

Me Excel për iPhone mund të importoni databaza me kamerën e telefonit

Microsoft do të përditësojë Excel për iPhone [...]

Google kundër aplikacioneve të cilat shesin drogë

Google kundër aplikacioneve të cilat shesin drogë

Google përditësoi ditën e sotme politikat e [...]

BE-ja reagon për gjuhën fyese të Bërnabiqit

BE-ja reagon për gjuhën fyese të Bërnabiqit

Bashkimi Evropian ka reaguar pas deklaratave të kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq, se në Kosovë [...]

Vuçiq: Është rrënuar besimi me Perëndimin rreth Kosovës

Vuçiq: Është rrënuar besimi me Perëndimin rreth Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sonte se me mënyrën se si u bë [...]

T-Series, kanali i parë në YouTube me 100 milionë abonentë

T-Series, kanali i parë në YouTube me 100 milionë abonentë

T-Series është kanali i parë në YouTube [...]

Berisha: Ju tregoj se si u vra Ahmeti Krasniqi – u ekzekutua nga Fatos Klosi dhe SHIK’u

Berisha: Ju tregoj se si u vra Ahmeti Krasniqi – u ekzekutua nga Fatos Klosi dhe SHIK’u

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, në emisionin Pressing ka thënë se koloneli Ahmet [...]

Haradinaj: Ishim të gatshëm për çdo situatë në veri

Haradinaj: Ishim të gatshëm për çdo situatë në veri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se autoritetet e Kosovës kanë qenë të përgatitur [...]

Berisha: Edi Rama nuk kurseu Rugovën as të vdekur, lexoi fjalimin e Rexhep Qosiqit

Berisha: Edi Rama nuk kurseu Rugovën as të vdekur, lexoi fjalimin e Rexhep Qosiqit

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në emisionin Pressing ka folur për raportet e tij me [...]

Rekord Evropian për transmetimet e të dhënave mbi fibrat optike

Rekord Evropian për transmetimet e të dhënave mbi fibrat optike

Nokia dhe Telecom Italia thonë se kanë [...]

Vetëvendosje: 55 deputetë votuan për t’i zhvatur qytetarët për KEDS në emër të RTK’së

Vetëvendosje: 55 deputetë votuan për t’i zhvatur qytetarët për KEDS në emër të RTK’së

Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se deputetët votuan për t’i zhvatur qytetarët për KEDS në emër [...]

Google Maps fillon raportimin e kamerave të shpejtësisë në 40 vende të botës

Google Maps fillon raportimin e kamerave të shpejtësisë në 40 vende të botës

Google Maps ka filluar të adoptojë disa [...]

Puna nga shtëpia, një prej trendeve globale në rritje

Puna nga shtëpia, një prej trendeve globale në rritje

Nëse ju jeni një person që punoni [...]

A janë përgjimet në BDI të ndërlidhura me aksionin “Fshesa”?

A janë përgjimet në BDI të ndërlidhura me aksionin “Fshesa”?

Prokuroria Speciale Publike është duke i analizuar të ashtuquajturat “bomba” nga bisedat telefonike, të cilat [...]

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Assange në burg

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Assange në burg

Gareth Peirce, njëri nga avokatët e themeluesit [...]

Ish-deputeti i PDK-së paditë Kosovën, kërkon 65 milionë euro në arbitrazh

Ish-deputeti i PDK-së paditë Kosovën, kërkon 65 milionë euro në arbitrazh

Bedri Selmani, i cili për afro 15 vite mbajti të uzurpuara dhjetëra pika të karburantit [...]

E-mailet Konfidenciale të Gmail vinë edhe në G Suite

E-mailet Konfidenciale të Gmail vinë edhe në G Suite

Google nis lançimin e modalitetit konfidencial të [...]

Apostolova: Merrni seriozisht rekomandimet në Raportin e Progresit, hartoni plan veprimi

Apostolova: Merrni seriozisht rekomandimet në Raportin e Progresit, hartoni plan veprimi

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova i ka bërë thirrje institucioneve të [...]

A mund të bëhet fryrje e buzëve dhe rritje e gjoksit në QKUK?

A mund të bëhet fryrje e buzëve dhe rritje e gjoksit në QKUK?

Specialistja e kirurgjisë plastike Dr. Violeta Zatriqi ka treguar nëse mund të bëhet apo jo [...]

Për 24 orë: 84 aktakuza kundër 104 personave dhe 12 të ndaluar

Për 24 orë: 84 aktakuza kundër 104 personave dhe 12 të ndaluar

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit ka ngritur 84 aktakuza [...]

Sindikata e RTK-së mirëpret votimin në parim të ligjit për transmetuesin publik

Sindikata e RTK-së mirëpret votimin në parim të ligjit për transmetuesin publik

Sindikata e Punëtorëve të Radio Televizionit të Kosovës ka mirëpritur votimin në lexim të parë [...]

Huawei kërkon nga një gjykate Amerikane të anulojë sanksionet

Huawei kërkon nga një gjykate Amerikane të anulojë sanksionet

Gjigandi kinez i telekomit Huawei i ka [...]

Bushati kritika Ramës për Kosovën: Mbështeti tezën serbe të shekullit të 19-të

Bushati kritika Ramës për Kosovën: Mbështeti tezën serbe të shekullit të 19-të

Bisedoi: Adelheid Woelfl, Der Standard Në një intervistë për gazetën e njohur austriake, Der Standard, Ish-ministri [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari