Ajaxi makineri golash këtë sezon, i pari në Evropë me 30 gola ma shumë se Barcelona

Ajaxi makineri golash këtë sezon, i pari në Evropë me 30 gola ma shumë se Barcelona

Ajaxi është klubi më me së shumti gola të shënuara në Evropë deri tani këtë [...]

Haradinaj e zbulon nëse u takua në katër sy me Vuçiqin në Berlin

Haradinaj e zbulon nëse u takua në katër sy me Vuçiqin në Berlin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se nuk i është dhënë mundësia [...]

Në Berlin, Thaçi paradite e kishte mbrojtur taksën, pasdite kishte kërkuar që ajo të hiqet

Në Berlin, Thaçi paradite e kishte mbrojtur taksën, pasdite kishte kërkuar që ajo të hiqet

Paradite e kishte mbrojtur taksën, por pasdite, presidenti Hashim Thaçi i kishte kërkuar kryeministrit që [...]

Live: ICTSmedia shpall fituesit e edicionit të 7-të të Albanian ICT Awards

Live: ICTSmedia shpall fituesit e edicionit të 7-të të Albanian ICT Awards

Shtëpia Botuese ICTSmedia, lider në rajon në [...]

Në Berlin, Shkupit iu bën të qarta detyrimet për ecjen drejt BE-së

Në Berlin, Shkupit iu bën të qarta detyrimet për ecjen drejt BE-së

Përcaktimi ligjor i statusit të Prokurorisë Speciale Publike paraqet një nga shtyllat kryesore nga e [...]

Ramush Haradinaj: Ilaz Kodra ra heroikisht për t’u ringritur atdheu i tij

Ramush Haradinaj: Ilaz Kodra ra heroikisht për t’u ringritur atdheu i tij

Kryeministri Ramush Haradinaj ka ngritur lartë veprën e dëshmorit Ilaz Kodra, i cili ra heroikisht [...]

Në Berlin, Shkupit iu bënë të qarta detyrimet për ecjen drejt BE-së

Në Berlin, Shkupit iu bënë të qarta detyrimet për ecjen drejt BE-së

Përcaktimi ligjor i statusit të Prokurorisë Speciale Publike paraqet një nga shtyllat kryesore nga e [...]

Haradianaj: Dialogu i Mogherinit nuk ekziston, tashmë kemi format të ri me Francën dhe Gjermaninë

Haradianaj: Dialogu i Mogherinit nuk ekziston, tashmë kemi format të ri me Francën dhe Gjermaninë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se në samitin e 29 prillit [...]

Bien të ardhurat e Google

Bien të ardhurat e Google

Aksionet e Google ranë me shpejtësi pas [...]

Vasfije Krasniqi emocionon Kongresin Amerikan, rrëfen përjetimet e dhunës gjatë luftës

Vasfije Krasniqi emocionon Kongresin Amerikan, rrëfen përjetimet e dhunës gjatë luftës

Vasfije Krasniqi – Goodman ka folur edhe njëherë për rastin e dhunimit të saj gjatë [...]

Jahjaga: Mënyra e vetme për t’i ndihmuar gratë e dhunuara që t’i kalojnë tmerret e luftës është drejtësia

Jahjaga: Mënyra e vetme për t’i ndihmuar gratë e dhunuara që t’i kalojnë tmerret e luftës është drejtësia

Ish – presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka apeluar para Kongresit Amerikan që të arrihet [...]

160 aktakuza për një muaj nga Prokuroria Themelore në Ferizaj

160 aktakuza për një muaj nga Prokuroria Themelore në Ferizaj

 Prokuroria Themelore në Ferizaj gjatë muajit prill 2019 ka ngritur gjithsejtë 160 aktakuza ndaj 181 [...]

Kompanitë të cilat shpenzojnë miliona në lobim pranë Komisionit Evropian

Kompanitë të cilat shpenzojnë miliona në lobim pranë Komisionit Evropian

Duke qenë se është goditur rëndë nga [...]

SBASHK kundërshton mësimin tërëditor; Një eksperiment tjetër mga MASHT

SBASHK kundërshton mësimin tërëditor; Një eksperiment tjetër mga MASHT

Sindikata e Bashkuar e Arsimit ka reaguar lidhur me idenë e Ministrisë së Arsimit, Shkencës [...]

BE: Samiti i Berlinit shërbeu për përafrimin e Kosovës dhe Serbisë

BE: Samiti i Berlinit shërbeu për përafrimin e Kosovës dhe Serbisë

Bashkimi Evropian, samitin e djeshëm në Berlin, e ka cilësuar si të rëndësishëm për marrëdhëniet [...]

Zvizidic: Mbështesim një marrëveshje Kosovë-Serbi që nuk e rrezikon rajonin

Zvizidic: Mbështesim një marrëveshje Kosovë-Serbi që nuk e rrezikon rajonin

Kryetari i Këshillit të Ministrave të Bosnje e Hercegovinës, Denis Zvizidiç, ka folur pas samitit [...]

Ministrja Zhiviq takohet me ambasadoren e Finlandës, Pia Stjernvall

Ministrja Zhiviq takohet me ambasadoren e Finlandës, Pia Stjernvall

Partneriteti në mes Ministrisë së Bujqësisë, dhe Ambasadës së Finlandës në Kosovë do të thellohet [...]

Kejvina Kthella ‘djeg’ italianët rrugëve të Milanos

Kejvina Kthella ‘djeg’ italianët rrugëve të Milanos

Kejvina Kthella u shfaq atraktive rrugëve të Italisë. Kejvina Kthella ka ndarë me ndjekësit një fotografi [...]

KDI: Të drejtat e punëtorëve mbeten në letër

KDI: Të drejtat e punëtorëve mbeten në letër

Konkurse të manipuluara, procedura gjyqësore të pa përfunduara që lidhen me punën, punë 24 orëshe [...]

Policia njofton se ka bërë të gjitha përgatitjet për shënimin e 1 Majit

Policia njofton se ka bërë të gjitha përgatitjet për shënimin e 1 Majit

Ju njoftojmë se marrë parasysh përvojat nga e kaluara lidhur me shënimin e Ditës Ndërkombëtare të Punës [...]

Tahiri informon ambasadorët e BE-së për masat e ndërmarra në luftën kundër terrorizmit

Tahiri informon ambasadorët e BE-së për masat e ndërmarra në luftën kundër terrorizmit

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i shoqëruar nga Koordinatori Nacional Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm dhe [...]

Haradinaj merr “PO”-në e Gjermanisë për liberalizim vizash

Haradinaj merr “PO”-në e Gjermanisë për liberalizim vizash

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot Ministrin e Punëve të Brendshme të Gjermanisë, [...]

Fitimi i Samsung bie me 60%

Fitimi i Samsung bie me 60%

Pak javë më parë Samsung paralajmëroi investitorët [...]

Zbulohet se çfarë u ka thënë Macron, Thaçit e Vuçiqit, prapa dyerve të mbyllura për kufijtë

Zbulohet se çfarë u ka thënë Macron, Thaçit e Vuçiqit, prapa dyerve të mbyllura për kufijtë

Drejtori i think-tankut ESI ( Iniciativa Evropiane për Stabilitet), Gerlad Knaus, ka folur rreth samitit [...]

Berisha: Samiti i Berlinit zhgënjeu Vuçiqin dhe argatët e tij në Prishtinë e Tiranë

Berisha: Samiti i Berlinit zhgënjeu Vuçiqin dhe argatët e tij në Prishtinë e Tiranë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se Samiti i Berlinit me qëndrimin kundër copëtimit [...]

Nubia prezanton telefonin e parë të lojërave me një ventilator

Nubia prezanton telefonin e parë të lojërave me një ventilator

Një vit pasi Nubia prezantoi telefonin e [...]

Deputeti gjerman kritikon ashpër Mogherinin e Hahnin për mbështetje të ndryshimit të kufijve

Deputeti gjerman kritikon ashpër Mogherinin e Hahnin për mbështetje të ndryshimit të kufijve

Deputeti gjerman, Michael Brand, ka kritikuar Bashkimin Evropian pas përfundimit të punimeve të Samitit të [...]

Theret një mësuese në shkollën “7 Marsi” në Prishtinë

Theret një mësuese në shkollën “7 Marsi” në Prishtinë

Një grua dyshohet se ka plagosur një mësuese në shkollën ‘7 marsi’ në Prishtinë. Policia e [...]

Haradinaj do ta takojë ministrin gjerman që e thotë fjalën e fundit për vizat

Haradinaj do ta takojë ministrin gjerman që e thotë fjalën e fundit për vizat

Kosova do të vazhdojë të lobojë në Berlin për heqje të vizave për kosovarët, pavarësisht [...]

DW: Shqipëria shkaktare për mosliberalizim të vizave për Kosovën

DW: Shqipëria shkaktare për mosliberalizim të vizave për Kosovën

Delegacioni kosovar u kthye i zhgënjyer nga Berlini, ku nuk mori dot asnjë premtim për [...]

Kjo foto e planetit Saturn është shkrepur nga kamera e Galaxy S8

Kjo foto e planetit Saturn është shkrepur nga kamera e Galaxy S8

Astrofotografi Afrikano Jugor Grant Petersen ka arritur [...]

Qeveria gjermane thotë se Kosova e Serbia u pajtuan që të vazhdojnë bisedimet

Qeveria gjermane thotë se Kosova e Serbia u pajtuan që të vazhdojnë bisedimet

Serbia dhe Kosova janë pajtuar të vazhdojnë bisedimet për të zgjidhur konfliktin e tyre, ka [...]

Avengers: Endgame thyen të gjitha rekordet me shitje 1.2 miliardë dollarë

Avengers: Endgame thyen të gjitha rekordet me shitje 1.2 miliardë dollarë

Avengers: Endgame theu rekordin e ditës së [...]

Një zbulimi i ri hap rrugën drejt internetit wireless super të shpejtë

Një zbulimi i ri hap rrugën drejt internetit wireless super të shpejtë

Hulumtuesit pranë Shkollës së Inxhinierisë dhe Shkencave [...]

Vuçiq flet pas takimit: Na ka befasuar ashpërsia e shqiptarëve

Vuçiq flet pas takimit: Na ka befasuar ashpërsia e shqiptarëve

Pas përmbylljes së takimit të Berlinit, presidenti serb iu ka drejtuar gazetarëve të medieve serbe [...]

Thaçi: Ishte takim i rëndë, më 1 korrik sërish takohemi në Paris me ftesë të Macronit

Thaçi: Ishte takim i rëndë, më 1 korrik sërish takohemi në Paris me ftesë të Macronit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, pas përfundimit të Samitit të Berlin, ka thënë se ka [...]

Thaçi jep një lajme zhgënjyese për vizat

Thaçi jep një lajme zhgënjyese  për vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur para gazetarëve të shumtë kosovarë e të huaj, [...]

New York Times: Para pajtimit Kosovë-Serbi, Merkel e Macron duhet t’i ndreqin Thaçin e Haradinajn

New York Times: Para pajtimit Kosovë-Serbi, Merkel e Macron duhet t’i ndreqin Thaçin e Haradinajn

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron, janë takuar me udhëheqësit [...]

Samsung mendon se njerëzit pëlqejnë televizorët vertikalë

Samsung mendon se njerëzit pëlqejnë televizorët vertikalë

Modeli më i ri i linjës së [...]

Çfarë po flet Haradinaj, të gjithë po e shikojnë përveç Thaçit

Çfarë po flet Haradinaj, të gjithë po e shikojnë përveç Thaçit

Pas mbylljes së samitit të Berlinit dhe para darkës, nikoqirët dhe mysafirët janë parë të [...]

Huawei dëmton marrëdhëniet mes Britanisë dhe SHBA

Huawei dëmton marrëdhëniet mes Britanisë dhe SHBA

Kryeministres britanike Theresa May po i kërkohet [...]

Në Serbi si nëpër filma, i drejtohet pistoleta menaxherit të Armando Sadikut

Në Serbi si nëpër filma, i drejtohet pistoleta menaxherit të Armando Sadikut

Menaxheri i Armando Sadikut është kërcënuar në mes të ditës me armë zjarri në një [...]

Deputeti i VV’së kërkon që Kuvendi ta shkarkojë urgjent Hashim Thaçin

Deputeti i VV’së kërkon që Kuvendi ta shkarkojë urgjent Hashim Thaçin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Salih Zyba, nga Lëvizja Vetëvendosje, po kërkon shkarkimin e menjëhershëm [...]

Haradinaj: Kufijtë e rishkruar mundësojnë ndarjen etnike dhe fillimin e dhunës

Haradinaj: Kufijtë e rishkruar mundësojnë ndarjen etnike dhe fillimin e dhunës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përsëritur në Samitin e Berlinit qëndrimin e tij sa [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari