Juventusi do të bëjë ofertë për Ramseyn

Juventusi do të bëjë ofertë për Ramseyn

Juventusi e ka përgatitur ofertën për mesfushorin e Arsenalit, Aaron Ramsey, të cilit i skadon [...]

David Domgjoni shkëput kontratën me Kastriotin, merr oferta prej Kosovës dhe Shqipërisë

David Domgjoni shkëput kontratën me Kastriotin, merr oferta prej Kosovës dhe Shqipërisë

David Domgjoni më nuk është pjesë e skuadrës shqiptare, Kastrioti. Kjo e fundit po has në [...]

Shkaku kryesor i kancerit është zbuluar më 1931, por askush…

Shkaku kryesor i kancerit është zbuluar më 1931, por askush…

Shumë pak njerëz në të gjithë botën e dinë përse ky fakt është fshehur nga [...]

Shumë miliona për 140 sekonda: Mayweather fitoi lehtësisht ndaj Nasukawas, japonezi nuk mbajti lotët pas tri rrëzimeve në raundin e parë

Shumë miliona për 140 sekonda: Mayweather fitoi lehtësisht ndaj Nasukawas, japonezi nuk mbajti lotët pas tri rrëzimeve në raundin e parë

Floyd Mayweather i janë dashur vetëm 140 sekonda të fitojë kundër kikboksierit japonez, Tenshin Nasukawa, [...]

Gara kontroverse e bandave rivale, përfundoi me akuza për mashtrim (Video)

Gara kontroverse e bandave rivale, përfundoi me akuza për mashtrim (Video)

Përfundoi me mosmarrëveshje dhe akuza për mashtrim, një garë kontroverse mes dy bandave rivale, se [...]

Milani dëshiron ta huazojë Gabbiadinin, por Southamptoni pranon vetëm blerje

Milani dëshiron ta huazojë Gabbiadinin, por Southamptoni pranon vetëm blerje

Besohet se Milani kanë shfaqur interesim për Manolo Gabbiadinin, por Southamptoni nuk do të pranojë [...]

Interi mendon për rikthimin e Kovacicit

Interi mendon për rikthimin e Kovacicit

Raportohet se Interi është duke konsideruar rikthimin e Mateo Kovacic, si një alternativë për Luka [...]

Haradinaj: Serbia një mini-Rusi në Ballkan, nëse nuk ndryshon taksa mbetet përjetësisht

Haradinaj: Serbia një mini-Rusi në Ballkan, nëse nuk ndryshon taksa mbetet përjetësisht

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë përmbyllëse të vitit ka folur sërish për [...]

Vdes një grua nga aksidenti në rrugën Prishtinë-Podujevë

Vdes një grua nga aksidenti në rrugën Prishtinë-Podujevë

Nga aksidenti që ka ndodhur në fshatin Penuh, rruga Prishtinë-Podujevë, ka vdekur një grua. Rastin e [...]

Dyshime të reja: Kamer Metaj kishte kryer edhe grabitjen e TEB Bankës në Prishtinë?

Dyshime të reja: Kamer Metaj kishte kryer edhe grabitjen e TEB Bankës në Prishtinë?

Persona të maskuar dhe të armatosur, mëngjesin e 26 nëntorit kishin kryer një grabitje në [...]

Ndikimi i ndërhyrjeve estetike në jetën psikike dhe emocionale të pacientëve

Ndikimi i ndërhyrjeve estetike në jetën psikike dhe emocionale të pacientëve

Jetojmë në një kohë kur jemi vazhdimisht të ekspozuar me imazhe pothuajse perfekte të të [...]

Maqedonia 2018-2019, sfida dhe shpresa për shtet normal

Maqedonia 2018-2019, sfida dhe shpresa për shtet normal

Maqedonia e ka mbyllur vitin 2018 me shumë sfida, por edhe me shpresën se në [...]

Presidenti i Geonas siguron se asnjë nga lojtarët kryesorë nuk do largohet gjatë janarit, premton blerje

Presidenti i Geonas siguron se asnjë nga lojtarët kryesorë nuk do largohet gjatë janarit, premton blerje

Presidenti i Genoas, Enrico Preziosi, insiston se askush nuk do të largohet nga skuadra në [...]

Limaj: S’ka marrëveshje me Serbinë pa u zgjidhur çështja e të pagjeturve

Limaj: S’ka marrëveshje me Serbinë pa u zgjidhur çështja e të pagjeturve

Fatmir Limaj është zotuar se tema e të pagjeturve do të jetë një nga temat [...]

Thaçi: Çështja e të pagjeturëve, prioritet në fazën përfundimtare të dialogut

Thaçi: Çështja e të pagjeturëve, prioritet në fazën përfundimtare të dialogut

Thaçi ka thënë se të pagjeturit janë plaga me e rëndë e shoqërisë sonë, përcjell [...]

Lipjan, një person gjendet pa shenja jete në traktor

Lipjan, një person gjendet pa shenja jete në traktor

Në fshatin Gllavicë të Lipjanit një person është gjetur i vdekur në traktor. “Raportohet se në [...]

Bedri Istrefi, ushtrues detyre i kryeshefit të Telekomit

Bedri Istrefi, ushtrues detyre i kryeshefit të Telekomit

Bordi i Telekomit të Kosovës nëpërmes një komunikate për media bën të ditur se Bedri [...]

Telegrafi zgjedh më të mirët e vitit 2018 në futbollin e Kosovës

Telegrafi zgjedh më të mirët e vitit 2018 në futbollin e Kosovës

Ka kaluar një vit mjaftë i mirë në futbollin kosovar. Drita ishte skuadra që e fitoi [...]

Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës “përjetësisht”

Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës “përjetësisht”

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore në 100 për qind ndaj [...]

Haradinaj tregon muajin kur kosovarët do të marrin liberalizimin e vizave

Haradinaj tregon muajin kur kosovarët do të marrin liberalizimin e vizave

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se në mars të vitit 2019 kosovarët do [...]

U gëzuan kur panë qeset e sheqerkave, mbetën të dëshpëruar që brenda gjetën brokoli (Video)

U gëzuan kur panë qeset e sheqerkave, mbetën të dëshpëruar që brenda gjetën brokoli (Video)

Dicte dhe Vincent nga Frederikshavn i Danimarkës, u gëzuan shumë kur një familjar iu dhuroi [...]

“Kosova është koloni amerikane”

“Kosova është koloni amerikane”

Themeluesi i partisë “Front National” (Fronti Kombëtar) Jean Mari le Pen, tash në konflikt dhe [...]

Një video e Huawei P30 Pro zbulon katër kamerat e pasme dhe 5G-në

Një video e Huawei P30 Pro zbulon katër kamerat e pasme dhe 5G-në

Huawei P30 do të jetë flagshipi i [...]

Hoxha tregon se a ndihet përgjegjëse për dështimin në liberalizimin e vizave

Hoxha tregon se a ndihet përgjegjëse për dështimin në liberalizimin e vizave

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha në një intervistë pa protokoll për lajmi.net ka treguar [...]

Kush e këshillon Vuçiqin që “çështjen e Kosovës t’ua lë të tjerëve”

Kush e këshillon Vuçiqin që “çështjen e Kosovës t’ua lë të tjerëve”

Ministri serb i Punëve të Brendshme Nebojsha Stefanoviq ka deklaruar se në vitin 2019 vështirë [...]

Agjenti i Keitas beson se lojtari do blihet nga Interi dhe nuk do të përsëritet një tjetër situatë si ajo e Cancelos

Agjenti i Keitas beson se lojtari do blihet nga Interi dhe nuk do të përsëritet një tjetër situatë si ajo e Cancelos

Agjenti i Keita Balde Diao, Roberto Calenda, beson se klienti i tij do të blihet [...]

Për tri ditë 72 foshnje, një nënë lindi trinjakë

Për tri ditë 72 foshnje, një nënë lindi trinjakë

Gjatë tri ditëve, në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, kishte 67 [...]

OAK dhe Jahjaga ndajnë dhurata për fëmijët e verbër në Pejë

OAK dhe Jahjaga ndajnë dhurata për fëmijët e verbër në Pejë

Presidentja e Katërt e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga dhe drejtori ekzekutiv i Odës Ekonomike [...]

Veseli premton se në dialog me Serbinë, prioritet janë të pagjeturit

Veseli premton se në dialog me Serbinë, prioritet janë të pagjeturit

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, në prag të Festës së [...]

Suksesi, skandali, zhgënjimi dhe dështimi i vitit 2018

Suksesi, skandali, zhgënjimi dhe dështimi i vitit 2018

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, përmes një postimi në facebook, ka përmbledhur një listë me [...]

Pas betejës me të ftohtit dhe ngujimit në Antarktik, alpinistët shqiptarë arrijnë në Tiranë

Pas betejës me të ftohtit dhe ngujimit në Antarktik, alpinistët shqiptarë arrijnë në Tiranë

Mrika Nikqi, alpinistja 17-vjeçare si dhe babai i saj, Arianiti tashmë kanë arritur në tokën [...]

Guvernatori Mehmeti për Infosot: Mbrojtja e konsumatorëve, fokus kryesor i BQK-së

Guvernatori Mehmeti për Infosot: Mbrojtja e konsumatorëve, fokus kryesor i BQK-së

Banka Qendrore e Kosovës në vitin 2019 pritet të rris angazhimin e saj në [...]

KEK-u në vitin 2018 kaloi planin e prodhimit për 10 milionë euro

KEK-u në vitin 2018 kaloi planin e prodhimit për 10 milionë euro

Viti 2018 ka qenë vit me plotë angazhime dhe të arritura për Korporatën Energjetike të [...]

10 përgjigje për prostatën, që çdo mashkull duhet t’i dijë!

10 përgjigje për prostatën, që çdo mashkull duhet t’i dijë!

1. Çfarë është prostata? Prostata është një organ që gjendet te meshkujt që nga fëmijëria në [...]

Kamerat 3D do të ridizajnojnë radikalisht iPhone e vitit të ardhshëm

Kamerat 3D do të ridizajnojnë radikalisht iPhone e vitit të ardhshëm

iPhone do të ridizajnohet komplet në 2020-ën [...]

Pique edhe zyrtarisht blen një klub futbolli, bëhet president i FC Andorra

Pique edhe zyrtarisht blen një klub futbolli, bëhet president i FC Andorra

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka zgjeruar biznesin e tij. Ish-reprezentuesi spanjoll edhe zyrtarisht ka blerë [...]

Napoli gati ta fitojë garën për Barellan, ofron para dhe dy futbollistë për italianin

Napoli gati ta fitojë garën për Barellan, ofron para dhe dy futbollistë për italianin

Nicolo Barella është njëri nga futbollistët italian më të kërkuar në tregun e transferimeve. Mesfushori i [...]

Sputnik: Çfarë e pret Kosovën në vitin 2019?

Sputnik: Çfarë e pret Kosovën në vitin 2019?

"Sputnik" ka parashikuar zhvillimet në Kosovë gjatë bisedimeve të paralajmëruara me Serbinë në vitin e [...]

Sergio Ramos për herë të parë në karrierë e përfundon vitin pa karton të kuq

Sergio Ramos për herë të parë në karrierë e përfundon vitin pa karton të kuq

Sergio Ramos llogaritet si mbrojtësi më i mirë në botë gjatë këtyre viteve të fundit. Spanjolli [...]

Mblidhen afro 22 mijë euro për policin e vrarë Izet Demaj

Mblidhen afro 22 mijë euro për policin e vrarë Izet Demaj

Afro 22 mijë euro janë mbledhur për familjen e policit të vrarë, Izet Demaj, shkruan [...]

Dodik: S’ka zgjidhje për Kosovën pa zgjidhjen e Republikës Serbe

Dodik: S’ka zgjidhje për Kosovën pa zgjidhjen e Republikës Serbe

Milorad Dodik, kryesues i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës ka thënë se nëse ndërkombëtarët mendojnë [...]

Popoviq: Rusia është e gatshme të angazhohet në dialog

Popoviq: Rusia është e gatshme të angazhohet në dialog

Nëse vjen deri tek dialogu i ri sapo Prishtina të tërheq vendimet e diskutueshme për [...]

‘Martesa e çuditshme’ e motrave të nderit

‘Martesa e çuditshme’ e motrave të nderit

Motrat e nderit ndahen nga kënaqësitë e botës dhe nga krijimi i familjes, por edhe [...]

Serbia “me përgjigje të gatshme për çdo skenar në Kosovë”

Serbia “me përgjigje të gatshme për çdo skenar në Kosovë”

Ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq, ka deklaruar se Serbia po i përcjell [...]

[TABS_R id=314738]