189 pacientë morën trajtim në Pulmologji për tre muaj

E publikuar: 30/11/2022 13:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Nga korriku deri në shtator të këtij viti, në Klinikën e Pulmologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës u trajtuan 189 pacientë.

Për tre muaj, sipas raportit të punës, u kryen 167 bronkoskopi, 254 punksione pleurave dhe 368 eho të mushkërive.

Po ashtu, në këtë periudhë kohore u realizuan 198 spirometri, bën të ditur raporti 3 mujor i Klinikës së Pulmologjisë.