104 jetë të vdrkur nga koronavirusi këtë javë

19.09.2021 22:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
104 jetë të vdrkur nga koronavirusi këtë javë

Përbrenda një jave, në Kosovë kanë humbur jetën 104 persona si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi.

Dita e cila ka regjistruar rekord javor të numrit të vdekjeve ishte e martja, me 24 të vdekur nga koronavirusi.

Ndërkaq, dita e sotme përgjatë kësaj jave ka regjistruar më së paku vdekje nga Covid-19, respektivisht 10, sipas raportit të IKSHPK’së.

Po ashtu, përgjatë së dielës numri i rasteve aktive ka rënë nën 10 mijë, për herë të parë që prej fillimit të valës pandemike në Kosovë.

Qeveria gjatë ditës ka bërë me ditur se në vend rreth 35 përqind e popullatës së rritur mbi moshën 18 vjeçare janë të vaksinuar me dy doza të vaksinës anti-COVID.

Qendrat e vaksinimit këtë javë dhe javëve në vijim do të jenë të hapura edhe përgjatë të dielave.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shpejtim Bulliqi publikon fotografitë për të cilat akuzon Ekrem Hysenin për propagandë të ndyrë e të pandershme

Shpejtim Bulliqi publikon fotografitë për të cilat akuzon Ekrem Hysenin për propagandë të ndyrë e të pandershme

Operacioni policor i natëskundër krimit, gjashtë të arrestuar për shpëlarje parash, sekuestrohen 125 mijë euro

Operacioni policor i natëskundër krimit, gjashtë të arrestuar për shpëlarje parash, sekuestrohen 125 mijë euro

Drejtoria e Krimeve Ekonomike të Policisë zhvillon aksion madhor në Prishtinë

Drejtoria e Krimeve Ekonomike të Policisë zhvillon aksion madhor në Prishtinë

Kamberi: Pushteti i Vuçiqit mbetet faktor destabilizues për rajonin

Kamberi: Pushteti i Vuçiqit mbetet faktor destabilizues për rajonin

Blinken-Borrellit: Negociatat e BE-së me Shqipërinë duhet të nisin pa asnjë vonesë

Blinken-Borrellit: Negociatat e BE-së me Shqipërinë duhet të nisin pa asnjë vonesë

Aurita Agushi: E njoh Lutfi Hazirin që 30 vite,  është ma patriot se krejt ju bashkë

Aurita Agushi: E njoh Lutfi Hazirin që 30 vite, është ma patriot se krejt ju bashkë

Presidentja Osmani nuk pajtohet me konstatimet e raportit të KE-së për Vettingun

Presidentja Osmani nuk pajtohet me konstatimet e raportit të KE-së për Vettingun

Doza e tretë anti-Covid në Shqipëri nis këtë muaj

Doza e tretë anti-Covid në Shqipëri nis këtë muaj

Besnik Bislimi: Në qeverisjen tonë është rritur numri i të punësuarve

Besnik Bislimi: Në qeverisjen tonë është rritur numri i të punësuarve

RrGK kërkon që dhunimi i 12-vjeçares në Kamenicë të trajtohet me urgjencë nga institucionet e drejtësisë

RrGK kërkon që dhunimi i 12-vjeçares në Kamenicë të trajtohet me urgjencë nga institucionet e drejtësisë

Vazhdon kërkimi për 88 vjeçarin e zhdukur nga Novobërda

Vazhdon kërkimi për 88 vjeçarin e zhdukur nga Novobërda

PZAP miraton dy ankesa të LDK-së, Vetëvendosje dënohet me 2 mijë e 400 euro

PZAP miraton dy ankesa të LDK-së, Vetëvendosje dënohet me 2 mijë e 400 euro

MPJD ka një njoftim për ata që duan të pajisen me vula apostile

MPJD ka një njoftim për ata që duan të pajisen me vula apostile

14 raste të reja të të infektuarve me COVID-19

14 raste të reja të të infektuarve me COVID-19

KQZ: Të enjten dihet nëse do të ketë rinumërim të ndonjë vendvotimi

KQZ: Të enjten dihet nëse do të ketë rinumërim të ndonjë vendvotimi

Presidentja Osmani takon komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralmajor Ferenc Kajári

Presidentja Osmani takon komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralmajor Ferenc Kajári