10 milionë euro e ndajnë Sanen nga transferimi te Bayerni

14.05.2020 10:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
10 milionë euro e ndajnë Sanen nga transferimi te Bayerni

Është vetëm çështje kohe zyrtarizimi i Leroy Sanes si futbollisti i ri i Bayern Munichut.

Kampioni në fuqi i Gjermanisë prej disa javësh ka arritur marrëveshje personale me anësorin e Manchester Cityt.

Megjithatë bavarezët ende nuk e kanë bërë të njëjtën gjë edhe me kampionin në fuqi të Anglisë, Manchester Cityn që mbanë kartonin e lojtarit gjerman.

Bayerni ka bërë ofertën e parë prej 40 milionë eurove për lojtarin, ofertë që është refuzuar nga City.

The Sun ka raportuar se kjo marrëveshje mund të mbyllet nëse bavarezët do t’i shtonin edhe 10 milionë euro të tjera.

Skuadra angleze Man City është pajtuar që ta lejoj largimin e Sanes nëse mbërrinë oferta prej 10 milionë eurove nga Bayerni.

Kontrata e gjermanit me klubin anglez skadon në verë e vitit 2021 dhe City po frikësohet se mund ta humbas atë me parametra zero.

Tani mbetet në dorën e drejtuesve bavarezë nëse do të rritin ofertën për Sanen, pasi marrëveshja personale me lojtarin ka kohë që ekziston.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Unë kam një  ëndërr! Ne kemi një ëndërr!

Unë kam një ëndërr! Ne kemi një ëndërr!

Sondazhi nga Pyper: 39% e qytetarëve nuk i duan në lista zgjedhore deputetët e legjislaturës së fundit

Sondazhi nga Pyper: 39% e qytetarëve nuk i duan në lista zgjedhore deputetët e legjislaturës së fundit

Shteti i ndëshkoj me 2.5 milionë euro gastronomët e i ndanë tre milionë për t’i ndihmuar

Shteti i ndëshkoj me 2.5 milionë euro gastronomët e i ndanë tre milionë për t’i ndihmuar

Sondazhi i PIPOS nxjerrë Vjosa Osmanin si më të votuarën për presidente

Sondazhi i PIPOS nxjerrë Vjosa Osmanin si më të votuarën për presidente

Daut Haradinaj prezanton kandidatin Agron Bacaj

Daut Haradinaj prezanton kandidatin Agron Bacaj

Joe Biden vendos pro-kosovarët në top pozitat diplomatike

Joe Biden vendos pro-kosovarët në top pozitat diplomatike

Video që po trazon Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e moderatorit shqiptar

Video që po trazon Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e moderatorit shqiptar

Gastronomët sërish kundër masave të reja: Janë në kundërshtim me kërkesat tona

Gastronomët sërish kundër masave të reja: Janë në kundërshtim me kërkesat tona

Këta janë kandidatët e VV-së për deputetë nga Gjilani

Këta janë kandidatët e VV-së për deputetë nga Gjilani

Donika Kadaj-Bujupi nuk kandidon për deputete

Donika Kadaj-Bujupi nuk kandidon për deputete

Flet familjari që ishte bashkë me Syleviqin në momentin e vdekjes

Flet familjari që ishte bashkë me Syleviqin në momentin e vdekjes

LDK-ja afër finalizimit të listës së kandidatëve për deputetë, këta janë të propozuarit

LDK-ja afër finalizimit të listës së kandidatëve për deputetë, këta janë të propozuarit

Si u gjet i vdekur Fadil Syleviqi, Policia jep detaje

Si u gjet i vdekur Fadil Syleviqi, Policia jep detaje

Hoti: Të ftosh votuesit e LDK-së që të votojnë VV-në është tradhti e madhe

Hoti: Të ftosh votuesit e LDK-së që të votojnë VV-në është tradhti e madhe

Për shkak të masave të reja, trafiku urban del me njoftim të ri

Për shkak të masave të reja, trafiku urban del me njoftim të ri

Fadil Syleviqi gjendet i vdekur afër liqenit të Badovcit

Fadil Syleviqi gjendet i vdekur afër liqenit të Badovcit