Zyrtarja e Ministrisë së Arsimit mohoi vjedhjen, ministri Bytyqi jep detaje

03.07.2018 20:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zyrtarja e Ministrisë së Arsimit mohoi vjedhjen, ministri Bytyqi jep detaje

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka folur për herë të parë pas skandalit që ndodhi në Bruksel, kur një zyrtare e lartë e dikasterit që ai udhëheq u kap duke vjedhur.
Ai ka thënë në “Frontal Live”, se është tronditur kur ka marrë vesh se një anëtare e delegacionit të tij në kryeqendrën e Bashkimit Evropian ishte ndaluar nga Policia e atjeshme, pasi ishte kapur duke vjedhur në një dyqan.

Ministri Bytyqi ka thënë se zyrtarja e ka mohuar vjedhjen, mirëpo raporti që ka ardhur nga Brukseli tregon se e njëjta e ka kryer këtë vepër për të cilën akuzohet.

Ai ka thënë se rasti tash është në dorën e një komisioni brenda Ministrisë, teksa ndëshkimi më i lartë për të mund të jetë largimi i saj nga vendi i punës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


31 shkeljet që Komisioni i evidentoi rreth dëbim të 6 shtetasve turq

31 shkeljet që Komisioni i evidentoi rreth dëbim të 6 shtetasve turq

Parlamenti grek voton për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Parlamenti grek voton për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurti

Takohen Isa Mustafa dhe Albin Kurti

Haradinaj përsëri kundërshton SHBA-të: Taksa do të mbes në fuqi deri në njohjen nga Serbia

Haradinaj përsëri kundërshton SHBA-të: Taksa do të mbes në fuqi deri në njohjen nga Serbia

Shkon në dhjetë numri i viktimave nga zjarri në një ndërtesë në Paris

Shkon në dhjetë numri i viktimave nga zjarri në një ndërtesë në Paris

Lekaj pret në takim përfaqësuesit e kontrollit ajror

Lekaj pret në takim përfaqësuesit e kontrollit ajror

Përkrahja e drejtpërdrejtë e shpresave olimpike shpresë për sportin e vendit tonë

Përkrahja e drejtpërdrejtë e shpresave olimpike shpresë për sportin e vendit tonë

SHBA sërish i kërkon Kosovës ta pezullojë taksën

SHBA sërish i kërkon Kosovës ta pezullojë taksën

Sipas zëdhënëses së BE-së, edhe çështja e Trepçës pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Sipas zëdhënëses së BE-së, edhe çështja e Trepçës pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

SPRTK kërkon ligj që i garanton RTK-së statusin e Transmetuesit Publik

SPRTK kërkon ligj që i garanton RTK-së statusin e Transmetuesit Publik

BIK-u ia kthen paratë vushtrriasit që u detyrua ta shesë viçin për ta varrosur nënën

BIK-u ia kthen paratë vushtrriasit që u detyrua ta shesë viçin për ta varrosur nënën

Kryeministri Haradinaj priti në takim Shoqatën e Gastronomëve të Prishtinës

Kryeministri Haradinaj priti në takim Shoqatën e Gastronomëve të Prishtinës

Maloku: Pushteti i dalë nga zgjedhjet e para të pasluftës, dhunshëm na la jashtë RTP-së

Maloku: Pushteti i dalë nga zgjedhjet e para të pasluftës, dhunshëm na la jashtë RTP-së

Mungesa e kuadrove vë në pikëpyetje shumë programe të studimit

Mungesa e kuadrove vë në pikëpyetje shumë programe të studimit

Haradinaj: BE-së i ka humbur rruga në oborr

Haradinaj: BE-së i ka humbur rruga në oborr

“Politika e korrigjimit të kufirit është e atyre që kanë dështuar brenda kufirit”

“Politika e korrigjimit të kufirit është e atyre që kanë dështuar brenda kufirit”