Zyrtare: Mahrez nënshkruan për Cityn

11.07.2018 07:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zyrtare: Mahrez nënshkruan për Cityn

Manchester City e ka kompletuar transferimin e Riyad Mahrezit nga Leicester City për 60 milionë funte (68 milionë euro) .

Anësori 27-vjeçar i është bashkuar kampionit të Anglisë duke nënshkruar kontratë pesëvjeçare.

Lajmin e kanë konfirmuar të dyja klubet dhe mesfushori algjerian do ta vazhdojë karrierën në Etihad Stadium.

“Jam shumë i kënaqur që i jam bashkuar Cityt, një skuadër që bën futboll të shkëlqyer nën drejtimin e Pep Guardiolas”.

“Ka qenë kënaqësi t’i shohësh nga larg. Pep është i përkushtuar për të bërë futboll sulmues, gjë që më përshtatet mua, ndërsa paraqitjet e Cityt në sezonin e kaluar ishin të jashtëzakonshme”.

“Ata po e ridefinojnë futbollin anglez dhe unë desha të jem pjesë tij”.

“Mendoj se mund të jem i suksesshëm në vitet në vijim dhe besoj se loja ime mund të zhvillohet nën drejtimin e Pep”, ka deklaruar Mahrez për faqen zyrtare të Cityt. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zyrtare: Mahrez nënshkruan për Cityn

Zyrtare: Mahrez nënshkruan për Cityn

Moderatori ia fut duart live në transmetim, çmendet këngëtarja e njohur

Moderatori ia fut duart live në transmetim, çmendet këngëtarja e njohur

Publikohet foto e Ronaldos me presidentin Agnelli dhe menaxherin e tij Mendes pas zyrtarizmit të marrëveshjes

Publikohet foto e Ronaldos me presidentin Agnelli dhe menaxherin e tij Mendes pas zyrtarizmit të marrëveshjes

“Ndjeja dhëmbët që po mi ngulte në mish”: Modelja e tregon momentin kur u kafshua nga peshkaqeni (Foto)

“Ndjeja dhëmbët që po mi ngulte në mish”: Modelja e tregon momentin kur u kafshua nga peshkaqeni (Foto)

Me rrudha dhe e plakur, "Nermin" nuk njihet më

Me rrudha dhe e plakur, "Nermin" nuk njihet më

Ronaldo largohet nga Real Madridi: Si do të mbahet mend nga tifozët e Los Blancos

Ronaldo largohet nga Real Madridi: Si do të mbahet mend nga tifozët e Los Blancos

Përfitimet shëndetësore nga qershitë

Përfitimet shëndetësore nga qershitë

Elon Musk thotë se SpaceX po ndërton një nëndetëse për të shpëtuar të rinjtë e bllokuar në Tajlandë

Elon Musk thotë se SpaceX po ndërton një nëndetëse për të shpëtuar të rinjtë e bllokuar në Tajlandë

Një 'kapitene' seksi si Luana, sapo ndezi plazhin!

Një 'kapitene' seksi si Luana, sapo ndezi plazhin!

Neymar, Mbappe – 10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon te Reali

Neymar, Mbappe – 10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon te Reali

Seksbombë e vërtetë: Rita Ora ia qet flakën rrjeteve sociale

Seksbombë e vërtetë: Rita Ora ia qet flakën rrjeteve sociale

Shoferi humb kontrollin mbi timonin gjatë garës në Mal të Zi dhe përplaset në shkëmb – edhe pse i rrokulliset vetura shpëton pa ndonjë lëndim (Video)

Shoferi humb kontrollin mbi timonin gjatë garës në Mal të Zi dhe përplaset në shkëmb – edhe pse i rrokulliset vetura shpëton pa ndonjë lëndim (Video)

Challandes: Mezi pres të luajmë në shtëpi, nuk e kemi lehtë në Kupën e Kombeve

Challandes: Mezi pres të luajmë në shtëpi, nuk e kemi lehtë në Kupën e Kombeve

Microsoft prezanton tabletin buxhetor Surface Go me kosto 399 dollarë

Microsoft prezanton tabletin buxhetor Surface Go me kosto 399 dollarë

Shkalla e indeksit (rrezatimit) ultravjollcë

Shkalla e indeksit (rrezatimit) ultravjollcë

Pas lajmeve për largim nga Top Channel, Ledioni bën veprimin e papritur!

Pas lajmeve për largim nga Top Channel, Ledioni bën veprimin e papritur!