Zyrtare/Ibrahimovic bëhet “Djall”, debutimi kundër Berishës?

28.12.2019 00:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zyrtare/Ibrahimovic bëhet “Djall”, debutimi kundër Berishës?

Të enjten marrëveshja u mbyll, ndërsa në orët e mbrëmjes së kësaj te premteje erdhi edhe zyrtarizimi: Zlatan Ibrahimovic është lojtar i Milanit. Komunikimi u bë nga klubi kuqezi nëpërmjet një njoftimi në Twitter, ku i urohet mirëseardhja fenomenit suedez, nëpërmjet një videoje ku shfaqet Madonnina e ndriçuar në një natë furtune kuqezi.

Titulli, i goditur: IZComing… Edhe tifozët janë përgjigjur menjëherë, duke pushtuar faqen me pëlqime pafund.

“Djalli” më pas ka njoftuar se Zlatan Ibrahimovic do të jetë në Milano më 2 janar për të kryer vizitat mjekësore. Ka nënshkruar për 6 muajt e ardhshëm, me idenë për ta vijuar bashkëpunimin edhe sezonin tjetër, sigurisht në varësi të përformancës dhe numrit të golave që do të shënojë.

Këto janë fjalët e tij të para për kthimin si kuqezi:

“Po kthehem në një klub që e respektoj shumë dhe në një qytet që e dashuroj. Do të luftoj me shokët e mi për të ndryshuar ecurinë e këtij sezoni dhe do të bëj gjithçka për të arritur objektivat.”

Ibra do të fitojë 3.5 milionë euro gjatë 6 muajve të parë të kontratës, me mundësinë e zgjatjes së marrëveshjes deri në qershor të vitit 2021. Ndaj Sampdorias mund të jetë në stol, ndërsa debutimi i tij pritet më 15 janar në Kupën e Italisë, kundër SPAL-it të Etrit Berishës./tch/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

Këto janë masat parandaluese nga IKSHP kunder Coronavirusi, që duhet ndërmarrë në aeroportin “Adem Jashari”

Këto janë masat parandaluese nga IKSHP kunder Coronavirusi, që duhet ndërmarrë në aeroportin “Adem Jashari”

Borell: Asgjë nuk mund të bëhet pa Gjermaninë, ne do të bëjmë çmos ta lehtësojmë dialogun

Borell: Asgjë nuk mund të bëhet pa Gjermaninë, ne do të bëjmë çmos ta lehtësojmë dialogun

Për organizim të skemave piramidale policia ka arrestuar një të dyshuar

Për organizim të skemave piramidale policia ka arrestuar një të dyshuar

Kobe Bryant fjalë të mëdha për dashurinë më të madhe që e kishte

Kobe Bryant fjalë të mëdha për dashurinë më të madhe që e kishte

Dështon gjykimi ndaj të dyshuarve për kontrabandim me naftë

Dështon gjykimi ndaj të dyshuarve për kontrabandim me naftë

Hajnat vjedhin të armatosur në një lokal në Gjilan

Hajnat vjedhin të armatosur në një lokal në Gjilan

Mbi 65 për qind e qytetarëve në Kosovë besojnë se politikanët kanë më pak gjasa të ndëshkohen nga ligji

Mbi 65 për qind e qytetarëve në Kosovë besojnë se politikanët kanë më pak gjasa të ndëshkohen nga ligji

Serbia ka dy kushte për t’i ndalë lobimet kundër Kosovës

Serbia ka dy kushte për t’i ndalë lobimet kundër Kosovës

Vdes mjeku kinez nga coronavirusi

Vdes mjeku kinez nga coronavirusi

Mustafa: Sot do të takohem me Kurtin për marrëveshje

Mustafa: Sot do të takohem me Kurtin për marrëveshje

Stefanova: U çuditëm si Kamçev e kishte ditur që do ta kontrollojnë prokurorët

Stefanova: U çuditëm si Kamçev e kishte ditur që do ta kontrollojnë prokurorët

Një shtetas turk në Podujevë, gjendet pa shenja jete

Një shtetas turk në Podujevë, gjendet pa shenja jete

Ajri në kryeqytet vazhdon të jetë i pashëndetshme

Ajri në kryeqytet vazhdon të jetë i pashëndetshme