Zyrtare: Dënohet Ibrahimoviq

19.03.2015 22:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zyrtare: Dënohet Ibrahimoviq

Sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimoviq, është dënuar me një ndeshje për kartonin e tij të kuq të marrë në ndeshjen e 1/8 kundër Chelseat.

Sulmuesi suedez do të humbasë në këtë mënyrë ndeshjen e parë çerekfinale të ekipit francez në Ligën e Kampionëve, pasi u ndëshkua nga kryesori Bjorn Kuipers, për një faull në Oscar. Edhe pse pamjet televizive treguan se Ibrahimoviq, u përpoq të evitonte faullin dhe ishte Oscar ai që ndërhyri ashpër sërish Komisioni i Disiplinës së UEFA-së, vendosi që lojtari të pezullohet për një ndeshje.
Pas ndeshjes, futbollisti suedez i akuzoi lojtarët e Chelseat që u sollën si fëmijë. Por Ibrahimoviq nuk ishte i vetmi lojtar i pezulluar nga PSG, pasi dhe Serge Aurier u ndëshkua gjithashtu me 3 ndeshje, për shkak se futbollisti nga Bregu i Fildishtë fyeu kryesorin në rrjetet sociale pas përfundimit të takimit.

Futbollisti kërkoi ndjesë në rrjetet sociale por kjo nuk e shpëtoi nga pezullimi.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

PSG nuk gabon dy herë, triumfon bindshëm ndaj Monaco

PSG nuk gabon dy herë, triumfon bindshëm ndaj Monaco

Kupa e Italisë, Juventusi shkatërron Udinesen

Kupa e Italisë, Juventusi shkatërron Udinesen

Messi befason tifozët me zgjedhjen

Messi befason tifozët me zgjedhjen