Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

22.01.2020 19:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Javier Hernandez bëhet lojtari më i paguar në MLS. Meksikani, që gjatë pjesës së parë të sezonit luajti për Sevillan, ka arritur marrëveshje trevjeçare me vlerë 103 000 paundë në javë me LA Galaxy.

Skuadra kaliforniane por kërkonte një sulmues të ri pas largimit të Zlatan Ibrahimovicit, i cili firmosi me Milanin. Chicharito, që ka luajtur më skuadrat më në zë në Europë (Manchester United e Real Madridit, u identifikua se lojtari i duhur për të të marrë trashëgiminë e gjigantit suedez.

Bosi i Galaxy, Dennis te Kloese, deklaroi: “Javier vazhdimisht ka shënuar gola në ligat më të mira dhe ka qenë lojtari më i suksesshëm i vendit të tij gjatë dekadës së fundit. Ka patur suksese në nivelin më të lartë dhe ka shënuar golat të shuma me përfaqësuese më të mira të Concacaf.”

Mësohet se Los Angeles Galaxy ka shpenzuar 8 milionë paundë për kartonin e tij (Sevillas), 3 milionë më shumë se shuma që i pagoi Veillarrealit për kartonin e Giovani dos Santos.

Top Channel

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet

Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet

MKRS-së: Reagimi ka me qenë i ashpër për rastin e futbollistit Ilija Ivic

MKRS-së: Reagimi ka me qenë i ashpër për rastin e futbollistit Ilija Ivic

Babel tallet me kundërshtarin

Babel tallet me kundërshtarin

Challandes i palumtur me formatin e play-off’it: E pamundur për tifozët e Kosovës të në përkrahin në finale

Challandes i palumtur me formatin e play-off’it: E pamundur për tifozët e Kosovës të në përkrahin në finale

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)